Reinstalacija OS Windows Xp-Potrebnaa pomoooc!! :D

The Last Boy On Earth

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
264
Radio sam reinstalaciju poslednji put u novembru prosle godine,cudno da mi je kompjuter jos uvek ziv :mrgreen: ..Zelim da reinstaliram windows a zao mi da placam majstora 1000 dindzi :mrgreen: ...U servisu su mi maznuli sve cd-ove sa drajverima koje sam dobio uz komp kada sam ga kupio tako da drajvere na cd-u nemam a nemam ni windows xp na cd-u :mrgreen: blago meni nema sta :mrgreen: ..Nego imam jedno pitanje (bilo bi i dva ali piraterija nije dozvoljena na forumu tako da cu pitanje gde mogu da skinem windows xp preskociti :kletva: ) ..Da li neko moze da mi kaze koji drajveri su mi sve potrebni nakon sto odradim reinstalaciju?..Gde mogu da ih skinem?..Znam da je potrebno nesto za grafiku i video ali za ostalo ne znam...Imam instalirana 4 programa na kompjuteru google chrome,torrent,winamp,i kmplayer i kompjuter mi nevidjeno zapucava.Na c disku ima slobodno 18 GB a na D 43 GB...Skinuo sam bio neke programe jer sam mislio da mi je komp zarazen spywarom..Nadje mi 500 problema ja kliknem kao resi problem on to kao "resi" .Posle 5 minuta uradim ponovo scan on mi opet nadje isto toliko problema..Mislim ne kontam..I takodje mi je nalazio facebook,real player i jos par sajtova kao spyware.....Ajde ako neko bude imao vremena molim vas da mi napise sta je sve potrebno od drajvera..Unapred zahvalan.. : ))

I da,jos jedno pitanje..Da li windows treba da se reze kao iso fajl ? (il kako se to vec kaze :mrgreen: ) ?
 
Radio sam reinstalaciju poslednji put u novembru prosle godine,cudno da mi je kompjuter jos uvek ziv :mrgreen: ..Zelim da reinstaliram windows a zao mi da placam majstora 1000 dindzi :mrgreen: ...U servisu su mi maznuli sve cd-ove sa drajverima koje sam dobio uz komp kada sam ga kupio tako da drajvere na cd-u nemam a nemam ni windows xp na cd-u :mrgreen: blago meni nema sta :mrgreen: ..Nego imam jedno pitanje (bilo bi i dva ali piraterija nije dozvoljena na forumu tako da cu pitanje gde mogu da skinem windows xp preskociti :kletva: ) ..Da li neko moze da mi kaze koji drajveri su mi sve potrebni nakon sto odradim reinstalaciju?..Gde mogu da ih skinem?..Znam da je potrebno nesto za grafiku i video ali za ostalo ne znam...Imam instalirana 4 programa na kompjuteru google chrome,torrent,winamp,i kmplayer i kompjuter mi nevidjeno zapucava.Na c disku ima slobodno 18 GB a na D 43 GB...Skinuo sam bio neke programe jer sam mislio da mi je komp zarazen spywarom..Nadje mi 500 problema ja kliknem kao resi problem on to kao "resi" .Posle 5 minuta uradim ponovo scan on mi opet nadje isto toliko problema..Mislim ne kontam..I takodje mi je nalazio facebook,real player i jos par sajtova kao spyware.....Ajde ako neko bude imao vremena molim vas da mi napise sta je sve potrebno od drajvera..Unapred zahvalan.. : ))

I da,jos jedno pitanje..Da li windows treba da se reze kao iso fajl ? (il kako se to vec kaze :mrgreen: ) ?


Kako si im dozvolio da ti maznu diskove za drajvere? Mrs odmah tamo i uzmi im to, to je tvoje i nemaju oni prava da ti uzimaju...
Instalaciju, odnosno instalaciju mozes sam uraditi i bez pacanja 1000 dinara naravno, to vec godinu dana radim svima free i bez naplacivanja...
Posto piraterija nije dozvoljena, imas sajt, the pirate bay se zove valjda, to preko torenta.
Windows se reze kao ISO fajl, odnosno kada ga skines sa neta on ce vec biti ISO fajl a na tebi je samo da ga narezes na disku. :D
 
Kako si im dozvolio da ti maznu diskove za drajvere? Mrs odmah tamo i uzmi im to, to je tvoje i nemaju oni prava da ti uzimaju...
Instalaciju, odnosno instalaciju mozes sam uraditi i bez pacanja 1000 dinara naravno, to vec godinu dana radim svima free i bez naplacivanja...
Posto piraterija nije dozvoljena, imas sajt, the pirate bay se zove valjda, to preko torenta.
Windows se reze kao ISO fajl, odnosno kada ga skines sa neta on ce vec biti ISO fajl a na tebi je samo da ga narezes na disku. :D

Pa oni su zatvorili prodavnicu i nestali..Jedva sam uspeo i komp da uzmem..rekli su da ce mi vratiti cd-ove za par dana i nista..Zvao sam ih,oni promenili broj..Glupo mi bilo da zovem policiju za cd-ove ali sam stvarno bio popizdeo...:mrgreen:

Jedan decko mi je poslao link gde mogu da skinem windows :zelenko:

Hvala ti sto si se javio.. Bojim se da cu nesto da zajebem :mrgreen: A da.. u jednoj prodavnici u NS-u rade reinstalaciju za 2500 hiljade dinara-U Pozitivu.. Kazu oni rade samo sa original softwerom.. Da malo sutra,ko jos moze da dobije originalan windows za 2500 dinara :hahaha:
 
Kako si im dozvolio da ti maznu diskove za drajvere? Mrs odmah tamo i uzmi im to, to je tvoje i nemaju oni prava da ti uzimaju...
Instalaciju, odnosno instalaciju mozes sam uraditi i bez pacanja 1000 dinara naravno, to vec godinu dana radim svima free i bez naplacivanja...
Posto piraterija nije dozvoljena, imas sajt, the pirate bay se zove valjda, to preko torenta.
Windows se reze kao ISO fajl, odnosno kada ga skines sa neta on ce vec biti ISO fajl a na tebi je samo da ga narezes na disku. :D

Jel ovo znacilo mars ili moras? :eek: :eek: :eek:
 
Pa oni su zatvorili prodavnicu i nestali..Jedva sam uspeo i komp da uzmem..rekli su da ce mi vratiti cd-ove za par dana i nista..Zvao sam ih,oni promenili broj..Glupo mi bilo da zovem policiju za cd-ove ali sam stvarno bio popizdeo...:mrgreen:

Jedan decko mi je poslao link gde mogu da skinem windows :zelenko:

Hvala ti sto si se javio.. Bojim se da cu nesto da zajebem :mrgreen: A da.. u jednoj prodavnici u NS-u rade reinstalaciju za 2500 hiljade dinara-U Pozitivu.. Kazu oni rade samo sa original softwerom.. Da malo sutra,ko jos moze da dobije originalan windows za 2500 dinara :hahaha:

Orginalan windows? Izlagali, jaoooo!
Jedan cd= Jedan kompjuter a oni sa tim cd-om podigli sisteme na 1000 sto znaci da je piraterija :D
 
za drivere ima jedan "dobar" program zove se driver chacker pod navodnicima sam stavio jer je bar kod mene sredio graficku tako da sam morao da nalazim noviji driver sve ostalo jee bilo O.K. cak mi je instalirao neke drivere za glupe igre koje mi ne trebaju. A sto se tice CD ili DVD-ova sto nisi odmah reagovao u servisu
 
za drivere ima jedan "dobar" program zove se driver chacker pod navodnicima sam stavio jer je bar kod mene sredio graficku tako da sam morao da nalazim noviji driver sve ostalo jee bilo O.K. cak mi je instalirao neke drivere za glupe igre koje mi ne trebaju. A sto se tice CD ili DVD-ova sto nisi odmah reagovao u servisu

Dok sam nosio komp zbog tehnickih problema nosio sam i cd diskove za hardware i uvek sam dobijao u isto vreme i komp i cd diskove.
Ne znam kako se ovo njemu desilo... :eek:
 
Mars! :) To je zbog toga sto te zahebali zestoko a:mrgreen:
Ne znas kakav sam kad poludim :mrgreen: ..Da sam imao vremena nasao bi ja njih pa bi im ***** lepo kevu ..Ja kad poludim tada sve se menjaaaaaaaaaaaa :mrgreen:
Шта имаш у компу? Требаће ти драјвери за звук, графику и чипсет.
Ja se stvarno ne razumem u kompjutere :mrgreen: ..kako mislis sta imam u kompu?Jel su svi ti drajveri isti?..Mislim za zvuk i grafiku?Ne razlikuje se od kompa do kompa? jaoo boze nista ne kontam.. xD
Orginalan windows? Izlagali, jaoooo!
Jedan cd= Jedan kompjuter a oni sa tim cd-om podigli sisteme na 1000 sto znaci da je piraterija :D
Ma kreteni... :worth: ...:mrgreen:
za drivere ima jedan "dobar" program zove se driver chacker pod navodnicima sam stavio jer je bar kod mene sredio graficku tako da sam morao da nalazim noviji driver sve ostalo jee bilo O.K. cak mi je instalirao neke drivere za glupe igre koje mi ne trebaju. A sto se tice CD ili DVD-ova sto nisi odmah reagovao u servisu
Pa pobegliiiii suuuuuuuu :mrgreen: Reagovao bih ja ali su pobegli,promenili broj..nemoz ih naci nigde :mrgreen:
 
Evo par saveta kako bi odradio posao na pravi nacin,barem ja smatram da je to pravi nacin:

-ocisti komp od prasine ako se nakupilo-

1.Skini 64bitnu verziju XP SP3 ako ti to dozvoljava cpu i kolicina rama koju imas
2.Batali skidanje sa torrenta vec skidaj sa nekog upload servera i to jdownloaderom kako bi odradio i CRC
3.Narezi ISO fajl nerom brzinom x2 ukljuci finalize i proveru narezanog sadrzaja (verifikaciju)
4.Nemoj formatirati hard preko xp-a vec skini format program sa sajta proizvodjaca tvog harda,odradi low level format ako mozes i imas vremena (nisam siguran koliko bi mogao da ti traje).Pokrece se sa flopija ili bootcd-a
5.Nakon instalacije OS-a instaliraj Avast5 i Malwarebytes (ukljuci mu real-time protection) i updatuj ih
6.Od drajvera windows ce vecinu naci al bitno je i da budu najnoviji pogotovo za graficku
Tako da pogledaj komponente koje imas i skini sa sajtova proizvodjaca za graficku,zvucnu,chipset,lan... i instaliraj ih (zaboravi na programe koji to rade umesto tebe(veoma su me razocarali)
7.Updatuj XP
8.Instaliraj programe koje koristis,po mogucstvu najnovije verzije i updatuj ih (oni zahtevniji neka isto budu 64bitni)
od kodeka instaliraj K-Lite Codec Pack,za temperature i jos sto sta Everest,google chrom....
9.Odradi defragmentaciju
10.Ako budes cistio junk fajlove i registar upotrebi Vit

images
 
Za drajvere :

Kako sacuvati (backup-ovati) drajvere?


Ako niste znali mozete sacuvati sve vase trenutno instalirane drajvere na WinXP i Visti i da nakon reinstalacije sistema za nekoliko minuta povratite sve drajvere.

DriverMax

Driver Max program je velicine negde oko 2MB i sluzi za jednostavan backup drivera na vasem racunaru. Posle reinstalacije operativnog sistema jednostavno vratite sve vase drajvere, cak i one koje vise nemate na CD-u ili u arhivi.

Trenutna Verzija: 4.7
Author: Innovative Solutions
Licenca: Freeware
Zahteva: Win XP/Vista
Evo i linka : http://majorgeeks.com/downloadget.php?id=5260&file=1&evp=28b58da282fccb333d89ff10496d4b55


Nadam se da ce ovo nekom posluziti ubuduce :mrgreen:

Inace ja sam the last boy on earth... :mrgreen: : )

Hvala vam svima na pomoci .. ;)
 

Back
Top