stari comp!

Može tu svašta da bude. Za početak, otvori centralnu i dobro je usisaj. Što se ne može usisat a kuler od procesora sigurno nemere ti ga dobro propuši iliti produvaj...Ako nemaš, a pretpostavljam da nemaš,. termalnu pastu ti taj kuler ne diraj, odnosno ne skidaj.....
 
Poslednja izmena:
23qynt0.jpg
 
Na koju mislis,temperature su ok inace graficka ti verovatno nema ventilator vec pasivno hladjenje zato je malo visa temperatura,MCP se isto odnosi na nju to je nesto u sklopu GeForce kartica ako se dobro secam. Kada joj ubacis fan od 8cm spustices joj temp na 40,al dal je to uzrok tvog resetovanja ,xm,ne bih rekao:think:
Aj napisi spisak komponenti
 
Xp sam pronalazi drajvere,a kroz update imaces i novije,a na kraju mozes da zaredjas od sajta do sajta proizvodjaca komponenti i da poskidas najnovije,graficka,lan,zvucna,maticna...

Ne mogu da verujem da nemas vremena da sa flesha ili cd-a pokrenes portabl hwmonitor,3 sekunde treba i manje
 
ako je restart to je pregrejavanje cpu ili gpu 99.99 %
znaci otvoris kompjuter i pogledas kolko prasine ima, ako iam puno ocistis, ako nema onda stari dobri nacin, ukljucis komp, pljunes na prs i pipas hladnjake da li su verli...
 
Napisi koje su komponente tog starog kompa.
Maticna, procesor, RAM, graficka.

Ja sam mu brat evo ja ću

Grafička je integrisana, Ram je 224, procesor 1.58.
Kompljuter je toliko spor da tri je potrevno tri minuta
samo da normalno može da se osveži...
Otići ću ja kod njega da usisamo t prašinu, šta već...
A ako ne bude dobro pare na sunce pa u servis :)
 
Nema to veze ljudi,ja sam na 633mhz i 128MB rama radio sa XP SP3 bez problema,nikakvo resetovanje i gasenje,sporo jeste bilo ali je obavljalo posao. Neka on pogleda te temperature,proveri kontakte rama,napajanja (meni se skoro desilo da je palio komp al nista se ne desava sa slikom,glupi 24-pinski konektor se pomerio i valjda jedna grana nije imala kontakt,ubio sam se dok sam provalio sta je)
Proveri temperature kako znas i umes,pogledaj bios,pa makar drzao toplomer na procesoru:rtfm:
I jos jedna stvar,otkaci hard ,neka se podigne prvi ekran i kada zartazi hard tu ce stati,vidi hoce li izdrzati da se ne resetuje tih 5 min
 

Back
Top