Dinkić: Mnogi žele da ulažu kod nas

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Inđija -- Srbija je trenutno najpoželjnija lokacija za nove investicije u čitavoj Srednjoj i Istočnoj Evropi i to je naša velika šansa, kaže Mlađan Dinkić.


Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mladan Dinkić je u Kikindi prisustvovao potpisivanju ugovora o izgradnji nove fabrike grejača za auto sedišta.

Fabrika kompanije Bauerhin – IGB Automotive će početi sa radom naredne godine, a do 2012. godine u njoj će raditi 750 radnika, saopštilo je Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja.

Dinkić je rekao da se efekti takvih investicija pokazuju na srednji rok i naveo da je, nakon prošlogodišnje krize, u ovoj godini izražen veliki interes za investiranje u našu zemlju.

"Srpski izvoz je u prvoj polovini ove godine porastao za čak 19,4 odsto i to upravo zahvaljujući grinfild investicijama koje su došle u prethodnim godinama i njihovom izvozu, ali zahvaljujući i nekim dobro privatizovanim domaćim fabrikama", istakao je Dinkić.

On je naveo da će Vlada Srbije i dalje činiti sve da što više domaćih i stranih kompanija otvori svoje fabrike u Srbiji i zaposli ljude, jer je nezaposlenost trenutno najveći problem srpske ekonomije.

"Recesija je iza nas, ali se ne treba opuštati dok se značajno ne poveća broj zaposlenih u Srbiji i zbog toga ćemo intezivno nastaviti da dajemo podsticaje privredi za otvaranje novih fabrika, za zapošljavanje ljudi", izjavio je Dinkić.

On je naglasio da su u toku pregovori sa oko 80 kompanija iz čitavog sveta za investiranje u nove pogone u Srbiji, od čega je 20 kompanija iz oblasti auto industrije.

Dinkić je dodao da je je opština Inđija pionir takvog modela privrednog rasta i izrazio nadu da će se i druge opštine, koje već nisu, ugledati na inđijski model.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=08&dd=18&nav_id=452701

Nigde ni reči o tim ulagačima,osim ako to nisu Hrvati sa koferčićima koji obaraju svetski rekord na 100m?Takođe,nigde nema ni podataka o uspešnim investicijama,novim preduzećima i gigantskom usponu privatizovanih preduzeća.Mama Mirosinka je prepisala neki bilten iz vremena kad je bila pionirka i poklonila sinčiću za rođendan da ne baca pare za reklamu kod renomiranog preduzeća ''Idols and friends''.
 
"Recesija je iza nas, ali se ne treba opuštati dok se značajno ne poveća broj zaposlenih u Srbiji i zbog toga ćemo intezivno nastaviti da dajemo podsticaje privredi za otvaranje novih fabrika, za zapošljavanje ljudi", izjavio je Dinkić.

On je naglasio da su u toku pregovori sa oko 80 kompanija iz čitavog sveta za investiranje u nove pogone u Srbiji, od čega je 20 kompanija iz oblasti auto industrije.

Мени довољно.
Резултати су очигледни после њихових 10 година.
Ко жели нек слободно и даље верује у ехпертске бајке.То је његово демокрацијско право.
А можда и кане нека кинта око избора.Никад се незна.
 
Opet nas je uradio,brine me malo što je počeo da radi sebe.:eek:

"Ljudi mi govore - saberi se i radi, a ja ih slušam, pa se radim i radim" :mrgreen:

Novi Sad smatraju najvecim gradilistem u Evropi. Mozda je to precenjeno, ali zaista se razvio u poslednjoj deceniji. I to je ono sto se vidi... To je ono u sta moze da se investira.

Wau, baš su mnogo uradili u Srbiji za 10 godina - izgrađeno par zgrada u Novom Sadu..... Baš je Novi Sad primjer kako ne idu sve pare u Beograd..... još da je to objasniti Kuršumliji i ostalima, pogotovo dolje Nišu & the okolini....

Ne sporimo mi da se napredovalo, ali poenta je u tome što svi napreduju, a mi trebamo biti što brži, iskoristiti prilike, a ne da nam Dinkić pravi facu "povraća mi se" kad vidi npr. ruski kapital.
 
Novi Sad smatraju najvecim gradilistem u Evropi. Mozda je to precenjeno, ali zaista se razvio u poslednjoj deceniji. I to je ono sto se vidi... To je ono u sta moze da se investira.

Ко га сматра?
Јел постојао Нови Сад пре њих?
Ко га је изградио,када,ко је направио инфраструктуру?
Позориште,катедралу,СПЕНС, факултете,сајам,све су они направили?
Или је неко радио нешто и пре њих?
И за твоју информацију еуропску србију сматрају лидером регијона,упитај се само ко.
Ако су исти они што сматрају Нови Сад највећим градилиштем,нема потребе за одговором.
 
Wau, baš su mnogo uradili u Srbiji za 10 godina - izgrađeno par zgrada u Novom Sadu..... Baš je Novi Sad primjer kako ne idu sve pare u Beograd..... još da je to objasniti Kuršumliji i ostalima, pogotovo dolje Nišu & the okolini....

Ne sporimo mi da se napredovalo, ali poenta je u tome što svi napreduju, a mi trebamo biti što brži, iskoristiti prilike, a ne da nam Dinkić pravi facu "povraća mi se" kad vidi npr. ruski kapital.

Par zgrada i jos mnogo vise od toga. Izmenjena je kanalizaciona mreza, izgradjeni su Bulevari, naselje Grbavicu je tesko prepoznati, sve vise se grad siri ka predgradjima...
Ljudi sa sela se masovno sele u gradove.
Cinjenica je da u gradovima ima vise mesta za napredovanje, ali ne i dovoljno, zato ljudi idu dalje... u inostranstvo.
U ovakvim uslovima i sa ovakvim sredstvima, nije mi jasno odakle vam osnov za brzo napredovanje. Investicije mogu mnogo da pomognu, ali pitanje je koliko je Dinkic ovo uvelicao, a sigurno da jeste.
 
Ко га сматра?
Јел постојао Нови Сад пре њих?
Ко га је изградио,када,ко је направио инфраструктуру?
Позориште,катедралу,СПЕНС, факултете,сајам,све су они направили?
Или је неко радио нешто и пре њих?
И за твоју информацију еуропску србију сматрају лидером регијона,упитај се само ко.
Ако су исти они што сматрају Нови Сад највећим градилиштем,нема потребе за одговором.

Nisam zelela da mesam politiku, ljudi koji zive ovde pozitivno pozdravljaju svaku promenu koja se desi. I nije upitno ko je zapoceo sve ovo, nego ko ne dozvoljava stagnaciju.
 
Par zgrada i jos mnogo vise od toga. Izmenjena je kanalizaciona mreza, izgradjeni su Bulevari, naselje Grbavicu je tesko prepoznati, sve vise se grad siri ka predgradjima...
Ljudi sa sela se masovno sele u gradove.
Cinjenica je da u gradovima ima vise mesta za napredovanje, ali ne i dovoljno, zato ljudi idu dalje... u inostranstvo.
U ovakvim uslovima i sa ovakvim sredstvima, nije mi jasno odakle vam osnov za brzo napredovanje. Investicije mogu mnogo da pomognu, ali pitanje je koliko je Dinkic ovo uvelicao, a sigurno da jeste.
Novi sad je građen antiurbano, jer je većina zgrada podignuta na parkinzima i zelenim površinama. Novi sad je za Vojvodinu ono što je Beograd za ostatak Srbije, najobičniji usisivač i otimač novca. Ne odlaze ljudi sa sela i iz varočica da bleje u Novosadske bulevare i trgove i svetla već ih Vojvođanska administracija cedi i ekonomski unazađuje pa se zato i sele u NS.Pozdrav iz Bačke.:bye::per::zper:
 
Nisam zelela da mesam politiku, ljudi koji zive ovde pozitivno pozdravljaju svaku promenu koja se desi. I nije upitno ko je zapoceo sve ovo, nego ko ne dozvoljava stagnaciju.

Г.Млађо је политичар.Или бар мисли да јесте.:mrgreen:
Ал довољно је оно што сам прочитао.:)
Следеће године у ово време,НС ће да бидне највеће светско градилиште.
Нек вам је са срећом.И другом Млађом на челу,до краја.Поздрав.
 
Г.Млађо је политичар.Или бар мисли да јесте.:mrgreen:
Ал довољно је оно што сам прочитао.:)
Следеће године у ово време,НС ће да бидне највеће светско градилиште.
Нек вам је са срећом.И другом Млађом на челу,до краја.Поздрав.
Ček',ček',stani kud' bežiš?A Mrkonja da im izgradi mostove i puteve?
 
Ček',ček',stani kud' bežiš?A Mrkonja da im izgradi mostove i puteve?


Како неком објаснити да све што граде излази бар пет пута скупље?
И то кредитом у његово име.
Србија,највеће градилише у еуропи,са 13 беше мостова преко Дунава?
А колко ће коштати није важно.Нек раде ехперти.Народ ће платити.
 
Novi sad je građen antiurbano, jer je većina zgrada podignuta na parkinzima i zelenim površinama. Novi sad je za Vojvodinu ono što je Beograd za ostatak Srbije, najobičniji usisivač i otimač novca. Ne odlaze ljudi sa sela i iz varočica da bleje u Novosadske bulevare i trgove i svetla već ih Vojvođanska administracija cedi i ekonomski unazađuje pa se zato i sele u NS.Pozdrav iz Bačke.:bye::per::zper:

U mojoj ulici je parking na trotoaru recimo.
Za boldirano se apsolutno slazem.
Mladi zele da nadju posao u svojoj struci, sto im je lakse ostvarljivo u gradu, koji ima vise mogucnosti. Ali opet nema posla. Medjutim, u selima je katastrofalna situacija. Da, iz nuzde se sele.



Г.Млађо је политичар.Или бар мисли да јесте.:mrgreen:
Ал довољно је оно што сам прочитао.:)
Следеће године у ово време,НС ће да бидне највеће светско градилиште.
Нек вам је са срећом.И другом Млађом на челу,до краја.Поздрав.

http://www.nacionalnigradjanski.com/vesti/vojvodina/drzava-oporavila-hipol/
Nije da branim Mladju, samo cu ti reci da je ovo istina.
 

Back
Top