Najbolji rezultati u istoriji hrvatskog turizma!

Crni Bugarin

Domaćin
Banovan
Poruka
3.078
Najbolji jul hrvatskog turizma

14. avgust 2010. | 11:30 | Izvor: Beta

Zagreb -- Turizam Hrvatske je ove godine ojačao za pet odsto u odnosu na 2009. godinu, čemu je najviše doprinela rekordna poseta u julu.

Jula su, prema rečima ministra turizma Damira Bajsa, ostvareni najbolji rezultati za taj mesec u istoriji hrvatskog turizma.

"U dosadašnjem delu sezone ostvarujemo ono sto želimo, a to je zadržavanje međunarodnog udela u Evropi, koji je prošle godine prvi put prešao dva odsto, a to znači da svaki 50. turista u Evropi dođe u Hrvatsku", rekao je Bajs.

On je dodao da je zahvaljujući "izvrsnim rezultatima u julu" u Hrvatskoj broj turista u prvih sedam meseci ove godine bio 5,5 miliona što je za tri odsto više nego lane. U istom periodu je ostvareno oko 31 milion noćenja što je za oko pet odsto više nego u istom razdoblju prošle godine, prenose hrvatski mediji.

Tako dobar rezultat dosadašnjeg dela sezone, kako ocenjuje hrvatski ministar, može se pripisati i ulaganjima države od 30 miliona evra u oglašavanje.

Ministar Bajs je ocenio da je boljoj turističkoj sezoni doprinelo i ukidanje viza državljanima Rusije, Ukrajine i drugih zemalja.

U dosadašnjem delu sezone, posebno u julu, najviše je porastao broj turista iz Rusije, Španije i Slovenije. Oni su, kako je naveo hrvatski ministar, "nadoknadili minuse najvažnijih tržišta, Nemačke i Italije".

O poseti turista iz Srbije ne postoje objedinjeni podaci na nivou države, ali preko turističkih agencija Hrvatsku je ove godine za turističku destinaciju izabrao samo oko jedan odsto turista, naveo je direktor asocijacije turističkih agencija Srbije Juta Radisav Stanković.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2010&mm=08&dd=14&nav_id=451840
 
Kriza? Sto je to? :D



Crni Radisave, a sto cemo sa onima koji ne idu preko turistickih agencija? :lol:

Zaista mi, o Zlosusjede, nisi jasan...pa ti bi prvi trebao da budeš sretan što samo 1-2% srpskih turista dolazi u Hrvatsku...:per:...i da se nadaš da ih ni toliko ne bude ubuduće...

Inače su Rusi, zbog nezapamćenih vrućina u Rusiji od polovine jula pa nadalje, izvukli sezonu i u CG...
 
Posto se bavim i djelomice zivim od turizma znam realno stanje u nasem turizmu i to iz vise ugla

Podaci su vjerojatno tocni i broj turista je porastao no potrosnja se smanjuje u hrvatskoj glede turista koji dolaze u kampove a napose u privatni smjestaj koji ima velik udio u hrvatskom turizmu

Mogu reci da ukupna masa novca koja se obrne u hrvatskomturizmu je ista kao i u prosloj

godini .
.ali gledajuci globalno hrvatska je jedna od retkih zemalja koja ne bilježi pad u turizmu sto je iznad ocekivanja
:rtfm:

Glede turista iz srbije mislim da ih je bilo mnogo vise nego sto se sada zna ..no pre malo koliko bi trebalo i moglo da bude
 
Poslednja izmena:
Oni koji prežive vraćaju se iduću godinu....

Ako. Ne osporavam nikome pravo na izbor.

Ali sam poprilično siguran da će narednih par desetina godina ostati ovakav trend, tj. da će svega par procenata turista iz Srbije ići u Hrvatsku.

Proteklih 20 godina je kod nekoliko generacija stvorena negativna percepcija...što je po meni i ispravno...najbolje je da se držimo podalje jedni od drugih, sem u onim stvarima gde baš nemamo mnogo izbora.

A na odmor barem mogu da izaberem gde ću...
 
Ako. Ne osporavam nikome pravo na izbor.

Ali sam poprilično siguran da će narednih par desetina godina ostati ovakav trend, tj. da će svega par procenata turista iz Srbije ići u Hrvatsku.

Proteklih 20 godina je kod nekoliko generacija stvorena negativna percepcija...što je po meni i ispravno...najbolje je da se držimo podalje jedni od drugih, sem u onim stvarima gde baš nemamo mnogo izbora.

A na odmor barem mogu da izaberem gde ću...


vlastiti izbor je osnova demokracije ...no ne znaci da je osobni izbor najbolje resenje:think:
 
vlastiti izbor je osnova demokracije ...no ne znaci da je osobni izbor najbolje resenje:think:

Ne kažem da je najbolji i ispravan, ako se secira sa stanovišta objektivnosti itd...ali je lična stvar...

Reći ću ti moju odluku: Verujem da je hrvatsko primorje prelepo, dalmatinska obala...ostrva...i poprilično sam siguran da ne bih ni imao nekih problema, jer nisam tip koji probleme traži ili izaziva...ali me Hrvatska severno od Dubrovnika i južno od Rijeke videti neće dok sam živ...

Dubrovnik samo zato što je jedinstven deo svetske kulturne baštine, pa ću, nadam se, decu jednog dana odvesti da ga obiđu...a Istra isto...ipak je to bila jedna od prvih modernih turističkih destinacija...Austrougarska i tako to...

Ovo ostalo...neka hvala...pa sve i da je jedino more na svetu...čak neću ni na Plitvice ponovo...
 
vlastiti izbor je osnova demokracije ...no ne znaci da je osobni izbor najbolje resenje:think:

Hmmm..da vidimo..imamo mogućnost izbora između Hrvatske gde:
- je možda čista voda
- je sigurno skupo
- je verovatnoća za neki nemio događaj poprilična
- postoji9 mogućnost da mi prisedne odmor

i recimo Španije gde je:
- sigurno skupo
- ćista voda
- verovatnoća za neki nemio događaj minimalna
- postoji mogućnost da se odmorim kao nikada

Hmmm...Gde ići? :think:
 
Ne kažem da je najbolji i ispravan, ako se secira sa stanovišta objektivnosti itd...ali je lična stvar...

Reći ću ti moju odluku: Verujem da je hrvatsko primorje prelepo, dalmatinska obala...ostrva...i poprilično sam siguran da ne bih ni imao nekih problema, jer nisam tip koji probleme traži ili izaziva...ali me Hrvatska severno od Dubrovnika i južno od Rijeke videti neće dok sam živ...

Dubrovnik samo zato što je jedinstven deo svetske kulturne baštine, pa ću, nadam se, decu jednog dana odvesti da ga obiđu...a Istra isto...ipak je to bila jedna od prvih modernih turističkih destinacija...Austrougarska i tako to...

Ovo ostalo...neka hvala...pa sve i da je jedino more na svetu...čak neću ni na Plitvice ponovo...

Ma u narednih 10-ak godina eto tebe opet na obali od Zadra do Dubrovnika. Sjetit ces se mojih rijeci. :D

Evo svaki dan vidim BG registraciju, auta su citava, nema ogrebotina stoje tako parkirana...

Uz sve pizdarije kada se situacija popravi za 10 godina sve ce biti drugacije. Laze svatko ko kaze da su vam Grcka, Turska ili Bugarska blize (ne mislim u geografskom smislu). To nije tako je su vam Turci i Grci stranci i sa njima morate pricati na engleskom dok u RH nema jezicne barijere.


Hrvati i Srbi se medjusobno najvise mrze ali i najvise vole u nekom smislu, nema naroda koji vam je blizi od hrvatskog naroda i nema naroda koji su hrvatima blizi od srba.
 
Poslednja izmena:
Hmmm..da vidimo..imamo mogućnost izbora između Hrvatske gde:
- je možda čista voda
- je sigurno skupo
- je verovatnoća za neki nemio događaj poprilična
- postoji9 mogućnost da mi prisedne odmor

i recimo Španije gde je:
- sigurno skupo
- ćista voda
- verovatnoća za neki nemio događaj minimalna
- postoji mogućnost da se odmorim kao nikada

Hmmm...Gde ići? :think:

Tamo gdje nije daleko :mrgreen: tamo idi...onda idi bolje u Grcku nego u Spanjolsku ako vec neces u Krvatsku :hahaha:
 
Ne kažem da je najbolji i ispravan, ako se secira sa stanovišta objektivnosti itd...ali je lična stvar...

Reći ću ti moju odluku: Verujem da je hrvatsko primorje prelepo, dalmatinska obala...ostrva...i poprilično sam siguran da ne bih ni imao nekih problema, jer nisam tip koji probleme traži ili izaziva...ali me Hrvatska severno od Dubrovnika i južno od Rijeke videti neće dok sam živ...

Dubrovnik samo zato što je jedinstven deo svetske kulturne baštine, pa ću, nadam se, decu jednog dana odvesti da ga obiđu...a Istra isto...ipak je to bila jedna od prvih modernih turističkih destinacija...Austrougarska i tako to...

Ovo ostalo...neka hvala...pa sve i da je jedino more na svetu...čak neću ni na Plitvice ponovo...

Svaki razmislja onako kak ozeli..tvoj je u redu cak gledano i sa moje strane

slazem se sa ocenom sigurnosti no mislim da se moze nesto malo juznije od rijeke i otoci ..
ima jos jedan vid turizma koji je u srbiji nepopularan ali sam vidio da se sve vise ljudi interesira za to...krstarenje brodom velikim drvenim u grupama ili jos bolje krstarenje sa jedrilicom po jadarnu...tu sigurno nema nikakve mogucnosti za neki problem

no nije moje da nekom naturam moje misljenje .
osim toga jednu sam stvar shvatio...vi zanemarujete odmor kod sebe u srbiji ..nisam nikog vidio da je napisaoda ce da letuje u srbiji...moram da kazem da sam ja bio u srbiji i proveo neko vreme ...kako da kazem na odmoru kod vas ..i bilo mije izvanredno ....naprosto sam htio da se podsetim gde sam prije bio i da vidim da li se sto promenilo ....

sve na bolje ..samo jedna stvar je na lose ...CESTE ..tu je stvarno teska situacija ..no mene to i nije mucilo i pokvarilo vreme koje sam tamo proveo:rumenko:
 

Back
Top