BAKTERIJE U TRUDNOCI

natam

Početnik
Poruka
41
U 22 sam nedelji trudnoce.Moj problem su bakterije u urinu koje imam od samog pocetka trudnoce.Bezbroj puta sam radila urinokulturu i njihov broj se znatno povecao ima ih vise od 100 000.Radi se o bakteriji streptococcus agalactiae.Medjutim problem je tim veci sto ginekolog ne zna sta da mi propise od lijekova.Naime ja sam alergicna na penicilin i sve lijekove na njegovoj bazi koje bih mogla da primjenim a ostale lijekove na koje je bakterija testirana u trudnoci se ne smiju koristiti.Jedino mozda Longaceph oko kojeg se ginekolog takodje nesto dvoumi,jer smatra da je prejak.LJekar opste prakse misli takodje da mi jedino preostaje ovaj lijek i to da ga primam venski a ne muskularno.Inace ja ovaj lijek nikad nisam primala.Bakteriju moram da izlijecim jer postoji opasnost da se prenese na bebu pri porodjaju.
Molim Vas DR za Vase misljenje kao i za misljenje posjetilaca foruma koji su imali slican problem.

Unaprijed zahvalna!
 
S mozda bi trebali da probate sa cajevima, institut Josif Pancic ima odlicne cajeve za eliminicaju bakterija iz urina, a pri tome su bezbedni za upotrebu u trudnoci, s tim da morate da ih uzimate zaista redovno i u velikim kolicinama.
 

Back
Top