jel ovo prosecan svestenik spc???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
osnovni motiv ateiste nije pljuvanje po vjernicima - već POMOĆ.
dakle briga za slabijeg.;U
ovom slučaju za mentalno slabijeg.

I šta tu ima loše kada vidiš da jedan mentalno slabiji čovek ,nastoji da utiče na mentalno labilne i kada želiš da na to ukažeš ?


Prvi put nisam odgledao klip i evo sad jesam ,pa taj čovjek je potpuno u pravu .Šta je to rekao što nije istina ,obraćao se vjernicima koliko vidim .Nije išao od kuće do kuće kao jehovini svjedoci i subotari i nastojao da preobraća

Rekao si da ti nije motiv pljuvanje a već druga riječ je mentalno slab i labilan .I zašto bi bilo ko mene ubjeđivao u nešto . Tvoj npr izbor je da si ateista ok poštujem moj izbor je da mislim da Bog postoji .
Bojim se da se kroz prikaz ovog sveštenika žele svi sveštenici SPC prikazati u lošem kontekstu jer je naslov teme : Jel ovo prosječan sveštenik SPC e tu je problem
 
Отац Јоил је најчаснији и најсветлији пример у целој СПЦ.

Поред њега постоји још само неколико духовника и свештеника достојних тог имена (нпр. о.Симеон Рукумијски и игуман Николај) ресто је Богу плакати.

Желим им најскорији прелазак у зилоте од свег срца.
 
Отац Јоил је најчаснији и најсветлији пример у целој СПЦ.

Поред њега постоји још само неколико духовника и свештеника достојних тог имена (нпр. о.Симеон Рукумијски и игуман Николај) ресто је Богу плакати.

Желим им најскорији прелазак у зилоте од свег срца.

Aли они ипак пуно виоле удобности својих манастира.:think:
 
a šta misliš kakav bi problem nastao kada bi neko uradio profil "prosečnog srpskog vernika"?

A zamisli tek koliko bi se bolsetine i nastarnosti naslo kad bi se uradio profil prosecnog ateiste.Mada smo na forumu imali sasvim dovoljno ateista da steknemo pravu predstavu sta i kakav prosecni nevernik jeste - po terminima crkve prosecni ateisti, uz par izuzetaka , se ponasaju kao opsednuti , a po terminima moderne medicine se uklapaju u vise dijagnoza koje necu pomenuti kako ne bih bio optuzen za uvrede
 
da je pun mrznje ne bi mogao da bude orudje mnogih isceljenja
bash zato shto je pun ljubavi on moze da bude strog
sta ce mi sltkorecivost i ljubaznos ako nema realne ljubavi
seti se price o Hananejki:)

Ako On isceljuje tako što ljude dovodi u zabludu, onda je to isto kao kada lekar obolelom pacijentu kaže idi kući, nisi bolestan. I bolest zatim uzme danak.

Kako kažeš da je pun Ljubavi, kada sa mržnjom priča o onima koji ne veruju u ono u šta on veruje? Kako kažeš da je pun Ljubavi kada drugu veru naziva otrovom?
Kako može onaj koji ima Ljubavi u sebi reći da se neki odrekao Isusa zato što se Taj ne deklariše kao On? Da li se ljubi usnama ili srcem? Da li je Ljubav suština, a deklaracija forma? Čemu deklaracija, ako nema Ljubavi? A treba li Ljubavi deklaracija?

P.S. Hananejka veruje u Isusa(Ljubav), a ne u Joila. Kako možeš da porediš Isusa i Joila? Na osnovu čega?
 
Ako On isceljuje tako što ljude dovodi u zabludu, onda je to isto kao kada lekar obolelom pacijentu kaže idi kući, nisi bolestan. I bolest zatim uzme danak.

Kako kažeš da je pun Ljubavi, kada sa mržnjom priča o onima koji ne veruju u ono u šta on veruje? Kako kažeš da je pun Ljubavi kada drugu veru naziva otrovom?
Kako može onaj koji ima Ljubavi u sebi reći da se neki odrekao Isusa zato što se Taj ne deklariše kao On? Da li se ljubi usnama ili srcem? Da li je Ljubav suština, a deklaracija forma? Čemu deklaracija, ako nema Ljubavi? A treba li Ljubavi deklaracija?

P.S. Hananejka veruje u Isusa(Ljubav), a ne u Joila. Kako možeš da porediš Isusa i Joila? Na osnovu čega?

ova evandjeoska prica nam je poucna svakodnevno
i svaki hriscanin treba da se poredi sa Hristom--cisto da bi video koliko je slab:)a ja sam mislila da se ti uporedis sa Hananejkom;)
ja ne vidim mrznju u njegovom govoru-samo malo ostriji pristup
isto kao sto nisam videla mrznju u Isusovim recima,a mnogi jesu....
nego potrebno je videti sushtinu iza forme
u tome je poenta
ne bih upoznala neke besprekorne hriscane da sam za svojom sujetom krenula
kad je neko drzak,ne treba odmah da se bunis--kako sme da ti se obrati uvredljivo--pobedi sujetu u tom momentu--poput Hananejke i :heart:
 
ja ne vidim mrznju u njegovom govoru-samo malo ostriji pristup

Kako možeš reći da je samo malo oštriji pristup kada On ljude deli na pravoslavne i jehovine svedoke i subotare? Kako možeš reći da je samo malo oštriji pristup kada on svakoga koji nije pravoslavne vere smatra rđavim čovekom?

Po meni, slično su razmišljali nacisti, kada su sve koji nisu bili arijevske krvi smatrali nižim bićima.

isto kao sto nisam videla mrznju u Isusovim recima,a mnogi jesu....

Ne bih rekao da su mnogi videli mržnju u Isusovim rečima, već bih rekao da su mnogi videli mržnju u tuđem tumačenju Isusovih reči.

nego potrebno je videti sushtinu iza forme
u tome je poenta

Da bi videla suštinu ne treba videti formu. Da bi osetila slast dobre torte, ne mora da vidiš tortu. Da bi uživala u cvrkutu ptica, ne mora da vidiš ptice kako cvrkuću. Da bi osetila Ljubav prema Isusu, ne mora da vidiš Isusa.

ne bih upoznala neke besprekorne hriscane da sam za svojom sujetom krenula
kad je neko drzak,ne treba odmah da se bunis--kako sme da ti se obrati uvredljivo--pobedi sujetu u tom momentu--poput Hananejke i :heart:

Kako možeš reći da onaj koji nije pravoslavac, taj ne sledi Hristov put, a zatim kažeš kada je neko drzak, a Ti pobedi svoju sujetu. O čijoj sujeti Ti govoriš?

To je za mene licemerje.
 
Kako možeš reći da je samo malo oštriji pristup kada On ljude deli na pravoslavne i jehovine svedoke i subotare? Kako možeš reći da je samo malo oštriji pristup kada on svakoga koji nije pravoslavne vere smatra rđavim čovekom?

Po meni, slično su razmišljali nacisti, kada su sve koji nisu bili arijevske krvi smatrali nižim bićima.



Ne bih rekao da su mnogi videli mržnju u Isusovim rečima, već bih rekao da su mnogi videli mržnju u tuđem tumačenju Isusovih reči.



Da bi videla suštinu ne treba videti formu. Da bi osetila slast dobre torte, ne mora da vidiš tortu. Da bi uživala u cvrkutu ptica, ne mora da vidiš ptice kako cvrkuću. Da bi osetila Ljubav prema Isusu, ne mora da vidiš Isusa.



Kako možeš reći da onaj koji nije pravoslavac, taj ne sledi Hristov put, a zatim kažeš kada je neko drzak, a Ti pobedi svoju sujetu. O čijoj sujeti Ti govoriš?

To je za mene licemerje.


koliko znam otac Joil nikoga nije ubio niti ima logor,nego zivi u manastiru i nemas osnova da ga osudjujes za nacizam:eek:
ti vidis ono sto zelis da vidis
ti si taj koga je ovde gledanje u formu sprecilo da vidi sushtinu...mada ne znas puno o coveku,a on deluje tako na ljude:) ali to je njegov nacin--ja ga ne osudjujem:) po delima se poznaje:)
ne razumem sta je tu za tebe licemerje?to sto ti kazem da postoji mnogo nacina da primis pouku,ako zelis....a mozes i sujetno da odbijes ono sto je poucno i da insistiras da te postuju....gde je Isus rekao 'insistirajte da vas postuju"?
kako je ta sujeta neodoljiva:sad2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top