DA LI SE SUPROTNOSTI PRIVLACE?

iron

Početnik
Poruka
43
Da li je za dvoje ljudi bitno da poticu bar iz slicnih porodica ukoliko zele da ostvare neku ozbiljniju vezu (ili brak)?Posebno me zanima da li je moguc brak izmedju fakultetski obrazovane zene i npr. muskarca koji ima zavrsen neki zanat ili sl.Da li tu pre ili kasnije prorade neki kompleksi koji mogu da ubiju ljubav?
 
iron:
Da li je za dvoje ljudi bitno da poticu bar iz slicnih porodica ukoliko zele da ostvare neku ozbiljniju vezu (ili brak)?Posebno me zanima da li je moguc brak izmedju fakultetski obrazovane zene i npr. muskarca koji ima zavrsen neki zanat ili sl.Da li tu pre ili kasnije prorade neki kompleksi koji mogu da ubiju ljubav?
Suprotnosti nikad ne privlace jedno drugog, samo privlace probleme... :)
 
Moj stav, moje misljenje - Da bi se dvoje slozili po nekim bitnijim pitanjima u zivotu, mislim da je neophodno da na neki nacin isto razmisljaju i da budu slicno vaspitani... Sto se obrazovanja tice, nije vazno ko koju skolu ima, vec koliko je snalazljiv!!! Moze neko da ima diplomu najcenjenije skole, ali kada mi kaze 'Ja bi' umesto 'Ja bih' ili 'Sa nikim' umesto 'Ni sa kim' smuci mi se sve... A i ako je zatupljen samo onim sto misli da je perfektno naucio, a nema pojma nista drugo, zgrozim se...
Zaista mislim da je neophodno da onaj ko zna zaista pokaze to sto zna i da svoje znanje unovci na pravi nacin, a ne da ceka sve zdravo za gotovo!
U svakom slucaju sve zavisi od osobe do osobe i od onoga sta je svakoj osobi bitno u nekoj vezi i mozda kasnije i braku - sam covek ili neki spoljni faktori!
 
iron:
1.Da li je za dvoje ljudi bitno da poticu bar iz slicnih porodica ukoliko zele da ostvare neku ozbiljniju vezu (ili brak)?2.Posebno me zanima da li je moguc brak izmedju fakultetski obrazovane zene i npr. muskarca koji ima zavrsen neki zanat ili sl.3.Da li tu pre ili kasnije prorade neki kompleksi koji mogu da ubiju ljubav?

1.Da
2.Naravno da je moguc, ali nije preporucljiv
3.Da :roll: :roll: :roll:

(...iz licnog iskustva)
 
storm cloud:
iron:
1.Da li je za dvoje ljudi bitno da poticu bar iz slicnih porodica ukoliko zele da ostvare neku ozbiljniju vezu (ili brak)?2.Posebno me zanima da li je moguc brak izmedju fakultetski obrazovane zene i npr. muskarca koji ima zavrsen neki zanat ili sl.3.Da li tu pre ili kasnije prorade neki kompleksi koji mogu da ubiju ljubav?

1.Da
2.Naravno da je moguc, ali nije preporucljiv
3.Da :roll: :roll: :roll:

(...iz licnog iskustva)

Ovo sam hteo elegantno da precutim, ali storm je u pravu, ali who knows... (praxa je ponekad veoma bolna)
 
pa , dok traje onaj prolazni period zaslepljenosti , ništa naravno nije važno. ali tek vremenom, sve ispliva na površinu : navike iz detinjstva , vaspitanje , životni ciljevi ...
pa tada nestaje gužva : a naravno da žena MORA imati manju platu , manji IQ , manje ambicija , školske spreme uglavnom svega po malo ..
da bi on bio muževniji , sposobniji , itd..
( i ovo je iz ličnog iskustva :roll: )
 
Ovako: veza se "razgolicuje", sto je vise side efekata. A u ovoj nasoj usr. zemlji su oni pogolemi. Tako da lako uticajem spoljasnjih uticaja dolazi do cepanja veze/braka: pre svega finansije.

Onda kada je veza uzdrmana, podsvest trazi razloge, a oni se (uvek) najlakse nalaze u razlikama.

Resenje: pa nema ga, ali je dobra terapija - gledanje u oci (i partneru i problemima, a i naravno, samom zivotu) i razgovor sa istim, o istima (problemima).
 
ma to ne ide... ili retko kada...
recimo moj bivsi (zavrsio srednju trogodisnju) se uvek nesto pravio kao da me razume kako je to studirati (nekad je previse pametovao sta ja treba da radim i kako npr. treba ispit ovako spremiti ili onako, profesor je ovakav a ne onakav...)
meni je sve to islo na zivce... kao kad bih ja pricala kako je na marsu a nisam nikad bila tamo.
u mnogim drugim stvarima se nismo slagali. pogledi na svet su nam bili skroz razliciti.
sa druge strane, moji su svi pozavrsavali fakultete pocevsi od mame i tate, do brata, strica...
a njegovi su svi zavrsili samo srednju.
posle godinu dana, veza je pukla...
eto, to je moje iskustvo...
 
storm cloud:
iron:
1.Da li je za dvoje ljudi bitno da poticu bar iz slicnih porodica ukoliko zele da ostvare neku ozbiljniju vezu (ili brak)?2.Posebno me zanima da li je moguc brak izmedju fakultetski obrazovane zene i npr. muskarca koji ima zavrsen neki zanat ili sl.3.Da li tu pre ili kasnije prorade neki kompleksi koji mogu da ubiju ljubav?

1.Da
2.Naravno da je moguc, ali nije preporucljiv
3.Da :roll: :roll: :roll:

(...iz licnog iskustva)

Potpuno si u pravu. . . (iz licnog iskustva :? )
 
JecaJL:
ONA je zavrsila dva fakulteta (muzicku akademiju i arhitekturu), a ON je KV radnik, zaposeln u IMT-u. Zajedno su oko 30 godina i funkcionisu sjajno.

I ? Mora da imaju neke zajednicke osobine .
Ili skoro sve zajednicke osobine.

Ovo je ili previd ili nerazumevanje. Ili mozda predrasuda da je sa dva fakulteta intelektualno iznad njega (intelektualac se ne postaje sa diplomom,ali postoji veca mogucnost da se to desi ,kao i da budete pokvasheni pored fontane...)
Sa druge strane KV radnicima moze da ne fali intelektualnost , osim mozda iskustvo u postupanju sa gordim i egocentricnim ljudima "intelektualcima" i ustanovama.
 
I ? Mora da imaju neke zajednicke osobine .
Ili skoro sve zajednicke osobine.

Ovo je ili previd ili nerazumevanje. Ili mozda predrasuda da je sa dva fakulteta intelektualno iznad njega (intelektualac se ne postaje sa diplomom,ali postoji veca mogucnost da se to desi ,kao i da budete pokvasheni pored fontane...)
Sa druge strane KV radnicima moze da ne fali intelektualnost , osim mozda iskustvo u postupanju sa gordim i egocentricnim ljudima "intelektualcima" i ustanovama.[/quote]
Izvinajvam se, ali nisam bas shvatila sta si hteo da kazes :oops:
Ja uopste ne verujem da je ONA zbog svoja dva fakulteta intelektualno iznad njega. Oni su jednostavno srecni takvi kakvi jesu.
Prosto verujem da nivo obrazovanja ne mora da bude presudan u nekoj vezi. Ja pre mislim da je presudno okruzenje u kome se odrasta i sistem vrednosti koje u zivotu usvojis (od roditelja i/ili okoline).
 
JecaJL:
Oni su jednostavno srecni takvi kakvi jesu. Prosto verujem da nivo obrazovanja ne mora da bude presudan u nekoj vezi. Ja pre mislim da je presudno okruzenje u kome se odrasta i sistem vrednosti koje u zivotu usvojis (od roditelja i/ili okoline).

Slazem se sa tobom, jer poznajem toliko muskih osoba koje su zavrsile samo srednju skolu i to trogodisnju, a intelektualno su iznad mnogih diplomiranih inzinjera i sl. Pri tom su i veoma snalazljivi!
 
josephin:
Slazem se sa tobom, jer poznajem toliko muskih osoba koje su zavrsile samo srednju skolu i to trogodisnju, a intelektualno su iznad mnogih diplomiranih inzinjera i sl. Pri tom su i veoma snalazljivi!
To ti je kao sa psima... npr. obicne ulicne dzukele imaju razvijeniju intuiciju i inteligentniji su... jer su primorani da se snalaze i bore za opstanak. Za razliku od onih pedigriranih, koji su, eto genetskim kodom predodredjeni da budu pazeni i mazeni...sto takodje nije lose.. (to sve, naravno, ne sprecava high-class kujice da obigravaju oko gorepomenutih DODZ-ova..)

Inace, sto se tice privlacenja suprotnosti, imam teoriju( :) ).... po kojoj iskompleksirane ljude privlace njihove suprotnosti..tj. ono u toj drugoj osobi, sto njima konkretno fali. Dok, normalne i sobom zadovoljne osobe privlace ljudi slicni njima... i obadve varijante mogu savrseno da funkcionisu.
 

Back
Top