Poskupeo hleb

Poruka
23.163
Poskupeo hleb

Hleb Beogradske pekarske industrije i Klasa od danas je skuplji u proseku za 15 odsto, potvrdio je za Radio Beograd 202 direktor Beogradske pekarske industrije Nuri Šahid.

Nova cena hleba "Sava" je 44 dinara.

I privatni pekari najavljuju poskupljenje, ali još nije poznato za koliko.

Nove više cene hleba izazvao je nagli skok cene pšenice.
 
Hleb je ionako potcenjen, prepuni su ga kontejneri i ne vidim u čemu je problem, a osim toga je i veoma nezdrav jer je od belog brašna. Mislim da bi bilo sasvim u redu dotirati hleb od integralnog brašna i ,,krvnički" oporezovati sve druge hlebove i peciva.Uostalom, trenutno smo jedna od Evropskih država sa najkraćim životnim vekom.
 
ZIVEO BORIS TADIC :super:

ziveli snosaj efendija, john doe, jomini, registra i ostali "viziJonari" i upropastitelji zivota gradjana Srbije :super:

sa ovakvim slepcima sto na vlasti sto medju glasackim telom - propast nam je zagarantovana :super:
 
Hleb je ionako potcenjen, prepuni su ga kontejneri i ne vidim u čemu je problem, a osim toga je i veoma nezdrav jer je od belog brašna. Mislim da bi bilo sasvim u redu dotirati hleb od integralnog brašna i ,,krvnički" oporezovati sve druge hlebove i peciva.Uostalom, trenutno smo jedna od Evropskih država sa najkraćim životnim vekom.

evo ga tadicev KRVNIK resio da oporezuje uskoro i VAZDUH jer se u srbiji malo zivi zbog toga sto se mnogo dise a malo jede :hahaha:
 
evo ti blajbingeru dokaz koliko ti i tebi slicni nemate pojma ni sa cim

svakim danom tadica na vlasti u srbiji je sve gori i gori zivot - zahvaljujuci takvima kao sto si ti.

ti i tebi slicni "pametnjakovici" ste grobari srbije njene buducnosti i zivota
 
evo ga tadicev KRVNIK resio da oporezuje uskoro i VAZDUH jer se u srbiji malo zivi zbog toga sto se mnogo dise a malo jede :hahaha:

Tihi, tako mora biti!

Pare se moraju od nekuda namaknuti da se plate oni silni dugovi koje je napravio rat.

To je tek pocetak.

Kada ode Tadic bice mnogo gore.

Sem ako ti dodjes na vlast.

Tada ce biti mnogo, mnogo bolje...:hahaha:
 
ZIVEO BORIS TADIC :super:

ziveli snosaj efendija, john doe, jomini, registra i ostali "viziJonari" i upropastitelji zivota gradjana Srbije :super:

sa ovakvim slepcima sto na vlasti sto medju glasackim telom - propast nam je zagarantovana :super:

Mozes li nam ti, kao priznat ekonomski strucnjak, pojasniti koja je veza izmedju Tadica i nagli rast cene psenice na svetskom trzistu?
 
evo ga tadicev KRVNIK resio da oporezuje uskoro i VAZDUH jer se u srbiji malo zivi zbog toga sto se mnogo dise a malo jede :hahaha:
Grešiš! Pogledaj sve moje postove, na bilo kojoj od tema i videćeš da BoTa-i i žutom mutljagu želim da što pre skapaju. Ono što sam napisao je tačno i u svim zemljama gde prehrambenu politiku ne vode farmaceutski i medicinski lobiji je onako kao što sam napisao.
 
Mozes li nam ti, kao priznat ekonomski strucnjak, pojasniti koja je veza izmedju Tadica i nagli rast cene psenice na svetskom trzistu?

veza je u tome sto je tadic ugrobio budzet republike srbije, veza je u tome sto srbija za razliku od svih druih evropskih zemalja ne subvencionise poljoprivredne proizvodjace , tj subvencionise sa 50 puta manje novca nego recimo madjarska , zato je u srbiji danas sve skupo jednako kao u EU ili skuplje - hleb, mleko paradajz itd.

upravo zato postoje subvencije kao instrument monetarne politike da bi se izbegao uticaj skoka cena na svetskom trzistu na cenu tog proizvoda u tvojoj zemlji. zato pametne drzave subvencionisu poljoprivredne proizvodjace strateskih poljoprivrednih proizvoda da bi odrzale stabilnost cena i rast inflacije u planiranom procentu.

al ne mozes ti to znati - ti i tadic nemate pojma ni sa cim, vi ste dosli sa ulice na vlast i ne znate nista :dash:

zato ceh vase slepacke politike placa srpski narod. kroz nova poskupljenja.
 
evo ti blajbingeru dokaz koliko ti i tebi slicni nemate pojma ni sa cim

svakim danom tadica na vlasti u srbiji je sve gori i gori zivot - zahvaljujuci takvima kao sto si ti.

ti i tebi slicni "pametnjakovici" ste grobari srbije njene buducnosti i zivota

Eto, ja priznajem da sam ja za sve kriv..

Sve sam ja to u Srbiji napravio jednom kada sam ustao na levu nogu....:sad2:
 
veza je u tome sto je tadic ugrobio budzet republike srbije, veza je u tome sto srbija za razliku od svih druih evropskih zemalja ne subvencionise poljoprivredne proizvodjace , tj subvencionise sa 50 puta manje novca nego recimo madjarska , zato je u srbiji danas sve skupo jednako kao u EU ili skuplje - hleb, mleko paradajz itd.

upravo zato postoje subvencije kao instrument monetarne politike da bi se izbegao uticaj skoka cena na svetskom trzistu na cenu tog proizvoda u tvojoj zemlji. zato pametne drzave subvencionisu poljoprivredne proizvodjace strateskih poljoprivrednih proizvoda da bi odrzale stabilnost cena i rast inflacije u planiranom procentu.

al ne mozes ti to znati - ti i tadic nemate pojma ni sa cim, vi ste dosli sa ulice na vlast i ne znate nista :dash:

zato ceh vase slepacke politike placa srpski narod. kroz nova poskupljenja.

pa do prosle godine zbog tih subvencija Srbija je bila glavni izvoznik psenice i brasna u regionu...

ali i ja previse trazim...radikali i ekonomija...ne ide to u paru:)
 

riblja corba - danas nema mleka

Danas nema mleka
Danas nema hleba
Zato jedi govna
Mozda tako treba
Nece te pretuci
Samo dobar budi
Danas nema nikog
Danas nema ljudi
Danas nema sunca
Danas nema neba
Ni sam sebe nemas
Ali tako treba
Danas samo stoka
Gleda ispod oka
Odvali ti pendrek
I baci u jembek
Ja nemam snage, nemam pojma, nemam nista
Pa zato odo ja u vecna lovista
I bolje odo ja u camov sanduk drven
Nego da sam crven
Danas nema struje
Danas nema vode
Ne sme da se cuje
Nema ni slobode
Siptari se kote
***** te, zivote
Kod njih ima beba
Ali tako treba
Danas nema love
Stampaju se nove
Danas nema casti
Ali ima vlasti
Meni nije jasno
Ko me tako sjeba
Lipsavam ko pas
Ali tako treba
Jer danas nema mleka
Danas nema hleba
Zato jedi govna
Mozda tako treba
Meni nije jasno
Ko me tako sjeba
Lipsavam ko pas
Ali tako treba

:sad2: :sad2: :sad2:
 
veza je u tome sto je tadic ugrobio budzet republike srbije, veza je u tome sto srbija za razliku od svih druih evropskih zemalja ne subvencionise poljoprivredne proizvodjace , tj subvencionise sa 50 puta manje novca nego recimo madjarska , zato je u srbiji danas sve skupo jednako kao u EU ili skuplje - hleb, mleko paradajz itd.

upravo zato postoje subvencije kao instrument monetarne politike da bi se izbegao uticaj skoka cena na svetskom trzistu na cenu tog proizvoda u tvojoj zemlji. zato pametne drzave subvencionisu poljoprivredne proizvodjace strateskih poljoprivrednih proizvoda da bi odrzale stabilnost cena i rast inflacije u planiranom procentu.

al ne mozes ti to znati - ti i tadic nemate pojma ni sa cim, vi ste dosli sa ulice na vlast i ne znate nista :dash:

zato ceh vase slepacke politike placa srpski narod. kroz nova poskupljenja.

Eto, vidis kako je on pametan...

Prica o subvencijama u poljoprivredi, a ne zna da poljoprivredu subvenciraju samo zemlje koje imaju JAKO PUNO PARA...

Male i siromasne zemlje sami izvlace iz poljoprivrede da bi uopste mogle da prezive.
 
Pare se moraju od nekuda namaknuti da se plate oni silni dugovi koje je napravio rat.

Koji sad rat... I kakve veze ima rat od pre deset ili dvadeset godina sa sadasnjom cenom hleba... Nebulozno opravdanje...

Treba imati u vidu da je hleb osnovna zivotna namirnica i da se u nasem narodu mnogo koristi... narocito kod siromasnijeg sloja koji nema mogucnosti da mnogo eksperimentise sa hranom... I ovaj potez je jos jedno zavlacenje drzavne ruke u dzepove onih koji najmanje imaju... Sramota...
 
Koji sad rat... I kakve veze ima rat od pre deset ili dvadeset godina sa sadasnjom cenom hleba... Nebulozno opravdanje...

Treba imati u vidu da je hleb osnovna zivotna namirnica i da se u nasem narodu mnogo koristi... narocito kod siromasnijeg sloja koji nema mogucnosti da mnogo eksperimentise sa hranom... I ovaj potez je jos jedno zavlacenje drzavne ruke u dzepove onih koji najmanje imaju... Sramota...

Ma ne razumes. To je zbog rata ali prvog balkanskog :D
 
pa do prosle godine zbog tih subvencija Srbija je bila glavni izvoznik psenice i brasna u regionu...

ali i ja previse trazim...radikali i ekonomija...ne ide to u paru:)

pa ti decko bre nemas veze blage sa ekonomijom . bolje receno ti nemas veze blage sa zivotom.

srbija je izvoznik psenice zato sto ima velike povrsine pod tom kulturom i to nema veze sa subvencijama

TI NEMAS VEZE BLAGE NI SA CIM

evo procitaj ovo i unesi malo svetlosti u tu prazninu i mrak zvan "tvoj mozak"

http://en.wikipedia.org/wiki/Subsidy

A subsidy (also known as a subvention) is a form of financial assistance paid to a business or economic sector. Most subsidies are made by the government to producers or distributors in an industry to prevent the decline of that industry (e.g., as a result of continuous unprofitable operations) or an increase in the prices of its products or simply to encourage it to hire more labor (as in the case of a wage subsidy). Examples are subsidies to encourage the sale of exports; subsidies on some foods to keep down the cost of living, especially in urban areas; and subsidies to encourage the expansion of farm production and achieve self-reliance in food production.[1]

Subvenciaj je forma finansijske pomoci placena odredjenom biznis ili ekonomskom sektoru. Subvencije uglavnom placaju vlade drzava proizvodjacima ili distributerima da na taj nacin sprece pad proizvodnje u toj grani privrede (kao rezultat kontinuirane neprofitabilnosti) ili da sprece POVECANJE cena tog odredjenog proizvoda ili da jednostavno uposle vise radne snage u tom sektoru. Primer subvencija jesu subvencije za rast izvoza, subvencije za odredjene poljoprivredne proizvode/hranu sa ciljem da se snize troskovi zivota, posebno u gradovima, kao i subvencije koje ohrabruju rast poljoprivredne proizvodnje i postizu pouzdanost u industriji proizvodnje hrane.

Ko sto vidis subvencija je instrument monetarne politike kojim se efektivno snizava cena proizvoda ili na duzi period drzi niskom.

Zato sto je vlast Borisa Tadica ukinula subvencije nasoj poljoprivredi, ili ih svela na simbolican nivo, zato kod nas danas sve zivo POSKUPLJUJE

Zato je hrana u EU jeftina jednako kao u Srbiji ili cak i jeftinija zato sto su subvencije u EU izuzetno VISOKE a u Srbiji izuzetno NISKE - a razlog niskih subvencija u Srbiji je taj sto je Boris Tadic sahranio ekonomiju Srbije, tj proizvodnju, pa se zato budzet puni ekstremno lose + je pozaposljavao stotine hiljada clanova svojih i stranaka svojih koalicionih partnera na drzavnu sisu , poa nema para u budzetu za bilo sta drugo osim za njihove plate.

Cenu svega toga - PLACA NAROD KROZ NOVA POSKUPLJENJA
 
Poslednja izmena:
veza je u tome sto je tadic ugrobio budzet republike srbije, veza je u tome sto srbija za razliku od svih druih evropskih zemalja ne subvencionise poljoprivredne proizvodjace , tj subvencionise sa 50 puta manje novca nego recimo madjarska , zato je u srbiji danas sve skupo jednako kao u EU ili skuplje - hleb, mleko paradajz itd.

upravo zato postoje subvencije kao instrument monetarne politike da bi se izbegao uticaj skoka cena na svetskom trzistu na cenu tog proizvoda u tvojoj zemlji. zato pametne drzave subvencionisu poljoprivredne proizvodjace strateskih poljoprivrednih proizvoda da bi odrzale stabilnost cena i rast inflacije u planiranom procentu.

al ne mozes ti to znati - ti i tadic nemate pojma ni sa cim, vi ste dosli sa ulice na vlast i ne znate nista :dash:

zato ceh vase slepacke politike placa srpski narod. kroz nova poskupljenja.

:rotf::rotf:
 

Back
Top