МАСОНИ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Вероватно вам је познато да је недавно у београдском хотелу "Метропол" одржан велики масонски скуп, на коме су се окупили масони са многих континената. Један од закључака овог скупа јесте да "још увек није дошло време да човечанство сазна све масонске тајне". Због тога, према изјавама масона, они остају тајно друштво.

Свака тајна се кад-тад сазна. Не треба бити геније па открити шта то смерају масони. Довољно је само читати њихову литературу.

Алберт Пајк, према признању самих масона, један од највећих слободних зидара свих времена, у својој књизи Морали и догма каже:

"Масонерија скрива своје тајне од свих сем од адепата и мудраца, односно изабраних."

Дакле, маснонске тајне су доступне веома уском кругу људи.

У наставку Пајк каже:

"Погрешна објашњења и криве интерпретације њених симбола требало би да заведу оне који заслужују само да буду заведени, да од њих сакрије истину коју назива Светлошћу и да их од ње одвуче."

Примећујете да је реч "светлост" написана великим словима. А шта је, заправо, та светлост, открива нам господин Пајк у наставку књиге:

"Луцифер, Лучоноша.

Луцифер, син Јутра!

Је ли он тај који носи Светло?

Не сумњајте у то!
"

И овим је "велика масонска тајна" откривена! Открио ју је "највећи масон свих времена", Алберт Пајк! Светлост које масони обожавју је ЛУЦИФЕР!
А шта је коначан циљ те Светлости? Одговор се налази у истој књизи:

"Светлост ће коначно надвладати Мрак."

Да бисте ово разумели, морате знати шта је Мрак. Алберт Пајк нам је и то открио:

"А Луцифер, бог светла и бог Добра, бори се за човечанство против Адонаја, бога Мрака и Зла."

Адонај је хебрејска реч за Бога. Дакле, масони верују у Луцифера, односно Светлост, који ће победити Бога, кога они називају Мраком.

Ако било ко сумња у ово што сам написао, нека прочита књигу "Морали и догма" и увери се сам.

На крају, цитираћу Предрага Николића, Гранд секретара Велике националне ложе СЦГ:

"У Београд је донето Светло које ће убудуће јаче сијати над Србијом и Црном Гором."

Не заборавите, Cветлост којој се масони моле је ЛУЦИФЕР!!! То су нам ОНИ саопштили, СОПСТВЕНИМ РЕЧИМА!
 
У *ебо те ал си ме исцимао. Знам доста о масонима, али нисам предпостављао да се иза њих крије сатанизам.
Зашто мислиш да би "највећи" масон причао тако отворено о томе. Који је циљ те његове књиге? Да раскринка сам себе?
 
Књига "Морали и Догма", која има скоро хиљаду страна, није намењена широј читалачкој публици већ најужем кругу у масонерији. Она се даје масонима Шктоског ритуала на преласку из Плаве ложе у 13 степен, али, у већини ситуација, додељује се само онима за које се процени да су "просвећени", или како се то још каже "просветљени".
 
Pobunjenik:
Књига "Морали и Догма", која има скоро хиљаду страна, није намењена широј читалачкој публици већ најужем кругу у масонерији. Она се даје масонима Шктоског ритуала на преласку из Плаве ложе у 13 степен, али, у већини ситуација, додељује се само онима за које се процени да су "просвећени", или како се то још каже "просветљени".

a, jesi li ti mason...ili "prosveceni"?
mislim, kad ti je sve to tako poznato...
 
Pobunjenik:
Nexus 6:
a, jesi li ti mason...ili "prosveceni"?
mislim, kad ti je sve to tako poznato...

Не, нисам ни једно ни друго.

onda znas nekog masona, koji ti je poklonio knjigu...ili sta???
nemoj da shvatis ovo kao prozivanje, jednostavno me zanima odakle ti te, kako sam kazes, informacije kojima raspolazu samo masoni...
ili...ako mi to kazes moraces da me ubijes? :wink:
 
Pobunjenik:
Вероватно вам је познато да је недавно у београдском хотелу "Метропол" одржан велики масонски скуп, на коме су се окупили масони са многих континената. Један од закључака овог скупа јесте да "још увек није дошло време да човечанство сазна све масонске тајне". Због тога, према изјавама масона, они остају тајно друштво.

Свака тајна се кад-тад сазна. Не треба бити геније па открити шта то смерају масони. Довољно је само читати њихову литературу.

Алберт Пајк, према признању самих масона, један од највећих слободних зидара свих времена, у својој књизи Морали и догма каже:

"Масонерија скрива своје тајне од свих сем од адепата и мудраца, односно изабраних."

Дакле, маснонске тајне су доступне веома уском кругу људи.

У наставку Пајк каже:

"Погрешна објашњења и криве интерпретације њених симбола требало би да заведу оне који заслужују само да буду заведени, да од њих сакрије истину коју назива Светлошћу и да их од ње одвуче."

Примећујете да је реч "светлост" написана великим словима. А шта је, заправо, та светлост, открива нам господин Пајк у наставку књиге:

"Луцифер, Лучоноша.

Луцифер, син Јутра!

Је ли он тај који носи Светло?

Не сумњајте у то!
"

И овим је "велика масонска тајна" откривена! Открио ју је "највећи масон свих времена", Алберт Пајк! Светлост које масони обожавју је ЛУЦИФЕР!
А шта је коначан циљ те Светлости? Одговор се налази у истој књизи:

"Светлост ће коначно надвладати Мрак."

Да бисте ово разумели, морате знати шта је Мрак. Алберт Пајк нам је и то открио:

"А Луцифер, бог светла и бог Добра, бори се за човечанство против Адонаја, бога Мрака и Зла."

Адонај је хебрејска реч за Бога. Дакле, масони верују у Луцифера, односно Светлост, који ће победити Бога, кога они називају Мраком.

Ако било ко сумња у ово што сам написао, нека прочита књигу "Морали и догма" и увери се сам.

На крају, цитираћу Предрага Николића, Гранд секретара Велике националне ложе СЦГ:

"У Београд је донето Светло које ће убудуће јаче сијати над Србијом и Црном Гором."

Не заборавите, Cветлост којој се масони моле је ЛУЦИФЕР!!! То су нам ОНИ саопштили, СОПСТВЕНИМ РЕЧИМА!

pa mozda...
nisam satanista
niti sta slichno
al sigurno nisam hrishcanin

a to sto najveca zlochinachka organizacija svih vremena, sa navecim brojem zrtava tvrdi za nekog (u ovom sluchaju "Lucifera" (sta god da je....)) mislim da je apsolutno nebitno, bar iz mog ugla...
mada...
veliki broj umnobolnih degena, bez trunke razuma i morala, poziva se na lucifera...
a sta je on, dobro, zlo ili neki neutral...
pretpostavljam da niko od nas ovde nezna.
 
Nexus 6:
onda znas nekog masona, koji ti je poklonio knjigu...ili sta???
nemoj da shvatis ovo kao prozivanje, jednostavno me zanima odakle ti te, kako sam kazes, informacije kojima raspolazu samo masoni...
ili...ako mi to kazes moraces da me ubijes? :wink:

Копију књиге "Морали и догма" сам добио од једног пријатеља из Америке који НИЈЕ масон, али су му масони одобрили да уради једно истраживање у њиховој ложи. Том приликом му је један од њих поклонио примерак ове књиге. Иначе, "Морали и догма" се може купити у антикварницама, мада ју је врло тешко наћи.
 
Књига "Морали и Догма", која има скоро хиљаду страна, није намењена широј читалачкој публици већ најужем кругу у масонерији. Она се даје масонима Шктоског ритуала на преласку из Плаве ложе у 13 степен, али, у већини ситуација, додељује се само онима за које се процени да су "просвећени", или како се то још каже "просветљени".

Чекај, како се даје само "посвећенима"? Та књига нема скоро хиљаду страна, има их мање од 700, и може се скинути са интернета...
 
Хаха, интересантно...заборавио си све оне наводе да се Луцифер целива у фалус или задњицу...ма хајдете бре људи, уозбиљите се!
 
SAD je najveća masonska država. Centar masonerije je izmešten iz Francuske u SAD, kada su masoni uspeli da britanske kolonije otrgnu od krune, i stvore svoje carstvo, opasano okeanima, odakle će nastojati da zavladaju svetom, i uspostave Novi svetski poredak.

Tačno je da se oni klanjaju Luciferu. Ali greška je što ih u tome poistovećuju sa običnim satanistima. Satanisti obožavaju Satanu (Lucifera) kao izvor zla, kome se oni dive, dok su masoni ubeđeni da je Lucifer izvor dobra i začetnik slobode (misli i delovanja).
Oni su, dok im je centar bio u Francuskoj, u Parizu podigli spomenik Luciferu (Lučonoši). A, kada su centar svoga delovanja prebacili u novonastalu državu (njihovu tvorevinu) SAD, podigli su isti takav spomenik, samo mnogo veći.....a, gde drugde, do na mestu na kojem će ga videti svako ko stiže u Ameriku. Podigli su ga u Njujorku, na ulazu u njujorški zaliv. Tada je Njujork bio jedina međunarodna luka za pridošlice iz Evrope. Tako su svi (koji su upućeni) još pre nego što kroče na novo tle, mogli videti da dolaze u zemlju Lucifera.

Već pogađate...Reč je o Kipu slobode. Mudro smišljena podvala. Kip po svom obliku ima izgled Lucifera, po njihovom viđenju, a koje su nasledili iz nekih drevnih učenja. Kip u ruci, visoko iznad glave, izdiže upaljenu baklju (Lučonoša). Kip se naziva Kipom slobode, jer po njihovom verovanju, Lucifer je taj koji je čoveku dao slobodu misli i delovanja, tj, slobodu izbora, i oslobodio sva bića koja su ga sledila u pobuni protiv "diktatora" Boga, u otkrivanju i naseljavanju materijalnog sveta.
Zbog toga je zabluda verovanje da će NSP doneti neku novu izmišljenu religiju, kojom će kontrolisati mase, nakon što im zabrani postojeće religije. NSP bi doneo, nametnuo njihovu staru religiju, koju su usvojili od nekih kultova, mnogo starijih od masona. Doneli bi verovanje u Lucifera, i deset božijih zakona zamenili jednim jedinim Luciferovim zakonom: "Čini što ti je volja".
 
Priča o Lučonoši(Luciferu)je prisutna od pre Hiršćanstva i pre Judeizma
Mit o Prometeju koji je ukrao vatru Bogovima i darovao je ljudima zbog čega ga Bogovi kažnjavaju
mukama,se povezuje sa pričom o Luciferu što ima nekih paralela,
međutim Licfer po Judeizmu a potom i po Hrišćanstvu i Islamu je prvi Anđeo koji se pobuni zbog Božije slave i kao najmoćnij Anđeo diže pobunu prtiv Boga sa vojskom otpalih Anđela.
Arhanđeli Mihailo i Gavrilo pobediše vojsku Luciferovu i prognaše ga sa neba
Lucifer i poštovaoci njega žele da svrgnu vlast Božiju i dirktna su suprotnost
Hrišćanskoj veri "LJUBI BRATA SVOG KAO SAMOGA SEBE"
 
pobednik.jpg



4248924.jpg



0714-francuska3v.jpg



3659.jpg
 
Masonerija je vrlo zanimljiva oblast,ali verujte mi da je nikada nećete otkriti,s tim propade vaš rad,jer se toliko stotina ljudi svaki dan sve više trudi da baci svoju tajnu u totalni mrak i senku,da od toga stvori još veću misteriju.

Zar mislite da bi Albert Pajk sve otkrio?On je ovim rečenicama zbunio svaku osobu koja pokušava da dođe do tajne,odvevši je u potpuno suprotni put.
 
Džabe tema...Pokušao sam ja sa otkrićem ubistva Nebojše M.Krstića,sa čuvanjem Kosova,e pa vala kad su mi svi rekli da se na ovom forumu može samo diskutovati,kako ćete vi da otkrijete tajne koje nisu mogli,ne mogu niti će moći najveći svetski umovi...hmmm...
 
Kip slobode je stigao u Ameriku iz Pariza iste godine kada je i Tesla stigao u Ameriku iz Pariza.
Kip slobode-Donosilac svetlosti
Lucifer-Donosilac svetlosti
Tesla-Donosilac svetlosti
Tesla-Lucifer
 
Пре неки дан Мира Адања-Полак НАПРАВИЛА ЈЕ ПРАВУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ МАСОНСКЕ ЛОЖЕ СРБИЈЕ НА 1.ТВ КАНАЛУ... оних који признају као врховну Енглеску ложу - ко би рекао да их је толико и у Србији... а ево одмах затим се
оглашава и Велики Оријент Француске:

Veliki orijent želi predstavništvo u Briselu 20.02.2010. Francuski masoni traže od Evropske unije dozvolu za formiranje stalnog predstavništva ove slobodnozidarske obedijencije pri sedištu EU u Briselu. Bivši veliki majstor Velikog Orijenta Francuske Žan-Mišel Kiarde objasnio je u intrevjuu belgijskom „Soaru“ da francuski slobodni zidari traže formiranje misije pri EU kao balans i protivtežu rastućem uticaju crkvenih organizacija u EU.



- Masonski red želi politiku u pozitivnom smislu te reči. Mi hoćemo da, i pored partijskih podela, govorimo na strani sekularizma i iskažemo svoje neslaganje sa pojedinim odlukama evropskih vlasti - kazao je Kiarde. On se, doduše, ogradio rekavši da nije siguran da i drugi evropski masoni dele ovo mišljenje.



Veliki Orijent Francuske, najuticajnija masonska organizacija u Francuskoj, razlikuje se od ostalih slobodnih zidara u svetu koji priznaju „Majku ložu Engleske“ kao vrhovnu, po tome što njihovi članovi mogu da budu i ateisti.

gr_orient.jpg



Francuski masoni se posebno protive čestim nastupima pape Benedikta Šesnaestog, koji traži da se u zvaničnim dokumentima EU govori o hrišćanskom nasleđu Starog kontinenta. Kiarde zahteva da se govori i o nasleđu grčke i rimske civilizacije, kao i o humanizmu i renesansi.




Kiarde je belgijskoj štampi na kraju objasnio da se Veliki Orijent Francuske zalaže za uvođenje evropskog državljanstva jer je to, kaže, univerzalna ideja prosvetiteljstva.



- Mi smo prvo evropski građani, a tek potom Jevreji, crnci, žitelji Magreba, homoseksualci, heteroseksualci - naveo je Kiarde.




V. Matevski
Večernje novosti

***************************************************************

Ето, и онда се појаве овдашњи мамлази који почну да трубе како Срби имају параноју од масона...:dash:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top