Da li je PVO Srbije 1999 obrorila B-2 stelt bombarder

Da li je PVO Srbije 1999. oborila B-2,stelt bombarder

  • da

  • možda

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Izvor - baba Melanija kalenic pijaca lololololol

Samo se ti nadaj, Buko je kao balon, a tek kad je pao goreli hektari sume. kakav je to rostilj bio. Najbolji avion amerikenjca. Zveknuli smo ga kao daje dvokrilac.
Uzgred kod nas i babe po pijacama obavestenije nego ti. Eno obavestajci vam se proslavili. Utekli ste iz pola sveta. Verovatno neka baba dojavila da ce sve da vas pobiju.:)

LOL, LOl pa LOL
 
Samo se ti nadaj, Buko je kao balon, a tek kad je pao goreli hektari sume. kakav je to rostilj bio. Najbolji avion amerikenjca. Zveknuli smo ga kao daje dvokrilac.
Uzgred kod nas i babe po pijacama obavestenije nego ti. Eno obavestajci vam se proslavili. Utekli ste iz pola sveta. Verovatno neka baba dojavila da ce sve da vas pobiju.:)

LOL, LOl pa LOL

Izvor - Baba Kurana sto radi u javnom wc na autobuskoj stanici....lol
 
Izgorese piloti sa avionom, neka bozija pravda.
Najbolji avion, srusen sa Ruskim raketama iz pedesetih godina. koji blam. Zamisli da smo imali nek novije, iz sedamdsetih, pa niko se nebi vratio u ameriku.

- - - - - - - - - -

au, zaboravih LOL
evo jos jedan LOL

Ti se stvarno primas na budalstine sto pricaju te babe sa pijace..lolololololol
Sta kaze baba Kurana za srpski satelit ? lol
 
Vj se povukla sa Kosova, sve glavesine u Hagu.......''pobeda''...cccc

b2 u hrvatskoj, saljemo uputstvo i lepak da ga sastavite ... juco draga... :heart:

- - - - - - - - - -

Gde je ruska vojska na Kosovu ? hahahahahahahahahah

stekovali se kod mormona, zato ne znas gde su ... hhahahhhahhahahahahaa

juco draga, srbce nase naivno ... :heart:
 
8522748644_b505c57db3_b.jpg


8529713460_edea1c6585_b.jpg


Spirit of Missouri, Nellis, Red Flag 13-3, 2/25/13.
 
Rusi na Kosovu nisu ni dobili svoju zonu, nego su bili pod direktnom komandom KFOR tj NATO !

okacio sam ti link, pa ti proceni to oko komandovanja... juco draga. :heart:

- - - - - - - - - -

Spirit of Missouri, Nellis, Red Flag 13-3, 2/25/13

nesto mi mnogo novo deluje taj avion,a godinama ga nije bilo... tebi tu nema nista cudno ?
 
Postovani iskander,vi ne morate nista da odgovarate,jer ja vas nisam ni pitai bilo sta,vrlo dobro pratim teme u kojima ucestvujete,ali isto tako vidim da vi ne pratite teme vezane za probleme pripadnika vojske u kojoj aktivno ucestvujem i u kojoj ucestvuje masa oficira i podoficira i kada vam kazem da ja nisam dobio na potpis ikakav kodeks ili bilo kakav dokument vezan za NATO agresiju onda je to tako,a odgovore na pitanja koja ja polemisem vi sigurno imate,ali ne mozete da objavite iz vama znanih razloga,ne zamarajte me vasim besom,ako zelite ucestvovati u polemici i razmeni informacija onda ste dobrodosli,ako zelite graditi vas forumaski ugled i slicno,zaobidji me druskane i idi soli nekom drugom,dakle da pocnemo,koliko vas zna da je ijedan medij ili bilo koje javno saopstenje vojske ili organa vlasti ili MUP-a,te ratne 99 godine kada je NATO vrsio divljacko bombardovanje Srbije,objavilo da je ihvacen pilot oborenog aviona,jednostavno i cisto pitanje.

Jadan smo mi narod ako nasi piloti, nasa dika i ponos imaju takvo obrazovanje da od znakova interpunkcije znaju samo za zarez...
Odlicno sam poznavao Milenka Pavlovica, nije se tako izrazavao.
Ne bih da ulazim u problematiku...
 
jeste micazmaj-u stvarno smo jadan,kad temu vec pretvorimo u prepucavanja i dokazivanja ko zna vise itd inace interpunkcija mi je u pisanju po forumima jako bitna bez nje ne moze leba da sa jede a kamoli rat da se vodi lakse mi je sve malim slovima pisati a ti bi o pravopisu da raspravljas i o vuku karadzicu i o dositeju obradovicu i slicno imas li ti kake ne kakve nego kake informacije ako imas podeli a ne gramatiziraj ko u uzdbeniku srpskohrvatskog jezika za osnovnu skolu u periodu sfrej

jel znas za taj kodeks casti koji su potpisali svi oficiri i podoficiri pa onda nisu svi nego samo neki ja evo proverih i niko nikada nije cuo za takav dokument niti ga je dobio na potpis

jel znas nesto o pilotima koji su oboreni od strane pvo vj i katapultirali se i bezbedno se prizemljili na teritoriju srbije sta je s njima ako znas sta napisi

ako nista ne znas imas teme sa gramatikom i idi pisi tamo ako pak ne znas za te teme aj molim te objasni nam nacin i delivanje rakete strele2m i kako se ispaljuje i kako se rukuje sa tim rucnim protivavionskim lanserom posto volis da ser....... ovaj pametujes aj pocni i dodaj koliko metaka od 20 mm u dobos staje u top 20/3mm m55a4 koliko dobosa ima isti i ustvari koji je to top kako ga je jna opravila ne napravila nego mori opravila koji mu je maksimalan domet zrna koji je optimalan domet zrna koje vrste zrna koristi itd aj cekamo verujem svi objasnjenje
 
jeste micazmaj-u stvarno smo jadan,kad temu vec pretvorimo u prepucavanja i dokazivanja ko zna vise itd inace interpunkcija mi je u pisanju po forumima jako bitna bez nje ne moze leba da sa jede a kamoli rat da se vodi lakse mi je sve malim slovima pisati a ti bi o pravopisu da raspravljas i o vuku karadzicu i o dositeju obradovicu i slicno imas li ti kake ne kakve nego kake informacije ako imas podeli a ne gramatiziraj ko u uzdbeniku srpskohrvatskog jezika za osnovnu skolu u periodu sfrej

jel znas za taj kodeks casti koji su potpisali svi oficiri i podoficiri pa onda nisu svi nego samo neki ja evo proverih i niko nikada nije cuo za takav dokument niti ga je dobio na potpis

jel znas nesto o pilotima koji su oboreni od strane pvo vj i katapultirali se i bezbedno se prizemljili na teritoriju srbije sta je s njima ako znas sta napisi

ako nista ne znas imas teme sa gramatikom i idi pisi tamo ako pak ne znas za te teme aj molim te objasni nam nacin i delivanje rakete strele2m i kako se ispaljuje i kako se rukuje sa tim rucnim protivavionskim lanserom posto volis da ser....... ovaj pametujes aj pocni i dodaj koliko metaka od 20 mm u dobos staje u top 20/3mm m55a4 koliko dobosa ima isti i ustvari koji je to top kako ga je jna opravila ne napravila nego mori opravila koji mu je maksimalan domet zrna koji je optimalan domet zrna koje vrste zrna koristi itd aj cekamo verujem svi objasnjenje

Druze turcine, niste mogli potpisati nikakav kodeks zato sto niste oficir. Da li treba neko opet da vam objasnjava "...zasto nije vama dato da potpisete bilo kakav dokument o kodeksu casti..." Pa budite malo realni i ozbiljni. Ne moze se uporediti -sedenje u nekom magacinu i biti mastiljara, vonjati na naftalin... sa odbranom otadzbine od obucenih terorista i vodjenjem direktne borbe sa NATO profesionalcima. Ne moze to nikako. Mozda ste hteli, ali tamo ne primaju svakoga, znate. Sami kazete da niste potpisali nikakav kodeks? Da li je tako?
 
jeste micazmaj-u stvarno smo jadan,kad temu vec pretvorimo u prepucavanja i dokazivanja ko zna vise itd inace interpunkcija mi je u pisanju po forumima jako bitna bez nje ne moze leba da sa jede a kamoli rat da se vodi lakse mi je sve malim slovima pisati a ti bi o pravopisu da raspravljas i o vuku karadzicu i o dositeju obradovicu i slicno imas li ti kake ne kakve nego kake informacije ako imas podeli a ne gramatiziraj ko u uzdbeniku srpskohrvatskog jezika za osnovnu skolu u periodu sfrej

jel znas za taj kodeks casti koji su potpisali svi oficiri i podoficiri pa onda nisu svi nego samo neki ja evo proverih i niko nikada nije cuo za takav dokument niti ga je dobio na potpis

jel znas nesto o pilotima koji su oboreni od strane pvo vj i katapultirali se i bezbedno se prizemljili na teritoriju srbije sta je s njima ako znas sta napisi

ako nista ne znas imas teme sa gramatikom i idi pisi tamo ako pak ne znas za te teme aj molim te objasni nam nacin i delivanje rakete strele2m i kako se ispaljuje i kako se rukuje sa tim rucnim protivavionskim lanserom posto volis da ser....... ovaj pametujes aj pocni i dodaj koliko metaka od 20 mm u dobos staje u top 20/3mm m55a4 koliko dobosa ima isti i ustvari koji je to top kako ga je jna opravila ne napravila nego mori opravila koji mu je maksimalan domet zrna koji je optimalan domet zrna koje vrste zrna koristi itd aj cekamo verujem svi objasnjenje

Turcine, u vreme bombardovanja SR Jugoslavije, muz jedne moje poznanice le lezao u Kamenici, imao je slozenu operaciju na srcu. Kada su mu bile dozvoljene posete otisao sam mu u posetu zajedno sa zenom i videli smo da je na klinici postojala straza koju su drzali vojnici SRJ. Ja sam se nasalio sa poznanikom da je on vazna licnost kada ga cuva vojna straza a on mi je odgovorio da ne cuvaju njega nego americke pilote ( on je verovao da su americki, mozda su bili i neciji drugi u okviru NATO alijanse) koji su se katapultirali i prizemljili u Srbiji i koje su pronasli seljaci i "malo obradili", kaze da su mu strazari pricali da je vojska imala muku da ih otme od seljaka koji su ih bukvalno unakazili. Kaze da je jednom video jednog kada su ga na kolicim vozili nekud, glava mu je sva bila zamotana, a telo prekriveno catsafom i vojnik je pratio bolnicara koji je gurao kolica.
ako imas mogucnosti, proveri na klinici u Kamenici, morao bi da bude neki dokumenat o prijemu tog ili vise pilota. A ako se BIA potrudila da sterilise klinicku arhivu, mozda jos ima nekog ko je tada bio zaposlen i ko je voljan da nesto kaze o tome.
P.S. ako ima pravopisnih i interpukciskih gresaka izvini, priznajem da spadam u nepismene tipove
 
Ja raspolazem informacijama o oborenom "velikom" avionu u okolini Foce...nepouzdane informacije, priznajem...
Ali zato poznajem par pilota koji su mi pricali o nekoliko akcija koje su izveli nad teritorijama susednih zemalja, sa uspehom.
Nemam razloga da ne verujem u te sto su mi rekli jer nemaju nikakvog razloga da mi serviraju pricu da bi sebi digli rejting...
Pricali su mi i o nasoj tehnici koja je slabo ili nikako funkcionisala, o komandnom kadru koji, najcesce nije bio sposoban da odgovori izazovima, o oficirima nizeg ranga koji su cinili i ono sto niko nije ocekivao, o tehnicko-tehnoloskim novitetima koji su pomagali da se sa 20/3 spregnutom vatrom gadjaju ciljevi do 5000 m, o radarima koji su kasnili po 20-30 sekundi u "pronadji i ispali" u odnosu na NATO sredstva...
90% tih informacija su validne i pouzdane.

Moja jedinica za brza dejstva je bila stacionirana u neposrednoj okolini BG, sastavljena od rezervista sa borbenim iskustvom.
Od 20 + vozila (BVP i M84) samo tri su bila operativna i mogla su da otvaraju vatru PAT-ovima od 20mm, s'tim da nisu, jer je municija bila neodgovarajuca i bog zna kakvu bi stetu napravila po povratku na zemlju...(pancirna zrna i nerasprskavajuca..a i ne bi bili efikasni zbog konstrukcije kupole i krajnjeg dometa...)

Recimo, mene je uvek cudilo, znajuci da se za vreme bombardovanja vrsi zamracivanje, zasto su u Beogradu SVI objekti bili osvetljeni???
Odgovor je bio prost: "Nije nam u interesu da promase, jer bi stradali civilni objekti!"

Bio sam na skoro svim lokacijama koje su gadjane u Bg, video stepen preciznosti i mogu mirne duse da tvrdim da je postojao dogovor izmedju tadasnjeg vrha drzave i NATO....inace bi nas ovi poravnali...

Da li su tim dogovorom bili obuhvaceni i piloti eventualno obaranih aparata? Ne znam, ali bih rekao , po logici stvari, da jesu.
Wizz"
I ja sam cuo da su u Budjanovcima jedva spasili pilota...samo sto sam tada cuo i ime(a kasnije i video u muzeju) Lt. Kenn "Wizz" Dvilllie - kasnije saznajem da je pilot Dave Zelko.....Da li je moguce da sam prevideo???

Tu mi se kockice ne slazu....

Taj pilot koji se navodno vratio kuci - evakuisan, je dao izjavu da je suvise nervno rastrojen da bi davao izjave za javnost...a godinu-dve posle, snima film o prijateljstvu Zoltana Danija i njega...
 
Poslednja izmena:

Back
Top