Da li je PVO Srbije 1999 obrorila B-2 stelt bombarder

Da li je PVO Srbije 1999. oborila B-2,stelt bombarder

  • da

  • možda

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Od radara Vj je imala P-15 dva komada sa modifikacijom DBSO-digitalni brisac stalnih odraza ali je jedan ostao u banja luci a jedan je bio u Zemunu u kasarni u novogradskoj ulici,P-15 je bilo vise komada ali samo ova dva sa modifikacijom,zatim zastareli P-12 radari koji su ponovo upotrebljeni za vreme NATO agresije,inace P-15 je osmatracki radar kao i P-12,raketni sistemi imaju svoje radare za preuzimanje cilja kada dodje u zahvat njihovih radara,od raketnih sistema smo koristili KUB,pokretni raketni sistem na gusenicaru NATO nazuv tri prsta smrti,i stacionarni NEVA,DVINA je izbacena iz upotrebe i predata VRS i oni su je uspesno koristili kao raketu zemlja-zemlja,moguce i xemlja-vazduh ali nisam upoznat sa time,zatim smo koristili Bofors topove sa radarskim navodjenjem i laserskim obelezivacem cilja 40 mm,svoj radar su koristili dometa do 40 km,popularno zvan Zirafa,zatim 30 mm prage i 20 mm M55A4 koje je vukao kamion tam 110,ili na BOV-u,zatim na brodovima RRF,od rucnih raketnih sistema koriscena je najvise strela 2M,mada mi nije poznat ucinak,jer se ispostavilo da preko 90 posto ljudi nije imalo obuku niti bojeva gadjanja vec evo ti prirucnika pa gadjaj,na Kosovu i Metohiji se spekulisalo da se koristila Igla mada nisam upoznat sa time,zatim takodje 20/1 mm topovi iz RR-a popularno zvani partizanci,jednu cev su imali,korisceni su i imitatori radarskog zracenja,i protivavionski mitraljezi koji su ostali broving 12,7 mm,od ko zna kada,iako je to osnova i glavnina PVO odbrane ona je imala dostojan i vise nego ocekivan uspeh,ali sta je sa pilotima koji su oboreni na teritoriji SRJ,i pali-prizemljili se na teritoriji R.Srbije,mornarica na moru je imala strelu 1 kao raketni sistem,zatim ak230,automatizovan ili dve cevi po 30 mm za odbranu,Bofors 57 mm protivavionski top na premcu ak topovi su bili po boku a na krmi je bila strela i po dva topa 20/1mm za neposrednu odbranu to su imali VPBR-ovi-veliki patrolni brodovi 31,32,33 i 34 klase Kotor,zatim raketni camci i raketne topovnjace osim sto je na raketnoj topovnjaci 406 bio montiran ak630,ili popularno zvan vlkan 6b cevi 30 mm rotirajucih,svi su bili spregnuti sa radarskim sistemima na brodu,osim onih 20/1mm,i imali smo nisansko osmatracki radar Falcon na zaboravio sam kom rt-u mozda bijesna kobila u CG,koji je mogao da razazna galeba ptivu u letu od pravog cilja,kupljen u Kejp Kanaveralu,krajem 80 ih godina ppuk,Zika Todorovic bio u delegaciji za kupovinu inace prvi cilj koji su pogodili kada je pocela NATO agresija itd,itd

i da ne zaboravim ima li iko informacije o dokumentu kodeks casti kji su potpisali svi oficiri i podoficiri pa onda nisu svi vec samo neki itd,itd sto je naveo nas kolega u diskusiji u prethodnim postovima

dakle sta je sa pilotima koji su oboreni i postoji li dokument kodeks casti
 
Можемо само да нагађамо...званично, амери су потврдили само два изгубљена авиона..остали се воде као иштећени. Пилоти који су оборени, по америма, безбедно су евакуисани хеликоптерима.
То је званично и тако ће остати док не почну да дувају неки други ветрови...
 
Turcine druze,ovi kako si ti pobrojio,ispada da smo mogli da stignemo do pravog Misurija u jednoj dobroj kontri,a kamoli oborili duha....a sve ovo,realno,nije moglo da dobaci do njihovih aviona,nasi nisu smeli u poslednjoj fazi rata,cak ni da upale radar,a kamoli da traze po nebu,
ja verujem u zvanicnu verziju,mislim da smo oborili dva komada i ostetili nekoliko,u prvoj fazi rata,dok nisu poceli da primenjuju sisteme copora i visok let...posle toga je rts mogao da snima bespilotne i rezervoare koji su ovi bacali sa aviona
sto se kodeksa tice,za to neznam,prvi put cujem,no,iako postoji kodeks....culo bi se,progovorilo bi se,evo bezmalo ce 15 god od rata,pa reko bi neko od oficira,sljustili smo bar 50-60 us airforsova,ali dosad niko
Turcine,sad salu na stranu,ti si izgleda bio PV-ovac....znas da sve to sto si pobrojao,nije bilo u stanju da se nosi sa natoom...mogli smo kopneno...to nema summnje,i tukli bi se momacki sa njima da su krenuli preko prokletija...ali,u borbi protiv tomahavaka,nismo mogli mnogo ( neretko su nasi obarali tomahavke zbog niskog leta,pa mislili da je avion,tj ne vojska nego raja iz okolnih sela koja bi videla da je nesto roknuto,tako je nastao mit o oborenih 62 bese) suvise su bili superiorni tehnikom u odnosu na nas....prosto,ja to posmatram vise kao prihvatanje duela,zbog casti,i samo tako,realnih sansi na bilo kakvu pobedu,nije bilo....izdrzali smo 3 meseca jer nas nisu tukli mnogo....poslednju fazu rata nisu imali vise sta da gadjaju pa su svaki dan tukli po batajnici i strazevici....pancevac pak,jedini most koji spaja banat i beograd i dalje srbiju,nisu dirali....itd itd...moramo biti realni,postigli smo uspehe sto se tice uvezbanosti vojske,discipline,hrabrosti,maskiranja itd....oni su pak,po meni,srbiju tukli jednom rukom,zmurecki...da su hteli,sredili bi nam struju prvih dana...u bgd je uvek bilo struje,gadjali su fabrike vrlo cudnim metodima izbora....(potom su ih unistene kupovali za dzab dzabe) i sl.....
mislim da ce vreme pokazati,ali da mit o broju aviona,ostaje mit
 
neka ostane bajka... LOL

250rbr1.jpg
 

Back
Top