Kur'an nije nego samo Bozija rijec

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

mualima

Zainteresovan član
Poruka
378
Bismillahir-rahmanir-rahim
Neka je hvala Allahu Gospodaru svjetova. Kog llh uputi, niko ga u zabludu odvesti ne moze, kog Allah u zabludi ostavi, niko ga na pravi put izvesti ne moze. Neka je Allahovo zadovoljstvo na naseg miljenika Muhammeda s.a.v.s.
Kao muslimani, sljedbenici Muhammeda s.a.v.s. duzni smo da obavjescujemo druge o nasoj vjeri. Duzni smo da prenesemo o nasoj vjeri sve sto znamo.
Nije nasa odgovornost da li ce drugi to prihvatiti ili ne. Nasa je odgovornost da pozivamo.
Nemamo pravo nikog tjerati, jer svak ima mozak da razmisljaa i svako je odgovoan sam za svoje odluke i svoja djela.
Nije nam cilj nista drugo do Allahovo zadovoljtvo.
Allahu moj ucini da ova nasa djela budu na vazi dobrih djela na Sudnjem Danu. Allahu moj ucini da ova nasa djela budu za nas, a ne nikako protiv nas, onog dana kad nas niko nece moci spsiti, osim Tebe.
 
Bismillahir-rahmanir-rahim
Neka je hvala Allahu Gospodaru svjetova. Kog llh uputi, niko ga u zabludu odvesti ne moze, kog Allah u zabludi ostavi, niko ga na pravi put izvesti ne moze. Neka je Allahovo zadovoljstvo na naseg miljenika Muhammeda s.a.v.s.
Kao muslimani, sljedbenici Muhammeda s.a.v.s. duzni smo da obavjescujemo druge o nasoj vjeri. Duzni smo da prenesemo o nasoj vjeri sve sto znamo.
Nije nasa odgovornost da li ce drugi to prihvatiti ili ne. Nasa je odgovornost da pozivamo.
Nemamo pravo nikog tjerati, jer svak ima mozak da razmisljaa i svako je odgovoan sam za svoje odluke i svoja djela.
Nije nam cilj nista drugo do Allahovo zadovoljtvo.
Allahu moj ucini da ova nasa djela budu na vazi dobrih djela na Sudnjem Danu. Allahu moj ucini da ova nasa djela budu za nas, a ne nikako protiv nas, onog dana kad nas niko nece moci spsiti, osim Tebe.

:lol: Ti se osvetnicki vratila..
 
Bismillahir-rahmanir-rahim
Neka je hvala Allahu Gospodaru svjetova. Kog llh uputi, niko ga u zabludu odvesti ne moze, kog Allah u zabludi ostavi, niko ga na pravi put izvesti ne moze. Neka je Allahovo zadovoljstvo na naseg miljenika Muhammeda s.a.v.s.
Kao muslimani, sljedbenici Muhammeda s.a.v.s. duzni smo da obavjescujemo druge o nasoj vjeri. Duzni smo da prenesemo o nasoj vjeri sve sto znamo.
Nije nasa odgovornost da li ce drugi to prihvatiti ili ne. Nasa je odgovornost da pozivamo.
Nemamo pravo nikog tjerati, jer svak ima mozak da razmisljaa i svako je odgovoan sam za svoje odluke i svoja djela.
Nije nam cilj nista drugo do Allahovo zadovoljtvo.
Allahu moj ucini da ova nasa djela budu na vazi dobrih djela na Sudnjem Danu. Allahu moj ucini da ova nasa djela budu za nas, a ne nikako protiv nas, onog dana kad nas niko nece moci spsiti, osim Tebe.

Amin!


U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog
Tako mi vremena, -
covjek, doista, gubi,
samo ne oni koji vjeruju i dobra djela cine, i koji jedni drugima istinu preporucuju i koji jedni drugima preporucuju strpljenje.

(Kur'an Al-'Asr 103:1-3)
 
Ako Kuran tvrdi da priznaje i Jevanđelje, onda bi i ovo trebalo da vam bude poznato:

Оче наш који си на небесима,
да се свети име твоје;
да дође царство твоје;
да буде воља твоја и на земљи као на небу.
Хљеб наш насушни дај нам данас;
и опрости нам дугове наше као и ми што опраштамо дужницима својим;
и не уведи нас у искушење,
но избави нас од злога.
Јер је твоје царство и сила и слава, Оца и Сина и Светога Духа, сада и увијек и у вијекове вијекова. Амин.

(Мт. 6, 9; Лк. 11, 2)

Старословенски

Ѿче на́шъ иже еси на н[е]б[е]се[хъ],
да с[вѧ]ти́тсѧ и́мѧ Твое́,
да прїидетъ ц[а]рствїе Твое́,
да буде[тъ] волѧ Твоѧ́,
ѧко на н[е]б[е]си и на земли́.
Хлѣ́бъ на́шъ насущныи да́ждъ на́мъ дне́сь,
и оста́ви на́мъ дол[ъ]гы на́ша,
ѧко и мы оставлѧ́емъ дол[ъ]жникомъ на́ши[мъ].
и не в[ъ]веди на́съ в напа́сть
но изба́ви на[съ] ѿ лука́ваго
 
Kur'an nije objavljen da bi poducavao hemiji, biologoji, geografiji ili
nekim drugim naukama koje su vezane za nastanak Zemlje i života na njoj.
Na nama je da u Kur'anu pronademo sve naucne istine.

Kur'an kao Allahov subhanehu ve te'ala govor, objavljen je preko Muhammeda sallallahu alejhi ve sellem cijelom covjecanstvu, i predstavlja uputu ljudima u najvažnijim životnim pitanjima. Allah subhanehu ve te'ala je obecao u Kur'anu da ce svim ljudima, a posebno naucnicima otkriti istinu o jasnim znakovima koji se nalaze u knjizi, kako bi im to bio dokaz o istinitosti Muhammedova sallallahu alejhi ve sellem poslanstva.

Kaže Allah subhanehu ve te'ala:
"Mi cemo im pružati dokaze Naše u prostranstvima svemirskim, a i u njima samim
dok im ne bude sasvim jasno da je Kur'an istina."
Fussilet 53

Obistinilo je se Allahovo subhanehu ve te'ala obecanje. Mi cemo navesti neka naucna otkrica o kojima Kur'an govori prije XIV vijekova. Ta otkrica svijedoce da Kur'an nije napisao jedan nepismeni covjek niti iko od ljudske populacije koja živi ili je živjela. Kur'an je djelo onoga koji je stvorio svemir i Zemlju i onoga koji je o svemu obavješten.


OTCJEPLJENJE ZEMLJE
Naucnici su utvrdili da se Zemlja otcijepila od nebesa odnosno da je nastala nakon jake eksplozije u svemiru. Medu naucnicima došlo je do razilaženja po pitanju mjesta na kojem se Zemlja otcijepila od nebesa. Jedni kažu da je se Zemlja odvojila od Sunca, a drugi da se odvojila od neke druge zvijezde. Allah subhanehu ve te'ala je ovu istinu prenio ljudima prije XIV vijekova preko covjeka koji nije znao ni pisati niti citati. Kaže uzvišeni Allah: "Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi iskomadali, i da Mi iz vode sve živo stvaramo? Zar necete vjerovati?" Enbija' 30 Ovaj ajet otkriva još jednu istinu, a to je da voda predstavlja osnovu za postojanje života. Naime, neki naucnici su utvrdili da jedna vrsta bakterija može živjeti bez zraka, ali bez vode ne može živjeti. Allah subhanehu ve te'ala nam na tu cinjenicu ukazuje prije više od XIV vijekova.


DISANJE U VISINE
Nakon što je covjek napravio razne letjelice i uspio se njima vinuti visoko na nebo, saznao je da na vecim visinama dolazi do smanjenja kiseonika i vazdušnog pritiska. Prilikom letenja u tim visinskim nivoima covjek u prsima osjeca pritisak i žestoku tegobu kao i poteškoce u disanju. O ovome nam Allah subhanehu ve te'ala prije nego je covjek bio u stanju da leti. Rekao je Allah subhanehu ve te'ala: "Onome koga Allah želi da uputi – On srce njegovo prema islamu raspoloži, a onome koga želi u zabludi da ostavi – On srce njegovo stegne i tegobnim ucini kao kad cini napor da na nebo uzleti..." En'am 125



PODRUCJE ASTRONOMIJE
Kada pogledamo savremena naucna dostignuca iz ovog polja koja tek danas potvrduju, ono što je receno u Kur'anu prije 1400. g. Allahovo subhanehu ve te'ala obecanje se ispunilo: "Mi cemo im pružati dokaze Naše u prostranstvima svemirskim..." Kaže Allah subhanehu ve te'ala o tome: "...i sve u kosmosu plovi." Ja sin 40 A do otkrica da se u svemiru sve krece došlo je tek krajem XVII vijeka. Kada se vratimo u historiju naci cemo da je crkva spaljivala naucnike koji su govorili: "Zemlja se krece". To je zato, jer je crkva svoje vjerovanje zasnivala na pogrešnim podacima koje su crpili iz iskrivljenih vjerskih izvora. U vrijeme objave Kur'ana nije bilo moguce covjeku da kaže: "sve se u kosmosu krece". Da li je neko u VI vijeku imao mogucnosti da ode svemir, i da li je imao mogucnosti da ga istražuje. "I noc i dan Njegovo su djelo, i Sunce i Mjesec, i svi oni nebeskim svodom plove." Enbija 33 "Niti Sunce može dostici Mjesec, niti noc preteci dan, svi oni u svemiru plove." Ja sin 40 Ovo su dva važna ajeta koja bi se mogla odnositi na orbite Sunca i Mjeseca. Ovdje se ukazuje na jasnu cinjenicu i postojanje orbita za Sunce i Mjesec, a ucinjena aluzija na pomjeranje ovih tijela u prostoru vlastitim kretanjem. U naše doba veoma je rašireno shvatanje da se Mjesec okrece oko Zemlje sa periodom od 29 dana. Naša galaksija sadrži znatan broj zvijezda koje su rasporedene po jednom kolutu koji je gušci u centru nego na periferiji. Tu Sunce zauzima položaj udaljen od centra koluta. Buduci da se galaksija okrece oko sebe sa svojim centrom kao osovinom, proizilazi da se Sunce okrece oko tog istog centra po kružnoj putanji. Moderna astronomija izracunala je njene elemente. (Naucnik Shopley je 1917. godine procijenio da je Sunce udaljeno od centra galaksije 10 kiloparsea, što u kilometrima približno odgovara brojki 3 uz dodatak sedamnaest nula.) Da bi se zacijelo okrenuli galaksiji i Suncu otprilike 250 miliona godina, Sunce se pomjera sa približnom brzinom od oko 250 kilometara na sat. Takvo je orbitalno kretanje Sunca koje objavljuje Kur'an prije 14 stoljeca, a cije je postojanje i koordinate dokazala moderna astronomija. Medu ovim cvrstim dokazima, koje nam Allah subhanehu ve te'ala spominje, iz podrucja astronomije je i opis kako ce nastupiti Smak (uništenje) svijeta. Kaže Allah subhanehu ve te'ala: "I kad se planete raspadnu" Infitar 2 ili "I kada se zvijezde ugase" Murselat 8. Allah subhanehu ve te'ala tacno spominje razliku izmedu planeta i zvijezda. Smrt planete znaci njeno raspadanje, a smrt zvijezde znaci njeno gašenje. "I kada se planete raspadnu." "I kada se zvijezde ugase," izgube svoj sjaj. Poznati astrofizicar Hans Ran u svojoj knjizi "Sunceva energija" kaže: "Svake godine nestaju dva tuceta zvijezda, ili zbog eksplozije ili zbog raspadanja ili zbog utroška ukupne kolicine vlastite vodikove mase. Što god zvijezde troše više vodika, to više gube na gustoci, dok im svjetlosna snaga opada."
Jasno je da opadanje svjetlosne snage, ustvari znaci gašenje zvijezde što
dokazuje zapanjujucu preciznost Kur'anskog teksta.
 
Ovo je molitva koju nam je Isus ostavio.

Znam. Ali ti to ne mozes nikada znati. Biblija jednostavno nije vjerodostojna.

Evo ko zeli da poslusa prvu suru u poslednjoj Bozijoj objavi:

http://www.audioislam.com/audio/quran/recitation/al-afaasee/surah_al_fatihah.mp3

Nije vazno sto ne razumijete. Jednostavno poslusajte.

Evo i prevoda:

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog

Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo,
Milostivog, Samilosnog,
Vladara Dana sudnjeg,
Tebi se klanjamo i od Tebe pomoc trazimo!
Uputi nas na pravi put,
na put onih kojma si milost Svoju darovao,
a ne onih koji su protiv sebe srdzbu izazvali, niti onih koji su zalutali!

Citam ove poruke iznad i jednostavno ne mogu da vjerujem koliko mrznju ljudi osjecaju prema Islamu. Ni sami ne znaju zasto... To se nalazi u podsvijesti. Ispran mozak! :(
 
Znam. Ali ti to ne mozes nikada znati. Biblija jednostavno nije vjerodostojna.

Evo ko zeli da poslusa prvu suru u poslednjoj Bozijoj objavi:

http://www.audioislam.com/audio/quran/recitation/al-afaasee/surah_al_fatihah.mp3

Nije vazno sto ne razumijete. Jednostavno poslusajte.

Evo i prevoda:



Citam ove poruke iznad i jednostavno ne mogu da vjerujem koliko mrznju ljudi osjecaju prema Islamu. Ni sami ne znaju zasto... To se nalazi u podsvijesti. Ispran mozak! :(

Zašto misliš da Biblija nije verodostojna a Kuran jeste?
 
Zašto misliš da Biblija nije verodostojna a Kuran jeste?

Zato sto Bozija rijec ne smije sadrzati greske. (da ne ponavljam vec ispricane price o hiljadama kontradikcija i greski)
Zato sto Bozija rijec mora biti logicna i prirodna.
Zato sto je u Kur'anu Bog rekao da poslati dokaze za ljude koji vjeruju. I tih dokaza ima jako puno. Odnosno... Za nekog ko se rodi u nehriscanskoj i nemuslimanskoj porodici i procita Bibliju i Kur'an. Sigurno nece odabrati Bibliju zbog prva 2 razloga. Kur'an moze prihvati zbog sva tri razloga.

Otprilike, tri osnovna razloga zasto Bibliju ne smatram vjerodostojnom. (samo nemoj i ti poceti pricu o sustini onoga sto pise u Bibliji)
 
Cudo znoja

Jedna od švicarskih farmaceutskih firmi počela je proizvodnju novog lijeka zvanog: "Kur'anski lijek" koji omogućava efikasno liječenje slabog vida kod ljudi bez operativnog zahvata. Kako pišu novine Ar-Raya koje se objavljuju u Kataru: "Ovaj lijek, kojeg je sastavio egipatski doktor Abdul Basit Muhammed od lučenja ljudske zlijezde znojenja, ima uspjeh u 99% slučajeva bez ikakvih nezeljenih posljedica. Kur'anski lijek je registriran u Evropi i SAD."

Također se prenosi da jedna od švicarskih firmi proizvodi ovaj lijek u tečnom stanju i kapima.

Izvor inspiracije je sura Jusuf. Dr. Abdul Basit Muhammed naglašava da je svoju inspiraciju dobio iz sure Jusuf i kazao je "Jednoga jutra, dok sam učio suru Jusuf, paznju mi je privukao 84. ajet i ajeti koji slijede"

I okrenu se od njih i reče: "O Jusufe, tugo moja!" - a oči su mu bile pobjeljele od jada, bio je vrlo potišten" (sura Jusuf, 84. ajet)

"Ovu košulju moju odnesite i na lice moga oca je stavite, on će progledati, i svu čeljad svoju mi dovedite!" I kada karavana napusti Misir, otac njihov reče: "Ja zbilja osjećam miris Jusufov, samo ne recite da sam pomatuhio." "Allaha nam," - rekoše oni - "ti i sada kao i prije griješiš." A kad glasonoša radosne vijesti dođe, on stavi košulju na lice njegovo i on progleda. ." (sura Jusuf, 93-96. ajet)

U njima se navodi da je poslanik Jakub a.s. tugovao za svojim sinom Jusufom a.s zbog koga je mnogo plakao. Ta prevelika tuga je bila uzrok objeljenja očiju a kada su kasnije na tuzne Jakubove a.s. oči stavili Jusufovu a.s. košulju Jakub a.s. je progledao.

Tu sam počeo da razmišljam. Šta je to moglo biti u košulji Jusufovoj a.s.? Konačno sam došao do zaključka da nije moglo ništa drugo biti osim znoja. Potom sam počeo da razmišljam o znoju i njegovom sastavu. Otišao sam u laboratorij i počeo sam sa istrazivanjem


.

Izveo sam niz proba na zečevima. Rezultati su bili pozitivni. Kasnije sam izvršio liječenje na 250 pacijenata dajući im lijek dvije sedmice dva puta dnevno. Kada sam postigao uspjeh u 99% slučajeva rekao sam sam sebi: "Ovo je čudo iz Kur'ana!"

Dr. Abdul Basti Muhammed predstavio je rezultate odgovarajućim institucijama u Europi i SAD koje se bave patentiranjem novih izuma. Nakon što su proba i istazivanje sprovedeni, sklopio je ugovor sa švicarskom firmom pod uslovom da na ambalazi lijeka jasno stoji "Kur'anski lijek". Švicarska firma je prihvatila zahtjev i počela s proizvodnjom ovoga lijeka.

Allah, subhanehu we te'ala, u Kur'anu kaze: "Mi objavljujemo u Kur'anu ono što je lijek i milost vjernicima, a nevjernicima on samo povećava propast" (sura Al-Isra, 82. ajet)
 
Zato sto Bozija rijec ne smije sadrzati greske. (da ne ponavljam vec ispricane price o hiljadama kontradikcija i greski)
Zato sto Bozija rijec mora biti logicna i prirodna.
Zato sto je u Kur'anu Bog rekao da poslati dokaze za ljude koji vjeruju. I tih dokaza ima jako puno. Odnosno... Za nekog ko se rodi u nehriscanskoj i nemuslimanskoj porodici i procita Bibliju i Kur'an. Sigurno nece odabrati Bibliju zbog prva 2 razloga. Kur'an moze prihvati zbog sva tri razloga.

Otprilike, tri osnovna razloga zasto Bibliju ne smatram vjerodostojnom. (samo nemoj i ti poceti pricu o sustini onoga sto pise u Bibliji)

O ovome se upravo vode rasprave na pripadajućim temama i koliko se odatle sećam (a svako to može lako da proveri) nije da u Kuranu nema grešaka i kontradikcija.
 
Разлика између дискусије и рекламирања је јасна.
За овакве ствари постоји нешто што се зове блог. То је место где се пропагира сопствено мишљење без уплива других. Форум је место где се дискутује а да би могло да се дискутује, потребна је тема дискусије.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top