Dojenje

Verovatno ima. I nije to ništa čudno. Možeš da je baciš na dijetu ako hoćeš da joj sačuvaš kosti, da ne zaradi osteoporozu i da joj namažeš sisice nečim, naš drug Anti je svojoj Alohici namazao ihtiol-kamfor, i Leni, Kaka i Flekica su odustali a ona je prošla sa manjim mastitisom nego što bi da joj je namazao nešto slabije, što ne služi za resorpciju. I da budeš spremna na mastitis, da mora da prima antibiotike i kortizone. Ili jednostavno da pustiš da ih doji dok ona oseća da treba.
 
Evo i moja mačka doji još uvek mače od dva i po meseca.Moj Moca jede i pravu hranu i mleko,okice nam više nisu plave nešto izmadju zelenkasto plavo,a ja sam se nadala da će mu ostati plave pošto je bio baš sladak tako,ali nema veze:(
 
To im čak i nije biološka majka već mačka koja je ostala bez mačića u vreme kad su se oni rodili...njih je njihova majka odbila na vreme.I još je ona jako teško podnela to što je ostala bez mačića.
 
Da, vrlo jak materinski instinkt, puno oksitocina. Možda bi pomoglo da je sterilišeš, onda bi se svakako zasušila a usput bi bila "pokrivena" antibioticima za slučaj upale. Vidi sa vetom i brzo razmisli, uskoro će da uđe u teranje a onda ne sme da se steriliše zbog prokrvljenosti materice.
 
Da, vrlo jak materinski instinkt, puno oksitocina. Možda bi pomoglo da je sterilišeš, onda bi se svakako zasušila a usput bi bila "pokrivena" antibioticima za slučaj upale. Vidi sa vetom i brzo razmisli, uskoro će da uđe u teranje a onda ne sme da se steriliše zbog prokrvljenosti materice.

Hvala na savetu...razmišljamo sve da ih sterilišemo...
 
Pih - šta su dva i po meseca?
Moj Meda je sisao godinu i po :mrgreen: doduše, sa prekidima.
Prvo sa svojim leglom, pa onda još sa dva sledeća. Već je bio za trećinu duži od majke, ali šta se može kad je voleo mlekce. I tako sve dok mama-Maju nismo sterilisali.
MOžda je zato izrastao u tako ogromnog mačora da se svi samo čude kad ga ugledaju :D
 
Moji macici su dojili do 2.5 meseca sada imaju skoro 4 meseca mozda sam i pobrkala pa mozda imaju i 5 meseci ali nemam pojma bas sad sramota moracu da pogledam zabelezila sam kada su rodjeni znam da je bio 29 pa sad da li je maj ili april,,,,mada nije vazno nego oni su dojili do 2.5 - 3 meseca a sada ih mama vise ne pazi i sve frkce kad joj se priblize,,to je verovatno jer ona zeli da se oni osamostale i da nauce da zive u da tako kazem u divljini :) i ako to nije divljina :) al neznam moj Toti macak od 4 godine sisa cebe od kako je dosao kod mene kuci :) blam :) :) :) i to nikako ne prestaje ja se uvek nasmejem kada to radi :)
 
O,sad sam se setila,moj pokojni mačak Gagi je sisao svoju babu!To mi je bilo jako čudno:think:,kako je to uopšte moguće?:think:

није то ништа чудно- ево ја имам три мачке и омециле су се у приближно исто време, мачићи порасли таман да могу да излазе из својих кутија и сви су заједно- сисају код било које мачке... (заборавили су ко је чији)
 

Back
Top