UCLANI SE U STRANKU DA NE DOBIJES OTKAZ!

gost 227949

Veoma poznat
Poruka
13.999
Učlani se u stranku da ne dobiješ otkaz!


Poverenica Nevena Petrušić kaže za Press da je do sada dobila 21 pritužbu građana, a da se neke od njih odnose na diskriminaciju prilikom zapošljavanja, i to po političkoj i nacionalnoj pripadnosti.
a1

Partijski ključ i u privatnim kompanijama

Osim zapošljavanja po partijskom ključu u javnom sektoru, stranke su počele da kadruju i po privatnim kompanijama! Naime, sve se češće može čuti da biznismeni koji su finansijeri pojedinih stranaka zapošljavaju baš njihove aktiviste, a takođe je činjenica i da privatni sektor traži političku zaštitu upravo uhlebljavanjem ljudi sa partijskom preporukom.

- Neću da generalizujem, jer je to suviše mali uzorak. Ali, tačno je da se neke od pritužbi odnose na diskriminaciju po političkoj osnovi. Međutim, ja ne mogu odmah da kažem da je to tako, dok se ne izvrše provere u skladu sa zakonom - kaže Petrušićeva.

Razne vrste diskriminacije

Ona nije htela da otkrije na koje stranke se građani najviše žale, niti koji im to poslovi nisu bili dostupni:

- Nemamo mi pritužbe da je nekome tražena partijska knjižica da bi negde dobio posao, ali nam se žale da je uslov za ostanak na radnom mestu, odnosno nedobijanje otkaza, članstvo u političkoj stranci. Mi proveramo da li je to tačno.

I na adrese drugih državnih organa, poput Kancelarije zaštitnika građanina, Vlade i Skupštine Srbije stižu slične predstavke. Ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić kaže da se proteklih godina njemu lično bez bilo kakvog zvaničnog obraćanja žalilo nekoliko osoba.

- Naravno, formalne prijave se podnose Inspektoratu za rad. Radnici su mi se žalili na najrazličitije moguće vrste diskriminacija - navodi Ljajić.

Stranke jednoglasne: Ma kakvi

Stranke vladajuće koalicije, ali i opozicije, svesne su da je ovaj problem i te kako prisutan, ali tvrde da baš one nikako ne učestvuju u takvim radnjama.

0102.jpg

Portparol DS-a Jelena Trivan kaže da je ta stranka svesna da takva politička nekultura postoji.

- DS se bori protiv toga. Trebaće mnogo vremena da se svi sektori, pa i sektor zapošljavanja, oslobode političkog uticaja. Takvih pojava u DS nema - tvrdi Trivanka.
a2


SNS: Brinemo za ljude iz stranke, ali znamo meru

Šansu da zloupotrebljavaju vlast i da zapošljavaju svoje kadrove imaju i stranke koje su opozicija na republičkom nivou, ali su vlast na nivou opština.

- To pre svega radi ova velika vlast na republičkom nivou. Ja sam protiv toga da se ljudi zapošljavaju ili otpuštaju zato što nisu iz ove ili one stranke. Dešava se da hoće da budu humani, pa ostave stare, a zaposle svoje, pa onda imamo preglomaznu administraciju. Mi u Zemunu i na Voždovcu nismo otpuštali zatečene kadrove, niti forsiramo svoje. Ne kažem da ne treba brinuti o ljudima iz stranke, ali neka mera mora da se zna - kaže funkcioner SNS-a Božidar Delić.

33362_grubjesic2-beta-nenad-petrovic_f.jpg

Potpredsednica G17 Plus Suzana Grubješić kaže da kriterijumi za zapošljavanje treba da budu stručnost i kompetentnost.

- Partijska pripadnost je nečija sloboda i pravo izbora i kao takva mora biti poštovana. Ne mogu da garantujem za svakog, ali znam da vrh naše stranke nikada nije tražio zapošljavanje naših ljudi, jer to je diskriminacija, protiv koje sam uvek bila - navodi Grubješićka.

I portparol SPS-a Đorđe Milićević tvrdi da SPS ne protežira stranačke kadrove.

- Što se tiče funkcija u javnim preduzećima i državnim ustanovama u kojima je prema koalicionom sporazumu dozvoljeno da postavljamo partijske kadrove, mi se trudimo da izaberemo dokazane stručnjake. Znači, bitni su njihovo znanje i dokazanost u poslu. To je dobro i za partiju i za državu, iako su naši članovi. Što se tiče klasičnog zapošljavanja, postoje zakoni koji definišu rad i zapošljavanje i tu nikakve protekcije za naše članove nema - kaže Milićević.


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/129215/U%C4%8Dlani+se+u+stranku+da+ne+dobije%C5%A1+otkaz!.html


Komentar za one boldovane kretenske i lazljive izjave, moze da bude samo:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Као и увек, нико није крив, нико није корумпиран, сви су препоштени и часни..................а ми видимо нешто друго и живимо у другачијем свету.


.........овде је потребан 6. октобар , али овог пута са све кићењем бандера
 
Као и увек, нико није крив, нико није корумпиран, сви су препоштени и часни..................а ми видимо нешто друго и живимо у другачијем свету.


.........овде је потребан 6. октобар , али овог пута са све кићењем бандера


Jednostavno se prave blesavi.:roll:
 
Као и увек, нико није крив, нико није корумпиран, сви су препоштени и часни..................а ми видимо нешто друго и живимо у другачијем свету.


.........овде је потребан 6. октобар , али овог пута са све кићењем бандера
a oće da se meću na bandere i oni propušteni iz dvehiljadite? :mrgreen:
 
Pitam se, da li postoji jos neki kreten u Srbiji koji veruje ovim patoloskim lazovcinama?:think:


Наравно да има.

Бар трећина типкароша на крстарици је убеђен да су изјаве Јелене Триван и Сузане Грубјешић са ове теме апсолутно тачне и да су те 2 странке главни носиоци борбе против партијске доминације у привреди.
 
1. Да ли сте приметили да су ти " патолошки лажови", како их назва један форумаш, заправо и скоро увек портпаролке? 2. Оне су убеђене да је то што говоре исправно. Са ког становишта ? Са становишта странке којој припадају. 3.Оне се баш никада не питају и да ли је то што раде и морално, с обзиром колико (зло)употребљавају јавне сервисе, власт заправо, јер " ко хоће морал, нека иде у цркву" - тако некако то беше! 4.Та вера којом оне саопштавају ( скоро увек, баш увек истим реченицама ) тај бофл који саопштавају, иста је као вера оних чланова СКЈот који су...зна се шта су све били у стању да ураде и шта су радили и урадили. Потомци су уистину превазишли претке! Е сад, знам једног директора школе који је прошао кроз четири странке. Уопште му не замерам! Добар је директор, а градска власт дели школе по странкама. Шта фали и да се учлани у било коју, кад је то и за школу корисно." У луда попа, луда и молитва" каже наш народ. Гледајте портпаролке! Слушајте портпаролке! Ипак, како је могуће ( не да ли ) да на тако прљежне послове пристају углавном жене!?!?
 
Наравно да има.

Бар трећина типкароша на крстарици је убеђен да су изјаве Јелене Триван и Сузане Грубјешић са ове теме апсолутно тачне и да су те 2 странке главни носиоци борбе против партијске доминације у привреди.
Onda greše.
JA sam očigledan dokaz da greše.
Barem što se DS-a tiče.
Što se tiče G17+ , ja se sećam 2005-e kada su oni došli na vlast u ministarstvu poljoprivrede nije bilo toga da se guraju partijski kadrovi , mnogo se više postavljalo prema stručnosti kadrova , tako se moglo desiti da čovek koji je apolitičan dođe na mesto i funkciju šefa regionalne kancelarije MPŠV , ali se situacija promenila i tamo kada su 2008-e došli iz DS-a tamo na vlast
 
Poslednja izmena:

Back
Top