modem

B

biljaa

Gost
moze li mala pomoc???
uzela sam novi racunar i sve je bilo ok medjutim sada kada hocu da se konektujem i kliknem dial modem kao zove ali uvek posle minute javlja eror i kaze da racunar koji je pozivan ne odgovara.pokusao sam na vise provajdera i uvek mi javlja isto.
p.s. kada kliknem dial samo se cuje kako okrene broj i onda suti
modem je lucent
 
Mozda ti modem okrece broj, a da prethodno nema dial tone. Oslusni i cuj da li ima tu-tu pre nego sto krene da okrece. Ako nemas tu-tu, to moze biti problem. Pronadji stavku u modem properties u control panelu, stavku Wait for dial tone before diaaling i aktiviraj je. Ako to ne uspe, probaj da odes u advanced sekciju u modem properties i u u modem initialization commands sekciji stavi vrednost X3
 
Koij operativni sistem koristis?
Da li si sigurna da imas instaliran softver za modem tj.drajvove a da proveri zabicu od kabla za internet desavalo se ljudima da su je stavili pogresno umesto dole ono je gore...
Odgovori puno srece
 
modem je lucent a nije do kabla proverila sam
koristim xp i instalirala sam drajver za modem i on je odlicno radio ali odjednom vise ne radi
 
biljaa:
moze li mala pomoc???
uzela sam novi racunar i sve je bilo ok medjutim sada kada hocu da se konektujem i kliknem dial modem kao zove ali uvek posle minute javlja eror i kaze da racunar koji je pozivan ne odgovara.pokusao sam na vise provajdera i uvek mi javlja isto.
p.s. kada kliknem dial samo se cuje kako okrene broj i onda suti
modem je lucent

ne gubi vreme.sredicemo to na licu mesta
 
pazi takav problem je resiv u glavnom zamenom modema
sve ostale varijante su uzaludne mnogim mojim drugarima se to desavalo probalismo sve varijante
reinstalacia isvih mogucih stelovanja pa smo cak te modeme stavljali u druge kompove ali isto probaj pa se uveri
 
ako imas kartu reseo integre na marticnu plocu pokusaj da je desaktiviras
jer obicno ,ne trpise sa spoljnim modemom
jer ona ide u komplet sa rutorom :roll:
 

Back
Top