Nakit sa magnetima?

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Sigurno ste culi za to ili videli katalog.

Jedna zena koja to prodaje mi je nekom spravicom (pecka strujom levu saku i prste) kao odredila slabe tacke u organizmu da bi znala koji nakit da mi uvali. Ja ne verujem u takve stvari, medjutim zena mi je nabrojala apsolutno tacno sve zdravstvene probleme koje imam (dr, cak je i psihicke pogodila!), a nikad me pre u zivotu nije videla niti cula za mene. Interesuje me kakva je to spravica i na kom principu to funkcionise. Je l' neko zna?
 
Ja pojma nemam, al' kod mene na poslu sve zene se nakitile tim nakitom (pa iskreno receno, lepo izgleda, samo sto je naravno laznjak) i kunu se da im je bolje od svega i svacega, mada se i dalje sve zale na iste simptome kao i pre (migrenu, bol u krstima itd) al' kao - mnogo im je bolje (?!). O magnetima imam podeljeno misljenje, nije da imam predrasude, ali bih se za neke ozbiljnije zdravstvene probleme ipak prvo obratio lekaru. Za alternativu uvek ima prostora.
NAravno, to ne nikako znaci 'nemoj da koristis magnete, to je budalastina.'
Ne.
To znaci 'koristi magnete, bilje, trave...ali uz to, svakako se obrati i lekaru'.

Eto, to je moj stav.
 
Jesu li to oni avonovi magneti?
Sto rece Macak nisam protiv magneta ali nemojmo preterivati, ima tu malo i placebo efekta, nosim magnet protiv glavobolje, ma ne moze da me boli glava...ako uzmemo da je 90% glavobolja psihogenog porekla ,gde ces bolji efekat.
 
Da, tacno to sam i mislio. Samo - ove moje i dalje poboljeva sve sto ih je i pre poboljevalo, ne vidim bas da im je neki efekat znatan....Mislim, ima puno logike to o magnetima obzirom da ljudsko telo "radi" na struju,takodje znam da su zlato, srebro i bakar veoma korisni i delotvorni metali za ljude, homeopatija ih mnogo koristi, i ja sam sklon da probam sve za sta sam siguran da ne moze da mi skodi, prvenstveno, ali ko sto rekoh, kad bi mi nesto ozbiljno zafalilo, ipak bih prvo konsultovao lekare, pa tek onda alternativnu medicinu (sto da ne).
 
Ma to je u redu, tako i ja mislim, ja ionako za sve zivo trckam kod lekara, nego ja sam pitala za tu spravicu, na koji nacin se pomocu nje odredjuju "slabe tacke" organizma? (misli se na one delove organizma sa kojima imamo hronicne probleme)
 
E to vidis ne bih znao apsolutno da ti kazem, jer nemam pojma ni kako to izgleda ni na kom principu to radi?? Mislim, ta spravica o kojoj pricas, sta tacno ona meri? I kako se koristi - je l se to stavlja na kozu, je l ima neke elektrode, je l na struju? Nemam ni najblazu ideju. Ali ako saznas, obavesti i nas! :lol:
 
Pa evo opisacu je. To je neka sprava slicna masazeru, radi na baterije. Ima neke metalne iglice gusto rasporedjene i onda se tim iglicama prelazi duz prstiju leve ruke i duz oboda dlana. Pretpostavljam da se za svaki deo prsta zna po nekoj semi na koji sistem organa se odnosi. Onda kada se preko tog dela predje iglicama, ako struja pocne da pecka, to znaci da je taj deo osetljiv. Ta peckanja su od slabog intenziteta, pa do jakog, da se ceo prst trese, tj. grci. Kada se tako jako grci, onda je to ozbiljniji problem (to kaze ta zena, ja se od toga ogradjujem). Meni je konkretno rekla da mi je imunitet totalno pao i da imam prosto zabrinjavajuci pad energije, kao da sam se u zivotu predala, sto je manje-vise tacno, a nabrojala je i sve moje hronicne zdravstvene probleme.
 
storm cloud:
Pa evo opisacu je. To je neka sprava slicna masazeru, radi na baterije. Ima neke metalne iglice gusto rasporedjene i onda se tim iglicama prelazi duz prstiju leve ruke i duz oboda dlana. Pretpostavljam da se za svaki deo prsta zna po nekoj semi na koji sistem organa se odnosi. Onda kada se preko tog dela predje iglicama, ako struja pocne da pecka, to znaci da je taj deo osetljiv. Ta peckanja su od slabog intenziteta, pa do jakog, da se ceo prst trese, tj. grci. Kada se tako jako grci, onda je to ozbiljniji problem (to kaze ta zena, ja se od toga ogradjujem). Meni je konkretno rekla da mi je imunitet totalno pao i da imam prosto zabrinjavajuci pad energije, kao da sam se u zivotu predala, sto je manje-vise tacno, a nabrojala je i sve moje hronicne zdravstvene probleme.

Interesantna sprava - meni bi se verovatno grcilo celo telo i digla kosa na glavi, tolko sam kljoknuo ovih nedelja! :?
Bas bi voleo i meni da neko tako ocita - imas neki kontakt telefon za tu zenu?? :shock:
 

Back
Top