ROŠTILJ, gradele, kotlovina, ražanj

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.652
Ovo je cisto muski posao..jelte..a ionako se hvalite da ste bolji kuvari od nas..pa a vas vidimo sad.
Umete li to uopste i sta najcesce rostiljate..cevape,krmenadle..pljeske,kobaje,krilca ,pilece meso..
riba..povrce..solite li meso pre ili posle pecenja..stavljate li beli luk i persun preko mesa ili ribe...
na raznju polivate prasence pivom..ili pivo sipate u sebe..gde najcesce pecete rostilj..
sta koristite za zar..grane loze..drva ili cumur
i dok to radite cime sebe podmazujete..rakija..pivo vino..

Pile...ne premestaj mi temu na kulinarstvo jer je ovo muski posao i zanima me sta nasi dragi muskarci....
rostiljdjije imaju da kazu i otkriju nam po neku njihovu tajnu dobrog rostilja..

ee da..cime potpaljujete..mislim zapalite..rasplamsate..zazarite i tako to..:)
 
Mislim ,ja znam da ga ispečem i tako šta vas zanima .Ne volim da pečem roštilj mada znam i to ,prase veće gice tu sam majstor .
Kod nas se to peče sa drvima ne da se pravi žar jer ovamo nema odojaka niko ne prodaje te male .Tako da je potrebna veća vatra
Grlo prvo podmazujem jednom dve rakije s kafom onda naravno pivo. A vatru palim šibicom ili upaljačem kako šta imam kod sebe .
I tako dok se ne ispeče sat -10 kila pa ti sad vidi ako je 60 -ak kila .Mada sve manje ljudi peku kod kuće ali ja još ne odustajem


haha ako se ovde nadje 5 frajera koji umeju da ispeku prase na raznju seci me ovde
u najboljem slucaju kupe gotovo meso i raspale vatru,mislim i to ako znaju super :)

:eek:Štaaaa
Pa niste ni vi sve sjajne kuvarice ,s tom razlikom da vi ono što mi spremimo jedete par puta u toku godine a mi vaše svaki dan :hahaha:
 
Mislim ,ja znam da ga ispečem i tako šta vas zanima .Ne volim da pečem roštilj mada znam i to ,prase veće gice tu sam majstor .
Kod nas se to peče sa drvima ne da se pravi žar jer ovamo nema odojaka niko ne prodaje te male .Tako da je potrebna veća vatra
Grlo prvo podmazujem jednom dve rakije s kafom onda naravno pivo. A vatru palim šibicom ili upaljačem kako šta imam kod sebe .
I tako dok se ne ispeče sat -10 kila pa ti sad vidi ako je 60 -ak kila .Mada sve manje ljudi peku kod kuće ali ja još ne odustajem




:eek:Štaaaa
Pa niste ni vi sve sjajne kuvarice ,s tom razlikom da vi ono što mi spremimo jedete par puta u toku godine a mi vaše svaki dan :hahaha:
pa da,u tome i jeste fora,je l moze to malo cesce:zper:
 
haha ako se ovde nadje 5 frajera koji umeju da ispeku prase na raznju seci me ovde
знам ја. углавном пред славу Ђурђевдан (ако није посна) и пред Божић. Значи, печем на жар прасе. скупим кумове, пријатеље. Пиво, ракија, музика, вицеви. :D
 
za pocetak mora dobro da se izdepilira prasence ili dzaba sve umece pecenja,najvise mrzim da izvrsim napad na nogicu a ona dlakava :sad2:
za hrskavost i ukus koliko znam poliva se pivom,i da se vrti jedno 4h,zavisno koliko je debelo prase (nista bez praseta :lol: sto se mene tice) i najbolje zensko prase,ili musko evnuh prase :)
e da za rostilj,najbolji je ukus kad se one zice mazu nekom mirisnom slaninom,pa preko tako namazane zice stavis meso,mozda je topla voda ali ja sam to otkrila sama
 
ja pichim povrce na ropstuilju, patlidzani, tikvice, luk, paprike pechurke i krmenadle :)

sos radim onaj mediteranski, namazem povrce i meso sa tim i ostavim da odstoji par sati.

sos:

2 kashike balzam sirceta (neophodno da skine gorchinnu} umesam sa 4 kashike maslinovog ulja, 3 chesnja sitno iseckanog belog luka, pola kashichice suvog bosiljka, dosta sitno iseckane mirodjije, biber i so. treba da se promesa i odstoji malo pre mazanja.

miris koji se shiri sa roshtilja je nepreyebiv
 
evo je..samo..to je bombaaaa od kalorija..i bez vina ne moze

igiumx.jpg
 
Znate..dobroooo ali hajde to malo detaljnije..kako to radite..
jel imate neki svoj fazon..da bude onako res kozica da krcka
a peceno iznutra da nije krvavo oko koske..i slicno..
a rostilj..a peka..nista..samo prase..

Када ошурим прасе угрубо, прелазим оштри ножем. После исфинирам апаратом за бријање - жилетом. :D Нема длачице ниједне. После посолим, увежем, поставим на ражањ. У току окретања, подбацујем жар испод, кожу мажем машћу да не изгори превише. Зе време целе операције, попијем гајбу пива и распалим народњаке, пуцам из тетејца.. :super: рок енд рол, бејбе :lol:
 
Мене је нажалост Бог неспособним за кување дао :( Није да се ја не трудим, али више од пржења најпростијих ствари не умијем ништа. А и то сам научио силом прилика научио за 3 године студија у БГД =)
Ипак, са роштиљом и сличним стварима сам имао пуно искуства.

Али кад већ Нина помену пиво =) Прошле године мој друг на мору је сам спремао неку пилетину. Осим гомиле зачина уз њу је ишла и гомила разног алкохола =) Збиља додавање вина у пилетину и пива у прасетину је врхунско.

Мада на сјеверу ЦГ прасеће печење никада није било на цијени (ни сам га не волим нешто посебно), већ јагњетина. И то по могућности испод сача. Мислим да ништа укусније не постоји од ње као и хљеба испод сача. За управнике и шефове јавних предузећа се увијек говорило "јагњећа бригада", разумије се зашто =)

У мојој планинарској историји често сам обитавао у планини, уз логорску ватру. Гитара, месо набодено на штапове изнад ватре и која кап алкохола могу звучати занимљиво. Али то није тако :(

ВЕОМА је тешко осјећи праву грану која је довољно танка и права да би некако могао роштиљску кобасицу да праволинијски набијеш. Треба ти дакле љесковина... И то никад неће бити савршено јер кобасице имају масне дијелове па се често и зна распасти. А опет, зависи од ватре, месо може и да изгори. Јер ватра служи прије свега за гријање а не за роштиљ...

Једина позитивна ствар је што су клобасе (како кажу Чеси) на крају укусне =)

За роштиљ је потребно и целулозе и ћумура =) И хепо коцкице, пошто је стварно мрско сто пута палити и потпаљивати ћумур са дрветом... Чисти ћумур никад нисмо користили (наравно, не персирам себи, него никад нисам ишао сам на роштиљ =) ),нисам сигуран да ли и може...

Роштиљ ваља подмазивати сланином. Више волим пљескавице, кобасице и ћевапе него чисто месо... Шта знам, ваљда ми је укусније.

И да роштиљ је најбоље правити покрај ријеке или потока (којих опет, по брдовитим крајевима има безброј), што даље од цивилизације. Пиво обавезно (вино иде уз пилетину). Најбоље је када се хлади у потоку =)

Фино се расписах, прсти ми отпадоше =) То би било сво моје познавање кувања...
 
Poslednja izmena:
Мене је нажалост Бог неспособним за кување дао :( Није да се ја не трудим, али више од пржења најпростијих ствари не умијем ништа. А и то сам научио силом прилика научио за 3 године студија у БГД =)
Ипак, са роштиљом и сличним стварима сам имао пуно искуства.

Али кад већ Нина помену пиво =) Прошле године мој друг на мору је сам спремао неку пилетину. Осим гомиле зачина уз њу је ишла и гомила разног алкохола =) Збиља додавање вина у пилетину и пива у прасетину је врхунско.

Мада на сјеверу ЦГ прасеће печење никада није било на цијени (ни сам га не волим нешто посебно), већ јагњетина. И то по могућности испод сача. Мислим да ништа укусније не постоји од ње као и хљеба испод сача. За управнике и шефове јавних предузећа се увијек говорило "јагњећа бригада", разумије се зашто =)

У мојој планинарској историји често сам обитавао у планини, уз логорску ватру. Гитара, месо набодено на штапове изнад ватре и која кап алкохола могу звучати занимљиво. Али то није тако :(

ВЕОМА је тешко осјећи праву грану која је довољно танка и права да би некако могао роштиљску кобасицу да праволинијски набијеш. Треба ти дакле љесковина... И то никад неће бити савршено јер кобасице имају масне дијелове па се често и зна распасти. А опет, зависи од ватре, месо може и да изгори. Јер ватра служи прије свега за гријање а не за роштиљ...

Једина позитивна ствар је што су клобасе (како кажу Чеси) на крају укусне =)

За роштиљ је потребно и целулозе и ћумура =) И хепо коцкице, пошто је стварно мрско сто пута палити и потпаљивати ћумур са дрветом... Чисти ћумур никад нисмо користили (наравно, не персирам себи, него никад нисам ишао сам на роштиљ =) ),нисам сигуран да ли и може...

Роштиљ ваља подмазивати сланином. Више волим пљескавице, кобасице и ћевапе него чисто месо... Шта знам, ваљда ми је укусније.

И да роштиљ је најбоље правити покрај ријеке или потока (којих опет, по брдовитим крајевима има безброј), што даље од цивилизације. Пиво обавезно (вино иде уз пилетину). Најбоље је када се хлади у потоку =)

Фино се расписах, прсти ми отпадоше =) То би било сво моје познавање кувања...


Iskusno..nema sta..svaka cast..:klap:

i gde me nadje sa onom jagnjetinom i hlebom ispod saca...
jojjjjj..covece..kako je to dobro..ufff da mi je sada bar jedan zaponjak..:super:
 
Ovo je cisto muski posao..jelte..a ionako se hvalite da ste bolji kuvari od nas..pa a vas vidimo sad.
Umete li to uopste i sta najcesce rostiljate..cevape,krmenadle..pljeske,kobaje,krilca ,pilece meso..
riba..povrce..solite li meso pre ili posle pecenja..stavljate li beli luk i persun preko mesa ili ribe...
na raznju polivate prasence pivom..ili pivo sipate u sebe..gde najcesce pecete rostilj..
sta koristite za zar..grane loze..drva ili cumur
i dok to radite cime sebe podmazujete..rakija..pivo vino..

Pile...ne premestaj mi temu na kulinarstvo jer je ovo muski posao i zanima me sta nasi dragi muskarci....
rostiljdjije imaju da kazu i otkriju nam po neku njihovu tajnu dobrog rostilja..

ee da..cime potpaljujete..mislim zapalite..rasplamsate..zazarite i tako to..:)

ćevapi i vrat, može i kobe. misim, može i riba al to je za pedere:ok:
na čumur i drva
ako neče se upali samo, dam mu malo bemzina
pivo, da
i oooovaj...da, u velku šerpu se nasecka lukac pa s u nju meće mjeso ispječeno
i to ti je to matori:)
ne solim nikad
 
haha ako se ovde nadje 5 frajera koji umeju da ispeku prase na raznju seci me ovde
u najboljem slucaju kupe gotovo meso i raspale vatru,mislim i to ako znaju super :)

Pa neću sigurno ja da ga koljem.

@tema:
samo drva, ništa ćumur, pokrivam roštilj odozgo da se lepše odimi a i takav sam roštilj napravio da i bez pokrivanja odimi lepo
posolim pre pečenja
i najvažnije što više truda uložiš to lepše ispadne : )
 

Back
Top