Pansioni za macke

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
...ja ljudi ne znam kako se vi snalazite, ali ja imam seriozan problem svaki put kad hocu negde da mrdnem iz Beograda. Kome ostaviti macke na cuvanje? Mama i tata su u drugom gradu (a mama je i alergicna na macke), a ne znam ni za jedan regularni pansion za macke. Do sada sam se snalazila tako sto, kad idem na kraci put, zaduzim drugaricu da ih hrani i cisti posip, a kada idem na duze pozovem poznanika moje veterinarke koji ih primi na cuvanje za novac (do zimus je bilo 500 din po macki, sad ne znam).
Da li zna neko za pravi, regularni pansion za mace, ali ne da budu u kavezu, nego da ih neko bas cuva u stanu ili kuci?
Sta mislite o medjusobnoj ispomoci, tipa "ja tebi ti meni", odnosno da npr. ja preuzmem brigu o necijoj maci kad je neko na moru primerice, u mojoj kuci, i obrnuto, neko brine o mojim macama kad ja nisam tu (primera radi). Da li bi neko cuvao mace za novcanu nadoknadu, ima l' takvih? Pod uslovom naravno da osoba zna s macama, da ih voli i da ima pristojne uslova da prihvati jednu ili dve na odredjen period, kao i da su mace 100% garantovano zdrave, odnosno da prethodno prodju kontrolni veterinarski pregled.

Ima li jos ko sa slicnim problemom i zainteresovan za ovakvu vrstu saradnje?
 
Sećam se da je bivša šefica moje drugarice ostavljala povremeno mačka u nekom pansionu ali da se onda on uvek zabuvari pa su imali muke, a i mačke su teritorijalne, jako bi im teško palo toliko promena odjednom, pet sitting je tu (po meni) ipak bolja solucija.
 
Ma moje su navikle da idu kod tog decka, nije problem samo im treba jedna prostorija u kojoj ce boraviti i da im neko daje hranu, vodu i menja posip. Meni pet sitting ne odgovara na duze, zato sto se ziva iskilavim da ocistim stan kad dodjem posle 2 nedelje npr. To mi je ipak predugacak period da ih ostavim same, bez nadzora. Ali za ostavljanje kod nekog, OBAVEZNO moraju da budu tip top zdrave mace, ja sam do mog "pansiona" dosla preko svoje veterinarke koja garantuje za moje mace. Medjutim, ni on bas ne moze uvek, i desi se da se nadjem u problemu.
 
Ja sam mislila da je konstrukitvan predlog da predlozim mackarima sa ovog pdf-a saradnju: ja sam prva spremna da prihvatim 1 do 2 macke na cuvanje na period do dve nedelje, bez nadoknade (naravno gazda obezbedjuje hranu i posip za svoje macke za taj period), za istu takvu protiv-uslugu, uz uslov da macane pre dolaska pregleda veterinar i da mi potvrdi da su zdrave kucne macke. Moje dve su u principu druzeljubive, macor narocito, i zdravi su, o cemu uvek moze da posvedoci moja veterinarka. Ako neko ima slican problem, a ima uslova da prihvati na odredjen period 2 mace, neka mi se javi pa da otpocnemo uspesnu kolaboraciju :lol:
 
Slicne predloge o brizi za tudju macku sam imao jos pre 3-4 godine na ovom Forumu,
ali izgleda da je to samo pitanje "srece" i "dobrog kosiluka ". jer, logisticki, je onima
koji imaju svakodnevne obaveze, Meni bi bilo jednostavno i vrlo rado bih brinuo
o necijoj macki, u stanu/kuci vlasnika.
 
Ne, to mi ne odgovara. Zapravo za to uvek imam varjantu, da mi drugarica hrani macke kod kuce. Osim toga postoji vec pet sitting. Ja hocu da cuvam necije macke, kad su vlasnici na putu, a da zauzvrat oni cuvaju moje kad smo mi na putu. Nije mi problem ni da platim pansion, ali da macke ne budu u kavezu, da imaju svoj prostor gde ce boraviti - tipa soba, cist i uredan, i da ne dolaze u dodir sa drugim zivotinjama, narocito ne psima. I za to imam kombinaciju, samo sto taj decko, odnosno njegova mama, ne mogu uvek uzeti macke, zavisi od obaveza, pa sam htela rezervnu varjantu.

Nije ni bitno...snaci cu se. Smatrala sam ovo konstruktivnim predlogom.
 
Предлог и јесте конструктиван. Углавном раде комбинације обиласка мачке у стану газде, једном дневно, али нити је мачка срећна, а знам да није сит :lol:
Имаћемо у виду. Проблем може да буде: ја сам теби чувао мачку 2 недеље, а ти мени 5 дана или ти имаш 3, а ја једну мачку. итд и томе сл.
 
za gospodjicu 14..Sto se mene tice u istoj sam situaciji kao i ti..Imam dva macora koja bih dala na cuvanje,ali izbegavam pansion jer su boksevi,ai preskupi su,a ne znam sta drugo..
Cak sam i ja htela da predlozim ovako nesto..ko ti ponuda jos vazi ja sam za to..kada tebi bude trebalo mi cemo ih cuvati i obratno..
 
koji ih primi na cuvanje za novac (do zimus je bilo 500 din po macki, sad ne znam).
a sta je ovo?po danu,satu,ili po obilascima...ili kako se racuna ovih 500d?
pitam zato sto sam negde naletela na cenu veterinara koji se bavi cuvanjem/obilaskom/setnjom pasa dok gazde nisu tu.cak ima ljude koji rade za njega...a cena je bila-da se smrznes.i kaze ubi se od posla.

ja jos ne razmisljam sta cu sa macanom,racuam kad dodje leto,pa cu onda misliti....

p.s.inace,gospodjice,bravo za temu
 
Не ради вам линк за галерију, па се не може видети како изгледају ти боксеви..
И која је цена по дану, са обезбеђеном храном од стране власника?
 
imamo problem oko čuvanja mačaka kada idemo na put.. do sada je problem rešavan tako što je drugarica boravila u stanu dok smo mi na putu ali ubuduće ona neće biti u mogućnostu da to radi nastaje problem..
trebalo bi da putujemo za ng, sedam do deset dana i nema šanse da samo zadužim nekog da ih obilazi dva puta dnevno jer je dugačak period da budu sami

da li poznajete neku proverenu osobu koja bi se za novac bavila čuvanjem makar jedne mace (jednu bih mogla da ostavim kod tate na čuvanje, ali dve nikako)?
videla sam da gospodjica14 poznaje dečka koji je njoj čuvao mačke (ali ne mogu da joj pošaljem pp), koliko sam razumela dečko je veterinar i radio je to za ok cifru, što mi je takodje bitno, pored toga da osoba poznaje i voli mačke

svaki predlog je dobrodošao
 
Mogu da ti predlozim saradnju, jer i meni treba neko da obilazi moje reponje kada negde otputujem. :)

Gospodjica i ja smo vec tako nesto uradile pre 2 godine.

može,meni bi i to odgovaralo : )
.. ali ja ne znam kako ste vas dve funkcionisale, jer meni je bitno da mačke budu smeštene negde kada smo mi odsutni na duže.. mi sada nećemo biti tu oko 7 dana, bojim se da je to dugačak period da se samo obilaze? kakva su tvoja i gospodjicina iskustva bila? meni nije problem ni da ih obilazim ni da ih čuvam u svom stanu, u zavisnosti od dogovora
 
Moj stan je premali za 5 macaka (2 tvoje i 3 moje), i pitanje je kako bi jedni druge prihvatili,

ali meni nije problem da ih obilazim ako nismo bas predaleko.

Moji macani su bivali sami i po 2 nedelje, uz redovno obilazenje, i bili su OK.

Mislim da je problem kada se ima samo 1 macka. :lol:
 

Back
Top