Bol ispod rebara

Ronik

Zainteresovan član
Poruka
206
Javlja mi se bol ispod rebara, vise na desnoj strani, skoro gde se rebra spajaju. Bol se javlja iskljucivo na dodir, ili kada mi se zeludac "podigne" gore, posle obilnijeg rucka itd. Ne javlja se uvek, pojavi se s vremena na vreme pa prestane. Zanima me da li taj bol moze da bude kao posledica kile?
Pre nekoliko meseci sam isao kod lekara zbog bolova u zelucu i tada sam detaljno ispitao ceo abdomen kada su lekari konstatovali jako malu kilu u gornjem delu stomaka. Zeludacni problem je bio blagi gastritis koji nema veze sa ovom pricom. Oni su rekli da nema potrebe za operacijom, da je vrlo moguce da mi je to jos od rodjenja itd...
Posto redovno idem u teretanu gde dizem velike tezine, zanima me da li taj bol sto se javlja moze da bude od te kile? lekari su mi rekli da mogu nesmetano da nastavim sa teretanom, ali kod mene uvek postoji strah zbog toga, narocito kada se javi ovakav bol...
Jos da napomenem da sam pre desetak dana prvi put poceo da koristim "Creatine monohidrat", preparat koji vecina ljudi u teretani koriste da bi misic imao dovoljno energije i izdrzao toliki napor u teretani. Niko se nije zalio na neke probleme, bolove niti je rekao da postoje neke posledice. Potrazio sam i po internetu i nisam nasao ni jedan slucaj sa negativnim posledicama koriscenja ovog preparata.
Da li je moguce da je to bol u jetri?
Jos da kazem da se bol javljao i mnogo pre nego sto sam poceo da koristim Creatine.
 
Meni ti simptomi lice na bol koji potice od zucne kese, naravno ovo govorim samo na osnovu opisa bola ispod rebara,na dodir i posle obilnijeg obroka.

Jedini pravi odgovor mozes dobiti posetom lekaru, pregledom,ultrazvukom abdomena...
Ne preteruj sa kreatinom, ni sa dizanjem tegova, pogotovo ako to radis kako vecina nasih ljudi radi bez pripreme, bez kontrole...
 
Kao prvo, hvala na brzom odgovoru.
Ultrazvuk sam radio pre 5 meseci, kao i skeniranje kada sam imao bolove u zelucu.
Tada su mi konstatovali pojacano lucenje kiseline i blazi oblik gastritisa. Na zucnoj kesi su nasli neke polipe, ali su mi rekli da to nije nista strasno.
Jos samo jedno pitanje, uz obecanje da cu ponovo otici kod lekara. Ako je bol u zucnoj kesi, od cega on moze da nastane?
 
Najcesci uzrok su kamencici,ali moze biti uzrokovani i infekcijom.
Polipi se cesto mogu zameniti za kamencice a ukoliko njihova velicina predje 10 mm treba ih operativno ukloniti.

Ovo su sve pretpostavke, najbolje je da se javite lekaru sto pre.
 

Back
Top