Devojke, koliko ste otvorene?

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.477
Citiracu stih Roba Thomas-a: "I don't wanna know the lover at my door is just another heartache on my list."

Koliko ste vi otvorene kad je u pitanju izbor partnera?

Da li sa svakim "pristojnim" ulecete u vezu, uz strah da biste tu neiskoriscenu "solidnu" priliku mozda olako odbacili, jer tu navodno postoji potencijal za "nesto kvalitetno"?
Prema mom misljenju, zivot je mnogo dinamicniji i interesantniji ukoliko nadomestimo prazninu iole adekvatnom zamenom. Ali ipak... strepimo da budemo povredjene!

Devojke... da li je bolje cekati "onog pravog", i fokusirati se na neke druge stvari u zivotu, ili pak na taj teren pustati i rezerve da se pokazu? Smatram da ne postoji termin "kvalitetno sam", i da treba iskoristiti priliku koja nam na prvu loptu deluje okej.
 
Postoji termin "kvalitetno sam" kod odraslih i zrelih osoba koje umeju da funkcionišu same i iz nekog razloga nisu spremne da u tom trenutku budu u vezi.

Definitvno ti život može biti interesantniji ako je ta osoba za koju znaš da nije prava, (a opet si s njom), interesantna, ako se lepo provodite, imate dobar sex...

Ja mislim da ne treba mnogo analizirati i lupati glavu oko tih pitanja. Kada će i da li će taj pravi naići niko ne zna, a ako si idiot sedi u kući i čekaj princa na belom konju da se pojavi.

Što se tiče "potencijala za nešto kvalitetno", sve mi to liči na menjanje partnera u stilu-on je sad ovakav, al kad mi padne šaka, više neće da izlazi sa društvom, gleda druge žene, pije, puši itd itd, a ja lično za te poteze nemam živaca.
 
Hajde da krenemo od gradjenja samopouzdanja jednoj zeni. To moze da uradi i jedan kvaliteno odradjen posao, ali moze i muskarac. Kad je posao u pitanju, onda si ispunjena i uspesna, kada je muskarac u pitanju, onda si ispunjena i lepa. A zasto ne bismo sve to uklopile? Svega po malo. Eto zato ne volim to "kvaliteno sam". Nista nije kvalitetno, ako to isto moze da bude na jos boljoj razini.

Niti mogu da razumem zenu koja moze da provodi sa deckom bukvalno 24h dnevno... A gde su sve obaveze?

Ovo zadnje ne bi trebalo tako da se shvati. Recimo da smo upoznale coveka koji ima manire koji nas zadivljuju, a istovremeno nas i privlaci. Medjutim... ima los posao, ima ovo, ima ono, i mozda jos deset mana. Ali vreme provedeno sa njim jeste kvaliteno provedeno vreme. I zasto onda se trenutno ne zadovoljiti njime, dok ne naidje nesto sa manje mana? :D To je super. :) Mada, sto ti kazes, moze da se desi da neko ima potrebu da menja tu "nesavrsenu osobu". To vec ne mogu da podrzim, i u takvoj vezi nikad ne bih ostala.
 
Kao klasicni vuk samotnjak nisam bas kompetentna da odgovorim na ovako nesto. Volela bih nekoga pored sebe koji bi me upotpunio. Tako da u osobi gledam da li mi je i u kom stepenu kompatibilna. Iako verujem da je prvi utisak o osobi ono sto osoba zaista jeste (a prvi utisak me do sada nije ni jednom prevario), skolna sam da dam osobi "jos jednu sansu" ako mi se ucini zanimljivom. Nisu nam svima socijalne vestine na istom nivou, nekome treba vise da se otvori nekome manje.

Ali, ako me jos pri prvom pogledu grom udari, dalje ne razmisljam, emocije rade svoje.

P.S.

U svakom slucaju bi bila kvalitetno sama nego sa bilo kim. Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji su sa nekim samo da ne bi bili sami.
 
Citiracu stih Roba Thomas-a: "I don't wanna know the lover at my door is just another heartache on my list."

Koliko ste vi otvorene kad je u pitanju izbor partnera?

Da li sa svakim "pristojnim" ulecete u vezu, uz strah da biste tu neiskoriscenu "solidnu" priliku mozda olako odbacili, jer tu navodno postoji potencijal za "nesto kvalitetno"?
Prema mom misljenju, zivot je mnogo dinamicniji i interesantniji ukoliko nadomestimo prazninu iole adekvatnom zamenom. Ali ipak... strepimo da budemo povredjene!

Devojke... da li je bolje cekati "onog pravog", i fokusirati se na neke druge stvari u zivotu, ili pak na taj teren pustati i rezerve da se pokazu? Smatram da ne postoji termin "kvalitetno sam", i da treba iskoristiti priliku koja nam na prvu loptu deluje okej.

Ne ulazim sa svakom 'solidnom' prilikom u vezu jer se plašim bilo čega,
treba mi da mi je osoba koja mi je u početku interesantna, da možemo da pričamo,
samim tim i bolje upoznamo, da li je onaj pravi i kvalitetna osoba vreme pokaže,
ali ne prihvatam nikakve 'solidne' prilike jer kod mene to više teži ka 'ne dopada mi se previše'.
pa onda bolje da sam sama nego da se mlatim u vezi do koje mi nije ni stalo i samo mi je teret.

ja ne čekam u svakom slučaju, idem, zezam se sa ljudima, svakog dana upoznajem nove ljude,
a stvarno mislim da se ljubav pojavi kada se najmanje nadamo, jer je kao leptir-dok je jurimo
nikada je nećemo stići, ali kad zastanemo na kratko da osmotrimo svet oko nas, sama nam dodje.
i još jedan savet: ne dozvolite da vas šarenilo leptira zavara, unutrašnja lepota je ono za čim treba ići... :heart:
 
Tako da u osobi gledam da li mi je i u kom stepenu kompatibilna.
Sve to uvek moze biti samo prividno. Ne vidis to dok ne pocnes da zivis sa muskarcem, a to je daleko od ovog pocetkog stepena.

Ne ulazim sa svakom 'solidnom' prilikom u vezu jer se plašim bilo čega,
treba mi da mi je osoba koja mi je u početku interesantna, da možemo da pričamo,
samim tim i bolje upoznamo, da li je onaj pravi i kvalitetna osoba vreme pokaže,
ali ne prihvatam nikakve 'solidne' prilike jer kod mene to više teži ka 'ne dopada mi se previše'.
pa onda bolje da sam sama nego da se mlatim u vezi do koje mi nije ni stalo i samo mi je teret.

ja ne čekam u svakom slučaju, idem, zezam se sa ljudima, svakog dana upoznajem nove ljude,
a stvarno mislim da se ljubav pojavi kada se najmanje nadamo, jer je kao leptir-dok je jurimo
nikada je nećemo stići, ali kad zastanemo na kratko da osmotrimo svet oko nas, sama nam dodje.
i još jedan savet: ne dozvolite da vas šarenilo leptira zavara, unutrašnja lepota je ono za čim treba ići... :heart:

Ta solidna prilika jeste osoba sa kojom mozes da provodis kvalitetno vreme. Sa kim mozes da pricas, a uz to i da te fizicki privlaci.
E sad se ja pitam da nisam to preuvelicala. Cesto mi se desava da imam losu komunikaciju sa deckom, da me ne inspirise da budem ono sto jesam, u startu mi stvori neki gard prema sebi. E to je ono od cega bezim. Isto kao i od osobe koja pokusava da me promeni.
 
Kvalitetno sam je jednako bogami svakakvim pogrdnim nazivima od vezane vrece do vecih problema ne uzivanja u sexu..a te izgovore za strah kao nema pravog..niko nije zanimljiv mogu dokace macku o rep..posto je logicno da u ranijem dobu niko bas niko ne moze proceniti kakav je ko posto ni sebe ne poznaje..a to moze potraje i ceo zivot..onda zaglibi u nemanju partnera i nadje daj sta das sto sigurno nije pravi..a nisam cuo da je neko i posle 100god braka tvrdio da je to onaj pravi za ceo zivot
 
Sve to uvek moze biti samo prividno. Ne vidis to dok ne pocnes da zivis sa muskarcem, a to je daleko od ovog pocetkog stepena.

Vidi, ako ja sa tom osobom mogu da pricam savki dan po ceo dan o sto miliona gluposti kao i o ozbiljnijim temama, da mi je lepo samo sto sedim pored te osobe, da mi izmami osmeh na lice samo sto me pogleda, e to je uvodni deo tokom koga itekako mogu dobro da procenim koliko se nadopunjujem sa nekim. Cela stvar se usloznjava ako nekada u nekoj buducnosti pocnem da zivim sa tom osobom, ali ako ovo prethodno ne stima, pa necu ni zapocinjati zajednicki zivot sa tako nekim.

Mozes da budes sa nekm u vezi i godinu dana, ma pola zivota, a da ste zajedno iz navike. To mi je besmisleno.
 
Vidi, ako ja sa tom osobom mogu da pricam savki dan po ceo dan o sto miliona gluposti kao i o ozbiljnijim temama, da mi je lepo samo sto sedim pored te osobe, da mi izmami osmeh na lice samo sto me pogleda, e to je uvodni deo tokom koga itekako mogu dobro da procenim koliko se nadopunjujem sa nekim. Cela stvar se usloznjava ako nekada u nekoj buducnosti pocnem da zivim sa tom osobom, ali ako ovo prethodno ne stima, pa necu ni zapocinjati zajednicki zivot sa tako nekim.

Mozes da budes sa nekm u vezi i godinu dana, ma pola zivota, a da ste zajedno iz navike. To mi je besmisleno.

Da, naravno. Samo sam htela da kazem da si se, prema mom misljenju, pogresno izrazila tom recju kompatibilnost. Previse mi je stura.
 
Sve to uvek moze biti samo prividno. Ne vidis to dok ne pocnes da zivis sa muskarcem, a to je daleko od ovog pocetkog stepena.



Ta solidna prilika jeste osoba sa kojom mozes da provodis kvalitetno vreme. Sa kim mozes da pricas, a uz to i da te fizicki privlaci.
E sad se ja pitam da nisam to preuvelicala. Cesto mi se desava da imam losu komunikaciju sa deckom, da me ne inspirise da budem ono sto jesam, u startu mi stvori neki gard prema sebi. E to je ono od cega bezim. Isto kao i od osobe koja pokusava da me promeni.

ako uz njega osećaš kao da ne možeš da budeš ono što jesi, batali to, nema ništa od toga.
potrebno je da budemo svoji da bi nas neko upoznao i da bi i tu osobu upoznali.

kod mene se bar to odrazi tako da ne želim ni da pričam posle sa takvom osobom, ako osetim
da ne mogu da budem ono što jesam, automatski mi se prebaci negodovanje na odnos sa njim.
ja sam recimo imala i takvu situaciju da ubedim sebe da volim jednog dečka.
srećom nekako sam realno uspela da sagledam situaciju na kraju i tako je ispalo najbolje za oboje.
 
ako uz njega osećaš kao da ne možeš da budeš ono što jesi, batali to, nema ništa od toga.
potrebno je da budemo svoji da bi nas neko upoznao i da bi i tu osobu upoznali.

kod mene se bar to odrazi tako da ne želim ni da pričam posle sa takvom osobom, ako osetim
da ne mogu da budem ono što jesam, automatski mi se prebaci negodovanje na odnos sa njim.
ja sam recimo imala i takvu situaciju da ubedim sebe da volim jednog dečka.
srećom nekako sam realno uspela da sagledam situaciju na kraju i tako je ispalo najbolje za oboje.

Da li si recimo davala sanse nekima za koje si od starta znala da su totalni promasaji, ali iz nekog razloga si zelela da im das sansu?
 
ako uz njega osećaš kao da ne možeš da budeš ono što jesi, batali to, nema ništa od toga.
potrebno je da budemo svoji da bi nas neko upoznao i da bi i tu osobu upoznali.


kod mene se bar to odrazi tako da ne želim ni da pričam posle sa takvom osobom, ako osetim
da ne mogu da budem ono što jesam, automatski mi se prebaci negodovanje na odnos sa njim.
ja sam recimo imala i takvu situaciju da ubedim sebe da volim jednog dečka.
srećom nekako sam realno uspela da sagledam situaciju na kraju i tako je ispalo najbolje za oboje.

Ja ovo u potpunosti podrzavam. Ako moram da se foliram da bi se nekome dopala i da bi bila u vezi, ne daj boze braku, batali pricu.

S tim sto pod ovim ne mislim da ne treba praviti kompromise.
 
Da li si recimo davala sanse nekima za koje si od starta znala da su totalni promasaji, ali iz nekog razloga si zelela da im das sansu?

ne. jednostavno, ja sam po prirodi nezgodna osoba i stvarno, ne mogu da budem sa nekim
ko nije poput mene, a sve suprotno od toga mi je promašaj, jer se ne pronalazim nigde sa takvima.
ono, super fin dečko, zaljubljen u mene, dobar, ali opet ako nema ono nešto sa čim ja mogu da se
poistovetim, onda ništa od toga, osećam se glupo u takvoj vezi i guši me to.

jesi nekad pričala neki vic koji mora da se razmisli i poveže da se ukapira, nekome ko ne kapira?
e meni je tako bilo u nekim vezicama, recimo ja kažem nešto iz moje sfere interesovanja, a on me gleda belo :(
i kako sad da budem sa njim kad ne delimo interesovanja?
možda nekim ljudima ne smeta tako nešto, ali ja sam svestrana osoba i tražim takvog.
i ovaj poslednji bivši je bio kompletno poput mene i da su drugačije okolnosti, bili bi još zajedno.
ali šta da se radi, sve je to život..

e da, i samo da napomenem, da sam tad trošila vreme na nekog ko mi je bio samo 'onako',
ne bih nikada mog bivšeg upoznala. pa tako, valjda sve ima svoj razlog u životu.
 
ne. jednostavno, ja sam po prirodi nezgodna osoba i stvarno, ne mogu da budem sa nekim
ko nije poput mene, a sve suprotno od toga mi je promašaj, jer se ne pronalazim nigde sa takvima.
ono, super fin dečko, zaljubljen u mene, dobar, ali opet ako nema ono nešto sa čim ja mogu da se
poistovetim, onda ništa od toga, osećam se glupo u takvoj vezi i guši me to.

jesi nekad pričala neki vic koji mora da se razmisli i poveže da se ukapira, nekome ko ne kapira?
e meni je tako bilo u nekim vezicama, recimo ja kažem nešto iz moje sfere interesovanja, a on me gleda belo :(
i kako sad da budem sa njim kad ne delimo interesovanja?
možda nekim ljudima ne smeta tako nešto, ali ja sam svestrana osoba i tražim takvog.
i ovaj poslednji bivši je bio kompletno poput mene i da su drugačije okolnosti, bili bi još zajedno.
ali šta da se radi, sve je to život..

Smatram da previse trazis. Zavoleti mozes i nekog ko je potpuno drugaciji od tebe, sa potpuno drugacijim interesovanjima, cini mi se da tu vec nema pravila. Jedino stavovi mogu da igraju neku ulogu, jer je tu vec u pitanju razum. Ako je osoba dovoljno zanimljiva, tebe ce zanimati da ga slusas i da prica o stvarima za koju si pretpostavljala da te nikad nece zainteresovati. A ja samo to trazim, i ne mogu ponovo da nadjem.
 
ne znam, ja sam ti samo rekla kakvi ljudi meni odgovaraju.
nekome ne odgovara isto to i to je ok. :)
a možda i tražim previše, ali mi nije teško da tražim tog nekog.
i dok ga ne nadjem sigurno neću svo vreme biti sama,
ali to neće ništa bitno da bude. jer znam sebe za toliko bar.
 
ako uz njega osećaš kao da ne možeš da budeš ono što jesi, batali to, nema ništa od toga.
potrebno je da budemo svoji da bi nas neko upoznao i da bi i tu osobu upoznali.

kod mene se bar to odrazi tako da ne želim ni da pričam posle sa takvom osobom, ako osetim
da ne mogu da budem ono što jesam, automatski mi se prebaci negodovanje na odnos sa njim.

znam puno osoba, pre svega zena, koje konstantno nailaze na osobe sa kojima nikako ne mogu da izadju na kraj (a u pitanju je samo jedan izlazak) i onda kazu da je, ipak, bolje da budu same! mislim da je problem u njima.... naravno, ne treba se siliti, ali mi nije ni normalno da jednoj osobi niko ne odgovara. nije ni cudo kad traze savrsenstvo.

prica mi drugarica (koja je jaaaako dugo sama, toliko dugo da sada ima 36 godina) kako je sanjala sve sto zeli da ima. pitam je sta to ona zeli. kaze ona mladog, lepog, pametnog, uspesnog, duhovitog i bogatog muza i dvoje dece. (nisam smela da je pitam sta radi po pitanju da joj san postane java, makar samo nasla i obicnog momka)
 
Poslednja izmena:
Smatram da previse trazis. Zavoleti mozes i nekog ko je potpuno drugaciji od tebe, sa potpuno drugacijim interesovanjima, cini mi se da tu vec nema pravila. Jedino stavovi mogu da igraju neku ulogu, jer je tu vec u pitanju razum. Ako je osoba dovoljno zanimljiva, tebe ce zanimati da ga slusas i da prica o stvarima za koju si pretpostavljala da te nikad nece zainteresovati. A ja samo to trazim, i ne mogu ponovo da nadjem.

Mislim da ne trazi previse, nego poznaje sebe i zna sta hoce. Otprilike sam i ja na taj fazon. Ok mi je da imamo razlicita ineresovanja, ali kao i u svemu i tu je pitanje mere. Ako smo bas on skroz levo, a ja skroz desno, nem tu srece. Kao i stavovi i interesovanja treba da nam se poklapaju, samo u manjoj meri nego sto bi nam se poklopili stavovi.

Ako taj neko uziva da prica o nuklearnoj fizici, ali kada ja hocu da mu ispricam nesto iz mog sveta a njemu je dosadno (kao i sto je meni dosadno da slusam o nuklearnoj fizici), na sta ce nasa vidjanja da lice?

I interesovanja bi trebalo bar donekle da nam se poklapaju.
 
niste me razumele, nemam ja ništa protiv običnog momka u stilu da on izgleda ne znam kako lepo,
da je bogat, ali mi je potrebno da je pametan, svestran, tako da ako to nema, onda ne mogu ni da
razgovaram o svemu i svačemu sa njim i automatski mi je dosadno.
naravno da volim zanimljive momke, ali moraju obavezno da budu bar pametni, jer me guši da sa
nekim ko me ne razume o čemu govorim pričam i objašnjavam svaku rečenicu.
sad kad razmislim i ne tražim savršenstvo.
nešto kao što je Trinitty rekla.
(uvek sam se slagala sa vagama u mišljenju ;))
 
niste me razumele, nemam ja ništa protiv običnog momka u stilu da on izgleda ne znam kako lepo,
da je bogat, ali mi je potrebno da je pametan, svestran, tako da ako to nema, onda ne mogu ni da
razgovaram o svemu i svačemu sa njim i automatski mi je dosadno.
naravno da volim zanimljive momke, ali moraju obavezno da budu bar pametni, jer me guši da sa
nekim ko me ne razume o čemu govorim pričam i objašnjavam svaku rečenicu.
sad kad razmislim i ne tražim savršenstvo.
nešto kao što je Trinitty rekla.
(uvek sam se slagala sa vagama u mišljenju ;))

:ok: E, kad biste sve tako razmišljale...
 
po mom misljenju, osobe sa slicnim interesovanjima mogu biti jedna drugoj vrlo dosadne. osoba sa drugacijim karakterom i interesovanjima nam pomaze da prosirimo vidike i upotpunjuje nas.
naravno, neke razlike se nikada nece moci prebroditi. ali zar moraju oba partnera da vole npr.hiperrealizam i klasicnu muziku??
 
po mom misljenju, osobe sa slicnim interesovanjima mogu biti jedna drugoj vrlo dosadne. osoba sa drugacijim karakterom i interesovanjima nam pomaze da prosirimo vidike i upotpunjuje nas.
naravno, neke razlike se nikada nece moci prebroditi. ali zar moraju oba partnera da vole npr.hiperrealizam i klasicnu muziku??

pa ne, naravno da ne moraju.

Kažu da se suprotnosti privlače... Ali ja isto tako tvrdim da se različitosti odbijaju. Evo primera, ako jedan partner voli sport i automobile, a drugi likovnu umetnost (i pri tome ih ovo drugo ama baš ne zanima), onda to dvoje ljudi neće baš imati puno tema za razgovor....

Ali ako oboje vole sport, pa makar i različite sportove, moći će da nadju zajednički jezik.
 

Back
Top