Umetnost i politika

Ne izbegavam ni prijatelje i rodbinu sa kojima se politički ne slažem pa nema razloga ni da selektujem muzičare po tome. Balaševića obožavam mada me često iritiraju njegovi politički stavovi :) A volim da slušam i Riblju čorbu mada Boru ne mogu da smislim :lol: I Džibonija mogu da poslušam, što da ne :D
 
Pa zato što su većina od navedenih klerofašisti, proustaše i zato što su rekli da neće doći u Srbiju...

И шта је ту лоше,ако остану доследни?
Знамо ко су и шта су.Ценим и поштујем.Монго више него неке шатро југославене.
Док не наплате БГ концерт бајке о љубави.После наравно по старом.
 
Bitlsi nisu rekli ništa protiv nas, a ovi jesu, i nisu bili ni prozvani ni isprovocirani da daju izjave vezane za politiku...

Жути на власти сваки дан пљују политичку опцију
којој припадам.....па опет живим у истој држави са њима.......
Него да ја теби кажем .....
Музика ти је пријатељу...уметност....
Знаш ли, да су неки од највећих светских стваралаца
у музици и сликарству били тотални екстреми....
А нико им не може оспорити, да су они творци неког ремек дела.
;)
 
Protiv koga nas? :lol:
To što nekome smeta srpska politika ne znači da je protiv bilo koga lično. Ja stvarno nemam osećaj da je neko protiv mene ako neće u Srbiju ili mu smeta srpska politička elita devedesetih ili sada.

Pa sada su prošle 90', nema više Miloševića, a oni su te izjave dali u poslednjih par godina...
Sada imamo pristojne odnose sa Hrvatima, dolazio je i Karan i Grašo, čak i Severina...

Oni gore navedeni gaje mržnju prema srpskom narodu, a ne samo prema politici, i ako bi oni da mešaju politiku, nacionalnost i umetnost, onda ću i ja...zašto bi ja kupovao njegove CD-ove i on se bogatio mojim parama, a posle da me pljuje...
 
Oliver Dragojević je što se politike tiče realno Proliver, ali što se muzike tiče....bard!

Uopšte me ne interesuju njihova politička ideološka verska i seksualna opredelenja....ali samo do one granice kad im i pesme postanu angažovane i proseravajuće...recimo kao Tupsonove.
Sve do toga je podnošljivo i podložno mom probirljivom muzičkom ukusu:mrgreen:
 
Жути на власти сваки дан пљују политичку опцију
којој припадам.....па опет живим у истој држави са њима.......
Него да ја теби кажем .....
Музика ти је пријатељу...уметност....
Знаш ли, да су неки од највећих светских стваралаца
у музици и сликарству били тотални екстреми....
А нико им не може оспорити, да су они творци неког ремек дела.
;)

Pa i tvoji pljuju žute mnogo više...al' nije to tema...;)

Niko ne spori to što su oni učinili i to što su stvorili, samo mislim da im to mešanje politike i umetnosti ostavlja doživotnu mrlju i samim tim i njihov uspeh i stvaralaštvo nije više na onako visokom nivou...
 
Pa i tvoji pljuju žute mnogo više...al' nije to tema...;)

Niko ne spori to što su oni učinili i to što su stvorili, samo mislim da im to mešanje politike i umetnosti ostavlja doživotnu mrlju i samim tim i njihov uspeh i stvaralaštvo nije više na onako visokom nivou...

Одлично запажање....
Ако је њима у интересу да као уметници стварају дела,
која ће бити цењена само на неком суженом простору,
ако ће самим тим, смањити могућност за већу зараду,
то је њихов избор, који говори о њиховој људској страни
а не о уметничкој...
;)
 
Pa sada su prošle 90', nema više Miloševića, a oni su te izjave dali u poslednjih par godina...
Sada imamo pristojne odnose sa Hrvatima, dolazio je i Karan i Grašo, čak i Severina...

Oni gore navedeni gaje mržnju prema srpskom narodu, a ne samo prema politici, i ako bi oni da mešaju politiku, nacionalnost i umetnost, onda ću i ja...zašto bi ja kupovao njegove CD-ove i on se bogatio mojim parama, a posle da me pljuje...

Da se ne lažemo - CD nećeš kupiti svakako pošto ti je muzika besplatno dostupna na internetu. Niko se više ne bogati od CD-ova već od koncerata a to da li ćeš ići ili nećeš ići je tvoj izbor :)

Stvar je interpretacije da li ćeš zaključiti da neko pljuje ili ne pljuje tebe kada iznosi neki stav o Srbima - ja se lično nikada nisam osetila prozvano, uvek to smatram kritikom onih gore a ne nas običnih ljudi.

Ni meni se ne dopada hrvatska politika, mislim da je dobar deo Hrvata izuzetno antisrpski nastrojen (kao što i jedan deo Srba ne zna kada da stane) i ne bih ni za živu glavu otišla u Hrvatsku na odmor pa opet to ne znači da bilo ko pojedinačno treba da se oseti uvređen ili da mi neko smeta samo zato što je Hrvat. Čak štaviše, mogu da trabunjam o Hrvatima do prekosutra ali nijedno moje spominjanje njih u negativnom kontekstu nema veze sa običnim svetom već samo sa onima koji su to zaslužili. Sa normalnim ljudima sam uvek raspoložena da imam dobre odnose, ne zanima me šta su po nacionalnosti i veroispovesti niti patim od toga da nekome namećem svoj stav :)

Muzičar može da mi smeta jedino ako u svojim pesmama peva gluposti i budalaštine a to su, vezano za politiku, onaj Tompson i izvesni Baja Mali Knindža (mada taj žanr ne bih slušala ni da pevaju o cveću i drveću).
 
Одлично запажање....
Ако је њима у интересу да као уметници стварају дела,
која ће бити цењена само на неком суженом простору,
ако ће самим тим, смањити могућност за већу зараду,
то је њихов избор, који говори о њиховој људској страни
а не о уметничкој...
;)

Slažem se...:ok:
 
Da li zbog politike koju vode npr. Oliver Dragojević, Džiboni, Tereza Kesovija, Kićo Slabinac, Mišo Kovač izbegavate da ih slušate?

Slusam Gibonnia i Dragojevica, a ove ostale slabije, ali i oni su veliki muzicari. Politika s tim nema nikakve veze, to da li oni bili na ovoj ili onoj strani, to ce brzo da padne u zaborav, ali pjesme njihove ce zivjeti.
 
Da li zbog politike koju vode npr. Oliver Dragojević, Džiboni, Tereza Kesovija, Kićo Slabinac, Mišo Kovač izbegavate da ih slušate?

Hm, svi osim Dzibonija sve najbolje napravishe u bivshoj Jugi... slusho i tad... to isto slusham i sad... i boli me ona stvar shta prichaju... sad.
Dodushe, Kesoviju nisam nikad slusho jerbo tu i nema neshto dobro da se slusha:mrgreen:, od Kiche jedna(plavusha) pesma, od Kovacha dve-tri... jedino Oliver ima malko vishe hitova...
 
Da se ne lažemo - CD nećeš kupiti svakako pošto ti je muzika besplatno dostupna na internetu. Niko se više ne bogati od CD-ova već od koncerata a to da li ćeš ići ili nećeš ići je tvoj izbor :)

Stvar je interpretacije da li ćeš zaključiti da neko pljuje ili ne pljuje tebe kada iznosi neki stav o Srbima - ja se lično nikada nisam osetila prozvano, uvek to smatram kritikom onih gore a ne nas običnih ljudi.

Ni meni se ne dopada hrvatska politika, mislim da je dobar deo Hrvata izuzetno antisrpski nastrojen (kao što i jedan deo Srba ne zna kada da stane) i ne bih ni za živu glavu otišla u Hrvatsku na odmor pa opet to ne znači da bilo ko pojedinačno treba da se oseti uvređen ili da mi neko smeta samo zato što je Hrvat. Čak štaviše, mogu da trabunjam o Hrvatima do prekosutra ali nijedno moje spominjanje njih u negativnom kontekstu nema veze sa običnim svetom već samo sa onima koji su to zaslužili. Sa normalnim ljudima sam uvek raspoložena da imam dobre odnose, ne zanima me šta su po nacionalnosti i veroispovesti niti patim od toga da nekome namećem svoj stav :)

Muzičar može da mi smeta jedino ako u svojim pesmama peva gluposti i budalaštine a to su, vezano za politiku, onaj Tompson i izvesni Baja Mali Knindža (mada taj žanr ne bih slušala ni da pevaju o cveću i drveću).

da korektan odnos je ipak naj važniji!dobro ste to napisali imaju svi imena i prezimena.:cool:
 

Back
Top