Pokvario se šiber

Darko.k

Početnik
Poruka
5
Pozdrav.

Ljudi pomagajte, imam Audi 80 1.6TD i juce mi je crk'o šiber i ostao otvoren. On ima dve pozicije, da se uvuče ceo pod krov, a druga je da se samo onaj manji deo zadigne.
E meni je ostao u drugoj poziciji. Pogledao sam osigurače i svi su ok. Sve je na struju, a ručice nema i nema šanse da se na silu zatvori.

Čini mi se da se čuje neki zvuk kad pritisnem to dugme za zatvaranje, onako kao da klikne, ali se nista ne dešava.

Molim za bilo kakvu pomoć.
 
Ako se nevaram...

Kod mene na A6 isto imam El. siber i nema rucice ni nista ali zato ispod one plastike u kojoj je centralno svetlo za kabinu i prekidac za siber stoji mala polugica za zatvaranjes ibera.

Znaci...

Opcija br 1

Prvo probaj najjednostavnije.
Ubaci kljuc u bravu od vozacevih vratra i zakljucaj auto, ali ga zakljucaj tako okrenes kljuc u decno i zadrzi ga u tom poozaju neko vreme a ne da ga samo okrenes tamo vamo kao da je normalno zakljucavanje u pitanju. Ukoliko imas modul za zatvaranje prozora siber bi trebao sam da se zatvori.

Opcija br 2

Potrebno je da pazljivo skines tu plastiku i sa unutrasnje strane ces videti nesto sto izgleda kao imbus kljuc.

Kad ga budes nasao, izbadi ga i stavi u onaj mali otvor na motoricu. Moraces da ga pritisnes i da sam kljucic upadne u mitoric i tek onda ces moci da zatvoris siber

Ukoliko imas neko pitanje onda me pozovi na
065 33 88 623
Pozdrav
Igor.
 
Igore hvala ti puno, namestio sam siber, radi kao sat.

Opcija broj 1 nije radila, verovatno nema taj modul za zatvaranje, ipak je to star auto, '90god.

Opcija broj 2. Malo mi je bilo frka da skinem plastiku, bojao sam se da je ne vratim na mesto. Kad sam je skinuo, na njoj je bio imbus kljuc, kao sto si rekao. Stavio sam imbus u taj motoric i probao da okrenem, medjutim nije hteo ni da mrdne, ni levo ni desno. Malo sam "ispipao" sve delove, rucno mrdnuo točkić koji se okreće kad se otvara/zatvara šiber i jednostavno je proradio. Verujem da se nešto zaglupeo, možda se nešto zaglavilo, pa nije hteo da radi.

Hvala ti puno na pomoći!
Sve najbolje!
 
Nema frke...

Oce to da se desi tim siberima.
Kod mene se recimo desava da se s vremena na vreme sam otvori i zatvori a ponekad se toliko zaglupi da non stop otvara i zatvara. Pretpostavljam da ga zezaju kontakti.
Inace sto se tice imbusa i motorica.
Morao bi da radi i na imbus, s tim da kad ga ubacis u motoric, pored onog sto on sam udje u otvor, morao bi da sa blagim cimanjem levo desno upadne jos oko 5-6mm i da samim tim oslobodii prebaci mehanizam sa automatskog na rucno i posle kad zavrsis otvaranje ili zatvaranje da se vrati u prvobitni polozaj.

U svakom slucaju vazno je da sad radi. :ok:
Sretno
 
Ako se nevaram...

Kod mene na A6 isto imam El. siber i nema rucice ni nista ali zato ispod one plastike u kojoj je centralno svetlo za kabinu i prekidac za siber stoji mala polugica za zatvaranjes ibera.

Znaci...

Opcija br 1

Prvo probaj najjednostavnije.
Ubaci kljuc u bravu od vozacevih vratra i zakljucaj auto, ali ga zakljucaj tako okrenes kljuc u decno i zadrzi ga u tom poozaju neko vreme a ne da ga samo okrenes tamo vamo kao da je normalno zakljucavanje u pitanju. Ukoliko imas modul za zatvaranje prozora siber bi trebao sam da se zatvori.

Opcija br 2

Potrebno je da pazljivo skines tu plastiku i sa unutrasnje strane ces videti nesto sto izgleda kao imbus kljuc.

Kad ga budes nasao, izbadi ga i stavi u onaj mali otvor na motoricu. Moraces da ga pritisnes i da sam kljucic upadne u mitoric i tek onda ces moci da zatvoris siber

Ukoliko imas neko pitanje onda me pozovi na
065 33 88 623
Pozdrav
Igor.

Nema frke...

Oce to da se desi tim siberima.
Kod mene se recimo desava da se s vremena na vreme sam otvori i zatvori a ponekad se toliko zaglupi da non stop otvara i zatvara. Pretpostavljam da ga zezaju kontakti.
Inace sto se tice imbusa i motorica.
Morao bi da radi i na imbus, s tim da kad ga ubacis u motoric, pored onog sto on sam udje u otvor, morao bi da sa blagim cimanjem levo desno upadne jos oko 5-6mm i da samim tim oslobodii prebaci mehanizam sa automatskog na rucno i posle kad zavrsis otvaranje ili zatvaranje da se vrati u prvobitni polozaj.

U svakom slucaju vazno je da sad radi. :ok:
Sretno

reputacija za ovo! svaka cast!
 

Back
Top