Da li ste Jugoslaviju smatrali svojom domovinom pre nego sto se raspala?

Da li ste Jugoslaviju smatrali svojom domovinom pre nego sto se raspala?

  • Da, i bio sam protiv njenog raspada

  • Ne

  • Bio sam ravnodušan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sta sam imala da je smatram kada nisam ni bila Titov pionir, vecina nas nije pozvana da sudi jer smo bili u pelenama ili smo puzili i pili Benko za vreme te SFRJ...SRJ sam uhvatila kao skolarka i nije me bilo briga iskreno uopste...ali nisam imala utisak da je CG inostranstvo...doduse ni sada nemam takav utisak iako mi je drago sto nisu sa nama...ma komplikovano je to...da, osecam da je background mene i neke cure iz HN slicniji nego mene i neke Ruskinje...

Kako ovi mladi danas zaboravljaju svoj maternji jezik:roll:

Zaboravljate svoje korene, ko ne zna odakle je krenuo, ne zna ni gde ide. Prodali ste veru za veceru. Kusta je legenda!!! ...

.Valjda tako ide to nacionalisticko trtljanje:mrgreen:

Pokusavam da dobijem kintu od neke nacionalisticke stranke, pa rekoh da se vezbam malo na forumu, da me ne izvale da se foliram:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

E pa ja cu da lajem na sred gradskog trga ako nisi sa uzbudjenjem vadila crvenu maramu i plavu kapicu, ako nisi bacala cvece kada je prolazila stafeta pa su ti oblacili lepu garderobu na taj dan, ako ti nije bilo tesko kada si citala Kasiku iako je valjaza teska, ako ti nije bilo milo oko srca kada se '95 svirala nasa himna u Atini, ako nisi bila ponosna kada je '96 pisalo Jugoslavija ide u finale protiv dream team-a, ako ti nije znacila Hej Sloveni,, ako nisi igrala prilikom doceka uz "igra rock & roll cela Jugoslavija", ako ako ako...tek ako nisi imala nijedno ako onda si pure:mrgreen:...ja se secam bogme i ludnice pobeda....zar je vredno sve to izbrisati iz secanja? Po mom misljenju nije, deo identiteta je sve to, nismo spavali do '06 pobogu...ja sam bre volela to Jugoslavija, lepo mi je zvucalo a em sto sam nacionalista nego pomalo i monarhista...to je podsvesno Pikolina, deo tebe, imala si emocije i kao dete i kao mlada, nisu bile na pauzi do nezavisnosti...
 
Poslednja izmena:
E pa ja cu da lajem na sred gradskog trga ako nisi sa uzbudjenjem vadila crvenu maramu i plavu kapicu, ako nisi bacala cvece kada je prolazila stafeta pa su ti oblacili lepu garderobu na taj dan, ako ti nije bilo tesko kada si citala Kasiku iako je valjaza teska, ako ti nije bilo milo oko srca kada se '95 svirala nasa himna u Atini, ako nisi bila ponosna kada je '96 pisalo Jugoslavija ide u finale protiv dream team-a, ako ti nije znacila Hej Sloveni,, ako nisi igrala prilikom doceka uz "igra rock & roll cela Jugoslavija", ako ako ako...tek ako nisi imala nijedno ako onda si pure:mrgreen:...ja se secam bogme i ludnice pobeda....zar je vredno sve to izbrisati iz secanja? Po mom misljenju nije, deo identiteta je sve to, nismo spavali do '06 pobogu...ja sam bre volela to Jugoslavija, lepo mi je zvucalo a em sto sam nacionalista nego pomalo i monarhista...to je podsvesno Pikolina, deo tebe, imala si emocije i kao dete i kao mlada, nisu bile na pauzi do nezavisnosti...

Nisam "pure". ;)

Uz ovo 1. boldovano sam igrala.

Ostalo je "proslo pored mene" (ne volim, ili nisam ucestvovala u ostalim manifestacijama).


Jedino sto nisi pomenula je bio slet (na kom sam ucestvovala jos u obdanistu), i sto sam volela da gledam sletove, kasnije, na TV-u. Ali nije mi bilo zao kad se raspala, zaista. Nisam je osecala kao svoju domovinu, retko sam putovala u druge republike.

Mozes da verujes, il' ne moras, ja nemam nista od toga da ovde nekom polazem racun, a kamoli lazan.;)
 
Наслов теме нема упориште у стварним догађајима из блиске прошлости, Југославија се није распала она је разбијена од стране Запада и њихових сатрапа унутар Југославије, а круна разбијања је варварска агресија на СР Југославију 1999. од чијег помена имена је господу са Запада подилазила језа.
О начину разбијања једне суверене и међународно признате земље издато је и публиковано како на Западу тако и на Истоку стотине књига, документарних филмова и сведочанстава савременика тог времена.
 

Back
Top