sta je pametnije?!?!?:)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
oba-nema sanse!sta vise volim-ne znam!da se udam-to bi mi bilo najpametnije,ali s kim?!?!:))) mislila sam na pomoc u smislu sta ima vecu perspektivu...?ili sta je mozda,uslovno receno,lakse za zavrsavanje..?ili tako nesto...ne znam ni sama...inace razmisljam o fakultetim u Nisu...a,da!i to gde je najbolje upisati,mislim,u kom gradu?uf sto smaram(i samu sebe:)!!!!
 
Tesko ces ovde da nadjes pravi odgovor, izbor najvise zavisi od tvojih sklonosti, na primer, dzabe ti muzicka akademija ako si sluhista kao ja :D
A sta je perspektivno, u ova luda vremena ni to niko ne moze da ti kaze, osim naravno informatike jer ce to svakako da se trazi.

Pozdrav
 
Upises muzicku akademiju (sluh,talenat i sve ostalo sto je potrebno ne dovodim u pitanje jer si vec morala zavrsiti i nizu i srednju muzicku,ili si barem pri kraju ove druge), a knjige citas u slobodno vreme. E sad, ako ti je do gramatike onda ne znam sta da ti kazem. U svakom slucaju, sa zavrsenom akademijom mozes da radis x stvari. Ne znam na koji smer bi ti isla, ali u svakom slucaju mozes da radis sve opcije od nastavnika/profesora odredjenog instrumenta, preko profesora koji predaju solfedjo,teoriju,muzicke instrumente,harmoniju, uporedni klavir,kamernu...blablabla...tu ti je i onaj korepetitor i tako dalje. Naravno,zavisi sve od smera. Ali posla ima.Radis par casova nedeljno i imas ok platu. To ti je znaci ono najosnovnije sto mozes da radis sa akademijom,ukoliko nemas neke ambicije. Sa druge strane, ne vidim neke mogucnosti sa srpskim jezikom. Jedino sto je srpski mnogo lakse upisati,a verovatno ga je moguce zavrsiti i uz manje odricanja. Znam da je sigurno lakse upisati akademiju u Novom Sadu nego u Beogradu, s'tim sto ni jedna ni druga nisu apsolutno bolje. Recimo,Novi Sad je mnogo jaci za flautiste i svaki profesor ce ti reci da tamo studiras ako sviras flautu.A opet Beograd je bolji za violinu i tako dalje. To vec moras da se raspitas kod nekog ko se time bavi. Sto se Nisa tice, stvarno nemam nikakve informacije. Nadam se da sam ti pomogla.Pozdrav
 
definitivno srpski jezik i knjizevnost koji jos muzicar se najeo hleba osim britney spears maddone.......pa niko!!druga stvarm fax je mnogo smoran i nikakv i kad izadjes nemas pojma sto si ga upisao uopste!!!mada ako volis muzicko puuuuuuuuno onda ga upisi tvoja stvar!!mada srpski je uvek bio popularan i uvek ce biti!sa njim mozes u prosveti(uvek je mali broj profa srpskoga jezika)a i prijemni ispiti su uvek u modu tako da od privatnih casova uvek mozes dobro pare po casu da zgrnes tako da.....
 
definitivno srpski jezik i knjizevnost koji jos muzicar se najeo hleba osim britney spears maddone.......pa niko!!druga stvarm fax je mnogo smoran i nikakv i kad izadjes nemas pojma sto si ga upisao uopste!!!mada ako volis muzicko puuuuuuuuno onda ga upisi tvoja stvar!!mada srpski je uvek bio popularan i uvek ce biti!sa njim mozes u prosveti(uvek je mali broj profa srpskoga jezika)a i prijemni ispiti su uvek u modu tako da od privatnih casova uvek mozes dobro pare po casu da zgrnes tako da.....


pa mislim da je ovo tacno i mozda bolje resenje,a ako imas zavrsenu muzicku gimnaziju onda mozes da spremas decu za prijemni u muzicke skole.puno srece za sta god se odlucis,ja sam uvek za umetnost ali ti vidi sta ti je bolje:)
 
sta je pametnije upisati u danasnje vreme kada nista nije pametno?!?!:)MUZICKU AKADEMIJU ili SRPSKI JEZIK I KNJIZEVNOST?!?!? please help me!:)

Nek upise ko sta vise voli i sta misli da ce mu biti lakse,slusati sebe i nikog drugog,tako ce se najbolja odluka doneti...:ok:

Muzicka akademija je svakako bolja za nekog ko je talentovan a i umetnost je u pitanju dok srpski jezik i knjizevnost vise lezi ljudima koji vole puno da citaju i nameravaju da se ozbiljno pozabave tematikom kako pisca tako i pesnika...;)
 
definitivno srpski jezik i knjizevnost koji jos muzicar se najeo hleba osim britney spears maddone.......pa niko!!druga stvarm fax je mnogo smoran i nikakv i kad izadjes nemas pojma sto si ga upisao uopste!!!mada ako volis muzicko puuuuuuuuno onda ga upisi tvoja stvar!!mada srpski je uvek bio popularan i uvek ce biti!sa njim mozes u prosveti(uvek je mali broj profa srpskoga jezika)a i prijemni ispiti su uvek u modu tako da od privatnih casova uvek mozes dobro pare po casu da zgrnes tako da.....

STA TO PRICAS, MAJKE TI!!!
Odakle tebi da je smoran i nikakav i da "posle nemas pojma sto si ga upisao"??? Ko si ti da sudis o tome i na osnovu cega??? I kakve veze ima muzicko u osnovnim i srednjim skolama sa Muzickom akademijom?! Ocigledno je da nemas pojma o cemu govoris i ne znam zasto si se osetio prozvan da govoris na ovu temu!!!
Ja sam zavrsila Muzicku akademiju i ne mogu da verujem sta sam upravo procitala!!!!!!
Molila bih te da se okanes tema o kojima nemas veze sa zivotom!!!!!


pa mislim da je ovo tacno i mozda bolje resenje,a ako imas zavrsenu muzicku gimnaziju onda mozes da spremas decu za prijemni u muzicke skole.puno srece za sta god se odlucis,ja sam uvek za umetnost ali ti vidi sta ti je bolje:)

Za ovo sto je boldovano procitaj moj komentar iznad!!!

A sto se tice prijemnog, ako si mislila na prijemni za nizu muzicku, tu nema sta da se sprema. Jednostavno, dete ili ima sluha i ritma ili nema, nemas tu sta da ga spremas. A ako si mislila na prijemni za srednju muzicku, to nikako nije tacno i ne moze da ih sprema! Radim u muzickoj skoli i znam o cemu pricam!

Za srpski se slazem u vezi privatnih casova ali to nije tako jednostavno kao sto ti predstavljas. Znas li ti koliko treba da prodje vremena da bi se ti procuo kao dobar profesor i onda na osnovu toga da dajes privatne casove? I nije bas tacno da su profesori srpskog trazeni. Moja drugarica je zavrsila knjizevnost i vec duze vreme ne moze da nadje posao u skoli, bar ne za stalno...
 
Deo mog posta u kojem se slazem sa kocom chiemist je onaj oko zarade.Vise traze profesora srpskog i knjizevnost nego prof.muzickog iz razloga sto je npr.u osnovnoj skoli potrebno 5oro za srpski a svega dvoje za muzicko pa je teze naci posao.Mozda ona koja je postavila temu i nije sebe videla kako predaje klavir ili sta vec svira deci.Mozda je htela da bude pijanistkinja i sl.ali u ovoj zemlji to je vrlo tesko.Ja sam jedno vreme razmisljala o FMU ali sam odustala.Nemoj mi reci da si ti godinama ucila da bi sad predavala decurliji.Ako jesi-skidam kapu:)
Prost primer: prof.solfedja iz NIZE muz.sk. pretalentovan covek.Gubio je ovde 5.6 godina konkurisao za neku Akademiju muzike i crtanog filma u SAD,prosao prijemni zivi tamo i ne boli ga glava;)
Treba biti supertalenat za muziku da bi uspeo,a sa srpskim je po mom misljenju lakse.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top