Ја сам милиомер

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Људи...ај помагајте....
Имам неколико гогл адреса, неке су јавне, а пар њихсакривене.
Шта се дешава....? Свакодневно добијам поруке, како сам
добио неку награду...цифре...боли глава......
И онда добијам поруке за неке мутне радње...тамо негде у пиздинцима...
Све то редовно бришем...ал ме интересује....
која је сврха овога слања и која је добит пошиљаоца?

Dear Chosen one.
I am glad to know you, but Allah knows you better and he knows why he has directed me to you at this point in time so do not be afraid. I saw your e-mail contact at Burkina Faso chamber of commerce and foreign trade departments . I am writing this mail to you with heavy sorrow in my heart, My Name is Mrs.Zaafira Aijaz.

I want to tell you this because I don’t have any other option than to tell you as I was touched to open up to you, I am married to Ahj. Usman Aijaz who worked with Tunisia embassy in Burkina Faso for nine years before he died in the year 2005.We were married for eleven years without a child. He died after a brief illness that lasted for only five days.

Since his death I decided not to remarry, When my late husband was alive he deposited the sum of US$ 8.2m(Eight million two hundred thousand dollars)in a bank in Ouagadougou the capital city of Burkina Faso in west Africa Presently this money is still in bank. He made this money available for exportation of Gold from Burkina Faso mining. Recently, My Doctor told me that I would not last for the period of seven months due to cancer problem. Whoever that wants to serve Allah must serve him in spirit and Truth because Allah is the Most High, Please always be prayerful all through your life.

The one that disturbs me most is my cancer sickness. Having known my condition I decided to hand you over this money to take care of the less-privileged people, you will utilize this money the way I am going to instruct herein. I want you to take 30 Percent of the total money for your personal use While 70% of the money will go to charity" people in the street and helping the orphanage.

I don't have any child that will inherit this money and my husband relatives are not good not even good at all because they are the one that responsible for the death of my late husband in other to have all my late husband properties and I don't want my husband's efforts to be used by those that conspired for his death. I grew up as an Orphan and I don't have anybody as my family member, just to endeavour that the name of Allah is maintained... Am doing this so that Allah will forgive my sins and accept my soul because this sickness has suffered me so much.

As soon as I receive your reply I shall give you the contact of the bank in Burkina Faso and I will send authority letter that will prove you the present beneficiary of the money in the bank that is if you assure me that you will act accordingly as I Stated herein. Hopiing to receive your reply.

Mrs.Zaafira Aijaz
Reply to my alternative e-mail mrszaafira1@voila.fr
 
Ах да стари мејлови где треба да се подели неко наследство а нема наследника и баш налете на тебе (читај било кога). Па фора је ако се упецаш да ти траже неку ситну лову, те треба за ову таксу, те за ово и набере се лепи пара. Е сад то помножи са бројем будала и добијеш пристојну цифру. Ал зајебали се па ударили на Србина xD
 
Ах да стари мејлови где треба да се подели неко наследство а нема наследника и баш налете на тебе (читај било кога). Па фора је ако се упецаш да ти траже неку ситну лову, те треба за ову таксу, те за ово и набере се лепи пара. Е сад то помножи са бројем будала и добијеш пристојну цифру. Ал зајебали се па ударили на Србина xD

Змаје...хвала ти...да си ми жив и здрав.....
Чуј...да им уплатим...маму им ебем белосветску....
;) ;) ;)
 
Ах да стари мејлови где треба да се подели неко наследство а нема наследника и баш налете на тебе (читај било кога). Па фора је ако се упецаш да ти траже неку ситну лову, те треба за ову таксу, те за ово и набере се лепи пара. Е сад то помножи са бројем будала и добијеш пристојну цифру. Ал зајебали се па ударили на Србина xD

Bilo je i par Srba koji su naseli... Ali, sta ih briga, dospeli onda na TV... :lol:
 
Nigerijska prevara i u Srbiji
29. septembar 2009. | 08:34 | Izvor: Danas Beograd -- U Srbiji su zabeležena prva tri slučaja tzv. nigerijske prevare, a žrtve su bile jedan građanin i dve firme, dok ukupna šteta iznosi 9.500 dolara, piše "Danas"

Kako kažu u Posebnom tužilaštvu za borbu protiv visokotehnološkog kriminala, sva tri slučaja su trenutno u fazama provere. Inače, ovom prevarom koja se odvija putem Interneta, prema procenama, kriminalci godišnje ostvare zaradu veću od milijardu dolara.

Kako navodi Lidija Komlen-Nikolić, posebna tužiteljka za visokotehnološki kriminal, prvi slučaj standardnog oblika ove prevare u našoj zemlji prijavljen je letos, kada je na ovaj način jedan naš građanin oštećen za 3.500 dolara.

“Reč je bila o standardnom obliku nigerijske prevare, tako što je jedan gospodin primio mejl u kojem se moli da pomogne u prebacivanju novca iz Senegala. Pošiljaoci ovakvih mejlova uglavnom se predstavljaju kao rođaci nekih od zvaničnika ili državnika stranih zemalja, koji uvek žele da prebace velike svote novca, za šta im je potreban bankovni račun iz druge zemlje, a za uzvrat obećavaju određenu proviziju”, kaže Lidija Komlen-Nikolić.

Ona dodaje da naš prevareni građanin nije ispratio zahteve do kraja i nije isplatio punu traženu sumu, jer je u međuvremenu posumnjao u priču, obratio se Tužilaštvu, koje je formiralo predmet o ovom slučaju.

Posebna tužiteljka za visokotehnološki kriminal ističe da su se u poslednje vreme pojavili i novi oblici ove vrste prevare.

Naime, razne firme dobijaju mejlove od „predstavnika državnih agencija“ iz dalekih zemalja, kojima je potrebna određena vrsta proizvoda. „Firme“ u tim slučajevima putem mejla šalju svu korespondenciju, a ti mejlovi su veoma precizni, sa adresom, brojem telefona i ostalim podacima. Međutim, prema rečima naše sagovornice, takvi mejlovi uglavnom stižu sa opštih naloga, što je neuobičajeno za neku vrstu poslovne prepiske.

U Srbiji su dve firme prijavile slučajeve ovakvog vida prevare, od kojih se jedna „upecala“ i uplatila 6.000 dolara.

“Mejlovi u ove dve firme stigli su iz Benina i Nigerije. U prvom slučaju potrebni su bili kamioni, a dogovoreni iznos bio je 13 miliona evra, od koga je uplaćen samo jedan deo. U drugom slučaju je firma na vreme shvatila o čemu se radi, obratila se Tužilaštvu, a mi smo proverili i savetovali ih da ne nasedaju na tu priču”, objašnjava ona.

Sagovornica lista "Danas" ističe da je u ovakvim slučajevima uglavnom reč o porukama koje stižu sa opštih naloga, odnosno naloga napravljenih na Jahuu, Hotmejlu, pa im se ne može precizno „ući u trag“. Tužilaštvo u tim slučajevima, kako kaže, preko policije stupa u kontakt sa policijom iz date zemlje, ali provere traju veoma dugo.

Lidija Komlen-Nikolić navodi da su mnogi korisnici Interneta već upoznati sa nigerijskim prevarama, pa su one donekle i prevaziđene.

Ipak, danas postoji oko 350 novih vidova prevara putem globalne mreže, a u našoj zemlji pokrenuto je dvadesetak predmeta tim povodom.

Veoma veliki broj prevara postoji pri kupovini automobila putem Interneta.

Link...
 
Nisam mogla da verujem, pričao inspektor iz 29-tog na tv da je jedan naš puk'o 250 hiljada evra na taj mail. :eek:

Mačak, briši sve to bez čitanja....:rtfm:

То је кад се људи занесу лаком зарадом. Нема леба без мотике јесте мало отрцано али истинито, нити има те формуле за брзо богаћење, сем ако се не окренеш криминалу, а и онда је питање хоће ли проћи и колико ће трајати.
 
spamcina cista,ti i si samo jedan od milion koji dobiju takvu istu poruku.
Moram ispricati da sam i ja naseo na slicnu foru pre par godina kada sam poceo koristiti net(oko5g),dobijem mejl da sam osvojio nagradu od 3000usd,kao neka sifra i pozoves broj i registrujes se sa tom sifrom,i naravno slepac nazove broj 09.. neki i ziv se ispricam sa nekom ribom na engleskom dok nism shvatio da mi daju popust na letovanje na nekom ostrvu koje kosta 15000usd a moje je da platim 12000,nemam ni za Palic a ne za nesto drugo.A naravno telefonski racun sam morao platiti koji je iznosio cirka 14000din.Pa ti vidi.
 
Uh dobijao sam na milion takvih mailova. I na svaki se javljao uredno do onog trenutka kada mi traze novac, posle prestanu da mi salju :)

Secam se jednog, dugo smo komunicirali.

Stize mi mail da sam osvojio neke trilione bilione i da treba da se javim. Ja im se javim, pa oni opet cestitamo ,, postali ste milioner, bilioner sta sve ne. Kao trebaju nam informacije vase.. Ja im napisem naravno lazne. Posaljite mi potpisane neke papire koje oni shatro posalju meni putem e maila, skeniram , pa posaljem nazad... Dodje trenutak kada treba da platim neke troskove transfera (odpirlike 1200evra). Ja kazem da sam svorc i da mogu slobodno od onih bilion da uzmu 1200evra i josh toliko sto mi cine uslugu i castim ih sve tamo po 5000 evrica cirka... ma koliko god da ih je. Oni odlepe, salju mailove, prete da ce me naci. Oduzimam im vreme hahahah itd itd..

Takodje jedan iz nigerije, neka crncica mala 20tak godina , salje mi sliku svoju i tuznu pricu kako joj je otac ubijen od nekih pobunjenika, a bio je guzonja i imao trilione i bilione i trazi od mene da joj dam svoj racun da ona moze da prebaci tu silnu lovu kod mene pa joj ja posle vratim , a ona meni dodje tipa 20% za uslugu sto ispade oko 10-15miliona evra ili tako nesto. Krece tu neka prica kako ce me ona zavoleti i da cemo se vencati. Ja sve kako shatro napaljen ocu i ja da zenim crnkinju heheheh :)
Salje ona meni silna neka dokumenta, ja sve potpisujem kao lud sam za njom , uvek je pitam kad ce mi doci hahahah,,
Kaze ona moramo to preko advokata, ja kazem nema frke reci koji je . Ona mi da nekog mamlaza crnca i da mi telefon njegov kao cuj se sa njim. Ja kazem evo tebi moj pa nek me zove. Covek zvao, pricali , drugovali kako bi se reklo na broken english njegov a takodje i moj. Oce covek pare za advokatske usluge nekih 1000evra. Ja mu onako ortacki kazem, aj batali te usluge sada ,, aj da odradimo posao i dodjem te jedno milion od onih mojih 15 miliona sto cu dobti. Nece covek, voli sve po zakonu hahhahahah... I tako zvao me 2-3x i video da nema vajde. Posle prestao,

Mala crnkinja mi se vishe nije javljalja iako sam nastavio da joj saljem mailove kako mi nedostaje hehehhehe..

Eto tako to ide.

Odma brisite te spam poruke ili se zezajte kao sto sam ja. Cinite jedno dobro delo, usporavate bar jednog u moru zaposlenih koji obmanjju ljude
 
To se mota po internetu vec najmanje tri godine... Dobijao sam i ja, a takve poruke su pristigle i nekim ljudima koje znam.

Bilo cak i u novinama jednom. Stigao takav mail jednom novinaru. Nije ga mrzelo, i krene u 'prepisku' sa tom fatamorganom. Jedan, drugi, treci mail, sve se zavrsilo na tome da treba da uplati 5000$ da bi taj neko pokrio neke troskove ovo-ono.

Lopovi !!!
 
evo sta mi je malo pre stiglo sa drugarovog mejla,ocigledno mu je zarazen komp,malwarebytes detektuje adresu kao zarazenu (morao sam da kliknem da vidim jel ce je detektovati),al nije mi jasno kakvo pecanje ovo moze biti

hey check out my friends blog i'm pretty sure you are going to like this.. http://fw7o.makegooglemoney.com .. its way better than robert allen kit because they have a free trial that you only pay for shipping and handling, so you can see if you like it or not without risk.. Anyways read my friend Tim's blog you are going to like it.. I wanna share this with everyone because making money online is so easy and so far this method is one of the best ones i've tested so far..
 
Evo jos jednog...

CONGRATULATION
Thursday, September 2, 2010 9:24 PM
From:
"AWARD MICROSOFT CORPORATION" <...@gmail.com>
Add sender to Contacts
To:
undisclosed-recipients
GOOD DAY
THIS IS TO INFORM YOU THAT YOU HAVE WON THE SUM OF 500,000.00 POUNDS AT THE LATEST "MICROSOFT AWARD®PROMOTION HELD ON SEPTEMBER 1ST,2010. PLEASE FILL THE INFORMATION BELOW AND SEND TO
Name: LARRY LEONG
Email:...@gmail.com

1.Full Name:
2.Full Address:
3.State:
4.Occupation:
5.Age:
6.Sex:
7.Country:
8.Tel.Number:

CONGRATULATION ONCE AGAIN.
 
Evo i meni stiže šansa života :D

ponuda.jpg
 

Back
Top