Najmanje 4000 Srba u Emiratima, a ambasade nema..

Aribi

Aktivan član
Poruka
1.033
Ne znam da li ikoga moja prica interesuje, ali ja sam zaista ocajna i zelela bih da se stvari promene, zarad svih nas koji zivimo u Emiratima, a nema nas bas malo. Ovako stoje stvari:

Zivim i radim u Abu Dabiju vec 2 godine. Moj problem za nekoga nije ama bas nikakv problem, kao na primer za zaposlene u Ambasadi Srbije u Kuvajtu, koja je najbliza ambasada nama u Emiratima, jer ista u Abu Dabiju ne postoji, iako se vec dugo spominje njeno otvaranje.. Kada bih, ne daj Boze! bila u nekom vecem problemu, kao npr. da izgubim pasos ili da me neko ubije ili kidnapuje, zaista ne znam sta bih uradila i kome bih se obratila.

Naime, vec drugi put mi se desava da viza za mog verenika koji je egipatski drzavljanin stize nakon naseg zavrsenog odmora. Proslog leta aplicirano je mesec dana unapred, sto je po svim procedurama bilo dovoljno, mozda malo knap, ali izvodljivo. Osim sto osoblje ambasade ne odgovora na telefonske pozove, niti na e mejlove, tako da ne znate ni da li su aplikaciju i neophodne papire uopste i primili, gospodin sekretar zaduzen za izdavanje viza je vrlo neljubazan i vice na one koji ga pozovu da zatraze informaciju. U ovoj zemlji niko ne sme da povisi ton pogotovo ne na zenu, a i vikanje se smatra necivilizovanim. Zaista ne mogu da verujem da su se Arapi naucili civilizovanosti i postovanju drugih pre nas....

Elem, prosle godine sam presla preko svega, ali ove godine, nakon ponovljenog ispada sa sve vikanjem i ne javljanjem na telefon, kontradiktornih tvrdnji od strane gospodina sekretara, a danas dok ovo pisem ima vise od 3 meseca od apliciranja za srpsku vizu od koje nema ni traga ni glasa (niti je odobrena niti odbijena). Odmor nam se zavrsio pre mesec dana, tako da smo morali da se reorganizujemo i snalazimo u poslednjem minutu kako nam odmor, koji smo inace sa mukom oboje usaglasavali i pripremali nekoliko meseci unapred, ne bi propao. A moj verenik jos nikako nije uspeo da stigne do Srbije i vidi odakle sam ja to, a ja u njegovu zemlju idem bez vize i uvek sam dobrodosla. Da Crna Gora nije otvorila konzulat u Abu Dabiju pre par meseci i izasla nam u susret i ubrzanim postupkom izdala crnogorsku turisticku vizu koja je vazila mesec dana, ne znam gde bih i kako srela svoju majku i sestru sa kojima smo planirali da provedemo odmor.

Iz nase ambasade u Kuvajtu nista do danas nisu javili - kontaktirala sam ih e mejlom par puta nakon povratka i od njih dobijala isti iskaz: "Verujete li ili ne, mi jos uvek nemamo nikakvih novosti o vizi." Prosto ne mogu da verujem da je ta viza otisla u zonu sumraka! Ako je odbijena, nema problema, necu ni pitati zasto, ali moram znati sta se sa njom desilo! Oni bi bili najsrecniji da ja opet sve zaboravim kao prosle godine, ali sta da radim sledeci put? Gde da se aplicira za vizu? Ni u ambasadi u Kairu, koja je ustvari nadlezna za nas u Emiratima (koji apsurd!), nisu nista bolji, odgovaraju na mejlove posle 2 nedelje ili ne odgovaraju uopste,( jos uvek cekam odgovor na mejl "Kako aplicirati za srpsku vizu u Kairu iz Emirata?"), daju sebi za pravo da komentarisu tudje zivote na cinican nacin - moja drugarica koja je htela da se razvodi zvala ih da ih pita koja je procedura za razvod, (a oni joj rekli:" A sto hoces da se razvodis? - "Dva smo razlicita sveta.." - "E pa trebalo je o tome da razmisljas pre nego sto si se udala!" Krajnje neprofesionalno i bezobrazno, a konkretan odgovor nikada nije ni dobila!)

A cula sam i da doticna gospoda iz Kuvajta izgleda ocekuju i poneki dinar (ali kuvajtski) u pasosu i da bi u tom slucaju viza bila zavrsena za tren oka. Steta, ali kasno sam saznala.A nije mi ni nije jasno zasto bih nekome ko je neljubazan, a isto tako nepismen i nesposoban davala bakshish za traljavao obavljen servis. Citiram doticnog gospodina sekretara iz mejla poslatog 20 juna 2010, mesec i po nakon apliciranja, a 10 dana pre naseg puta:

‘Dera Sir,

J havent ansver from Montenegro, and from Belgrade, not yet. Embassy yesterday get first phone afther transfer on other lokation, i wil tray to cole today and Montenegro , and Belgrade .

‘When coming ansver from Belgrade , you can to send your pasport.

Regards"

Sta bi bilo da ga je licno gospodin egipcanin pozvao telefonom umesto mene, na kom jeziku bi gospodin sekretar vikao na njega, najlepse se izgleda ‘dere’ na srpskom i na svom terenu.

I tako nas oko minimum 4000 Srba zivi i radi ovde bez ikakve podrske i pomoci. Svi pricaju istu ocajnu pricu o susretu sa drskim i nadmenim sluzbenicima iz Kuvajta i Kaira povodom overavanja papira, registrovanja novorodjencadi, izrada viza za prijatelje i supruznike, svi pitaju da li se konacno srpska ambasada otvorila u Abu Dabiju, svi zeljno iscekuju taj dan, ali nista....Vidim otvaraju se peticije na Facebook-u od stane Dubai Serbs grupe, ali bez ucinka. Mesani bracni parovi idu odvojeno na odmore, a oni koji bi da se vencaju npr. u Beogradu, za njih je to nemoguca misija, jer druga strana nikako da dobije vizu, a za vencanje u Emiratima nema se gde overiti hrpa papira, nego se originalni papiri i pasosi (!) salju brzom postom u Egipat, Kuvajt, Beograd uz strepnju da se isti uz put ne zagube (bilo na putu, bilo u samoj ambasadi na prasnjavom stolu punom papira), a ako se to desi, onda nam je samo Bog u pomoci....

Mozda ovaj moj problem nije vredan ni pomena, ali je on za mene trenutno neresiv i sigurna sam da mnogo ljudi pati isto kao i ja i trazi nacin da se o ovakvim slucajevima makar procuje...

Ako ima slicnih iskustava, volela bih da cujem, ne znam da li bismo mogli ista da promenimo, cutali ili glasno govorili, ali ajde makar da pokusamo....
 
Ne znam da li ikoga moja prica interesuje, ali ja sam zaista ocajna i zelela bih da se stvari promene, zarad svih nas koji zivimo u Emiratima, a nema nas bas malo. Ovako stoje stvari:

Zivim i radim u Abu Dabiju vec 2 godine. Moj problem za nekoga nije ama bas nikakv problem, kao na primer za zaposlene u Ambasadi Srbije u Kuvajtu, koja je najbliza ambasada nama u Emiratima, jer ista u Abu Dabiju ne postoji, iako se vec dugo spominje njeno otvaranje.. Kada bih, ne daj Boze! bila u nekom vecem problemu, kao npr. da izgubim pasos ili da me neko ubije ili kidnapuje, zaista ne znam sta bih uradila i kome bih se obratila.

Naime, vec drugi put mi se desava da viza za mog verenika koji je egipatski drzavljanin stize nakon naseg zavrsenog odmora. Proslog leta aplicirano je mesec dana unapred, sto je po svim procedurama bilo dovoljno, mozda malo knap, ali izvodljivo. Osim sto osoblje ambasade ne odgovora na telefonske pozove, niti na e mejlove, tako da ne znate ni da li su aplikaciju i neophodne papire uopste i primili, gospodin sekretar zaduzen za izdavanje viza je vrlo neljubazan i vice na one koji ga pozovu da zatraze informaciju. U ovoj zemlji niko ne sme da povisi ton pogotovo ne na zenu, a i vikanje se smatra necivilizovanim. Zaista ne mogu da verujem da su se Arapi naucili civilizovanosti i postovanju drugih pre nas....

Elem, prosle godine sam presla preko svega, ali ove godine, nakon ponovljenog ispada sa sve vikanjem i ne javljanjem na telefon, kontradiktornih tvrdnji od strane gospodina sekretara, a danas dok ovo pisem ima vise od 3 meseca od apliciranja za srpsku vizu od koje nema ni traga ni glasa (niti je odobrena niti odbijena). Odmor nam se zavrsio pre mesec dana, tako da smo morali da se reorganizujemo i snalazimo u poslednjem minutu kako nam odmor, koji smo inace sa mukom oboje usaglasavali i pripremali nekoliko meseci unapred, ne bi propao. A moj verenik jos nikako nije uspeo da stigne do Srbije i vidi odakle sam ja to, a ja u njegovu zemlju idem bez vize i uvek sam dobrodosla. Da Crna Gora nije otvorila konzulat u Abu Dabiju pre par meseci i izasla nam u susret i ubrzanim postupkom izdala crnogorsku turisticku vizu koja je vazila mesec dana, ne znam gde bih i kako srela svoju majku i sestru sa kojima smo planirali da provedemo odmor.

Iz nase ambasade u Kuvajtu nista do danas nisu javili - kontaktirala sam ih e mejlom par puta nakon povratka i od njih dobijala isti iskaz: "Verujete li ili ne, mi jos uvek nemamo nikakvih novosti o vizi." Prosto ne mogu da verujem da je ta viza otisla u zonu sumraka! Ako je odbijena, nema problema, necu ni pitati zasto, ali moram znati sta se sa njom desilo! Oni bi bili najsrecniji da ja opet sve zaboravim kao prosle godine, ali sta da radim sledeci put? Gde da se aplicira za vizu? Ni u ambasadi u Kairu, koja je ustvari nadlezna za nas u Emiratima (koji apsurd!), nisu nista bolji, odgovaraju na mejlove posle 2 nedelje ili ne odgovaraju uopste,( jos uvek cekam odgovor na mejl "Kako aplicirati za srpsku vizu u Kairu iz Emirata?"), daju sebi za pravo da komentarisu tudje zivote na cinican nacin - moja drugarica koja je htela da se razvodi zvala ih da ih pita koja je procedura za razvod, (a oni joj rekli:" A sto hoces da se razvodis? - "Dva smo razlicita sveta.." - "E pa trebalo je o tome da razmisljas pre nego sto si se udala!" Krajnje neprofesionalno i bezobrazno, a konkretan odgovor nikada nije ni dobila!)

A cula sam i da doticna gospoda iz Kuvajta izgleda ocekuju i poneki dinar (ali kuvajtski) u pasosu i da bi u tom slucaju viza bila zavrsena za tren oka. Steta, ali kasno sam saznala.A nije mi ni nije jasno zasto bih nekome ko je neljubazan, a isto tako nepismen i nesposoban davala bakshish za traljavao obavljen servis. Citiram doticnog gospodina sekretara iz mejla poslatog 20 juna 2010, mesec i po nakon apliciranja, a 10 dana pre naseg puta:

‘Dera Sir,

J havent ansver from Montenegro, and from Belgrade, not yet. Embassy yesterday get first phone afther transfer on other lokation, i wil tray to cole today and Montenegro , and Belgrade .

‘When coming ansver from Belgrade , you can to send your pasport.

Regards"

Sta bi bilo da ga je licno gospodin egipcanin pozvao telefonom umesto mene, na kom jeziku bi gospodin sekretar vikao na njega, najlepse se izgleda ‘dere’ na srpskom i na svom terenu.

I tako nas oko minimum 4000 Srba zivi i radi ovde bez ikakve podrske i pomoci. Svi pricaju istu ocajnu pricu o susretu sa drskim i nadmenim sluzbenicima iz Kuvajta i Kaira povodom overavanja papira, registrovanja novorodjencadi, izrada viza za prijatelje i supruznike, svi pitaju da li se konacno srpska ambasada otvorila u Abu Dabiju, svi zeljno iscekuju taj dan, ali nista....Vidim otvaraju se peticije na Facebook-u od stane Dubai Serbs grupe, ali bez ucinka. Mesani bracni parovi idu odvojeno na odmore, a oni koji bi da se vencaju npr. u Beogradu, za njih je to nemoguca misija, jer druga strana nikako da dobije vizu, a za vencanje u Emiratima nema se gde overiti hrpa papira, nego se originalni papiri i pasosi (!) salju brzom postom u Egipat, Kuvajt, Beograd uz strepnju da se isti uz put ne zagube (bilo na putu, bilo u samoj ambasadi na prasnjavom stolu punom papira), a ako se to desi, onda nam je samo Bog u pomoci....

Mozda ovaj moj problem nije vredan ni pomena, ali je on za mene trenutno neresiv i sigurna sam da mnogo ljudi pati isto kao i ja i trazi nacin da se o ovakvim slucajevima makar procuje...

Ako ima slicnih iskustava, volela bih da cujem, ne znam da li bismo mogli ista da promenimo, cutali ili glasno govorili, ali ajde makar da pokusamo....

ja imam slican problem sa ambasadom u Rabatu:)
 
ja imam slican problem sa ambasadom u Rabatu:)


Pa ja stvarno ne znam sta je sa tim ljudima? za koga oni rade? kome su oni na usluzi? nama sigurno ne.....

Evo ponovo pokusavam isti proces, ali sada preko ambasade u Kairu. Na mejl mi niko nije odgovorio, evo ima vec 10 dana, (a stavila sam u cc 4 razlicita mejla), ali sam zato telefonom razgovarala sa jednom finom zenom egipcankom sluzbenicom, jako je bila ljubazna i sve mi je lepo objasnila. tako da...nadam se da ce ovoga puta sve biti ok.....

Pozzz
 
Ja sam se ozenio u Aprilu 2007. u Dubaiju. Imam cerku koja se rodila u Januaru 2009. takodje u Dubaiju. I jos uvek nisam nista uradio u vezi papira. Ni u vezi registrovanja braka ni u vezi rodjenja deteta. Mislim u nasoj, srpskoj ambasadi.
Nekoliko puta sam se raspitivao ranije i dobijao sam odgovore putem email-a. Ali kasnije kada sam postavio par pod pitanja nikad vise nisam dobio odgovor i sad sam u stvari cak i blokiran ili ne znam sta je u pitanju, da li su promenili email adresu ili sta, ali uglavnom pisma se vracaju.
Posle citanja ovoga ovde vise mi se ni ne radi nista po pitanju papira.
Najvise bih voleo da mogu da dobijem pasos bilo koje druge drzave i da jednostavno samo zaboravim na Srbiju.
Eto ako ima konzulat Crne Gore u Abu Dhabiju mozda bih mogao da ih pitam ako mogu dobiti crnogorski pasos :)
Jel ima neko broj telefona ili email adresu od konzulata Crne Gore u Abu Dhabiju?
 
Ja sam se ozenio u Aprilu 2007. u Dubaiju. Imam cerku koja se rodila u Januaru 2009. takodje u Dubaiju. I jos uvek nisam nista uradio u vezi papira. Ni u vezi registrovanja braka ni u vezi rodjenja deteta. Mislim u nasoj, srpskoj ambasadi.
Nekoliko puta sam se raspitivao ranije i dobijao sam odgovore putem email-a. Ali kasnije kada sam postavio par pod pitanja nikad vise nisam dobio odgovor i sad sam u stvari cak i blokiran ili ne znam sta je u pitanju, da li su promenili email adresu ili sta, ali uglavnom pisma se vracaju.
Posle citanja ovoga ovde vise mi se ni ne radi nista po pitanju papira.
Najvise bih voleo da mogu da dobijem pasos bilo koje druge drzave i da jednostavno samo zaboravim na Srbiju.
Eto ako ima konzulat Crne Gore u Abu Dhabiju mozda bih mogao da ih pitam ako mogu dobiti crnogorski pasos :)
Jel ima neko broj telefona ili email adresu od konzulata Crne Gore u Abu Dhabiju?

Sherien AlJary
Secretary to Ambassador
Montenegro Embassy
P .O. Box 95083
Abu Dhabi, UAE
T: +971 2 441 8901
F: +971 2 441 8900
E: montenegro.embassy@yahoo.com

Ja sam ih pitala da li oni nama mogu da asistiraju za nasu zemlju, s obzirom da smo mi njima do skoro radili sve u Kairu i Kuvajtu. Odgovor je bio odrecan. Niko nas nece brate....:D
 
Poslednja izmena:
Sherien AlJary
Secretary to Ambassador
Montenegro Embassy
P .O. Box 95083
Abu Dhabi, UAE
T: +971 2 441 8901
F: +971 2 441 8900
E: montenegro.embassy@yahoo.com

Ja sam ih pitala da li oni nama mogu da asistiraju za nasu zemlju, s obzirom da smo mi njima do skoro radili sve u Kairu i Kuvajtu. Odgovor je bio odrecan. Niko nas nece brate....:D

Hvala Aribi!
Sada su oni druga drzava. Ne mos' ni ocekivati ne znam sta da ti urade. Al' sta mogu - verujem uradice.
 
Pre neki dan dobila sam sledeci mejl iz nase ambasade u Kairu:

Postovani,

Obavestavamo Vas da cemo od 21.01. do 23.01.2011. odrzati konzularni dan u Dubaiju i to:

21. i 22. januara od 12:00 do 19:00 casova

23. januara od 12:00 do 17:00 casova.

Mesto odrzavanja:

Al Deyafa (3) Hotel Apartments u Dubaiju (P.O. Box 82606, Tel: 2955855, Fax: 2953131).

Molimo da informisete sve nase drzavljane sa kojima ste u kontaktu da se tih dana mogu obratiti Mirku Tavcaru i Milenku Aleksicu u vezi konzularnih usluga.

Zbog ogranicenja koje namece prostor u kojem ce se konzularni dani odrzati, molili bismo da, ukoliko je moguce, ne dovodite sa sobom decu maladju od 14 godina. Sve zahteve mozete podneti u njihovo ime

A jedan od nasih Srba im je uputio sledeci odgovor i taj isti odgovor uputio svima nama koji smo dobili gore pomenuti mejl:

Postovani,

hvala na obavestenju.

Jedno pitanje koje postavljam poslednje 4 godine:

Da li Republika Srbija planira otvaranje Ambasade u Emiratima u skorije vreme ?

Ne zelim da me neko razume pogresno, ali, koliko Srba zivi u Egiptu a kolliko u Emiratima ?
Plus, svakog dana kada vozim na posao, gledam u natpis "Embassy of Montenegro".

Bilo kako bilo, hvala Bogu pa mi nisu trebale usluge Ambasade do sada, ali sta ako jednog
dana to bude slucaj ?

Stoga, zaista mislim da je krajnje vreme za Ambasadu Republike Srbije u Emiratima.

Pozdrav,
PS. Stavljam sve ostale u Cc jer verujem da delimo isto misljenje.

A jos jedna osoba iz cc je ubrzo uputila pitanje sledece sadrzine:

Pitanje je apsolutno na mestu i ambasada je preko potrebna.

Ja bih jos dodala pitanje u vezi sa procedurom za izavanje vize za strane drzavljane. Da li postoje namere da se procedure malo pojednostave ili bar vremenski skrate? Zaista nisam sigurna koliko je Srbije zainteresovana za razvijanje turizma. Moje licno iskustvo je pokazalo da je 10tak prijatelja odkazalo posetu Srbiji samo zbog procedura viziranja.

Srdacno,

A da li cemo ikada dobiti odgovor??? Ostaje nam da se i dalje nadamo...
 
Zdravo,
Ja zivim u Dubaiju vec 3 godine i potpuno razumem nezadovoljstvo Srba koji su u UAE zbog nemanja ambasade ili pravne pomoci.
Najjednostavnije vam je obratiti se na adresu Turisticke Agencije Dream Adventure tel.+971 55 102 9835 i dobicete odgovor na bilo koje pitanje povodom regulative,viza za UAE,produzetka boravka,
vize za rodbinu,rezidens vize,overa dokumenata u nadleznoj ambasadi RS i to sve na najprofesionalniji nacin i bez ikakve bojazni da vam papiri ili dokumenta nestanu.
ili mozete nam pisati na shorenatbs@yahoo.com
 
Zdravo,
Ja zivim u Dubaiju vec 3 godine i potpuno razumem nezadovoljstvo Srba koji su u UAE zbog nemanja ambasade ili pravne pomoci.
Najjednostavnije vam je obratiti se na adresu Turisticke Agencije Dream Adventure tel.+971 55 102 9835 i dobicete odgovor na bilo koje pitanje povodom regulative,viza za UAE,produzetka boravka,
vize za rodbinu,rezidens vize,overa dokumenata u nadleznoj ambasadi RS i to sve na najprofesionalniji nacin i bez ikakve bojazni da vam papiri ili dokumenta nestanu.
ili mozete nam pisati na shorenatbs@yahoo.com

Hvala na informaciji, korisna je svakako! Pozzz
 
Zdravo,
Ja zivim u Dubaiju vec 3 godine i potpuno razumem nezadovoljstvo Srba koji su u UAE zbog nemanja ambasade ili pravne pomoci.
Najjednostavnije vam je obratiti se na adresu Turisticke Agencije Dream Adventure tel.+971 55 102 9835 i dobicete odgovor na bilo koje pitanje povodom regulative,viza za UAE,produzetka boravka,
vize za rodbinu,rezidens vize,overa dokumenata u nadleznoj ambasadi RS i to sve na najprofesionalniji nacin i bez ikakve bojazni da vam papiri ili dokumenta nestanu.
ili mozete nam pisati na shorenatbs@yahoo.com

Moj drug zivi na Foklandskim ostrvima. Njemu je nezgodno da se tamo snadje, jer nema srpsku ambasadu. moglo bi Ministarstvo inostranih poslaova da razmotri i njegov slucaj. On ima stari pasos u kom mu je viza, ali sta ako mu ovac pojede pasos, dok se seta?! Gde on da zameni pasos? Gde da dobije ovaj biometrijski? Mislim da u svakoj drzavi treba da se otvori ambasada da bi ljudi bili srecni i zadovoljni.

Hvala na informaciji, korisna je svakako! Pozzz

Mi nismo dobili najvazniju informaciju. Jos uvek!
 
BEOGRAD – U Ujedinjenim arapskim emiratima osniva se prva organizacija Srba u ovoj zemlji sa sedištem u Abudabiju.
"Srpski biznis klub” će pomoći plasmanu robe i usluga iz Srbije u arapski svet, a poboljšaće i saradnju u drugim oblastima. Predsednik „Srpskog biznis kluba” je biznismen Ognjen Sudžuk, a potpredsednik arhitekta Saša Domazet,... »

Vest objavljena 13. januara 2011....
 
Jeste stara vest, al nek se zna koliko Crnogoraca ima u UAE i dobili ambasadu.....

Montenegro 
celebrations 
in Abu Dhabi

/ 15 July 2010

ABU DHABI — The Embassy of Montenegro in Abu Dhabi celebrated the first statehood day in the UAE after opening their embassy here in mid of January.

Montenegrins form a very small community in the UAE and only around 40 people are living here in which, 35 are in Dubai and other northern emirates and five are in Abu Dhabi.

Montenegro is a country with a population of 700,000 people and is located in southeastern Europe along the Balkans.

Talking to Khaleej Times Aleksandar Erakovic, Montenegrin ambassador to the UAE, said, “We constitute a small community in the UAE and very delighted to open the embassy here. This will give us opportunity to engage in dialogue with the UAE officials to promote bilateral trade and investment relations.”

Zuma Al Junaibi, general manager of Ministry of Foreign Affairs attended the function as a number of diplomats from different embassies were also present at Intercontinental hotel to mark the Statehood Day of Montenegro.
 
Lepa vest konacno:

logo-the-national.png


UAE and Serbia re-engage after strained relations

ABU DHABI // After four years of strained diplomatic relations, the UAE and Serbia have re-engaged.

Last week, a Serbian delegation headed by Aleksandar Vucic, Serbia’s first deputy prime minister and minister of defence, visited the UAE to discuss agreements on diplomatic and economic relations, as well as defence cooperation.

The UAE and Serbia agreed to establish full diplomatic relations in 2007, but the deal was never signed. The Serbs pulled out when the UAE recognised Kosovo as an independent state in 2008.

Since then, only air and trade-route agreements have been signed between the two governments, despite approximately 15,000 Serbians living in the UAE.

Earlier this year, Serbian residents started an online petition calling on their government to set up an embassy in the UAE. Consular services can only be accessed at the Serbian embassy in Cairo.

According to state news agency Wam, Mr Vucic expressed his interest in strengthening Serbia’s relations and cooperation with the UAE.

The Serbian minister of finance and economy, Mladan Dinkic, added that an arrangement on cooperation in the military industry has been signed.

"Possibilities for the sale of Serbian weapons and ammunition to the UAE and joint projects for the development and production of rocket systems and supersonic trainer aircraft have been discussed," Mr Dinkic said.

Mr Dinkic said Serbia provided a good environment for investments from the UAE.

A proposal was also presented by the Serbian government to create a new national airline and purchase a new fleet of aircraft in cooperation with the UAE carrier Etihad.

"We have plans to lease 12 new aircraft from Airbus and the new company would receive US$140 million [Dh514m] worth of guarantees for that purpose," Mr Dinkic said.

"This is still an idea, but creating the new JAT and a fleet renewal is a definite government decision," he said, referring to the airline of the former Yugoslavia.

Read more: http://www.thenational.ae/news/uae-...engage-after-strained-relations#ixzz2AfArXGLS
Follow us: @TheNationalUAE on Twitter | thenational.ae on Facebook
 

Back
Top