BATERIJE ZA LOV DIVLJIH SVINJA CEKANJEM

mihajlodr

Početnik
Poruka
23
Postovani prijatelji forumasi , muci me problem sa baterijama , tacnije NEXTORCH baterijama .
Problem je sledeci kako se odluciti izmedju xenonske sijalice ili ove nove CREE Q5 LED .
ima li neko iskustva sa ovim led diodama jer ove xenonske lako crkavaju a i mnogo trose ...
kako na terenu izgleda svetlo iz led dioda u poredjenju sa xenonom , da li je neko probao.
Pozdrav:)
 
Gde da nadjem ja baterije za nextorch ove najobichnije koje sam i dobio uz njega ? koliko koshtaju koliko traju poshto vidim da imate iskustva sa tim ? i zanima me ta nova led sijalica koje baterije idu uz nju ,gde ima da se nadjee i koliko koshta ta nova sijalica od 250 lumena ? ;-D
 
Poslednja izmena:
E moj brat kupio u Nishu na nekom buvljaku neshto slichno nextorchu sa nekom diodom ili shta vec , daje plavichatu svetlosh snop moze da se zumira snop na 15 x 25 cm ili vishe po zelji ,ima drzach mikroprekidach, manje je od nextorcha t9 ,platio je 1700 (naravno na staro) i na dnevnoj svetlosti mi se chini da jache svetli od mog nextorcha e sad za daljinu stvarno ne znam i nisam probao nocu,Isto je ta stvar odradjena u Kini ,jbga kao nextorch ali nema nigde marka ili neshto da pishe mada mi iskreno finish sijalice ne chini kao made in china.... znachi ako nekad neshto zajebem sa sijalicom na nextorchu najebo sam dok kupim novu sijalicu :-DD
 
Imam Led lampu Litexpress WORKX 503 sa diodama, ali ne montira se na pusku, mogu da koristim 2 jacine svetlosti ,proizvodi 1000lm i ima fenomenalan domet i sirinu , a svetlo je bas jako.
Teska je 1.6 kg , u nju idu 6 debelih baterija po 1.5 volti(9 V) a na najjacoj svetlosti od 1000lm svetli 3-3.5 sata, tako da ne trosi mnogo, ali kosta 85Eura i to sam kupio preko njemackog on-line kuce Amazon.de po nekoj promo cjeni , inace se takve krecu po 250-300 Eura
Lampu sam isprobao, super sam zadovoljan, obasjava otprilike 20 posto manje nego kad stanes na njivu i upalis duga svjetla, a kad rasiris svetlo i stojis na njivi obasjavas 200m kvadratnih ispred kao dan.
Sa ceke se vidi jako velik region, dobro obasjan,a film folije u razlicitim bojama mogu da se stave napred tako da imate eventualno crveno ili neko drugo svetlo.
Na You tube kad ubacite lampe sa 1000 lumena imate sta da vidite .
Uz lampu ide i remen za nosenje, a napravljena je od jakog legiranog aluminija sa gumicama protiv vode.
 

Back
Top