SVEČANE HALJINE ZA IZVESNE GODINE:)

img-thing
 
Svecano bi trebalo da se uklapa u bilo koje godine jer cim je nesto prekratko i presareno, to onda ne izgleda svecano. Kad je ochuvan vrat i dekolte, onda bilo koja svecana haljina moze lepo stajati i tetama, a ako nisu ocuvani, onda nece lepo stajati ni sekama.

Haljina koja prikriva opustene mishke i stomak:
http://4.***************/_pzUS7Z2DuNs/S5bDyRIihiI/AAAAAAAABGc/FhrKCf4t6do/s320/Gown+%26+Bolero.jpg

Svecana kombinacija suknje i bluze koja daje strukiranu figuru:
MB013.jpg


Haljina za tete krhkog izgleda:
1.jpg


Haljina za super drzhece tete:
http://2.***************/_i-2RM-2k9uk/ST0cIrHgvDI/AAAAAAAAAzI/v1i3MvCYYCM/s320/Evening_Dresses.jpg
MB039.jpg


Bolero je neprevazidjen za kombinovanje uz maksi haljinu ili suknju u svecanim prilikama:
bolero54.jpg
 
Poslednja izmena:
...te haljine koje su tu postavljene nisu samo po mom ukusu za npr., mene, već
možda i nekom drugom budu od koristi...
..ne kažem da išta fali toj visokoj modi, samo to nije za mene, ja ipak ne volim taj
stil...preozbiljno mi je....eto, jednostavno to ne bi bila ja:heart:

...mada naravno da ne bi ni eto tu zadnju haljinu nikad sebi odabrala, znam ja
granice...:lol:
 
ovaj bolero jeste prava stvar...
meni se sviđa i mislim da bi ti u toj prilici dobro stajalo ovo što nosi...jel to Hale Beri?-braon kombinacija.
ne mora biti dugačka suknja, ali je jako efektno, a može lako da se napravi
a ispod bretele, da možeš da skineš bolero, ali on ti treba za onaj zvanični deo i slikanje
 
....ma skoro svaka elegantna haljina je lepa, kao i vencanica uostalom...svaka zena ce izgledati kao princeza u svecanoj haljini samo je caka odabrati neku za sebe u moru lepih...

Nisam pristalica sica visoke mode, verovatno zato sto ne umem da sijem ali iskreno nikada nisam videla dobru kopiju visoke mode...devojke su mahom to radile za maturu i skoro nista nije uspevalo, posebno rad sa cipkom, pa se nabora ili cipka ili tkanina ispod cipke, pa im se povuce saten pa se nabora...ne znam, ne bih se usudila, ukoliko bih sila isla bih logikom sto ukrojenije to bolje kako bih smanjila mogucnost greske. Verovatno potcenjujem rad strucnjaka sica zato sto sam videla puno losih modela, znam inace da moze sve to lepo da se napravi.

Volim svecane prilike jer su malo izmastana stvarnost, mozemo da budemo slobodne, ipak ne mozemo svakodnevno tako da se doteramo...

Inace, mahom uzmem neke poznate zene moje gradje pa idem logikom kakve krojeve biraju 'ajde da ih probam...tako da bih roze haljinicu iznad obukla bez razmisljanja...zapravo sam prilicno slicnu nosila na sestrinom vencanju, samo je bila od crnog satena, da postavljamo svoje slike postavila bih je...svi su govorili uzmi uzanu, uzmi dugacku, uzmi u drugoj boji ali avaj, meni se svidela...

Jako mi se dopada ova haljina Kejt Vinslet jer je moguce sasiti, laska telu, ovo crno cudo bas naglasava struk a nekako mi nije stroga...uzela sam Kejt jer najveci broj nas ipak izgleda slicnije njoj nego manekenki...

kate-winslet1-1.jpg



....nekako zenama cesce haljine stoje rasno a meni se licno to dopada, znam da bi me mnogi iskritikovali ali mi bore uopste ne smetaju...gotivim isticanje godina skroz...

monicab6march-1.jpg


...ovakvu ne bih mogla da nosim jer zahteva mrskavo telo ali mi se ideja bas dopada...lepo navukla zena haljinu, pustila kosu, stavila ogrlicu i voilaaaaa spremna za ples...

carla-best-dressed.jpg


...a sa ovom mislim da ne moze niko da omasi, od 17 do 87...

HBZ1208FE008-de-63739895.jpg


...ima mnogo lepih haljina ali trazim one koje nisu komplikovane za sasiti ih, skupi su tkanine od kojih ih prave da bi se greske dogodile jednostvano...
 
Poslednja izmena:
Jao devojke, žene, kako ste me uvukle u ovu temu sa haljinama.... primila sam se samo tako. Ja odavno nisam imala svečanost te vrste, kao što je svadba, da bih obukla neku svečanu haljinu. Ali tako mi prija da gledam i biram, kao da je za mene. Ova mala crna haljina na Helen Miren je lepa i kao što kaže vazdušasta ne može da se omaši, ali ja ipak ne bih izabrala crnu. Pogotovo što sam na ovim slikama videla toliko divnih boja umerenih, elegantnih svečanih - sivkaste, braonkasto, zlataste.... ne znam ni kako bih ih nazvala....

Sad jedno intimni pitanje: Afro, koliko si ti visoka? To apsolutno nije svejedno kod izbora garderobe.
 
Jao devojke, žene, kako ste me uvukle u ovu temu sa haljinama.... primila sam se samo tako. Ja odavno nisam imala svečanost te vrste, kao što je svadba, da bih obukla neku svečanu haljinu. Ali tako mi prija da gledam i biram, kao da je za mene. Ova mala crna haljina na Helen Miren je lepa i kao što kaže vazdušasta ne može da se omaši, ali ja ipak ne bih izabrala crnu. Pogotovo što sam na ovim slikama videla toliko divnih boja umerenih, elegantnih svečanih - sivkaste, braonkasto, zlataste.... ne znam ni kako bih ih nazvala....

Sad jedno intimni pitanje: Afro, koliko si ti visoka? To apsolutno nije svejedno kod izbora garderobe.

...tu oko 170..doduše to mi je bila mera...sad sam možda 1-2cm, niža..ali postoje
i štikle..naravno ne mnogo visoke...:lol:
 
Naslov bi trebalo promeniti u haljine za izvesnu građu, težinu, kilograme, a ne godine. Zaboravljate da mnoge haljine ne stoje devojčicama i mladim devojkama, a stoje starijima. Mnoge žene, ma koliko godina imale, lepo izgledaju i ne treba da prekrivaju noge, ruke, ramena (:eek: ) i dr. Žene treba da gledaju kako su građene i šta njihovoj kilaži i građi i visini odgovara a ne godinama.
 
...nego šta nego ću da nastavim i istrajem...a mislim da će biti ova rezedo zelena
sa početka ove strane...:D
uuu, ova je baš extra. Dugačka? sa tako tankim bretelama?


Naslov bi trebalo promeniti u haljine za izvesnu građu, težinu, kilograme, a ne godine. Zaboravljate da mnoge haljine ne stoje devojčicama i mladim devojkama, a stoje starijima. Mnoge žene, ma koliko godina imale, lepo izgledaju i ne treba da prekrivaju noge, ruke, ramena (:eek: ) i dr. Žene treba da gledaju kako su građene i šta njihovoj kilaži i građi i visini odgovara a ne godinama.

Ima istine i u tome, treba voditi računa i o gradji i kilogramima, ali mislim da ipak neke stvari ne idu u izvesnim godinama. Po meni npr. mini suknje i kratki šorcevi nisu za starije, bez obzira koliko zgodne bile. (osim za plažu, tamo sve može)
 
Naslov bi trebalo promeniti u haljine za izvesnu građu, težinu, kilograme, a ne godine. Zaboravljate da mnoge haljine ne stoje devojčicama i mladim devojkama, a stoje starijima. Mnoge žene, ma koliko godina imale, lepo izgledaju i ne treba da prekrivaju noge, ruke, ramena (:eek: ) i dr. Žene treba da gledaju kako su građene i šta njihovoj kilaži i građi i visini odgovara a ne godinama.



...ovo je samo delimično tačno...prosto zato što u izvesnim godinama ne možeš
više da nosiš mini suknju, ni štoc, ni kratku majicu da ti se vidi stomak...i mnogo
toga, pa da izgledaš ne znam kako, sve do 45-te i nekako..ali kad pređeš tu
crtu...onda već postaje malo previše, pa da izgledaš ko da si sa oblaka sišla...:heart:
 
http://shop.nordstrom.com/c/womens-...ilter=filtercategory_2&partial=1&pagesize=100

...Postavljala sam link do Nordstrom-ovog portala vise puta, ali cu to uciniti jos jednom uz toplu preporuku - pored izuzetno bogaog izbora razlicitih modela haljina za svaku priliku, godine i figuru, moguce je suziti izbor i ubrzati pretragu koriscenjem jednog od nekoliko ponudjenih parametara (prilika, stil/kroj, tip gradje/figura, velicina, boja, cena i brand)...Verujem da svako moze pronaci odgovarajuci model ili inspiraciju za ono sto odgovara njegovim potrebama i licnom stilu...:)

...Jedan od retko univerzalnih modela, koji odgovara svim godistima i nepogresivo laska gotovo svakom tipu zenske gradje, uspesno naglasavajuci zenstvene atribute i prikrivajuci najcesce probelmaticne zone na figuri (stomak, bokovi, butine) jeste takozvani wrap ili false wrap kroj (preklop ili lazni preklop, sa blagim dijagonalnim drapiranjem na stomaku, duzine do kolena, ili neposredno iznad/ispod kolena, leprsavog ravnog ili A kroja suknje i dekoltea V oblika)...Sa ovakvim modelom haljine, bez obzira na tip i duzinu rukava, izbor materijala i dezena, retko se gresi, a prikladne su za gotovo svaku priliku uz adekvatan aksesoar, frizuru i sminku...Srecno!...;)
 

Back
Top