ASTROLOZI DA VAS CUJEM SAD ?!?!

Bozo:
Molim procitajte sledeci tekst, i recite mi da li polako pocinje kraj jedne velike zablude ?

http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2003/08/17/nstars17.xml

Bozo, avetinjo :D , mislim da odgovor na tvoju dilemu lezi u recenici "More than 2,000 babies born in early March that year were registered and their development monitored at regular intervals."
Ako znas nesto o astrologiji, onda ti je jasno da ova deca imaju razlicite podznake i razlicito rasporedjene kuce. Uz to, po zdravoj pameti ti je jasno da imati srece u Afganu znaci imati dve ovce vise od komsije, a u Londonu dve milijarde funti vise od konkurencije (nema sanse da su sva deca bila iz istog socijalnog sloja). Mrzi me da ti dalje objasnjavam koliko taj tekst nema veze nisacim drugim sem sa statistikom. A ti kao pametan covek znas da je statistika nauka koja sluzi tome da dokaze da je narucilac istrazivanja u pravu :D ...

-p.s. astrologija je starija od statistike nekih 5-6000 godina. Sigurna da tu nema nista cim postoji toliko dugo :D
-p.p.s. ...a verujem da ima ljudi koji nisu ni deo Kosmosa ni deo ove planete. Da jesu ne bi toliko prljali i unistavali :roll:
 
cpku:
Bozo:
Molim procitajte sledeci tekst, i recite mi da li polako pocinje kraj jedne velike zablude ?

http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2003/08/17/nstars17.xml

Bozo, avetinjo :D , mislim da odgovor na tvoju dilemu lezi u recenici "More than 2,000 babies born in early March that year were registered and their development monitored at regular intervals."
Ako znas nesto o astrologiji, onda ti je jasno da ova deca imaju razlicite podznake i razlicito rasporedjene kuce. Uz to, po zdravoj pameti ti je jasno da imati srece u Afganu znaci imati dve ovce vise od komsije, a u Londonu dve milijarde funti vise od konkurencije (nema sanse da su sva deca bila iz istog socijalnog sloja). Mrzi me da ti dalje objasnjavam koliko taj tekst nema veze nisacim drugim sem sa statistikom. A ti kao pametan covek znas da je statistika nauka koja sluzi tome da dokaze da je narucilac istrazivanja u pravu :D ...

-p.s. astrologija je starija od statistike nekih 5-6000 godina. Sigurna da tu nema nista cim postoji toliko dugo :D
-p.p.s. ...a verujem da ima ljudi koji nisu ni deo Kosmosa ni deo ove planete. Da jesu ne bi toliko prljali i unistavali :roll:
Ja ti se pridruzujem u izjavi!!!!!!!!!! :wink:
 
Bozo, odlican link si dao. Zahvaljujem se!

Ja sam vec pisao o tim stvarima ovde, kako astrologija nije prošla bukvalno NIJEDAN naučni test. Nisam znao da astrolozi zgrću baš toliku lovu. Pedeset miliona funti za jedan astrološki sajt, wow, ali nije ni čudo kada ogroman broj ljudi veruje u astrologiju.


cpku:
"Sigurna da tu nema nista cim postoji toliko dugo "

hehe.. kakav argument. :roll:

pozdrav
 
1010011:
Bozo, odlican link si dao. Zahvaljujem se!

Ja sam vec pisao o tim stvarima ovde, kako astrologija nije prošla bukvalno NIJEDAN naučni test. Nisam znao da astrolozi zgrću baš toliku lovu. Pedeset miliona funti za jedan astrološki sajt, wow, ali nije ni čudo kada ogroman broj ljudi veruje u astrologiju.


cpku:
"Sigurna da tu nema nista cim postoji toliko dugo "

hehe.. kakav argument. :roll:

pozdrav
Batice, nauka nije prosla takodje ni jedan naucni test :D . Recimo psihijatrija: od svog nastanka do danas broj izlecenih slucajeva je identican (necu da kazem da ih nema), a izmenjali su suvise metoda (geshtalt, bihevirizam, ...). Fizika, koja je tebi tako draga, a koja se uci u srednjim skolama je fizika SPECIJALNIH slucajeva, koja vazi samo za brzine do... i za mase do... i za velicine do... Bice da ti se nauka temelji samo na relativnosti (ali bukvalnoj). Kako tek da komentarisem zapadnu medicinu koja se ubi lececi posledice, a od uzroka znaju uglavnom nista (u zadnje vreme otkrivaju toplu vodu, pa i oni krecu da pevuse kako sve bolesti imaju psihosomatski uzrok). A dobrobiti koje ce covecanstvo imati od naucne discipline poznatije kao genetski inzenjering ce verovatno biti trajne (na zalost)...
 
cpku:
"Sigurna da tu nema nista cim postoji toliko dugo "

hehe.. kakav argument. :roll:

pozdrav[/quote]
Ako si dovoljno ili bar malo upucen u tajne naseg jezika onda mozes da primjetis da je ovo bila ironija. Znas, to ti je inace stilska figura kojom se misli suprotno od recenog.
 
cpku:
«Batice, nauka nije prosla takodje ni jedan naucni test»

Dekice, skoro sve što smo stvorili/otkrili koristeći naučnu metodu funkcioniše. Očekujem od tebe da više ne koristiš kompjuter, da porazbijaš sve sijalice po kući, da prodaš mobilni jer elektromagnetizam, koji smo otkrili koristeći se naučnom metodom, po tebi nije «prošao ni_jedan naučni test».

Iskreno, mislim i da ne znaš šta se podrazumeva pod naučnim testom.

No, da se vratim astrologiji. Osobine neke osobe direktno zavise od položaja planeta u trenutku rođenja. Ispitivanja su pokazala da to nije tačno. Astrolozi su predvideli (proračunali) kakve osobine i kakav život bi trebala da ima određena osoba, međutim u ogromnoj većini slučajeva su, blago rečeno, pogrešili. Svako ko ima IQ veći od sobne temperature može da izvede zaključak.
 
1010011:
cpku:
Astrolozi su predvideli (proračunali) kakve osobine i kakav život bi trebala da ima određena osoba, međutim u ogromnoj većini slučajeva su, blago rečeno, pogrešili.
To nisu bili astrolozi vec amateri. Zelim ti da se bar jednom u zivotu sretnes sa ozbiljnim astrologom, pa ces da vidis kako ce da te istrese iz gaca (licno sam doziveo). Sto se nauke tice, evo bas ovih dana joj se zahvaljujem za ove divne metereoloske uslove. Konkretno, nemam nista problem protiv tehnoloskog napretka, ali ne preti ga podizanje moralnog i duhovnog nivoa, tako da je konacan rezultat unistenje zivotne okoline, unistenje prirodne hrane, svesna proizvodnja novih bolesti...
I da ti dekica jos nesto kaze: posto si ljubitelj tehnologije, predpostavljam da kuci imas tv :D . Ako ovih dana na istom cujes/vidis u bilo kojim vestima neku pozitivnu vest, molim te da mi pustis priv.por. cisto da i ja mogu da uzivam u istoj :lol:

-p.s. posto nemas licno iskustvo sa astrologijom (ne navodi mi dnevne novine kao primer) nemam nameru da dalje komentarisem tvoje postove. Budi pozdravljen :wink:
 
«To nisu bili astrolozi vec amateri.»

U tekstu se navodi da je izvršeno preko 40 raznih vrsta testiranja koje je obuhvatilo preko 700 astrologa. Tvoj stav da su svi bili amateri je zasnovan ni na čemu. A i verovatno bi bio uvredljiv za te astrologe.

«joj se zahvaljujem za ove divne metereoloske uslove»

Opet ta priča da je nauka kriva za zagađenja i atomske bombe a ne ljudi koji je zloupotrebljavaju.

«nemam nameru da dalje komentarisem tvoje postove»

Odlično. Još jedan ljubitelj astrologije se povlači pod naletom činjenica i argumenata. :D
 
Astrologija je "stvar" (posto nauka nije) koja ljudim agovori ono sto zele da cuju i prodaje im raznorazne gluposti za pare. znam i sam koliko sam samo puta naletao na takve gluposti. Svo to predvidjanje subine je nista do jedna najveca glupost. Zna se ko je bio zadnji prorok i gotovo. Astrologija je glupost koja sluzi ljudima da lako zarade (astrolozima) a ostatku nizasta. Ako nesto zelis u zivotu sam moras da se potrudis. i meni je gomilu puta pisalo da ce mi biti ocajna nedelja i sl. a ja tad prosao ko bubreg u loju i obrnuto. Tako da je zakljucak da je Astrologija nesto jako glupo.
 
"i meni je gomilu puta pisalo da ce mi biti ocajna nedelja i sl. a ja tad prosao ko bubreg u loju i obrnuto. Tako da je zakljucak da je Astrologija nesto jako glupo."[/quote]
Ljudi,shvatite već jednom da je to što čitate po raznim časopisima,magazinima i sl.čista zabava za narod koji te iste čitaju."Prava Astrologija" je nešto sasvim drugo,zvali je vi naukom,pseudonaukom ili kako god vam volja,činjenica je da je zasnovana na monogo vekova starim iskustvima,saznanjima i istraživanjima.Na volju svakom hoće li da veruje u nju ili ne.I još nešto,astrologija nije proroštvo,nego ukazivanje na mogućnosti.
A da pitam ja vas nešto:šta vas to vuče da posećujete teme iz astrologije ako mislite da je to glupost?
 
uranka:
"i meni je gomilu puta pisalo da ce mi biti ocajna nedelja i sl. a ja tad prosao ko bubreg u loju i obrnuto. Tako da je zakljucak da je Astrologija nesto jako glupo."[/quote]
Ljudi,shvatite ve? jednom da je to ?to ?itate po raznim ?asopisima,magazinima i sl.?ista zabava za narod koji te iste ?itaju."Prava Astrologija" je ne?to sasvim drugo,zvali je vi naukom,pseudonaukom ili kako god vam volja,?injenica je da je zasnovana na monogo vekova starim iskustvima,saznanjima i istra?ivanjima.Na volju svakom ho?e li da veruje u nju ili ne.I jo? ne?to,astrologija nije proro?tvo,nego ukazivanje na mogu?nosti.
A da pitam ja vas ne?to:?ta vas to vu?e da pose?ujete teme iz astrologije ako mislite da je to glupost?
S obzirom da sam citiran onda cu da i odgovorim na to. Ja npr. neverujem u te kojestarije ali ipak ponekad skoknem na astrolook da vidim sta mi pise u horoskopu i to kad radim radim samo ako imam nesto krupno ispred sebe (ispit i sl.) pa kao neku psiholoskku potporu (naravno ukoliko pise da ce mi biti dobro, a ako pise lose. . . dovidjenja). I to je jedini razlog. A sada kao da cu imati srece u ovom ili onom. . . Mislim onomad (u nedelju) sam prosao ispod duge i sada bi kao trebao da imam srece u zivotu, a ono dobio sipak. Tako da sve su to kojestarije koje sluze kao neka psiholoska potpora i nista vise.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jos cemo se do kraja i sloziti...To sto pricas o dugama,merdevinama,odzacarima nema ama bas nikakve veze sa astrologijom,to se zove sujeverje,pa je onda pitanje samo jesi li ili nisi sujeveran.Ono sto ti citas na Astrolook-u je ono o cemu sam pisala u predhodnoj poruci,i tu se potpuno slazem sa tobom,ljudi to citaju jer im je potrebna podrska,pa ako je dobiju onda je ok,u suprotnom ubrzo zaborave sta su procitali.Ali opet ti ponavljam nemoj da mesas to sto citas po raznim sajtovima i casopisima sa Natalnom ili nekom drugom astrologijom.
 
uranka:
Jos cemo se do kraja i sloziti...To sto pricas o dugama,merdevinama,odzacarima nema ama bas nikakve veze sa astrologijom,to se zove sujeverje,pa je onda pitanje samo jesi li ili nisi sujeveran.Ono sto ti citas na Astrolook-u je ono o cemu sam pisala u predhodnoj poruci,i tu se potpuno slazem sa tobom,ljudi to citaju jer im je potrebna podrska,pa ako je dobiju onda je ok,u suprotnom ubrzo zaborave sta su procitali.Ali opet ti ponavljam nemoj da mesas to sto citas po raznim sajtovima i casopisima sa Natalnom ili nekom drugom astrologijom.
A sta ti pa dodje "Natalna Astrologija"? :?
 
uranka:
Tvoj licni horoskop,tj.horoskop koji vazi samo za tebe i nikoga vise,a izradjuje se na osnovu tvog datuma,vremana i mesta rodjenja
Pa to mu skoro dodje na isto. . . Nije Kurta, nego Murta. . . Ja mislim da predvidjanje sudbine, kakvo god da je, nije moguce. Ma sta ko pricao nemoze se tako desiti jer ima previse faktora koji uticu na to.
 
Opet ponavljam da astrologija nije proricanje sudbine,ona ti moze pomoci,ona ukazuje na neke mogucnosti ili u suprotnom na opasnosti,i naravno da tu ima i drugih uticaja (koje astrologija ne ignorise),jer nije isto biti bogat u Srbiji,Etiopiji ili Americi,skandal nema isto znacenje u Svedskoj,Indiji ili Kini i da ako horoskop recimo ukazuje na vise brakova,to ce biti malo teze ostvarljivo ako je osoba iz nekih patrijahalnih krajeva,a vrlo lako ako je iz neke *demokratske* zemlje...itd.
 
uranka:
Opet ponavljam da astrologija nije proricanje sudbine,ona ti moze pomoci,ona ukazuje na neke mogucnosti ili u suprotnom na opasnosti,i naravno da tu ima i drugih uticaja (koje astrologija ne ignorise),jer nije isto biti bogat u Srbiji,Etiopiji ili Americi,skandal nema isto znacenje u Svedskoj,Indiji ili Kini i da ako horoskop recimo ukazuje na vise brakova,to ce biti malo teze ostvarljivo ako je osoba iz nekih patrijahalnih krajeva,a vrlo lako ako je iz neke *demokratske* zemlje...itd.

Ne bacati bisere pred svinje... dati im spisak literature - to je demokratski :D
 
uranka:

«ona ukazuje na neke mogucnosti ili u suprotnom na opasnosti,i naravno da tu ima i drugih uticaja»

Još se držite te priče? Pa čovek vam je lepo poslao link ka sajtu gde su objavljena najnovija naučna istraživanja koja astrologiju nazivaju velikom zabludom i prevarom.

Vaši jedini argumenti bili su:
- statistika ništa ne govori
- astrologija je stara te mora da je tačna
- ne želim više da komentarišem tvoje poruke

Blago vama. :D

Uživajte, ovo su zlatne godine astrologije. Preko 80% ljudi jednom mesečno pročita horoskop. Astrolozi više zarađuju u Srbiji od nastavnika i profesora. Takvi podaci i ne čude s obzirom na ogromni procenat neobrazovanog stanovništva. No, sve će to doći na svoje..
 
Meni je jedna osoba napravila i tumačila natalnu kartu pre 3 godine. Sada, kada je čitam, ima stvari koje su 100% tačne (porodica, deca, posao...), a ne poznajemo se uopšte.
Ponovo sam tražio konkretan odgovor na jedno pitanje pre 1 godinu i rukovodio sam se njime. Odgovor je bio nelogičan, ali sam ga ipak ispoštovao. Na kraju je ispalo da je to ispravna odluka.
Horoskopi po novinama su samo neki stari horoskopi koji se prepisuju iz stranih časopisa starih po nekoliko godina, ja pričam o školovanom astrologu (ima valjda neka škola/kurs o tome)...

Mislite o tome, kao što i ja počinjem da mislim...
 
iga:
Meni je jedna osoba napravila i tuma?ila natalnu kartu pre 3 godine. Sada, kada je ?itam, ima stvari koje su 100% ta?ne (porodica, deca, posao...), a ne poznajemo se uop?te.
Ponovo sam tra?io konkretan odgovor na jedno pitanje pre 1 godinu i rukovodio sam se njime. Odgovor je bio nelogi?an, ali sam ga ipak ispo?tovao. Na kraju je ispalo da je to ispravna odluka.
Horoskopi po novinama su samo neki stari horoskopi koji se prepisuju iz stranih ?asopisa starih po nekoliko godina, ja pri?am o ?kolovanom astrologu (ima valjda neka ?kola/kurs o tome)...

Mislite o tome, kao ?to i ja po?injem da mislim...

Samo cu jednu stvar da kazem na to tvoje.
Uvek je najbolje onako kako se desi.
 

Back
Top