Da li je PVO Srbije 1999 obrorila B-2 stelt bombarder

Da li je PVO Srbije 1999. oborila B-2,stelt bombarder

  • da

  • možda

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Dosta aviona im je osteceno, izmedju ostalog i jos jedan F117 koji nakon sletanja u bazu navodno nikad vise nije poleteo. Zato su im i sluzili aerodromi u Tuzli i u NDH na primer, Albanija, Bugarska itd ...

Ako ih je vise oboreno, znaci da je mesto pada bilo van Srbije, mada sam skeptican da je to moglo samo tako da se sakrije.

Ko zna, citao sam na vise mesta o tom B-2 koji je navodno pao u Hrvatskoj, cak sam citao i tekstove nekih Hrvata koji su svedocili o padu veceg aviona u nekoj sumetini, koja je nakon toga nedeljama bila zabranjena za pristup policijskim i vojnim blokadama.
 

Zanimljiv intervju bivseg ppuk.72 spec.brigade od Milovana drecuna o unistavanju dva USA helikoptera apac i cinuk,ovim svedocenjem pored f117a u budjanovcima i unistavanju dva helikoptera na heliodromu na tadasnjoj SRJ-Albanskoj granici broj unistenih letelica je tri,sigurna pogotka,ako pratimo tok price o oborenim avionima i ako je neposredno iznad Beograda oboren NATO avion takodje a pilot se katapultirao i pao negde u okolini Ripnja a nasa policija blokirala prilaz reonu da bi sprecila narod koji je krenuo u akciju spasavanja neprijateljskog pilota,jer takvi smo i neprijatelju pomazemo,da ne kazemo da bi ga lincovali,i tu se sve zavrsava,nema dalje podataka sta je s pilotom na kraju bilo,a ako pretpostavimo da apaci o kojima prica ppuk.72 spec.brigade nisu smeli da zalaze dublje u teritoriju SRJ,vec su nadgledali granicu i snimali podatke iako su imali podrsku avijacije i kopnenih snaga albanske armije kao i siptarskih terorista,uostalom sve se navodi u ovom kratkom intervjuu,kako je uopste onda moguce da su svi oboreni piloti izvuceni helikopterima sa teritorije R.Srbije,da nastavimo,ako je uopste toga i bilo.
 
Evo brzibravarisrbije bas sam gledao po USa forumima letimicno i trazio bilo kakve intervjue ali nema nista,e sad zanimljiv deo intervjua pilota mig29 znaci svih koji su poleteli,vredi pogledati jer cete videti njihova svedocenja o stanju stvari,sta je meni interesantno su dve stavke a to je

-svakom nasem avionu nije radio radar a bez radara ne moze da gadja metu i sijaset drugih kontrolnih sistema je otkazivalo

-sistem veze sa jedinicama VOJIN nije funkcionisao

-precutali su ali su jasno rekli da je bilo obaranja nasih aviona sa zemlje nad teritorijom R.Srbije

s toga u ukupnom skoru mozemo dodati i pokoju nasu 29-ku,da se razumemo ljudi koji su gadjali sa zemlje nasa PVO nije imala informaciju da je nas avion iz gore navedenog o nefunkcionisanju veze sa jedinicama VOJIN

-osnovno pitanje glasi kako bre nije sramota da saljes ljude sa neispravnim aparatima koji ne moze jedan na jedan da se suprotstavi u akcije protiv visestruko brojnijeg neprijatelja i ko je na kraju odgovoran za stanje nase avijacije


evo ga link pa ko zeli moze se informisati,mada je meni zanimljivo da je nasa sluzba spasa za oborenog naseg pilota kod Cente valjda dosla posle 5 sati s gazeelom,ima ceo jedan delic o tome,Centa-Batajnica vazdusnim putem helikopterom,itd.pitanje je

a koliko je trebalo onda za oborenog pilota NATO-a da dodju nase snage da ga uhvate pre nego stignu njihove spasilacke sluzbe,ili ako smo bili u stanju da oborimo sopstvene avione zasto nismo mogli da oborimo helikoptere koji su isli da pokupe NATO pilota ili zasto nema podataka o pilotima oborenih aviona NATO snaga nad nasom teritorijom,ajmo dalje,ko sta ima nek kazuje
 
Moje misljenje, koje ne mora biti tacno, je da su ameri imali mrezu agenata koji su docekivali pilote(imajuci u vidu b92 propagandu pre i posle bombardovanja, zatim stranu agenturu,Pesicka, Ceda,Biserko, )i sakrivali ih od drzavnih organa do momenta kada ce biti vraceni.
To je jedna solucija.
Druga nam ne sluzi na cast i mislim da je verovatnija, a svedoci o neverovatnom obimu izdaje nacionalnih interesa i trgovini sa zapadom....sto mi i nije cudno i neverovatno, videvsi sta se desavalo posle bombardovanja sa vojskom i teritorijama...
 
moguce da je postojala dobro organizovana strana agentura,i sta bi bilo da su krenuli u kopneni napad sa tolikom agenturom koja je jos i dobro funkcionisala,pretpostavimo jer u svakom sukobu na terenu pre sukoba za vreme i posle njega je uvek prisutna obavestajna sluzba,u tom slucaju pravo pitanje za nas je sta je sa nasom kontraobavestajnom sluzbom,gde je zatajila,nasi piloti su svesni da kao pojedinci koji predstavljaju profesiju nose i najvecu licnu odgovornost za ucinjene akte tokom zadatka pa se uporedo pitam i poredim nije li tajna sluzba SFRJ u par navrata planirala smaknuce Ante Pavelica,sto nasa nije pojurila pilote jkoji su gadjali voz u grdelici,milicu u batajnici,radnike u zgradi televizije i slicno na primer,jer kod pilota nema opravdanja da ne zna sta gadja

i naravno evo i snimak oborenog NATO aviona kod Sapca,a gde je pilot istog


trgovina nacionalnim interesima,izgleda da nas prodaju da sebi napune dzepove
 
Mislis da je beograd postedjen rusenja mostova zbog toga sto je

-sluzba bezbednosti neka SRJ,hvatala oborene pilote NATO,spasavala ih,smestala u udobne smestaje,dorucar,uzina,rucak,vecera po zelji a i vise mozda i poneka konkubina dok se odredjenim kanalima ponovo ne vrate nazad u svoje maticne baze,dobro,moguca teorija,ali bih voleo cinjenicu koja to i potvrdjuje,jer nekako mi je cudno da je Beograd bio postedjen iz tog razloga a upravo u zadnje dve i po nedelje bombardovanja deo brodova recne ratne flotile se premesta na Makis za zatim kod hotela Jugoslavija a zatim u neposrednu PVO odbranu mostova,da li je to mozda sugeracija da smo poceli da oskudevamo u oborenim pilotima,pa vise nismo imali cime da trgujem,de nastavi.
 
Postovani iskander,vi ne morate nista da odgovarate,jer ja vas nisam ni pitai bilo sta,vrlo dobro pratim teme u kojima ucestvujete,ali isto tako vidim da vi ne pratite teme vezane za probleme pripadnika vojske u kojoj aktivno ucestvujem i u kojoj ucestvuje masa oficira i podoficira i kada vam kazem da ja nisam dobio na potpis ikakav kodeks ili bilo kakav dokument vezan za NATO agresiju onda je to tako,a odgovore na pitanja koja ja polemisem vi sigurno imate,ali ne mozete da objavite iz vama znanih razloga,ne zamarajte me vasim besom,ako zelite ucestvovati u polemici i razmeni informacija onda ste dobrodosli,ako zelite graditi vas forumaski ugled i slicno,zaobidji me druskane i idi soli nekom drugom,dakle da pocnemo,koliko vas zna da je ijedan medij ili bilo koje javno saopstenje vojske ili organa vlasti ili MUP-a,te ratne 99 godine kada je NATO vrsio divljacko bombardovanje Srbije,objavilo da je ihvacen pilot oborenog aviona,jednostavno i cisto pitanje.

Nista manje postovani turcine, ne razumem zasto se na svaki post, sa kojim se neko ne slaze, (u ovom slucaju vi) koji postavlja granicu izmedju nemoguceg i moguceg, istina i zabluda, uvek nadje neko da to smatra za licnu uvredu. Ja sam se distancirao i rekao da vam ja licno necu odgovoriti na vasa pitanja, a vi kazete da me..." nista niste ni pitali"... Pomenuo sam "kodeks" koji jeste postojao i potpisan od strane manjeg broja oficira, a vi pisete u vasem sledecem postu i pominjete kodeks. Upravo zbog toga sto sam ja poceo o tom kodeksu, ja smatram da ste se obratili meni i zato nije primeren vas odgovor. Sto se tice forumskog ugleda, gospodine turcine, ne pada mi na pamet da poredim takav ugled sa ugledom koji uzivam u realnom zivotu, ono sto znam i sto sam prosao u svom 41 godina dugom zivotu daje mi za pravo da ignorisem svaki forum i razgovor u kome ne mogu sagovornika da pogledam u oci. Ono sto sam rekao u postu na koji ste reagovali, apsolutno sam siguran da je istina bas zbog vase reakcije. I na kraju, molim vas...pocnite vec jednom...pozdrav...
 
O,drago mi je da je dijalog poceo,postovani iskander,rekoste,napisali ste o kodeksu,kazete manji broj oficira i podoficira,sada,ranije ste napisali mozemo reci mozda neprecizno,pa ste izneli tvrdnju da ja ako ne znam za taj kodeks onda nisam ni oficir ni podoficir,dakle,moje jedino pitanje koje moze da glasi postoji li uopste taj dokument zvani kodeks i da li puk.Anicic,s obzirom na svoju duznost koju je obavljao mora imati potpisan taj dokument kodeks.


-upravo delic intervjua doticnog pukovnika o obaranju B2 bombardera,iskander sinko nemoj samo o godinama,jer sam i stariji od tebe,velis proso si svasta u zivotu,reci mi ko nije,ne mozes pisati i formulisati pisanje tako da automatski ako se ne slazem s tvojim misljenjem,prvo napadnes u svom pisanju,a onda nastavis debatu uopstenim tonom kao da se nista nije dogodilo,to ne prilici personifikaciji samoga sebe u vasem zadnjem postu vec hirovitosti ljutog deteta

-no da vidimo dalje moze biti zanimljivo ima li ko da zna da je dat dokument na potpis oficirima i podoficirima poznat pod imenom kodeks u vezi NATO agresije,iako imamo potvrdjena obaranja NATO aviona,intervjue nasih oficira kao i potvrdjena obaranja i sopstvenih 29 ki od sopstvenih snaga,razlozi poznati PVO nije imala informaciju ciji je avion,sredstva veze kao po obicaju nisu radila,ali najzanimljivije pitanje je sta je sa pilotima oborenih NATO snaga,nad teritorijom R.Srbije,mozemo li nastaviti dakle,iskander i vase misljenje je dobrodoslo
 
O,drago mi je da je dijalog poceo,postovani iskander,rekoste,napisali ste o kodeksu,kazete manji broj oficira i podoficira,sada,ranije ste napisali mozemo reci mozda neprecizno,pa ste izneli tvrdnju da ja ako ne znam za taj kodeks onda nisam ni oficir ni podoficir,dakle,moje jedino pitanje koje moze da glasi postoji li uopste taj dokument zvani kodeks i da li puk.Anicic,s obzirom na svoju duznost koju je obavljao mora imati potpisan taj dokument kodeks.


-upravo delic intervjua doticnog pukovnika o obaranju B2 bombardera,iskander sinko nemoj samo o godinama,jer sam i stariji od tebe,velis proso si svasta u zivotu,reci mi ko nije,ne mozes pisati i formulisati pisanje tako da automatski ako se ne slazem s tvojim misljenjem,prvo napadnes u svom pisanju,a onda nastavis debatu uopstenim tonom kao da se nista nije dogodilo,to ne prilici personifikaciji samoga sebe u vasem zadnjem postu vec hirovitosti ljutog deteta

-no da vidimo dalje moze biti zanimljivo ima li ko da zna da je dat dokument na potpis oficirima i podoficirima poznat pod imenom kodeks u vezi NATO agresije,iako imamo potvrdjena obaranja NATO aviona,intervjue nasih oficira kao i potvrdjena obaranja i sopstvenih 29 ki od sopstvenih snaga,razlozi poznati PVO nije imala informaciju ciji je avion,sredstva veze kao po obicaju nisu radila,ali najzanimljivije pitanje je sta je sa pilotima oborenih NATO snaga,nad teritorijom R.Srbije,mozemo li nastaviti dakle,iskander i vase misljenje je dobrodoslo

A vi, gospodine turcine, ovde zelite sebe da predstavite kao nekog ucitelja? To sto ste stariji od mene ne daje vam nikakvo pravo da ocenjujete moje ponasanje, a pre svega zato sto je neprimeren izraz "...hirovitosti ljutog deteta" jer nigde nisam niti povisio ton niti vas napao vec izneo jasnu predstavku o mojem misljenju i stavu. Kazete da ste stariji od mene, uz to jos i oficir, pitam vas da li su vasa pitanja provokacija ili ste vi ona vrsta oficira koji nikada u svom radnom veku nisu imali veze sa bilo kakvim borbenim aktivnostima, vec sedeli negde u magacinu bogu iza nogu, pa ste resili da se obrazujete preko ovakvih foruma, a sve u cilju predstavljanja sebe kao oficircine koji je maltene u rangu slavnih vojskovodja. Niste ni prvi ni jedini koji deli meni epitete na ovom forumu. Napisao sam u proslom postu ono sto smatram da je bitno, a vi ako niste razumeli ja vam ne mogu pomoci. I jos nesto, gospodine turcine - pocnite vec jednom, ne trazite da drugi pocnu, jer su mnogi pre vas i zapoceli nesto, pa u svojim temama i postovima daju konkretne odgovore i odgovaraju na pitanja. Imate li vi neki odgovor ili cekate da vas neko edukuje?
I molim vas da ne odgovarate na neprimeren nacin na moje postove, vec ako imate neki konkretni podatak iznesite ga, nemojte minirati temu i gotovo svaki post na neki nacin omalovazavati pitanjima. Evo molim vas...
 
Poslednja izmena:
Avion je sto posto oboren.Ja mislim da su oni prikriveni za novije radare koji zrače sa talasima veoma malih dužina.Naši radari su Sovjetske proizvodnje i zrače sa talasima od gotovo 2 metra.To je moja teorija,možda i nisam pravu.

cime?? cime su ga ovi iz VJ oborili? cime su mogli? dal ti uopste imas predstavu sta pises...i f117 je oboren slucajno,jer je amer leteo prenisko,bio isuvise khurcevit
 
iskander uz duzno postovanje vratite se unazad i procitajte vase postove,sami analizirajte sta ste pisali,izgleda da ne podnosite suprotstavljanja i argumente,pisi ti po svome i sili nekom drugom ko sto sam ti vec rekao,a da se vratimo na temu,naime nas korisnik aktivni ucesnik ove teme je napisao da su svi oficiri i podoficiri potpisali dokument zvan kodeks casti,pa onda nisu svi nego samo manjina,pitanja koja traze cinjenicnu obradu su

-zna li iko za taj famozni dokument koji se naziva kodeks casti,ja od preko par stotina kolega do sada nisam cuo,i na pomen toga bas su se nasmejali,u ranijim postovima sam postavio intervju k-danta koji je izneo tvrdnje o obaranju B2 bombardera naravno kao svedocenje

-sta se desilo sa uhvacenim pilotima,ili ovako je to radila VRS


Обарање француског авиона MIRAGE2000N приликом бомбардовања Пала 29.08.1995. Том приликом су заробљена два француска пилота Frederic Chiffot и Jose Souvignet. Касније ослобођени наредбом генерала Ратка Младића. Војник који је оборио овај авион је одликован лично од ген. Младћа, пиштољом са посветом...

-oslobadjanju je po naredjenju vrhovnog k-danta OS SRJ,izdejstvovao nacelnik RDB R.Srbije u to vreme,radi kojih interesa ne znamo,ali nigde nema da su piloti koji su oboreni nad teritorijom SRJ uhvacen
 
cime?? cime su ga ovi iz VJ oborili? cime su mogli? dal ti uopste imas predstavu sta pises...i f117 je oboren slucajno,jer je amer leteo prenisko,bio isuvise khurcevit

tacnije, otvorio je vrata da casti neku bombu po nama, i tada su ga videli.

mada je moguce da su nevu ispalili slucajno i da je ona zveknula slucajno blizu f117 pa je on slucajno pao.
taj sto je ispalio tu nevu je kasnije kupio jedan jedini loz i od tada zivi na jahti dugoj 50 m i tvrdi da nece nista da radi do
kraja zivota. talican lik ...
 
tacnije, otvorio je vrata da casti neku bombu po nama, i tada su ga videli.

mada je moguce da su nevu ispalili slucajno i da je ona zveknula slucajno blizu f117 pa je on slucajno pao.
taj sto je ispalio tu nevu je kasnije kupio jedan jedini loz i od tada zivi na jahti dugoj 50 m i tvrdi da nece nista da radi do
kraja zivota. talican lik ...

a bre,uhvatili ga slucajno,na radaru koji je maltene ostao rusima iz 2.s.r neki dres iz 1963...leteo je nisko,mogli da ga dovate....kako vi mislite da su mogli da dohvate avion koji leti na 20.000m ovaj duh misurija...jel iko od vas pricao sa protiv avioncima,kako su radili i cime su ih gadjali.
 

Back
Top