Fußball Club Gelsenkirchen - Schalke 04

DjukaRBC

Primećen član
Banovan
Poruka
793
Fußball Club Gelsenkirchen - Schalke 04

Schalke-04.png


O Клубу - Википедија

Шалке 04 (нем. Schalke 04) је немачки фудбалски клуб из града Гелзенкирхена. Шалке игра своје утакмице на Велтинс ареној капацитета 61.482 гледалаца.

Историја

На левој обали Емшера налази се део града под именом Шалке. У њему је 4. маја 1904. године основан клуб под именом Вестфалија Шалке. Две деценије касније екипа узима данашње има и боје (крањевскоплави десови са белим шортсевима), а убрзо следе најбоље године у историји клуба, које су се поклопиле са нацистичком владавином.

Од 1933. до 1942. године Шалке 04 је ушао у девет финала првенства Немачке и освојио пет титула првака, уз један куп. На трофејима освојеним у то доба базиран је мит о клубу, који и шест деценија касније привлачи огроман број навијача. Најспектакуларнији у низу финалних мечева одигран је 23. јуна 1935., када је у Келну Шалке победио Штутгарт резултатом од 6:4, пред чак 75 хиљада људи.

После Другог светског рата није било много, а једина титула освојена је 1958. године. Пет година касније Шалке 04 је био један од 16 оснивача Бундеслиге, али га је од брзог испадања спасало само проширење на 18 клубова. Најсрамнији тренутак у историји клуба догодио се 17. маја 1971., када је продат меч са Арминијом из Билефелда. Казне (дуге суспезије за већи део тима, укључујући и три немачка репрезентативца) су спречиле Шалке да се упусти у борбу за доминацију са Бајерном и Борусијом Менхенгладбахом у време када је немачки фудбал владао Европом.

Шалке је осамдесетих три пута испадао из бундеслиге (али је имао и славне тренутке - 6:6 са Бајерном у полуфиналу купа 2. маја 1984. године), а место међу најбољима учврстио је у последњих 15 година. Бројни навијачи су пунили стадион Парк (капацитет 73.000 гледалаца, изграђен 1973., пред СП 1973) и касу клуба, који се консолидовао и 1997. освојио Куп УЕФА.

Велике амбиције управе довеле су до изградње Арене на Шалки (61.000 места). Минут је недостајао да се прва сезона у Арени крунише титулом, али је гол Бајерна против Хамбургера дубоко у надокнади последњег кола однела титулу у Минхен. Од тада Шалке је освојио два намачка купа и постао редовни учесник Лиге шампиона.
Важнији трофеји [уреди]

* Првенство (7): 1934, 1935, 1937, 1939, 1940, 1942, 1958;
* Куп Немачке (4): 1937, 1972, 2001, 2002;
* Лига куп (1) : 2005
* УЕФА куп (1): 1997
* Интертото куп (2): 2003, 2004

Шалке иза себе има одличну сезону (2009-2010). Били су први на полу сезони али их је касније престигао Бајерн Минхен. Завршили су као другопласирани и ове године ћемо их гледати у Лиги Шампиона.

Шалке ове године има све што му је потребно да освоји Бундеслиг-у :
- Имају одличног менаџера, Феликс Магата, који је увео Бајерн Минхен два пута у четвртину финала Лиге Шампиона, и за три године вођења клуба освојио две шампионске титуле и два купа Немачке. Претпрошле сезоне је освојио и са Волфсбургом лигу. Ове сезоне обећава да ће то учинити са Шалкеом
- Клуб је финансиски врло јак (Гаспром + Нова улагања Немачке привреде у фудбал)
- Појачања (Раул и Метзеледер из Реал Мадрида, и Пападопулост (нови Видић) из Панатанајкоса).

Све у свему, биће занимљиво гледати их ове сезоне.
 
Шалке показао да је озбиљан кандидат за шампионску титулу, освојивши турнир Лига тотал куп.
У финалу је савладао минхенски Бајерн резултатом 3-1. Раул дао два гола, Еду један.

Преглед утакмице:

Пре Бајерна, Шалке је декласирао ХСВ.
 
Шалке доводи Раулу саиграча из Реала.

00033233.jpg


Živa legenda španskog fudbala i Reala Raul debitovao je porazom u zvaničnom meču za Šalke. Bolji od tima iz Gelzenkirhena bio je Bajern u finalu Superkupa. Posle prvog izgubljenog trofeja u Šalkeu su odlučili da angažuju još jedno pojačanje u napadu, a kako piše Kicker, na meti je Robinjo. Brazilac je od 2005. do 2008. godine bio Raulov saigrač u „kraljevskom klubu", a nije tajna da je vrlo nezadovoljan u Mančester sitiju.

Raul je već lobirao za 26-godišnjeg napadača, pa će čelnici Šalkea pokušati da nagovore Robinja da se preseli u Nemačku. Brazilac navodno želi da se na duži period vrati u domovinu, gde je do pre nekoliko dana branio boje matičnog Santosa na pozajmici.

Ukoliko Šalke ne ubedi Robinja da ostane u Evropi, Raulu bi mogao da se pridruži takođe bivši igrač Madriđana, Klas-Jan Huntelar. Debitantska sezona Holanđanina u Milanu je bila za zaborav, pa bi vrlo brzo mogao da napusti „rosonere".

Извод : Спортал
 
Raul: Super mi je u Šalkeu

00033445.jpg


Novi fudbaler Šalkea Raul Gonzales izjavio je da je napravio dobar potez kada je posle 16 godina u Real Madridu promenio klub i otišao u Bundes ligu.

- Doneo sam vrlo dobru odluku kada sam prešao u Šalke, gde ću završiti karijeru. Mogao sam da ostanem u Realu, imao sam podršku novog trenera Žozea Morinja, u tom klubu sam proveo 16 godina - skoro celu karijeru - rekao je Raul, a Beta prenela pisanje Bilda.

Raul je 28. jula ove godine potpisao dvogodišnji ugovor sa Šalkeom i tako posle 16 godina napustio klub sa Santjago Bernabeua.

- Ali, moja porodica i ja smo želeli nešto novo i da nisam otišao iz Reala ove godine, nikada ne bih otišao. Sada maštam o osvajanju nemačkog prvenstva. Sa našim trenerom Feliksom Magatom je sve moguće. Osvajao je titule sa Bajernom i Volfsburgom.

Prvu utakmicu u Bundes ligi Raul će odigrati sledeće subote protiv Hamburga, u prvom kolu.

- Prvo što su mi rekli kada sam stigao u klub je da apsolutno moramo da pobedimo Borusiju iz Dortmunda, ali i da će svi biti srećni ako se to ne dogodi, a osvojimo šampionat!

Raul je jedan od najboljih fudbalera u istoriji Real Madrida. Odigrao je najviše utakmica za klub - 741 i najbolji je strelac "kraljevskog" kluba sa 323 pogotka. Sa Realom je osvojio šest šampionskih titula, četiri Superkupa Španije, a tri puta je trijumfovao u Ligi šampiona.

Klupsko prvenstvo sveta osvajao je dva puta, a jednom je osvojio Superkup Evrope.

Извор
 
Фарфан одвео Шалке у ,,Рунду 2" немачког купа.


Aalen: Bernhardt - Scheuring, Barg, Sulu, Bauer - Schön, Kettemann, Klefenz, Dausch (Hohn 55') - Lechleiter (Brechler 74'), Grüttner (Soriano 68')

Schalke: Neuer - Uchida (Quotschalla 46'), Höwedes, Metzelder, Escudero (Schmitz 46') - Jones, Rakitic (Matip 71') - Farfan, Hao - Jendrisek, Edu

Голови: 0-1 Farfan (42'), 0-2 Farfan (46'), 1-2 Bauer (pen. 82')
Жути картон: Klefenz - Escudero
Црвени картон: Schön (18')
Навијачи: 13,500 (продато карата)
Судија: Deniz Aytekin (Oberasbach)
 
Raul je otisao kao slobodan igrac...Real za njega nije dobio nikakvo obestecenje... ;)

Real Madrid Paid Raul & Guti To Leave The Club - Report

Former Real Madrid stars Raul and Guti were paid to leave the club to make room for new players, according to Sport.es.

Both men were sacrificed by new coach Jose Mourinho, who deemed them surplus to requirements when he shaped his squad together in the summer.

The Portuguese's detailed concern with planning and provisioning forced the club to oust the players.

Madrid paid €16 million to ensure Raul and Guti left to allow Mourinho space to throw off his yoke.

Florentino Perez paid €11.6m to get rid of Raul, who has legendary status at the club, and €4.5m for Guti who joined Turkish side Besiktas.

izvor: http://www.goal.com/en/news/12/spai...adrid-paid-raul-guti-to-leave-the-club-report
 
Poslednja izmena:
@tamyca94
Rec je o raskidu ugovora na stetu kluba...znaci Raulu i Gutiju su isplacena sva primanja koja im sleduju po ugovoru da bi on bio raskinut......Ta 11 miliona je Raul uzeo.......znaci,Real je u ovom poslu samo na steti....A Salke je bez obestecenja dobio velikog igraca....jeste mator ali je legenda..
A..ne zvuci li ti smesno da neko baci 12 miliona na igraca koji je pred penzijom....
 

Back
Top