Brchko DC

????

  • Da postane glavni grad Bosne

  • Pripadne RS

  • Pripadne ostatku Bosne

  • Postane mikrodržava


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
pa sad..ja sam tamo bila malo chesce...tj. idem malo chesce...
nije to bas tako...muslimana se vratilo paaa...skoro pa vise nego sto ih je otislo...:lol:
druge su stvari tu u pitanju...

npr? ja imam utisak da Srbima odgovara to stanje, ipak brcko koristi za tranzit cela krajina, a muyama je to cosak
 
npr? ja imam utisak da Srbima odgovara to stanje, ipak brcko koristi za tranzit cela krajina, a muyama je to cosak

npr. pogledaj okruzenje u kojem se Brcko nalazi...okolna sela, blizinu Bijeljine....
muslimani su ionako mahom gradsko stanovnistvo...
to nema sanse da Srbi puste, a da im sad odgovara ovako...moguce...:lol:
 
npr. pogledaj okruzenje u kojem se Brcko nalazi...okolna sela, blizinu Bijeljine....
muslimani su ionako mahom gradsko stanovnistvo...
to nema sanse da Srbi puste, a da im sad odgovara ovako...moguce...:lol:

obzirom da su u gradu brcko srbi pre rata cinili 15%, a sad ih ima bar 70% ,nije lose:per: muye nisam video po centru, oni su u nekim kasabama valjda, nema bradonja i pokrivenih bula
 
Jesi jela u palmi ili u Romansi?

I ja sam mu rekao kako tamo ima puno Bosnjaka mozda ih sada ima i vise nego Srba...ali nece da mi vjeruje...jednom bio tamo a misli zna sve...

e, nema pojma kako se burekdzinica zove
tamo smo isli i prije rata
preko puta Kifle...
mislim da je gazda u toku rata otvorio i u Gunji pa se sad, valjda, vratili...
meni tamo burek uvijek bio najbolji...
tu je negdje, kod mesare baka cesto kupovala i cevape...
mada, sad se sjetih i kad krenes na pijacu...dole skoro pokraj Brke
isto ima odlicna cevapdzinica...
mada, ni to nemam pojma kako se zvalo...jbga, zaboravilo se...:(


a sladoled; ista ulica...tamo prema katolickoj crkvi...od borovnice i malaga...
znaci, najbolji na svijetu...:heart:
 
e, nema pojma kako se burekdzinica zove
tamo smo isli i prije rata
preko puta Kifle...
mislim da je gazda u toku rata otvorio i u Gunji pa se sad, valjda, vratili...
meni tamo burek uvijek bio najbolji...
tu je negdje, kod mesare baka cesto kupovala i cevape...
mada, ni to nemam pojma kako se zvalo...jbga, zaboravilo se...:(
a sladoled; ista ulica...tamo prema katolickoj crkvi...od borovnice i malaga...
znaci, najbolji na svijetu...:heart:

Znas i Gunju :hahaha: ....lol....

Znam samo da mi se sestra voli sisati u Posavini...ne znam onaj veliki kafic...ili restaurant ne znam sta je...
 
Znas i Gunju :hahaha: ....lol....

Znam samo da mi se sestra voli sisati u Posavini...ne znam onaj veliki kafic...ili restaurant ne znam sta je...

to bi valjda bio Hotel Posavina...ona austrougarska
zgrada u parku, pokraj biblioteke...
inace, to je bila prva biblioteka u koju sam u zivotu bila uclanjena...
i sva je bila ko iz filma..prvi sprat djecije knjige, drugi sprat za odrasle...ako se dobro sjecam...
odveo me djed da mi ne bude dosadno...
a ni u skolu nisam bila posla...:lol:
 
Ajd majke ti ne bleji, bio sam tamo, pricao sa prijateljima i znam kakva je situacija, Srbi se doseljavaju u Brcko kontinuirano


gledaj, dosta je Srba doslo iz drugih dijelova Bosne...istina, ali i dosta se muslimana
vratilo...samo, kazem ti, to nema veze s tim kome bi Brcko pripalo
u nekoj eventualnoj podjeli jer su sela okolo mahom srpska...
bilo je i nesto Hrvata, oni su ljudi uglavnom otisli...preko Save, cujem da se i oni vracaju...
 
Ajd majke ti ne bleji, bio sam tamo, pricao sa prijateljima i znam kakva je situacija, Srbi se doseljavaju u Brcko kontinuirano

Jel a ja tamo nisam nikad...max. 10 puta u godini...a i moj rodjak mi je objasnio neke stvari i doselio se u Bec a sam je Srbin...

Ti pricas bas gluposti kao one vehabije sto su mi rekli da se Bosnjaci sele u mjesta gdje zive samo Srbi ili Hrvati...a kad sam ja tamo nijedna takva kuca :hahaha::hahaha::hahaha: a poznajem ja ta sela...a i grad...
 
gledaj, dosta je Srba doslo iz drugih dijelova Bosne...istina, ali i dosta se muslimana
vratilo...samo, kazem ti, to nema veze s tim kome bi Brcko pripalo
u nekoj eventualnoj podjeli jer su sela okolo mahom srpska...
bilo je i nesto Hrvata, oni su ljudi uglavnom otisli...preko Save, cujem da se i oni vracaju...

Pa dobro mozda si u pravu...ali onda ne znam zasto Brcko trosi pare da izgradi novu zgradu...mislim da je ofarba...za neko hrvatsko kulturno umjetnicko drustvo...folklor...

Penzioneri ce se vratiti u to sam siguran...mislis da oni zele s svojih 800 eura penzije ziviti u Austriji ili Njemackoj...nema sanse...bolje im je zivot s tim parama u Brckom...
 

Back
Top