Slovenci su Slovenci, a mi smo mufljuzi...

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
Automobil je neracionalno koristiti


Jedno ekološko udruženje iz Slovenije predstavilo je kalkulator za izračunavanje stvarnih troškova korišćenja privatnog automobila, kojim dokazuje da je to prevozno sredstvo za prosečnog građanina postalo preskupo i neracionalno.

Udruženje je izračunalo da korišćtenja automobila niže klase, koje košta do 10.000 evra, uz minimalnu premiju osiguranja, minimalnu potrošnju goriva i najniže troškove parkiranja i servisa, košta 3.000 evra godišnje.

__________________________________________________________

Živa istina, bravo Slovenci, vi znate 1000 puta bolje matematiku od cele Srbije. Da tako nije, ne bi vaše plate bile 2-3 hiljade evra , a naše u Srbiji 2oo-300 evra.
Inače, lično godišnje samo na gorivo za moj auto dam oko 1500 evra, naravno sve u okrugu gde vozim do 50 kilometara. Za delove, popravke, registraciju, pranje, dam oko 1000 evra minimum. Eto , samo da kažem da su Slovenci genijalci , a mi mufljuzi koji ne znamo ni gde smo šuplji, zato nas toliko država dere ko pavijane.
 
Poslednja izmena:
Automobil je neracionalno koristiti


Jedno ekološko udruženje iz Slovenije predstavilo je kalkulator za izračunavanje stvarnih troškova korišćenja privatnog automobila, kojim dokazuje da je to prevozno sredstvo za prosečnog građanina postalo preskupo i neracionalno.

Udruženje je izračunalo da korišćtenja automobila niže klase, koje košta do 10.000 evra, uz minimalnu premiju osiguranja, minimalnu potrošnju goriva i najniže troškove parkiranja i servisa, košta 3.000 evra godišnje.

__________________________________________________________

Živa istina, bravo Slovenci, vi znate 1000 puta bolje matematiku od cele Srbije. Da tako nije, ne bi vaše plate bile 2-3 hiljade evra , a naše u Srbiji 2oo-300 evra.
Inače, lično godišnje samo na gorivo za moj auto dam oko 1500 evra, naravno sve u okrugu gde vozim do 50 kilometara. Za delove, popravke, registraciju, pranje, dam oko 1000 evra minimum. Eto , samo da kažem da su Slovenci genijalci , a mi muflju-zi koji ne znamo ni gde smo šu-plji, zato nas toliko država dere ko pavijane.

ГАС пријатељу...ГАС ....;)
 
To je sve stvar mentaliteta. Dok slovenac radi da je svim slovencima dobro (hrvat isto), srbin radi tako da je samo njemu dobro.
Dok se to ne promeni, nece biti dobro ni srbima ni Srbiji.

Ма јок пријатељу, Хрвати су као и ми замлате. Словенци су посебна прича. Знају своје циљеве и остварују их.Погледај им државу. Као бомбона је.
 
Ма јок пријатељу, Хрвати су као и ми замлате. Словенци су посебна прича. Знају своје циљеве и остварују их.Погледај им државу. Као бомбона је.

Slovenija jeste bar 30 godina ispred ostalih u bivšoj Yugi ali joj sada nešto ne cvjetaju ruže.
 
Slovenija jeste bar 30 godina ispred ostalih u bivšoj Yugi ali joj sada nešto ne cvjetaju ruže.
Јашта, а и ми и ви смо позвани да о томе нешто кажемо...
Као оно, Хрвати имају одличне аутопутеве, али, знате они су се задужили...
А ми као без дугова, а од аутопутева имамо само отварања оног дебила Мркоњића, значи споловило.
 
Automobil je neracionalno koristiti


Jedno ekološko udruženje iz Slovenije predstavilo je kalkulator za izračunavanje stvarnih troškova korišćenja privatnog automobila, kojim dokazuje da je to prevozno sredstvo za prosečnog građanina postalo preskupo i neracionalno.

Udruženje je izračunalo da korišćtenja automobila niže klase, koje košta do 10.000 evra, uz minimalnu premiju osiguranja, minimalnu potrošnju goriva i najniže troškove parkiranja i servisa, košta 3.000 evra godišnje.

__________________________________________________________

Živa istina, bravo Slovenci, vi znate 1000 puta bolje matematiku od cele Srbije. Da tako nije, ne bi vaše plate bile 2-3 hiljade evra , a naše u Srbiji 2oo-300 evra.
Inače, lično godišnje samo na gorivo za moj auto dam oko 1500 evra, naravno sve u okrugu gde vozim do 50 kilometara. Za delove, popravke, registraciju, pranje, dam oko 1000 evra minimum. Eto , samo da kažem da su Slovenci genijalci , a mi mufljuzi koji ne znamo ni gde smo šuplji, zato nas toliko država dere ko pavijane.

:hahaha:
Prosechnu platu od 2-3 hiljade evra mesechno imaju jedino japanci :super:
Sto si ti paljevina ,jehbo te :sad2:
Po tebi su slovenci kao terminatori :rotf::rotf::rotf:
 
..Čista, sredjena i uredjena zemlja...... I ono malo što imaju znaju da čuvaju i održavaju, neguju... .Pogledaj samo novac kod Janeza...nikad nećeš videti tako zgužvane novčanice kao kod nas.

Kad bi mi naše lepote tako pazili ovo bi bila bombonjera.

Plitko razmishljash;zaslepljuje te sjaj ?!
Morash to dublje da gledash.................mnogo dublje :bye:
 
:hahaha:
Prosechnu platu od 2-3 hiljade evra mesechno imaju jedino japanci :super:
Sto si ti paljevina ,jehbo te :sad2:
Po tebi su slovenci kao terminatori :rotf::rotf::rotf:

Nemaju toliko Japanci ali nijesu daleko.
BND u Japanu je 4.267 milijardi $ ili po glavi 33.478 $ i manji je od Amerike ili recimo Norveške koja ima po glavi preko 75.000$.

A što se Slovenije tiče, ja mislim, da će pošto prođe ova nesrećna svjetska kriza, Slovenija po standardu ljudi za 15 godina prestići Austriju ili Italiju.

Slovenci mnogo daju na vrhunski kvalitet svojih proizvoda i danas su nihovi proizvodi mnogo bolji nego oni iz okruženja. Mislim da su tu izjednačeni sa Njemcima ili sa Englezima. Italijanska i Austrijska roba a posebno industrijski proizvodi su postali isto kao i kineski-pojam nekvalitete i škarta.
 
Poslednja izmena:
Radom i samo radom.
Kako kaze izreka "narod je stoka", a stoku treba upregnuti.
Posle '45te lopatama su na radnim akcijama izgradili puteve i pruge koje i dan danas koriste, a danas pored sve tehnologije i masinerije nisu u stanju da ih poprave, a kamoli naprave nove.
Sve u jaram.

Nećeš radom naterati Srbina da ne seče drveće po Bulevaru, izdaje dozvole tajkunima u sred parka za zidanje tržnog centra...nećeš radom zabraniti parkiranje na travnjaku...pljuvanje po ulici.....

Sve u jaram - zakona, pa rad.
 
Јашта, а и ми и ви смо позвани да о томе нешто кажемо...
Као оно, Хрвати имају одличне аутопутеве, али, знате они су се задужили...
А ми као без дугова, а од аутопутева имамо само отварања оног дебила Мркоњића, значи споловило.

cro da prodaju autoputeve dobili bi manje nego sto su ulozili

i nije neka pamet, niti za hvalu
 
a što se svi ne iselite tamo gde vam je bolje, ako ova naša napaćena srbija toliko loše utiče na vas i
toliko kukate na nju pa tutanj tamo gde je bolje
.:(



Na tvoje pitanje mogla bih odgovoriti pitanjem - što se oni koji napaćuju Srbiju ne isele, ali neću jer nikoga nisam ni doseljavala ni iseljavala.

Već sada, draga moja, ima više Srba u dijaspori nego u matičnoj zemlji.

Ukazati na nešto loše ne znači mrzeti, ne voleti......Majka grdi i bije svoje dete zato što joj je stalo do njega; komšijsko dete pogladi po glavi.
 
Ako ti mislis za sebe da si mufljuz brate prodaj kola da ti ne trose nista pa put pod noge.U sloeniji je plata oko 1000 evra ali je zato sve tri puta skuplje nego kod nas. Hleba 3 eura gas skup za grejanje struja i ostalo.Ovo sto su izneli podatke koliko staje odrzavanje automobila je cista statistika jer da nije tako posto su pametni i nisu mufljuzi oni bi se odrekli automobila
 

Back
Top