Postoji li merac za plin

dulebass

Domaćin
Poruka
3.337
Pozdrav svima. Zanima me da li je moguce ugraditi neki uredjaj koji ce vas upozoravati, ili jednostavno pokazivati koliko imate plina u autu? Bivsi vlasnik auta mi je rekao da merac na boci nije ispravan, a svakako mi je boca tocak boca, ispod tepiha, pa ne mogu svaki cas da sklanjam tepih i da odvrcem poklopac. Treba mi nesto u kabini. Postoji li to i koliko kosta? Hvala
 
Koji ti je uredjaj i prekidac?I koji auto?Naravno da ima ,senzor koji se montira na bocu i povezuje na prekidace koji to podrzavaju,npr,na moj Lovato prekidac koji to podrzava,senzor je 20e... ;) To su onih 5 ili 6 LE dioda,4 ili5 zelenih i jedna crvena,koja sija kad nema gasa... I ako ti prekidac ne podrzava to,prekidac je 15e pa na gore...
 
Poslednja izmena:
Koji ti je uredjaj i prekidac?I koji auto?Naravno da ima ,senzor koji se montira na bocu i povezuje na prekidace koji to podrzavaju,npr,na moj Lovato prekidac koji to podrzava,senzor je 20e... ;) To su onih 5 ili 6 LE dioda,4 ili5 zelenih i jedna crvena,koja sija kad nema gasa... I ako ti prekidac ne podrzava to,prekidac je 15e pa na gore...

Hvala. Ovo boldovano stvarno ne znam. Gde da proverim? Pise li negde? :) Auto je skoda favorit.
 
Sta ti pise na rasprsivacu,a sta na prekidacu?Ustvari,to je venturi plin,za karburatore,verovatno ti prekidac to ne podrzava,znaci mora da se menja... prekidac otprilike izggleda ovako,na ovaj fazon
Switch-1.jpg
 
NE !!!
To nije to. Pravi senzor, tj merac goriva se nalazi unutar boce. Igla pokazivaca sa svojim magnetom ( nije teg ! ) je kao kompas na osovini i pokrece je magnet untar boce, magnetno polje. Znaci 2 suceljena magneta razdvojena mesinganim zidom poklopca meraca. Prilicno ofrlje resenje. Govorim za Lovato sistem...Znaci kad se leziste igle izlize dolazi do pogresnog ocitavanja. Ko hoce, mogu mu poslati brzom postom jednu takvu neispravnu iglu da se igra...
Ovo na slici je samo "komandna" kutija sa par led dioda i par tastera. Merac je unutar boce !!! Btw i ja jos uvek tragam za dobrim i pouzdanim dopunskim resenjem.
 

Back
Top