Islam i brak: Po Islamu dozvoljeno je imati seks sa "zenom" od 9 godina starosti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Симонида се родила 1294. године као једина ћерка византијског цара Андроника и његове друге супруге Ирине (Јоланде) од Монферата.
...........
Године 1299, Андроник је понудио Милутину руку своје малолетне кћери, као гаранцију мира и пријатељства између две државе.
...........

По средњовековним мерилима младе племкиње су постајале пунолетне обично у 12. години и тада су и удаване.
..................
Григора је забележио како је Милутин конзумирао брак са Симонидом
у време када је она имала само осам година (1302) чиме је повредио
девојчицину материцу и онемогућио је да рађа."


http://sr.wikipedia.org/sr/Симонида

Tačno.

Kralj Milutin se kao oženjen čovek zaljubio u njegovu sestru, a ona nije htela da čuje za njega. Kad je dig'o vojsku i hteo da zarati s Vizantijom zbog nje, Car da ga smiri dade mu dete Simonidu.
Crkva je poništila prethodni Milutinov brak i ovaj priznala.

Iz tog braka je rodjen sin Konstantin.

.
 
Батице,ја сам по вјероисповјести П Р А В О С Л А В К А...
права вјера... ;)
Прилично сам сигурна да је то једина права вјера и вјероисповјест... ;)
Ако ти нешто није јасно,читај Библију,пронађи чуда која се дешавају у тој религији,па ћеш и сам да видиш ;)


Naravno da jeste.
 

Na ovom snimku Doktor Ahmad Al Mubi glavni muslimanski verski poglavar za bracna pitanja odgovara na pitanje kada i kako musliman moze da stupi sa zenskom osobom u brak i kada moze prvi put da taj brak "konzumira" tj da ima seks sa svojom zenom

I ako pogledate snimak videcete da Al Mubi kaze da ne postoji granica kada musliman moze da stupi sa zenom u brak , da je dozvoljeno sklapati i brakove izmedju odraslih muskaraca i maloletne dece cak i ako ona imaju samo godinu dana.

Sad drugi deo price je kada musliman moze da iskoristi svoj brak i imas seks sa svojom zenom. Tu se dr. Ahmad Al Mubi poziva na primer muslimanskog proroka Muhameda koji je svoju zenu Aisu ozenio sa 6 godina a prvi put imao seks sa njom kada je pomenuta imala 9 godina zivota . Muhamed je tada bio u 40tim godinama . Tako da je dozvoljena granica po njemu od 9 godina starosti "zene".

Sta mislite o ovoj muslimanskoj "tradiciji" i pogledu islama na brak kao instituciju ?

Da li muslimanima u srbiji treba dozvoliti da upraznjavaju svoja verska prava i zene se sa decom od par godina starosti a upraznjavaju seks sa njima vec od 9 godina ili se treba drzati sekularizma ?

Mislim da je arhaicna i da je strasno kako danas zive supruge fanaticnih vernika. Muslimanskih posebno. Takodje mislim da je ovo sekularna drzava kojoj na pada na um da lagalizuje brak sa mladjim maloletnikom tako da zime kod nas nema...
 
Имаш оног Маринка, Буцка и такве, овај момак је ок. Наш је, него шта. Ниси се информисао.

Marinko i Bucko su isti lik brate, i to je ne-musliman koji nas sve zaje*ava.

I da, potpuno se slazem sa tobom, takvi su indijanci, a Gazija je nash.

Nash je, jer je normalan... i shto nema ideja da ubije komshiju Srbina. Nebitna veroispovest.
 
Gazija, burazeru, al' smo se svi uk.njali od tebe i tvojih, pogle' koliko te volimo svi do jednog, posebno "patriotski" klan :rotf:

Ja ga gotivim josh od one fore kad' smo mu chestitali ne znam vishe ni ja koji muslimanski praznik... prasetinom naravno.:mrgreen:

I lik mesto da ispizdi ko shto bi svaki verski fanatik, samo je rekao hvala braco pravoslavni Srbi na chstitkama za ovaj radostan dan. :mrgreen:

Shmekerski. :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top