NAPAJANJE

Evergreen86

Domaćin
Poruka
4.050
Kupio sam sledecu konfiguraciju:
Ati Radeon 5770 safir 1GB
Cooler Master Gladiator 600 kuciste
2gb ddr3 ram memorije(uskoro kupujem jos 2)
asus M4A77TD PRO maticna
amd phenom II x2 555 procesor na 3,2 Ghz sa mogucnoscu otkljucavanja 4 jezgra
hard disk neki samsungov od 1Tb ,nije ni vazno
i sad pitanje
KOLIKO JAKO NAPAJANJE MI PREPORUCUJETE ZA OVU KONFIGURACIJU?
 
CPU: 80W
GPU: 108W (Idle:18W)
Ostatak konfiguracije zajedno ti možda uzme oko 125-135W, tako da ti ja preporučujem kineza od 500W, ili neko gotivnije napajanje od 400W. Za budućnost nemoj da se brineš. Pored svega proizvođači hardvera režu TDP svojim proizvodima tako da će napajanje koje sam ti preporučio uvijek pokretati mainstream konfiguracije.
 
Imam jedno pitanje, imam konfiguraciju:Procesor AMD Athlon X2 4000+ , Maticnu MSI K9N Neo V3 , graficku Nvidiu 6600 gt ali ubrzo cu je menjati za neku jacu od 1gb , jedan hard disk i 4 modula memorije , e sad crklo mi je napajanje , hteo bih da kupim neko novo od 500W , zanima me dali bi mozda moglo da steti konfiguraciji jace napajanje , bio sam na onom sajtu gde racuna koliko ti napajanje treba i sa ovom trenutnom konfiguracijom mi je izracunao 300W , ali posto cu uzimati jacu graficku trebalo bi mi jace napajanje... Hvala unapred :-)
 
Imam jedno pitanje, imam konfiguraciju:Procesor AMD Athlon X2 4000+ , Maticnu MSI K9N Neo V3 , graficku Nvidiu 6600 gt ali ubrzo cu je menjati za neku jacu od 1gb , jedan hard disk i 4 modula memorije , e sad crklo mi je napajanje , hteo bih da kupim neko novo od 500W , zanima me dali bi mozda moglo da steti konfiguraciji jace napajanje , bio sam na onom sajtu gde racuna koliko ti napajanje treba i sa ovom trenutnom konfiguracijom mi je izracunao 300W , ali posto cu uzimati jacu graficku trebalo bi mi jace napajanje... Hvala unapred :-)

ne moze napajanje da ti bude previse jako,moze samo da ti bude previse slabo
uzmi 500 ili 550 vati i miran si na duze vreme
 
UZeo sam napajanje LC Power Lc 6650gp3 , sve radi normalno , kad ugasim komp napajanje pocne da pisti, kad ugasim napajanje nazad na dugme posle par sekundi ono prestane da pisti, ali dok kom radi nista se necuje, posne da pisti tek kad se ugasi , jel mozda neko zna sta bi to moglo da bude, napajanje sam uzeo pre dva dana ????
 
@bane8866 Ovo napajanje nije ni malo lose,svi ga hvale,ali mislim da ne bi smelo da pisti. Meni je tako pistao tv pa je crkao,to je nesto ili do trafo-a ili kodenzatora,moj predlog ti je da odes sa racunom/garancijom da ti ga zamene,ako se to ponovi i na drugom e onda je do modela,mada sumnjam
 
a sta ako je sa napajanjem sve uredu, dali mozda moze biti da je meni struja u zgradi losa, mislim ako je do struje crko bi mi TV , punjac za mobilni , fixni, i sve sto je ustekano u stuju a nisacim nemam problema , meni je staro napajanje isto pistalo jedno vreme i onda je doslo do stadimuma da pisti kad pokrenem mozilu ili skrolujem misa ili ukljucim igru i to je tako drzalo jedno nedelju dana i crklo
 
PISTANJE = LOSE

Odnesi ,zameni,proveri. Ako je struja kupuj UPS al ovo meni sto se desilo sa tv-om nema veze sa strujom vec sa vlagom(u toj sobi se kuvalo,susio ves ...) . Da ti je napajanje nabilo vlagu za 2 dana na ovoj vrucini ne verujem al ko zna gde je ta roba stajala i po kakvim magacinima
 

Back
Top