Help pls!!!

Felix_983

Početnik
Poruka
12
Potrebna pomoc oko pravljenja zvucnih kutija, tj. moze li neko da mi kaze gde ima na netu sajtovi za resavanje ovog problema...
Imam zvucnike od 40W (dvosistemci) pa me zanima koja bi zapremina tebala za ovu vatazu, pa dali je potrebno praviti bass reflex, za bolji kvalitet baseva (40W i nije mnogo) itd, itd, itd...

Verujem da ima jos mnogo njih koje muci isti problem, pa ako neko ima vise iskustva neka pomogne.

HVALA :wink:
 
Potrebna pomoc oko pravljenja zvucnih kutija, tj. moze li neko da mi kaze gde ima na netu sajtovi za resavanje ovog problema...
Imam zvucnike od 40W (dvosistemci) pa me zanima koja bi zapremina tebala za ovu vatazu, pa dali je potrebno praviti bass reflex, za bolji kvalitet baseva (40W i nije mnogo) itd, itd, itd...

Verujem da ima jos mnogo njih koje muci isti problem, pa ako neko ima vise iskustva neka pomogne.

HVALA :wink:
 
http://www.audiokit.it/ENG/Frames/Introduction1.htm

Ovde ćeš naći dosta pojekata za kutije za zvučnika, medjutim nije ni malo jednostavno napraviti ih. Evo par saveta koji ne mogu da škode:
-Kutije najbolje rade ako su napravljene od što debljeg medijapana ali može i sirova iverica (iverica koja nije furnirana).

-Što manje šrafova to bolji zvuk (kada ih bodeš sklapao obavezno ih lepi lepkom za drvo, kada budeš stranice pritegao šrafovima izmedjo šrafova tipluj drvenim tiplovima pa kada se osuše posle 24h izvadi šrafove i na njihovo mesto stavi tiplove).

-Sa unutrašne strane ih izmaži debljim slojem "Body 999" zaštitom za automobile.

-Pre farbanja izgituj ih akrilnim gitom za drvo (brže suši i lakše se obradjuje od običnog gita) i prvo ih farbaš osnovnom bojom za drvo pa tek onda temeljnom (koju ti odabereš)

-Kutije bi trebalo dampirati (ispuniti ih nekim materijalom) najbolje je koristiti sundjer za dampiranje kutija koji ima da se kupi u ITC Electronics, Sindjelićeva 35, Beograd i nije mnogo skup (u ITC-u možeš naći sve što ti je potrebno za izradu zvučnika: bas reflekse, ćoškove, ručice, terminale, nožice, skretnice, kablove itd.)

Toliko za sada puno sreće.
 

Back
Top