VOJVODINA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DeDa

Ističe se
Poruka
2.566
vojvodino zemljo polja zita...budi uvek tako ponosita...
treba li priznati autonomiju Vojvodine?!
kazu Kosovo je nase...jeste nase...i uvek je bilo nase.
Vojvodina...jeste nasa ali nikad nije bila nasa...dobro de...poslednjih 80tak godina.Zasto cekati Srbiju na putu u EU...
Da li ako je volja gradnjana,treba raspisati referendum o nezavisnosti Vojvodine?!
 
...A одмах после тога и референдум о независности Баната у којем би Кикиндски диштрикт био аутономна покрајина са сопственим језиком, грбом, заставом и химном, и амбасадама широм света! :?
 
E a kad bi ste se svi vi,vojvodinofili (uf) i vojvodinofobi (uf uf) lepo ostavili Vojvodine i Vojvođana tj.stanovnika iste da rade i žive još relatvno normalno...što se više takvi bakću Vojvodinom to je situacija sve gora...Nikada se gore nije živelo u Vojv. I nikada nisu bili gori međunacionalni odnosi nego što je to sada...
Zato baj baj "patriote"...
baj baj separatisti...
Trujte svojim glupostima druge,nas ostavite na miru...
 
нико вас и не дира. можете да се иселите из војводине у истру па тамо да добијете аутономну покрајну.
 
gigule:
E a kad bi ste se svi vi,vojvodinofili (uf) i vojvodinofobi (uf uf) lepo ostavili Vojvodine i Vojvođana tj.stanovnika iste da rade i žive još relatvno normalno...što se više takvi bakću Vojvodinom to je situacija sve gora...Nikada se gore nije živelo u Vojv. I nikada nisu bili gori međunacionalni odnosi nego što je to sada...
Zato baj baj "patriote"...
baj baj separatisti...
Trujte svojim glupostima druge,nas ostavite na miru...


Pa nece to moci tako lako. Vidis, sa tim stavom cemo biti i dalje ono sto smo poslednjih 15 godina bili, krava muzara.

Evo ovaj Djenka recimo je dosao iz strane zemlje i polaze vece pravo na Vojvodinu od mene koji sam se rodio ovde.
 
Gediminas:
нико вас и не дира. можете да се иселите из војводине у истру па тамо да добијете аутономну покрајну.
...ne dragi moj ja ne želim iz Vojvodine.
Vojvodina je moj dom.

Po ovome cilj i nije da Vojvodina bude mirno mesto i primer tolerancije.

Tvoja logika podeća naprincip neo nacista: manje crnaca mene rasizma...
 
A zasto je doslo do medjunacionalne mrznje,i rast rejtinga Radikala u Vojvodini...pa pogledajte koliko je izbeglica iz RS naseljeno ovde...oduzeli zemlju veleposednicima i dodelili izbeglicama...
A Kosovo je "albansko a nase". :D
 
AxeZ:
Evo ovaj Djenka recimo je dosao iz strane zemlje i polaze vece pravo na Vojvodinu od mene koji sam se rodio ovde.

To što si se ti rodio ovde je nesrećna okolnost, a ja nisam došao svojom voljom, već su me proterali tvoji iz hrvatske, mene i još nekoliko stotina hiljada Srba su prognali sa naših vekovnih ognjišta. OTELI sve što je moja familija stekla i PROTERALI. E sad, ako si ti mislio da ću ja i ovde, u SRBIJI, biti građanin drugog reda, grdno si se prešao.

Uživaj još malo u ovom bezvlašću, neće potrajati još dugo! :)
 
DeDa:
vojvodino zemljo polja zita...budi uvek tako ponosita...
treba li priznati autonomiju Vojvodine?!
kazu Kosovo je nase...jeste nase...i uvek je bilo nase.
Vojvodina...jeste nasa ali nikad nije bila nasa...dobro de...poslednjih 80tak godina.Zasto cekati Srbiju na putu u EU...
Da li ako je volja gradnjana,treba raspisati referendum o nezavisnosti Vojvodine?!

Нешто ми се чини да ниси у праву, јер је за време краља Милутина Немањића пре скоро 800 г. добар део Војводине био у саставу Србије.

А што се тиче референдума, он никад неће проћи, јер у Војводини живи 80% Срба...
Шта ти значи то зашто чекати Србију? Јел би ти то желео да се приспојиш Мађарској, Србине?
 
E izgleda da je tačna ona teza da pošto su izgubljene sve teritorije o kojima su nacionalisti držali tako nadahnute govore...ostaje samo Vojvodina.
Tako zgodna za dokazivanje ko je gazda u kući...
Blago nama.

Oće biti i tu rata,a?
 
BodoniuS:
DeDa:
vojvodino zemljo polja zita...budi uvek tako ponosita...
treba li priznati autonomiju Vojvodine?!
kazu Kosovo je nase...jeste nase...i uvek je bilo nase.
Vojvodina...jeste nasa ali nikad nije bila nasa...dobro de...poslednjih 80tak godina.Zasto cekati Srbiju na putu u EU...
Da li ako je volja gradnjana,treba raspisati referendum o nezavisnosti Vojvodine?!

Нешто ми се чини да ниси у праву, јер је за време краља Милутина Немањића пре скоро 800 г. добар део Војводине био у саставу Србије.

А што се тиче референдума, он никад неће проћи, јер у Војводини живи 80% Срба...
Шта ти значи то зашто чекати Србију? Јел би ти то желео да се приспојиш Мађарској, Србине?
Pa Srbija je veci deo svoje istorije bila sve samo ne Srbija.Samo smo pod Turcima bili 500 god.
 
gigule:
E izgleda da je tačna ona teza da pošto su izgubljene sve teritorije o kojima su nacionalisti držali tako nadahnute govore...ostaje samo Vojvodina.
Tako zgodna za dokazivanje ko je gazda u kući...
Blago nama.

Oće biti i tu rata,a?
:twisted: Ma kakvog rata...
 
DeDa:
vojvodino zemljo polja zita...budi uvek tako ponosita...
treba li priznati autonomiju Vojvodine?!
kazu Kosovo je nase...jeste nase...i uvek je bilo nase.
Vojvodina...jeste nasa ali nikad nije bila nasa...dobro de...poslednjih 80tak godina.Zasto cekati Srbiju na putu u EU...
Da li ako je volja gradnjana,treba raspisati referendum o nezavisnosti Vojvodine?!
treba da se vrati autonomija da ne bi zavrsili kao kosovo
 
Ne slažem se s pitanjem. Ideja o nezavisnoj Vojvodini jednako je pogrešna kao i ona da se resursima Vojvodine treba upravljati centralizovano, odnosno na nivou republike. Vojvodini treba da ima onaj stepen autonomije koji proizilazi iz njenih specifičnosti, pre svega ekonomskih. Osnivanje i upravljanje specijalizovanim institutima, agencijama ili ako baš neko voli sekretarijatima (ministarstvima) koji bi se brinuli o poljoprivredi, vodoprivredi i sl. veoma je jednostavno i efikasno rešenje. Takođe, porez na promet, imovinu, takse i svi ostali poreski prihodi sa teritorije Vojvodine trebalo bi da idu u njen budžet i da sama odlučuje o rashodima. Naravno, onoliko koliko privreda Vojvodine učestvuje u BDP-u, toliko treba da učestvuje i u finansiranju vojske, policije, sudstva, organa vlasti u Republici i ostalo. Podvlačim sudstva jer mislim da bi sudska vlast u Vojvodini bila pogrešno rešenje, osim Privrednog suda.


Da ima političke volje i pameti, ovo se može poraditi za nekoliko meseci i svi zadovoljni.
 
Upravo tako,takav stepen autonomnosti bi resio dosta problema i ucutkao bi razne nacionaliste.Inace,nesto slicno smo vec imali samo je bilo oduzeto tako da nece biti nista novo. :wink:
 
...И онда се паре не би сливале у један центар - Београд, него у један центар - Нови Сад?! Шта тиме добијају остали становници Војводине? Само морају да плаћају дупла министарства, скупштине, владе...То КОШТА, браћо, много...
 
Hellen:
...И онда се паре не би сливале у један центар - Београд, него у један центар - Нови Сад?! Шта тиме добијају остали становници Војводине? Само морају да плаћају дупла министарства, скупштине, владе...То КОШТА, браћо, много...
Bolje u NS nego Bg u svakom slucaju. :D
 
A;i me bas interesuje...zasto ste toliko zapeli za Vojvodinu...to malo zemlje...
Srbija nemoze bez vojvodine ili u cemu je stvar.
pa nisa "nam" vam ne bi falilo,eto Svajcarska,mala a pogata. :D
 
DeDa:
A;i me bas interesuje...zasto ste toliko zapeli za Vojvodinu...to malo zemlje...
Srbija nemoze bez vojvodine ili u cemu je stvar.
pa nisa "nam" vam ne bi falilo,eto Svajcarska,mala a pogata. :D

DeDa uz svo poštovanje ali isto pitanje i tebi...zašto si zapeo za Vojv. kao samost. ...to malo zemlje.
Srbija može bez Vojvodine ali zašto bi kada Vojv.jeste deo Srbije?
Otvarati novo ratište?

Naš problem je standard,ustav...tapkamo u mestu,ništa se ne pokreće,ljudi loše žive...
 
Ljudi, nemojte opet o samostalnosti/nesamostalnosti, ratištima...radi se samo tome kako postojeće resurse učiniti efikasnijim. Očigledna je činjenica da u našoj državi resursi (prirodni, tehničko-tehnološki, ljudski...)nisu ni približno iskorišteni na način koji podiže privredni, pa sledstveno tome i svaki drugi razvoj. Odredjen stepen autonomije Vojvodine, u smislu raspolaganjem sopstvenim resursima, po meni je jedan od koraka u tom pravcu. On bi koristio celoj državi, u to nema sumnje. Medjutim, to je samo jedan korak i treba ga u skladu sa tim i posmatrati. Paralelno sa tim naravno treba izmeniti celokupnu privrednu strukturu, podići produktivnost i konkurentnost naše privrede, ali to je već pitanje za drugu temu.
Pitanje autonomije Vojvodine nije ni nacionalno, ni istorijsko, nego je ono samo SREDSTVO da se ostvari brži privredni razvoj, a NE CILJ.
 
A ko vama garantuje da onaj ko bude upravljao Vojvodinom iz Novog Sada umesto iz Beograda nece prodati Vojvodinu a vas za to nece ni pitati - na kraju se sve svede na to - ko ce dobiti pare od prodaje. Sta je vama ljudi - bolje bi vam bilo da obradjujete svoje baste :D
 
DeDa:
Hellen:
...И онда се паре не би сливале у један центар - Београд, него у један центар - Нови Сад?! Шта тиме добијају остали становници Војводине? Само морају да плаћају дупла министарства, скупштине, владе...То КОШТА, браћо, много...
Bolje u NS nego Bg u svakom slucaju. :D

A што је боље? И шта је ту боље? Какве користи од тога имају на пример Зрењанинци?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top