Pansioni za macke

Macke ne vole promene tako da treba da ih svedes na minimum. Dovoljno je sto vi necete biti kod kuce, ako ih jos i razdvojite i pritom jednu izmestite iz stana na koji je navikla to bi bilo jako lose resenje po njih. Najbolje je da ostanu zajedno u vasem stanu i da ih neko obilazi, Sky je u pravu, dve macke ce mnogo lakse podneti odsustvo ljudi nego jedna. Ako ih razdvojite bila bi to trauma za obe, i za ovu sto je promenila stan i za ovu sto je ostala sama samcita. Postoje agencije za pet sitting kod nas, ja znam jednu ali ne znam koliko su dobri i provereni. Cula sam za njih iz oglasa za posao posto sam htela da se prijavim da budem pet sitter :lol:

http://www.monapetcare.rs/
 
znam da mačke ne vole promene i veruj mi da su promene koje trpe moje mačke sveden na minimu, zapravo ni jednom ih nisam nosila nigde, uvek smo nalazili rešenje da neko boravi u stanu
što se obilaženja tiče, pisala sam sky na pp ali ajde da ponovim i ovde da ne bude zabune, mislim da to nije najbolje rešenje za moje mačke kada je duži period u pitanju, zapravo nije najbolje rešenje zbog gaše koji je imao epilespiju pre godinu ipo.. poslednjih godinu dana i više nije imao ni jedan napad, ali ipak mislim (a i sky se složila) da je zbog takve situcije bolje da bude sa nekim u stanu... pošto varijanta da ih neko čuva kod mene u stanu (neko koga poznajem) izgleda da po prvi put neće biti moguća tražimo drugo najbolje rešenje (još uvek postoje neke opcije ali ništa nije sugrno a ne želim da prepuštam slulaju stvari) ...
iz tog razloga sam pitala da li neko zna nekog kod koga bi mačke mogle da borave za neku ok cifru, i uslov je bio da taj neko voli i poznaje mačke upravo zbog gaše
pansion koji sam našla mi je trenutno jako skup i nisam u mogućnosti da ga priuštim za obe mace
 
Pansioni su trenutno PRESKUPI!!!.. bezobrazluk je cena od 10 eura dan za jednu macku.
Ja na primer kad bih isao na letovanje a to je 10 dana to je 100 eura za jednu macku a imam ih 5...
znaci treba mi 500 eura za jedno letovanje.. UZAS!!!!
razmisljam da ja otvorim pansion za macke ali koji nece postojati zbog vlasnika nego zbog macaka. Ne mora nista ni da se zaradi samo da im bude lepo i udobno..
 
Pansioni su trenutno PRESKUPI!!!.. bezobrazluk je cena od 10 eura dan za jednu macku.
Ja na primer kad bih isao na letovanje a to je 10 dana to je 100 eura za jednu macku a imam ih 5...
znaci treba mi 500 eura za jedno letovanje.. UZAS!!!!
razmisljam da ja otvorim pansion za macke ali koji nece postojati zbog vlasnika nego zbog macaka. Ne mora nista ni da se zaradi samo da im bude lepo i udobno..

A kakvi su uslovi u pansionima? Jesu li u kavezu, pod stresom zbog skucenog prostora ili slobodne uz rizik da se potuku...? Znam da mi se drugarica zalila kako je macak njene tadasnje poslodavke zaradio u pansionu buve dok je ova sa decom bila na putu, jedva su ga ocistile iako je moja drugarica veterinarski tehnicar, kao i ja. Nekako mi pet sitting deluje kao najbolje resenje za macke, ne menjaju poznato okruzenje.
 
A kakvi su uslovi u pansionima? Jesu li u kavezu, pod stresom zbog skucenog prostora ili slobodne uz rizik da se potuku...? Znam da mi se drugarica zalila kako je macak njene tadasnje poslodavke zaradio u pansionu buve dok je ova sa decom bila na putu, jedva su ga ocistile iako je moja drugarica veterinarski tehnicar, kao i ja. Nekako mi pet sitting deluje kao najbolje resenje za macke, ne menjaju poznato okruzenje.

ja sam zvala dva pansiona, onaj Petit mi deluje najbolje, mačke nisu u kavezima, slobodne su (mislim da bih u situciji kada bi trebalo da ih ostavim u kavezu pre izabrala da ne putujem,užasno mi surovo to), gledala sam slike na njihovoj FB strani i stvarno deluje super, cena je 10e po danu za jednu mačku, a za drugu već dobijaš popust od 50%, što znači 5e..
zvala sam i drugi pansion, tu su mi bili malo čudni, to je neka vet. stanica koja još nije registrovana, mačke su u kavezu, ali ne moraju da budu ako (nešto su mi smuvali, ne sečam se šta), ali čim su mi spomnuli kaveze odustala sam.. cena je 800 din dan, za drugu mačku je 100 din jeftinije, što mu dodje isto (15 e) za dve mačke, a onaj prvi mi deluje daeko bolje...

elem da ne davim, mi smo izgleda opet imali sreće, moj tata se sam ponudio da bude 10 dana u stanu kod nas (uz to obožava mačke, i sam ima jednu sijamku), tako da je to naijdealnije rešenje i možemo mirno da putujemo : )
 
ja sam zvala dva pansiona, onaj Petit mi deluje najbolje, mačke nisu u kavezima, slobodne su (mislim da bih u situciji kada bi trebalo da ih ostavim u kavezu pre izabrala da ne putujem,užasno mi surovo to), gledala sam slike na njihovoj FB strani i stvarno deluje super, cena je 10e po danu za jednu mačku, a za drugu već dobijaš popust od 50%, što znači 5e..
zvala sam i drugi pansion, tu su mi bili malo čudni, to je neka vet. stanica koja još nije registrovana, mačke su u kavezu, ali ne moraju da budu ako (nešto su mi smuvali, ne sečam se šta), ali čim su mi spomnuli kaveze odustala sam.. cena je 800 din dan, za drugu mačku je 100 din jeftinije, što mu dodje isto (15 e) za dve mačke, a onaj prvi mi deluje daeko bolje...

elem da ne davim, mi smo izgleda opet imali sreće, moj tata se sam ponudio da bude 10 dana u stanu kod nas (uz to obožava mačke, i sam ima jednu sijamku), tako da je to naijdealnije rešenje i možemo mirno da putujemo : )

Veliki pozdrav
Izgleda da ste se sa nama culi u vezi pansiona pa da pojasnimo par stvari:
Mi smo vet. ambulanta ( ne stanica) u procesu registracije a sto se tica uslova smestaja zivotiunja kod nas radi se o sledecem
svaka zivotinja se pre prijema klinicki pregleda da bi se dobio uvid u njeno trenutno zdravstveno stanje, rade se probe na ektoparazite , cime se sprecava medjusobna infestacija buvama a samo klinicki zdrave zivotinje i slobodne od ektoparazita se smestaju u individualne bokseve tj kaveze koji nisu ni malo skuceni vec se u njima nalaze posude sa posipom hranilica, pojilica i lezaljka dakle dovoljno mesta. U toku prvog dana se vrsi posmatranje zivotinja i na osnovu njihovog ponasanja odredjuju zivotinje koje ce se medjusobno druziti i one koje ce zbog agresivnosti ili drugih razloga biti smesteni samostalno u posebne prostorije za setnju i igru. Dakle u toku dana zivotinje su slobodne i van kaveza , slobodno se krecu , igraju i druze, sve vreme prate, ali se u toku nocu vracaju u kaveze cime se izbegavaju eventualne neprijatnosti do kojih moze doci, nakon par dana skoro svaka zivotinja zapamti gde joj se nalazi kavez i samostalno ulazi u njega i tokom dana kada zeli da se odmori od igre i da odspava , jede... Na ovaj i samo ovaj nacin se uspostavlja potpuna kontrola nad zivotinjama a i sami znate da pojedine zivotinje zahtevaju i posebnu negu i ishranu (FUS, diabetes, gojazne mace) pa se jedino ishranom u kavezima hrana moze primeniti i kao lek.Ono sto je jako bitno je da su zivotinje pod 24h veterinarskim nadzorom i da se kod nas moze uraditi sve od prevetnive do terapije ukoliko je to neophodno i to sve za vreme dok se vlasnici odmaraju ili su na poslovnom putu...
Nadam se da sam uspeo malo da pojasnim nacin naseg poslovanja, (da ne bude da smo nesto smuvali ali se ne zna tacno sta :))) za sve sto nije jasno slobodno se obratite , postoji oglas na forumu pa cemo kroz razgovor pojasniti sve nejasnoce i dogovoriti se oko detalja.
Jos jednom puno pozdrava za sve ljubitelje zivotinja :))))))))))))))))))))))))
 
...ja ljudi ne znam kako se vi snalazite, ali ja imam seriozan problem svaki put kad hocu negde da mrdnem iz Beograda. Kome ostaviti macke na cuvanje? Mama i tata su u drugom gradu (a mama je i alergicna na macke), a ne znam ni za jedan regularni pansion za macke. Do sada sam se snalazila tako sto, kad idem na kraci put, zaduzim drugaricu da ih hrani i cisti posip, a kada idem na duze pozovem poznanika moje veterinarke koji ih primi na cuvanje za novac (do zimus je bilo 500 din po macki, sad ne znam).
Da li zna neko za pravi, regularni pansion za mace, ali ne da budu u kavezu, nego da ih neko bas cuva u stanu ili kuci?
Sta mislite o medjusobnoj ispomoci, tipa "ja tebi ti meni", odnosno da npr. ja preuzmem brigu o necijoj maci kad je neko na moru primerice, u mojoj kuci, i obrnuto, neko brine o mojim macama kad ja nisam tu (primera radi). Da li bi neko cuvao mace za novcanu nadoknadu, ima l' takvih? Pod uslovom naravno da osoba zna s macama, da ih voli i da ima pristojne uslova da prihvati jednu ili dve na odredjen period, kao i da su mace 100% garantovano zdrave, odnosno da prethodno prodju kontrolni veterinarski pregled.

Ima li jos ko sa slicnim problemom i zainteresovan za ovakvu vrstu saradnje?


Cao, nazalost tek sada procitah poruke sa foruma, vezano za pansion za mace. Skoro sam se, iz centra grada, preselila u Kaludjericu. Obzirom da imamo veliku kucu, jednu sobu adaptirala sam u te svrhe. Raspolozena sam da primam mace na pansion, onoliko dana koliko vam je potrebno. Napominjem da sam se tim poslom vec bavila, a i da sama imam zivotinje, znaci da ih jako volim, posebno mace.
Javite se ako ste zainteresovani, pozdrav Verica
 
Ako zelite pansion za mace, raspolozena sam da ih prihvatim na pansion i period koji vama odgovara. Zivim u velikouj kuci u Kaludjerici i u sklopu iste, odvojila sam i uredila jednu sobu za pansion. Obzirom da sam verliki ljubitelj i poznavalac macaka, prostor je uredjen po mom ukusu, pokusala sam da docaram prirodnu i da sve bude prilagodjeno macama. :D
 
Trebam da odem na put za mesec dana na nedelju dana i problem mi je to sto mi je jedina opcija da ostavim macu samu u stanu,a komsije bi je nadgledale i uzimale kod njih na nekoliko sati.Ja zivim u zgradi,a te komsije su odmah preko puta mene i maci je poznat njihov stan.Ne znam kako ce maca podneti da bude sama duze vreme.Ako neko ima iskustva neka da neki savet.
 
Trebam da odem na put za mesec dana na nedelju dana i problem mi je to sto mi je jedina opcija da ostavim macu samu u stanu,a komsije bi je nadgledale i uzimale kod njih na nekoliko sati.Ja zivim u zgradi,a te komsije su odmah preko puta mene i maci je poznat njihov stan.Ne znam kako ce maca podneti da bude sama duze vreme.Ako neko ima iskustva neka da neki savet.

Требало би да то буде добро решење, нарочито што комшије неће улазити само да је нахране него и ће јој посветити и неко време.
Ми имамо прилично недружељубивог мачка којег су комшије само храниле два до три пута дневно и он се крио од њих кад год у улазили.
Кад смо се вратили после недељу дана, не могу да ти опишем каква је то радост била :) Није страшно недељу дана, биће то све ОК.
 
100 čuda u prvoj godini pansiona za mačke Le PETit Hotel

Nova godina je dobar trenutak da saberemo šta smo uradili... i evo šta kaže računica: mace u gostima + naše mace + udomljene mace + avlijanerke koje su kod nas na toplom obroku = kroz ruke nam je prošlo skoro sto čudesnih čupavih prijatelja. Ove godine - nadamo se - biće ih i svih trista!

Pozdrav svim ljubiteljima mačaka koji se spremaju na put!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li nam mozete pomoci? Imamo 3 mace ispred zgrade, dve od 6 meseci i jednu od 2god. Mamu su juce rastrgli psi. Gde mozemo da ih smestimo i da pokusamo da ih udomimo...Troskove smestaja i veterinara preuzimamo na sebe... Molim Vas, ako imate bilo kakvu ideju da nam pomognete.... Mozete ostaviti poruku i na FB Tanja Jakovljevic... HVALA !!!!!
 
Требало би да то буде добро решење, нарочито што комшије неће улазити само да је нахране него и ће јој посветити и неко време.
Ми имамо прилично недружељубивог мачка којег су комшије само храниле два до три пута дневно и он се крио од њих кад год у улазили.
Кад смо се вратили после недељу дана, не могу да ти опишем каква је то радост била :) Није страшно недељу дана, биће то све ОК.

Macak ipak nije morao da bude sam u stanu.Moja stanarka se ponudila da uzme macka kod sebe, jedino sto je morao da pretrpi voznju od 50 kilometara.
 
Јел има нешто ново и да се ови од 10€ по дану не јављају, мислим, за те паре, можемо да им изнајмимо апартман на мору примерен једној мачки :)
Или они што бораве у туђим становима за џ, ал наплаћују чување мачака, чега се све не сете....
Јел био неко код Верице у Калуђерици, није се више јавлљала. Мени је та идеја о некоме ко воли мачке и нема их 30 у исто време, па још заједно са кучићима, доста добра идеја. Нормално да је цијена ситница, умерена..
 
Мени је њихов сајт мршав, али океј, он превасходно човек рекламира ординацију, па сам мислио да неко има искуства са пансионом ;)
Онај други, који се и Тари чини океј је мени лично прескуп, видео сам и један трећи, као са ситерингом у нашем стану док смо на одмору хаха..па, знаш кад би ми неко тако ушао у гајбу. И он мени да плати, а не ја њему лол..
Није лоше повремено освежавати тему, сад су и год. одмори..па ко има неко искусво нека пише, добро би нам дошло свима који морамо да се сналазимо за чување маца :)

Код ових леПтит сам био на ФБ и интересантно, нема никаквих похвала, никаквих коментара и подељених искустава.
Ја сам човек, јелте, обазрив на свог мачка Тому :)
Лајкови, то мачку о реп.
 
Poslednja izmena:
Мени је њихов сајт мршав, али океј, он превасходно човек рекламира ординацију, па сам мислио да неко има искуства са пансионом ;)
Онај други, који се и Тари чини океј је мени лично прескуп, видео сам и један трећи, као са ситерингом у нашем стану док смо на одмору хаха..па, знаш кад би ми неко тако ушао у гајбу. И он мени да плати, а не ја њему лол..
Није лоше повремено освежавати тему, сад су и год. одмори..па ко има неко искусво нека пише, добро би нам дошло свима који морамо да се сналазимо за чување маца :)

Код ових леПтит сам био на ФБ и интересантно, нема никаквих похвала, никаквих коментара и подељених искустава.
Ја сам човек, јелте, обазрив на свог мачка Тому :)
Лајкови, то мачку о реп.

Upravo tako :) mi se prevashodno bavimo lecenjem zivotinja ali i povremenim cuvanjem :) koje ukljucuje i zdravstvenu zastitu dok je zivotinja kod nas, te se zbog toga ne prima veliki broj zivotinja istovremeno , svaka zivotinja ima sopstvene hranilice i pojilice i lezaljke, sopstveni posip sto je od presudnog znacaja za sprecavanje sirenja parazitskih i drugih infektivnih bolesti.
Po dolasku svaka zivotinja se klinicki pregleda pre neposrednog prijema a primaju se iskljucivo klinicki zdrave zivotinje, slobodne od ekto i endo parazita, vakcinisane protiv infektivnih bolesti uz mogucnost primene ovih profilaktickih mera i kod nas po povoljnijim cenama od regularnih.
Ono sto je od presudnog znacaja je da sa minimalnim brojem zivotinja sprecimo i lakse prevazidjemo pojavu sresa prilikom promene ambijenta, sprecimo nastanak bolesti ciji je okidac upravo stres, sprecimo pojavu i sirenje parazitskih i drugih infektivnih bolesti, pri tom vreme boravka ispunimo druzenjem i igrom i na kraju se ZDRAVI vratimo kuci, sto je i krajnji cilj naseg zanimanja...
I na kraju svako od vas se moze slobodno javiti i dobiti bespatan savet "tehnicke prirode" ukoliko imate bilo kakvih nedoumica oko vasih ljubimaca jer smo tu da pomognemo jedni drugima....
Veliki pozdrav svim ljubiteljima zivotinja Nenad....
 
Svidjaju mi se ovi stavovi, uvek sam prvo za prevenciju i edukaciju. Zalila mi se drugarica svojevremeno kad je dadiljala neku decu da su muka i muka videli dok su macku istrebili buve iz nekog pansiona kad su se vratili s mora i otad uvek imaju u steku FL, kad mu stave jedan, sledeci ceka spreman...
 
Da vaskrsnem ovu temu, i da pitam, bas nam je hitno... Znate li ko moze da cuva 10ak maca (zdrave, ociscene od parazita) na 15 do mesec dana, nasa hrana, nesto bismo naravno platili i pride (ali ne mozemo da platimo koliko pansioni traze..), moze u nasem stanu u Zemunu, ili da odu negde gde bi ih lepo cuvali..?
 

Back
Top