Glavonja prodao ustaska odlikovanja

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Glavaš preduhitrio Josipovića i prodao odličja za 100.000 kuna

Branimir Glavaš objavio je danas da je za 100.000 kuna prodao sva svoja ratna i poratna odličja hrvatskom iseljeniku iz Australije.

Na taj način preduhitrio je moguću akciju predsjednika Josipovića, koji je Glavašu mogao oduzeti sva odličja jer mu je nedavno prestao važiti saborski imunitet.

Glavaš je u priopćenju opisao susret s iseljenikom koji mu je u srijedu zakucao na vrata njegova doma u Drinovcima u BiH. Muškarac mu je ponudio novac 'kako bi mu olakšao život u egzilu nakon političkog progona', što je Glavaš odbio.

"Budući da nisam želio primiti novce od meni do danas nepoznatog čovjeka, kao indirektni model pomoći prihvatio sam njegovu ponudu da za iznos od 100.000 kuna otkupi sva moja ratna i poratna odličja" – piše Glavaš u svom priopćenju.

Tako je nepoznatom iseljeniku, stoji u priopćenju, prodao odličja koja mu je dodijelio Franjo Tuđman.

Za 100.000 kuna muškarac je dobio Spomenicu Domovinskog rata, Spomenicu domovinske zahvalnosti, Red hrvatskog trolista, Red Ante Starčevića, Red bana Jelačića, Red kneza Domagoja s ogrlicom i Red kneza Trpimira s ogrlicom i Danicom.

Glavaš je nakon odluke Vrhovnog suda kojom je potvrđena presuda Županijskog suda u Zagrebu da je Glavaš kriv za ratne zločine, te mu je izrečena zatvorska kazna u trajanju od osam godina, automatizmom prestao biti zastupnikom Hrvatskog sabora.

http://www.vecernji.hr/vijesti/glav...ica-prodao-odlicja-100-000-kuna-clanak-178100

---------------------------------------------------------

... i prvi komentar koji sam procitao :lol:

"..boze dragi sto ocekujemo sada ,imamo generala u hagu,jedan nam je u bosni,kapetan plovi preko oceana...nema zakona...mi smo barbari...jadranka plese kao na STANGi..o boze pomozi moju zemlju...komunisti dolaze.. "

kuku kuku

pa sta se to dogadja u Kroaciji, jednan general poceo da ubija sve redom po Zagorju da bi na kraju i sebe, drugi u Haagu, treci pobegao u be i ha i prodaje odlikovanja, cetvrti vozi bager po tv studiju

ha ha ha

koja luda drzava
 
"Dodjela ratnih i mirnodopskih odličja pitanje je časti, a ne metala od kojih je sačinjeno odličje. Oduzimanje odlikovanja također je pitanje časti, a ne oduzimanja metala. Što se tiče upita upućenih predsjedniku Republike hoće li Branimiru Glavašu oduzeti odličja nakon pravomoćne presude za ratne zločine protiv civilnog stanovništva u Osijeku, Ured predsjednika Republike ističe da će se u ovom slučaju postupiti sukladno zakonu, te da primjenu zakona neće spriječiti nikakva prodaja metalnih znakova časti. Branimir Glavaš može pokloniti, prodati, uništiti ili učiniti bilo što s metalnim odličjem kao fizičkim znakom časti, ali čast ne može ni prenijeti, ni prodati, ni otuđiti. Moralni sadržaj časti koji nosi odličje sukladno zakonu daje i oduzima predsjednik Republike Hrvatske, stoji u priopćenju Ureda predsjednika."

http://www.vecernji.hr/vijesti/glav...ce-sprijeciti-provodenje-zakona-clanak-178200
 
Ma garant laže skotina...sumnjam da je i najveći ustašoid australopitekus, voljan da pljune toliku lovu za par križeva, šahovnica i spomenica(ili kako se već to zove )

O itekako, pa mi smo se 1990 cudili kako Hrvati masovno na standovima kupuju prazne konzerve na kojima pise "cisti hrvatski zrak", ali prvo cekaju u redovima da se pojave vonici JNA koji izlaze u grad, i onda u znak protesta kupuju to

:lol:

:udriglavu:
 
:guza:
O itekako, pa mi smo se 1990 cudili kako Hrvati masovno na standovima kupuju prazne konzerve na kojima pise "cisti hrvatski zrak", ali prvo cekaju u redovima da se pojave vonici JNA koji izlaze u grad, i onda u znak protesta kupuju to

:lol:

:udriglavu:

Pa dobro. Poznati su po patriotskom kičeraju. nešto kao Ameri.
Nikad ne znaš iza kojeg ćoška i na kojem najneverovatnijem mestu će da se pojavi šahovnica. :lol:

Sećam se te gluposti sa konzervama.
Citiraću ovom prilikom slavnog kolegu Pobedonosceva (neće se naljutiti:mrgreen: ).
Prdnem im na čist hrvatski zrak:guza:
 
ma bice sa tim odlikovanjima i medaljama kao pre 20 god ili nesto manje kad su klinci iz fazona nosili ordenje i spomenice iz drugog svetskog rata od svojih dedova a sto im je na grudi junacke tito kacio. a ko nije imao dedu prvoborca ili heroja mogao ih je kupiti tu na cosku ili na buvljaku za 2-5 crvenih.
a bas nesto sumnjam da je taj australopitekus dao tolike pare (to je oko 14-15.000 eura) za taj metal.
 

Back
Top