Islam i brak: Po Islamu dozvoljeno je imati seks sa "zenom" od 9 godina starosti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znajuci stavove postavljaca teme o Islamu, ova tema nije postavljena da bi se o njoj raspravljalo, vec samo vredjao Islam ...
Nemam puno vremena, a i ne osecam se dovoljno kompetentan, ja koji sam musliman da raspravljam o tome, a pogotovo vi koji ste, da ne kazem "laici" o Islamu ...
Svejedno, druga su to vremena bila, a Muhamed s.a.v.s je bio ozenjen sa 15 zena ukupno, iz raznih razloga, pre svega da bi se ujedinila plemena tada ... Aisha je bila cerka Ebu Bekra, jednog od prvih koji je od Muhameda s.a.v.s primio Islam, i njegovog ashaba .... Da ju je ozenio sa 9 godina, u to nema sumnje, a sto se tice stupanja u seksualne odnose imalo bi o tome da se pise ...

Doktor Ahmed Al Mubi kaze da je ozenio sa 6 godina a stupio sa njom u seksualne odnose kada je napunila 9 godina. To nisam rekao ja vec on.
 
Ma brate, vjeruj da mi se povraca od svakojakih likova ovdje.
I sam znas da Islam priznaje "vjere knjige".
Citajuci ove komentare, valjda je njima dozvoljeno da se ovako ponasaju i blate tudje poslanike. :confused:
Ovi ovdje nemaju nikakve veze ni sa svojom vjerom, a pogotovo tudjom.
Ovo su likovi izgubljeni u vremenu i prostoru.
Zao mi je samo ako ih bas tome uce u crkvama. Onda ne mogu kriviti njih, nego te predavace tamo. :confused:

e sad jos da objasnis sta sam ja blatio

temu sam otvorio u krajnje civilizovanom tonu

znaci postavio sam video snimak gde vrhovni verski poglavar SAUDI ARABIJE za bracna pitanaj gorovi o tome i objasnjava brak po islamu , kada se stupa u seksualne odnose i slicno . Ako laze i izmislja on - lazem i ja :mrgreen:
 
Komsija, on da i napise, a imalo bi se stosta pisati na tu temu, mislis da bi se neko potrudio to da procita ? Vidio si moju temu "Sandzak" , naslov je bio dovoljan da krene pljuvacina ...

Treba prvo da shvatite razliku izmedju hadisa i Kur'ana ...

Pa recimo ja bih pročitao...No nebitno...ja ludim od tipova kao što je Aveiro i onaj Mrdaywalker...koji samo dođu izasseru se na temu, al nikad ništa knkretno ne odgovore...
 
Doktor Ahmed Al Mubi kaze da je ozenio sa 6 godina a stupio sa njom u seksualne odnose kada je napunila 9 godina. To nisam rekao ja vec on.

Okey, to je njegova stvar, ali on ne moze biti siguran da je to dozvoljeno ... Ja bih ga licno, smestio u tvorza ....
Hadisima Muhameda s.a.v.s , poklanja se velika paznja sto se tice vjerodostojnosti , iz razloga sto je u njih umijesan ljudski faktor, a sto se tice slucaja Muhameda s.a.v.s , postoje brojne kontradiktornosti , u vezi njegovog braka sa Aishom, i stupanja u seksualne odnose ...
 
Okey, to je njegova stvar, ali on ne moze biti siguran da je to dozvoljeno ... Ja bih ga licno, smestio u tvorza ....
Hadisima Muhameda s.a.v.s , poklanja se velika paznja sto se tice vjerodostojnosti , iz razloga sto je u njih umijesan ljudski faktor, a sto se tice slucaja Muhameda s.a.v.s , postoje brojne kontradiktornosti , u vezi njegovog braka sa Aishom, i stupanja u seksualne odnose ...
Kakve god kontradiktornosti bile, ona je bila dete...fuj!
 
Komsija, on da i napise, a imalo bi se stosta pisati na tu temu, mislis da bi se neko potrudio to da procita ? Vidio si moju temu "Sandzak" , naslov je bio dovoljan da krene pljuvacina ...

Treba prvo da shvatite razliku izmedju hadisa i Kur'ana ...

Pa kada se to zove Rashka po srpski a ne sandzak.

Evo, ti napishi, baci neki argument, ja cu prochitati, pa ako je tako, promenicu svoj stav.
 
e sad jos da objasnis sta sam ja blatio

temu sam otvorio u krajnje civilizovanom tonu

znaci postavio sam video snimak gde vrhovni verski poglavar SAUDI ARABIJE za bracna pitanaj gorovi o tome i objasnjava brak po islamu , kada se stupa u seksualne odnose i slicno . Ako laze i izmislja on - lazem i ja :mrgreen:

Ne, ti si otvorio temu jer znas vec kakvi ce biti komentari, odnosno pljuvanje po Islamu i poslaniku.
Ne bi ti ni otvorio da znas da ce komentari biti suprotni od onog sto ti ocekujes. Vjerovatno bi se zalio ovim moderatorima kako tema nije ispunila ocekivanja, i da molis da se obrise. :roll:
Nemoj se praviti blesaviji nego sto jesi. :roll:
 
Ne, ti si otvorio temu jer znas vec kakvi ce biti komentari, odnosno pljuvanje po Islamu i poslaniku.
Ne bi ti ni otvorio da znas da ce komentari biti suprotni od onog sto ti ocekujes. Vjerovatno bi se zalio ovim moderatorima kako tema nije ispunila ocekivanja, i da molis da se obrise. :roll:
Nemoj se praviti blesaviji nego sto jesi. :roll:
AAAAAAAaaaa, ... pa znaci, o negativnim pojavama u Islamu treba cutati? ili bilo kojoj veri?

Nije valjda toliko tesko uvideti i priznati lose strane neceg tako rasprostranjenog?
 
Pa recimo ja bih pročitao...No nebitno...ja ludim od tipova kao što je Aveiro i onaj Mrdaywalker...koji samo dođu izasseru se na temu, al nikad ništa knkretno ne odgovore...

Sta god da napisem, nece biti efekta, jer vi jednostavno ne zelite znati za drugu stranu Islama od one sto vi "znate".:roll:
To ti je slicno kao kad konju u zaprezi stavis ono na oci, pa on samo vidi ispred sebe, nista sa strane. ;):lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top