Mucenje nevinih konja

MXXXX

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
222
Beograd - Ždrebna kobila Lela nastradala je juče u 10 sati u Žarkovačkoj ulici kada je udarila u automobil nakon što su otkazale kočnice na zaprežnom vozilu koje je vukla. Trojica mladića koji su se nalazili u prikolici lakše su povređeni u nesreći.
Nesrećna životinja je stradala jer su otkazale kočnice na zaprežnom vozilu koje je vukla

Kako saznajemo, kočnice na zaprežnom vozilu otkazale su u trenutku kada su se mladići velikom brzinom spuštali niz ulicu Olimpijskih igara. Kada su pokušali da zakoče, zaprežna kola udarila su kobilu po zadnjim nogama, zbog čega je panično krenula da galopira.


- Jedan mladić pokušao je da je usmeri ka ogradi sa desne strane, nadajući se da će da uspori, ali mu je drugi preoteo uzde plašeći se udara i usmerio je ka dnu ulice. Kada su shvatili da će da udare u prostorije firme ispred njih, dvojica mladića su iskočila, dok je „vozač“ ostao u prikolici - priča jedan od očevidaca.


On kaže da je kobila u punoj brzini udarila u parkirani automobil, a zatim se srušila, dok je pored nje ležao vozač.


- Posle nekoliko sekundi, mladić je došao sebi i polio je kobilu hladnom vodom. Međutim, nije joj bilo spasa. Njegovi saputnici optužili su ga da je šok od vode bio koban za Lelu - kaže očevidac.


Sadir, jedan od putnika u prikolici, kaže za „Blic“ da je kobila vlasništvo njegovog tasta i da vredi 2.000 evra.


- Nosila je ždrebe. Sad niko neće da je odnese sa mesta nesreće, pa ću je ja odneti drugom zapregom - priča Sadir.


On kaže da je vozač pobegao sa mesta nesreće i da se žalio na bolove u leđima, dok mu je ruka krvarila.


Sta reci na ovo?U 21-om veku zaprezna vozila na ulicama BG.A sto se tice konja toliko mi je zao kad vidim kako ih muce.Kad im natovare pun spediter starog gvozdja i jos ga i sibaju.
 
prosla sam juce na nesrecu tuda bas kad je policija dosla sa kamionom iz parking servisa, da pomere jadnu kobilu..
ne mogu ni da smislim cime bi adekvatno bili kaznjeni neizivljeni glupi ljudi koji su trudnu kobilu terali u galop na nizbrdici.
verovatno jedino ista situacija u koju su i oni doveli nesrecnu kobilu.
 
Poslednja izmena:
Ma super je nasha saobracajna policija, mene drkaju jer nemam vezan pojas ili za tako neshto, a konjsku zapregu (!?) iskuliraju... :roll:

Nije problem u ciganima, oni su takvi kakvi su, jadni... problem je u onome ko im to dopushta, a to je "nasha" murija.
 
Ma super je nasha saobracajna policija, mene drkaju jer nemam vezan pojas ili za tako neshto, a konjsku zapregu (!?) iskuliraju... :roll:

Nije problem u ciganima, oni su takvi kakvi su, jadni... problem je u onome ko im to dopushta, a to je "nasha" murija.
Pa kad njih ni ne mos kazniti za taj sitan kriminal , em nemaju stalne adrese da ih nadjes , em nemaju ni dinara za kaznu , a ni zatvor ne deluje nimalo preventivno na njih , cak im dobro i dodje da se jedu ,oblace i greju na drzavnoj sisi par meseci .
 
Pa znam ja da im je to "ne mozemo ih kazniti jer nemaju dokumenta" opravdanje, ali uvek ima nachina kada ima volje... uostalom bolje i da ih stave u zatvor da bleje nego da ugrozavaju bezbednost ostalih uchesnika u saobracaju vozeci konjske zaprege i motokultivatore... ok, kapiram ja da su u loshem polozoaju i da im je teshko i sve, ali ne moze zakon da ne vazi za sve. Mislim to kompletno urushava smisao pravne drzave. Sledeci put kad im otkaze kochnica pa kad' zgaze nekoga, onda ce svi da se nadju da objasne ko je kriv (a prvi panduri) a niko se ne bavi sprechavanjem dok je vreme... :roll:

Mnogo smo bre lenj i bahat narod... zivo me zanima da l' recimo po Berlinu mogu tako da se voze po ulici konjskom zapregom?
 
Мени је жао што муче те животиње. Све би ја те ганције похапсио.



Похапсио и забранио да долазе у град преко дана . Само ноћу да скупе ђубре. Стока, кад видим на шта личе ти коњи и раније медведи које су водали....њима би ја ставио брњице и амове.
 
Какво мучење невиних коња ?
Случај који се догодио може се окарактерисати као ненамерно изазван инцидент.О некаквом мучењу животиње нема ни говора.
 
Beograd - Ždrebna kobila Lela nastradala je juče u 10 sati u Žarkovačkoj ulici kada je udarila u automobil nakon što su otkazale kočnice na zaprežnom vozilu koje je vukla. Trojica mladića koji su se nalazili u prikolici lakše su povređeni u nesreći.
Nesrećna životinja je stradala jer su otkazale kočnice na zaprežnom vozilu koje je vukla

Kako saznajemo, kočnice na zaprežnom vozilu otkazale su u trenutku kada su se mladići velikom brzinom spuštali niz ulicu Olimpijskih igara. Kada su pokušali da zakoče, zaprežna kola udarila su kobilu po zadnjim nogama, zbog čega je panično krenula da galopira.


- Jedan mladić pokušao je da je usmeri ka ogradi sa desne strane, nadajući se da će da uspori, ali mu je drugi preoteo uzde plašeći se udara i usmerio je ka dnu ulice. Kada su shvatili da će da udare u prostorije firme ispred njih, dvojica mladića su iskočila, dok je „vozač“ ostao u prikolici - priča jedan od očevidaca.


On kaže da je kobila u punoj brzini udarila u parkirani automobil, a zatim se srušila, dok je pored nje ležao vozač.


- Posle nekoliko sekundi, mladić je došao sebi i polio je kobilu hladnom vodom. Međutim, nije joj bilo spasa. Njegovi saputnici optužili su ga da je šok od vode bio koban za Lelu - kaže očevidac.


Sadir, jedan od putnika u prikolici, kaže za „Blic“ da je kobila vlasništvo njegovog tasta i da vredi 2.000 evra.


- Nosila je ždrebe. Sad niko neće da je odnese sa mesta nesreće, pa ću je ja odneti drugom zapregom - priča Sadir.


On kaže da je vozač pobegao sa mesta nesreće i da se žalio na bolove u leđima, dok mu je ruka krvarila.


Sta reci na ovo?U 21-om veku zaprezna vozila na ulicama BG.A sto se tice konja toliko mi je zao kad vidim kako ih muce.Kad im natovare pun spediter starog gvozdja i jos ga i sibaju.

Ово ко GTA: Somalia:mrgreen:

grandtheftautosomaliaviua3.jpg




200 на сат
 
Mogu al' kad bi se zezali.

Nema tamo mad max vozila po ulicama, a volovske zaprege pune zarđalog lima mogu da vide samo u kusturičinim filmovima.

Stvarno što malo na Ciganima ne praktikuju tu evropeizaciju?

Pa to ti kazem brate, mogli bi malo, chisto ono, radi fore... :lol:

Ne, zaista, ne moze bilo shta da se vozi bilo gde... ja da vozim svoj auto tom brzinom kojom oni voze smarali bi me panduri da blokiram saobracaj... :roll:

Njih niko ne smara, a zaista ga blokiraju. Zato lepo kad ih vidim na putu sa onim motokultivatorom kako idu deset, preteknem ih preku pune namerno, i samo chekam da mi neki drot pri*enja zbog toga pa da mu je*em sto majki...

Ово ко GTA: Somalia:mrgreen:

grandtheftautosomaliaviua3.jpg




200 на сат

:hahaha:

Uuuuuuuuuuu u krivinu!

:hahaha:

Obozavam tu brzinu!

:hahaha:
 
Ciganima ne naplaćuju prevoz GSP-om,razne prekršaje ovakvim kolima...Al opet kad ih pogledaš kolko su jadni...A onda opet možda su baš ti na kolima pre par minuta skinuli šaht u tvojoj ulici.:confused:
 
Kapiram da kradu j b g muka ih naterala, al' shto su josh pritom i bezobrazni... :roll:

Kad' sam bio mali ukrali mi cigani loptu... i ja ih detektujem :mrgreen: , nravano dodjem da uzmem loptu nazad, a oni svi u glas: "Nijeee batko, to je nasha lopta!" :hahaha: Reko gde pishe da je vasha? ... a oni pokazuju loptu i kazu: "Evo, vidish ovde, pishe tigar... " :hahaha: Naravno u sledecih par sekundi bili su primorani da vrate loptu. :mrgreen:

Tako i za te shahtove. Lepo im kazesh da kradu neshto drugo da nechiji cale ne bi upao u rupu (kao moj) a oni ti kazu:"Bole nas bre ku*ac"... i onda si posle rasista kad ih ishutirash... :roll:
 
Ma brate iskreno mislim da to nije mrznja nego nemashtina.

Na neki nachin ih i razumem, znash.

Na primer, da ih vidim da mi kradu tochak sa kola ili tako neshto, ne bi im nishta uradio.

J b g, sigurno ne krade jer voli, nego shto mora...

E sada druge strane da ih vidim da mi auto bez potrebe demoliraju, onda bi ih ubio.
 
Ово се тиче проблема цигана, њиховог ометања нормланог функционисања града, ширења заразе, болести и криминала, а не јадног коња. Коњ ко коњ... Неки ће трчати по хиподрому, неке ће упрегути ганфери, а неки, мање срећни, ће завршити у кобасицама ко што рече колега.
 
Pre pola sata sam dosla sa Ade.Na makiskoj strani u blizini Sunseta je oblak dima duzine sigurno blizu kilometar. Cigani spaljuju bakar izmedju Cukaricke padine i Makisa, a vetar nanosi.

Ne moze da se dise..to je zivi kancer.Ljudi guraju kolica sa bebama, setaju decu..Strasno!

Ovome izgleda niko ne moze da stane na put...sve su zagadili..
 

Back
Top