Pitanje za vw

image88

Početnik
Poruka
1
Pozz, kupio sam vw polo mpi 1,0 2001 god. Zanima me koji benzin da mu sipam? I imam problem upalio mi je lampicu CHECK i ne gasi je :dash: (kad god dam kontakt) Sta bi moglo da prouzrokuje tako nesto. I naravno svako ko zna nesto interesantno o ovom modelu neka napise.
Hvala unapred.
 
Sipaj mu bezolovni.
Taj auto uopšte nije pouzdan a nije nimalo ni udoban. Kao da se voziš na taljigama. Lako može da mu se desi da mu na neki volšeban način u motoru fali 1l ulja. Zato moj ti je savet da u gepeku uvek imaš jednu kanticu rezerve.
 
Sipaj mu bezolovni.
Taj auto uopšte nije pouzdan a nije nimalo ni udoban. Kao da se voziš na taljigama. Lako može da mu se desi da mu na neki volšeban način u motoru fali 1l ulja. Zato moj ti je savet da u gepeku uvek imaš jednu kanticu rezerve.

Jesi ti zadužen da pljuješ VW po forumu? :hahaha:

A šta bi bilo bolje da je uzeo?
 
Samo kažem šta može da mu se desi. Zamisli krenuo je negde i odjednom na 200km od kuće u nekoj vukojebini sija lampica od ulja a on ga zamenio pre mesec dana na redovnom servisu...

Šta onda?

Pa to može da se dogodi na bilo kojem autu, a svaki vozač koji nema makar litar ulja u gepeku je neodgovoran vozač
 
Priko neću da se raspravljam sa tobom.
Voliš VW i voziš ga. Sa srećom ti bilo.

Ja sa imao VW (moja sestra ga sad vozi Polo 2007. god) i rekao sam nikad više. To nije auto to su taljige. Tvrd je ko traktor.
 
i ja prije neki dan da provjerim na mog pola ulje kad falilo skoro 1 litar da bi doslo na minimum :lol: nisam mogao da vjerujem :roll:
mada opet ne mora da znaci da je njegov los i da trosi

Nije loš motor ni kod moje sestre. Kupljen nov nije prešao ni 60000km. Ulje promenjeno u zvaničnom servisu na vreme i mesec dana posle u motoru fali 1l ulja. Kako? Kažem ja da je to jedna obična shitina a mene niko nije hteo da sluša. Hoće VW, eto im ga sad.
 
Ni ja ga baš nešto ne podnosim. :D
Zgadio mi se više, svi samo bruje-zuje o VW, kao da ni jedno drugo auto ne postoji. Jeste da to nije razlog da ne volim jednu auto marku zbog mentaliteta našeg naroda, al' stvarno mi je preko glave prešlo.
 
E, ni ja ne volim WC, pardon, VW, ali to sto trosi ulje ne mora da znaci da je los motor, jednostavno je takve konstrukcije i fabrika mu je jos propisala koja je tolerancija potrosnje ulja pa ako je taj motor od tih, onda lepo redovna provera i neces imati problema.
 
E, ni ja ne volim WC, pardon, VW, ali to sto trosi ulje ne mora da znaci da je los motor, jednostavno je takve konstrukcije i fabrika mu je jos propisala koja je tolerancija potrosnje ulja pa ako je taj motor od tih, onda lepo redovna provera i neces imati problema.

A zašto se to desilo samo jednom i više nije? Ne mora da znači da hoće ponovo ali to su stvari koje nerviraju, a imaš grb VW koji zrači nazovi sigurnošću.
 
Jesi ti zadužen da pljuješ VW po forumu? :hahaha:

A šta bi bilo bolje da je uzeo?

jes ...vidim da to stalno radi...bas kao sto sam ja zaduzen da pljunem fijata...
tako da cu kao konkurenciju polu navesti FIAT punto 1.... takođe je neudoban istina malo manje od pola....samo sto ima 1.1 motor ali ima isti slucaj "danas ne trosi nista a stura moze litar ulja..." kao da su konkurencija jedan drugome:hahaha::hahaha::hahaha:jedino jes jedno golfovi motori ipak duze traju:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: ako ne karike onda cilindri koji se tesko habaju za razliku od fijata....
 
To sto ispisuje chek je verovatno do kablova za svecice.
Inace taj 1.0 MPI motor je jako dobar motor i ako je moj rodjak koji guta automobile vozio Seat Ibizu sa tim motorom 5 godina bez vecih komplikacija onda sam pouzdano siguran da je dobar.
 
jes ...vidim da to stalno radi...bas kao sto sam ja zaduzen da pljunem fijata...
tako da cu kao konkurenciju polu navesti FIAT punto 1.... takođe je neudoban istina malo manje od pola....samo sto ima 1.1 motor ali ima isti slucaj "danas ne trosi nista a stura moze litar ulja..." kao da su konkurencija jedan drugome:hahaha::hahaha::hahaha:jedino jes jedno golfovi motori ipak duze traju:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: ako ne karike onda cilindri koji se tesko habaju za razliku od fijata....

Ni ja ne volim punta, ali su zato Stilo, Bravo, Croma modeli koji zavređuju poštovanje.
Kod fiata volim dobar motor i siguran sam da je JTD motor mnogo bolji i izdržljiviji nego najnoviji VW komon rejl od 2l zapremine.
 

Back
Top