Pomoc

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

John Marston

Domaćin
Poruka
3.717
Nisam znao gde da napravim temu. Nemojte da zakljucavate dok neko ne da resenje.
Naime jede mi se slatko belance(onako zgusnuto). To mi keva da kada pravi kolace.

Pa sad posto je nedelju dana odsutna, a ja sam u kuci resih da napravim to, al mi nikako ne ide.

Jedno jaje sam slomio i palo mi iza kompa, pokvario sam mikser, a ovo sto mutim rucno ne deluje.

Zna li neko sta da radim :rtfm::rtfm::rtfm:

Koji je recept za taj slatkis? :worth::mrgreen:
 
Ne,sta ce ti brasno? xD

Ovako,znaci: Uzmes jaje,i nekako se potrudi da ga normalno razbijes i odvojis belance od zumanca. Belance stavi u neku posudu,whatever i muti dok ne dobijes ono zgusnutno,kako se vec zove. Onda dodaj secer i jos malo muti. I na kraju-jedi. :lol: :lol: :lol:
 
Znam ja :D

Odvojis zumance od bjelanceta i naspes secer u bjelance i mutis mikserom a ako ti ne radi mikser onda rukom

Ako hoces dat cu ti recept za palacinke... :D
 
Imam ja nesto bolje i zdravije od belancastog slaga i puslica.

Potrebno ti je
prstohvat soli
1,5 soljica ovsenih pahuljica
0,75 soljice integralnog psenicnog brasna
0,5 soljice krupno mlevenih oraha
0,5 soljice meda
2 kasicice ulja - hladno rafinisanog

Med najpre razmutiti sa vodom pa to sa sve navedenim izmesati, a zatim se dodaje
0,5 soljice jabukovog soka (bez dodataka), ako nemas, moze i voda

Sve zajedno izmesati, valjati grudve i takve grudve se stavljaju u pleh na papir za pecenje a zatim ih oblikujes kao ovseni kolacic ili integralni velnes. Pece se u rerni 20min na 180 stepeni.
Tako ispecene kolacice drzi u hermeticki zatvorenoj posudi da im odrzite svezinu nekoliko dana..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top