Agata Kristi... the queen of crime

imate sad svake druge nedelje u mesecu izlazi ona biblioteka bestseler ( 6 knjiga po 150 din) i svakog meseca ima neka njena knjiga. do sad su bile:
Treca devojka- ovde se jedino pojavljuje Poaro
Misteriozni g-din Kvin- zbirka prica sa istim likovima
Nulta tacka- mlaka knjiga, super za opustanje
Ubistvo Rodzera Akrojda- u prvom licu pisana, ii ovde se pojavljuje Poaro, ali kao sporedni lik.

Ja inace obozavam Agatu... Ja sam dobio i neku nagradu u petom razredu na osnovu komentarisanja njenih knjiga
-------------------
www.agathachristie.com
 
sofffy:
ja sam procitala njene 2 starije knjige-"gospodja mcginty je mrtva" i "ko je ubio roberta ackroyda"!
super... moja procitati tih 10 malih crnaca.da li je poaro agent u toj knjizi ili neko drugi? :lol: :wink:
"Sastanak sa smrcu" je knjiga u kojoj Poaro treba da pronadje...necu da vam kazem :P
Preporuchujem "Ubistvo u Mesopotamiji","Zla kuca","Chovek u braon odelu","ABC ubistva"(opet Poaro)...
 
Kad ste vec otvorili ovaj topic, evo da vam se i ja javim.
Vec nedelju dana citam po peti put redom sve romane Agate Kristi.... a imam ih oko 50-tak i kako Narodna knjiga ponovo sad izdaje jedan mesecno bas mi prijatu dok ih izvrtim sve u krug izaci ce jos 2-3 nova.....
Na danasnji dan mi je bas lepo legao Bozic Herkula Poaroa..... Juce sam procitala Ubistvo u Mesopotamiji, a za sutra planiram Smrt na Nilu posto vec ide na TV sutra pa da malo uporedim utiske...))
Inace, moram malo da se podsetim, prosle godine sam otvorila a ove evo malo doradjujem i sredjujem prvi sajt o Agati na nasem jeziku. Greh je da ih ima na stotine u svetu, a ovde se to jos niko nije setio....
Nisam nesto pri parama pa sam ga stavila na free host
http://www.geocities.com/agathachristie_yufanpage/
ali se nadam da ce i para uskoro biti za neko zvanicno ime.
Ako volite Agatau ili nemate preca posla obidjite me....
I tamo je otvoren forum nedavno, a uskoro ce i svaka knjiga pojedinacno imati svoju stranicu za utiske i misljenja.
 
Kao klinka- 7.razred osnovne procitala sam oko 26 njenih knjiga..cak sam pravila i spiak a onda sam se posle zaustavila...mislim..ne valja ipak preterivati ni u cemu...
Ima ona knjiga "Prema nuli" ili tako nesto..sjajna je.. a nije lose ni "Gospodja Mek Ginti je mrtva".. ako nabavim spisak procitanih knjiga koji sam onda pravila mozda se prisetim jos kog dela...a naravno da sam citala i "Smrt na Nilu"-odlicno je... sve u svemu..njene knjige su savrsene za razvijanje mozdanih vijuga...
 
med_girl:
sofffy:
ja sam procitala njene 2 starije knjige-"gospodja mcginty je mrtva" i "ko je ubio roberta ackroyda"!
super... moja procitati tih 10 malih crnaca.da li je poaro agent u toj knjizi ili neko drugi? :lol: :wink:
mislim da je neko drugi...mozda miss murple, ali poaro svakako nije
Nema agenta u deset malih crnaca. Sta se stvarno desilo saznajemo na kraju knjige kroz pismo koje je napisao ubica. :wink:
Sjajna knjiga! :P
 
Ubistvo na praznik je jos jedna od boljih knjiga agate kristi,misterija sedam brojcanika je po meni jedna od njenih najboljih,ubistvo je lako je dobra isto...procitala sam ih dosta ali ne mogu da se setim bas imena :roll: Knjige gde je glavni lik Poaro su mnogo vise zanimljivije od onih gde je Miss Murple jer je Poaro zanimljiviji.
 
10 malih crnaca je mnogo extra.

Njih 10 na pustom ostrvu.. Jedan po jedan bivaju ubijeni , pretrazuju celo ostrvo i nikog ne pronadju. Na kraju svi poginu , i policija istrazi ostrvo i idalje nikog ne pronadje.

Ali naravno postoji logicno objasnjenje ;)
A ja sam kroz celu knjigu mislio da su u pitanju duhovi xD
 
10 malih crnaca je mnogo extra.

Njih 10 na pustom ostrvu.. Jedan po jedan bivaju ubijeni , pretrazuju celo ostrvo i nikog ne pronadju. Na kraju svi poginu , i policija istrazi ostrvo i idalje nikog ne pronadje.

Ali naravno postoji logicno objasnjenje ;)
A ja sam kroz celu knjigu mislio da su u pitanju duhovi xD

Kniga je fantasticna! Citala sam je prvi put u osnovnoj skoli, a od tada jos ko zna koliko puta!

U originalu se zove "And Then There Were None" ili "Ten Little Indians" kako se zovu i filmovi iz '65, '74 i '89.

Bila sam odusevljena proslog leta kada sam na ulici kupila igricu "And Then There Were None". Prilicno je dobra i ima dva kraja, ako se dobro secam (nisam je skoro igrala... mogla bih :whistling:) jedan je kao u knjizi a drugi potpuno drugaciji.
 
Poslednja izmena:

Back
Top