Da li biste sve uradili za svoju zemlju i narod?

Šta biste uradili za Srbiju i sve Srbe da se to od vas traži?


  • Ukupno glasova
    59
  • Anketa je zatvorena .

avan-turista

Iskusan
Banovan
Poruka
5.549
Dobro, zaebavali smo se, pod.ebavali i dalje to radimo, ali sad malo ozbiljnija tema.

Mnogi forumaši ovde smatraju da su patriote. Možda i svi. Pa ako je tako, hajd' da utvrdimo ko je učinio bar neko patriotsko delo. Dakle, neko smatra patriotizmom žrtvovanje svog života zarad zemlje i naroda, neko da je patriota ako uči i svoje znanje upotrebi za dobro zemlje, itd. Lično, smatram i sam sebe patriotom.

Primera radi, lično me užasava kad neko zagađuje i baca otpatke po ulici, parku, oko jezera i reka i smatram i da je s moje strane patriotsko delo da bar to ne činim. Iskreno, verovatno ima mnogih koji su mnogo veće patriote od mene, priznajem da bih mogao još mnogo toga da uradim za svoju zemlju i svoj narod, sad da li sam dovoljno patriota, verovatno nisam.

No, bilo bi lepo da svako ovde navede bar jedno patriotsko delo, nešto što ste uradili, ne iz svoje lične koristi, već nešto što ste uradili samo za zemlju i narod.

Drugo pitanje, koje je i u anketi je: da to vaša zemlja ili narod traže od vas, da vaša lična žrtva može da znači spas zemlje i naroda, da li biste uradili sve što se od vas traži, žrtvovali sebe, čak i život, ako od toga zavisi budućnost Srbije i srpskog naroda.

Molim vas i da glasate, ali i napominjem da ovde nije pitanje toga da li vaše žrtvovanje traži vlast. Nevezano za političare i stranke, dakle, zamislimo da je vaša žrtva neophodna za spas naroda i da sve zavisi samo od vas.

Anketa je javna.
 
Dobro, zaebavali smo se, pod.ebavali i dalje to radimo, ali sad malo ozbiljnija tema.

Mnogi forumaši ovde smatraju da su patriote. Možda i svi. Pa ako je tako, hajd' da utvrdimo ko je učinio bar neko patriotsko delo. Dakle, neko smatra patriotizmom žrtvovanje svog života zarad zemlje i naroda, neko da je patriota ako uči i svoje znanje upotrebi za dobro zemlje, itd. Lično, smatram i sam sebe patriotom.

Primera radi, lično me užasava kad neko zagađuje i baca otpatke po ulici, parku, oko jezera i reka i smatram i da je s moje strane patriotsko delo da bar to ne činim. Iskreno, verovatno ima mnogih koji su mnogo veće patriote od mene, priznajem da bih mogao još mnogo toga da uradim za svoju zemlju i svoj narod, sad da li sam dovoljno patriota, verovatno nisam.

No, bilo bi lepo da svako ovde navede bar jedno patriotsko delo, nešto što ste uradili, ne iz svoje lične koristi, već nešto što ste uradili samo za zemlju i narod.

Drugo pitanje, koje je i u anketi je: da to vaša zemlja ili narod traže od vas, da vaša lična žrtva može da znači spas zemlje i naroda, da li biste uradili sve što se od vas traži, žrtvovali sebe, čak i život, ako od toga zavisi budućnost Srbije i srpskog naroda.

Molim vas i da glasate, ali i napominjem da ovde nije pitanje toga da li vaše žrtvovanje traži vlast. Nevezano za političare i stranke, dakle, zamislimo da je vaša žrtva neophodna za spas naroda i da sve zavisi samo od vas.

Anketa je javna.


Propala tema u samom startu. Pa niko ti nece reci "Ma nista necu da uradim za svoju zemlju", vec "Naravno, svakako, sve bih dao za svoju zemlju". Ali u praksi *****.:mrgreen:
 
Propala tema u samom startu. Pa niko ti nece reci "Ma nista necu da uradim za svoju zemlju", vec "Naravno, svakako, sve bih dao za svoju zemlju". Ali u praksi *****.:mrgreen:

Pa dobro, ali bi bilo lepo da bar na ovoj (nekoj) temi, ozbiljnije pišemo i o patriotizmu. Zato sam i naveo u uvodnom postu da svako napiše bar nešto što je uradio, a smatra patriotskim delom.

Ja sam naveo... da li je mnogo, malo, da li sam mogao više, verovatno jesam. Verovatno nije dovoljno, ali sam NEŠTO bar uradio i trudim se da i dalje to poštujem.
 
Pa dobro, ali bi bilo lepo da bar na ovoj (nekoj) temi, ozbiljnije pišemo i o patriotizmu. Zato sam i naveo u uvodnom postu da svako napiše bar nešto što je uradio, a smatra patriotskim delom.

Ja sam naveo... da li je mnogo, malo, da li sam mogao više, verovatno jesam. Verovatno nije dovoljno, ali sam NEŠTO bar uradio i trudim se da i dalje to poštujem.


U redu, necu da ti kvarim temu. Videcemo kako ce teci rasprava.:)
 
Propala tema u samom startu. Pa niko ti nece reci "Ma nista necu da uradim za svoju zemlju", vec "Naravno, svakako, sve bih dao za svoju zemlju". Ali u praksi *****.:mrgreen:

Ma, ne dam ništa više...jel ti jasno ! :D

Prema mojoj familiji i meni ova država je bila i ostala maćeha, prema tome...došli mi je iz onog mesta u glavu, i što je bilo, bilo je.....nema više. Ende, basta.
 
U redu, necu da ti kvarim temu. Videcemo kako ce teci rasprava.:)

Pa eto, za početak, možeš i da napišeš nešto što smatraš svojim patriotskim delom.

Dakle, ima ljudi i koji su se odazvali vojnom pozivu. Neki možda nisu, ali su možda na neki drugi način pomogli zemlji.

A i oni koji su se odazvali i pošli u rat, da li su sa patriotizmom završili na tome ili i nešto drugo čine za dobrobit svoje zemlje. Tipa, volontiranje, humanitarni projekti itd.
 
Moze jako mnogo da se o ovom prica, ima milion primera kako svako od nas moze da bude koristan i za Srbiju (i Republiku Srpsku) i za svoj narod.

Da ih ne nebrajam sad, neki ce znati na sta najvise mislim :mregreen:, ali ja sam na primer lojalan svakom izabranom predsedniku Srbije, postujem svaku izabranu vlast, bio to Slobodan Milosevic, Zoran Djindjic, Kostunica, Tadic, Nikolic, svejedno.

Vecina ih je izabrala, i za mene je normalno da to prihvatim i postujem.

Doduse, malo bi se dvoumio kad bi neki komunista dosao na vlast, oni mi bas nekako ne leze :think:
 
Kao prvo, jedna deo u kome se slažem sa Tribunom. Rezultati ankete neće biti realni. Drugo pitanje je isuviše, da tako kaže teoretsko. Verujem da veoma mali broj ljudi zna kako bi se ustvari ponaša da se nađe u situaciji da pravi tako ozbiljan izbor.

Zašto ne? Ti si, eto, prvi odgovorio da bi razmislio da li bi uradio nešto, što govori da si iskreno odgovorio.
A drugi deo i jeste da se malo razmisli i navede konkretno delo. Da li se ovde samo priča na sav glas o patriotizmu i svi se busaju da su patriote, a ništa takvo možda nisu uradili u stvarnosti.
Eto prilike da svako ko sebe smatra patriotom napiše šta je to uradio za svoju zemlju, a da ništa pri tom nije dobio, ili je čak i izgubio.
 
CAD100front.jpg
 
Ma, ne dam ništa više...jel ti jasno ! :D

Prema mojoj familiji i meni ova država je bila i ostala maćeha, prema tome...došli mi je iz onog mesta u glavu, i što je bilo, bilo je.....nema više. Ende, basta.

Hm, paz ovo... Krenem 91 u dobrovoljce... posle toga me i mobilisu pa odvalim i rezervu a nisam moro jer sam vetj bio... svi me tapshali po ramenu... ''to junache, srpski sine bla, bla... '' vrnem se... pa prvo saznam da sam izgubio posao... pa me uapse... golgota cela... ma bilo svega... ma i matjeha je superishka... :lol:
 
Da, jesam odgovorio da bih razmislio.
Iz prostog razloga zato što sam do sada učestvovao u više vojni nego moj pokojni deda rođen 1900.

Od zemlje sam dobio tapšanje po ramenu i rešenje za plaćanje poreza na imovinu i promet. Dosta je.

Pa neko može da smatra patriotskim i to što plaća poreze redovno ;)

A i nisi ništa dobio za to što si uradio. To i jeste patriotski, zar ne :)
 
Da taj deo. Od mene dosta, a po godisnjim rezultatima i od cele dijaspore. To sto vlast pokrade, potrpa u dzepove i raspisa nek se zapitaju oni koji ih biraju. Ne izlazim na izbore.

Izbori i vlast i nisu tema.

Recimo, obrati se običan narod tebi i zamoli te za pomoć. U materijalu, novcu, ili na primer, da se vratiš da braniš njihovo selo, da braniš svoj grad u slučaju rata i slično.
 
Pa neko može da smatra patriotskim i to što plaća poreze redovno ;)

A i nisi ništa dobio za to što si uradio. To i jeste patriotski, zar ne :)

Nekukam ja zbog toga što sam bio. Da nisam hteo mogao sam da ne idem. Jednostavno sam to smatrao svojom obavezom i svojim doprinosom. Na neki nači.

Drugo nešto..Ima ljudi koje su to svoje učešće žestoko naplatili.
 

Back
Top