Zukorlićevi hoće "partizansku autonomiju" Sandžaka

Milić od Mačve

Zainteresovan član
Poruka
249
Zukorlićevi hoće "partizansku autonomiju" Sandžaka

Blic - Pre 22 minuta

U Novom Pazaru je danas održana sednica Odbora za obnovu Narodnog vijeća Sandžaka, čiji će osnovni cilj biti vraćanje autonomije tom delu Srbije po ugledu na tzv. partizansku autonomiju od 1943. do 1945. godine, rekao je Tanjugu predsednik tog tela Džemail Suljević. Novi Pazar

On uverava da obnavljanje Narodnog vijeća Sandžaka ni na koji način neće dovesti u pitanje suverenitet i integritet države Srbije, osim, kaže, ukoliko "dođe do cepanja Bosne i Hercegovine".

"Želimo da Sandžaku vratimo takozvanu partizansku autonomiju, koju je imao kao federalna jedinica ravnopravna sa ostalim država eks Jugoslavije u periodu od 1943. do 1945. godine kada je ta autonomnost nelegalno ukinuta", objasnio je Suljević.


Referendum o statusu Sandžaka?


Suljević je podsetio i na referendum iz 1991. godine koji je organizovala Stranka demokratske akcije Sulejmana Ugljanina, a na kome se više od 90 odsto građana izjasnilo za potpuno autonomiju Sandžaka.

Narodno vijeće Sandžaka će uvažavati rezultate tog referenduma, a ako neko danas ima sumnju u to organizovaćemo novo narodno izjašnjavanje, dodao je on.

Za potpredsednika Odbora za obnovu Narodnog vijeća Sandžaka izabran je glavni i odgovorni urednik "Glasa islama", zvaničnog glasila Islamske zajednice u Srbiji, Sead Šaćirović, a za sekretara nedavno smenjena gradska pravobraniteljka Hedija Škrijelj, saopštila je Informativna služba Odbora.

Suljević kaže da je reč o privremenom odboru koji bi trebalo da pripremi potrebna dokumenta po kojima će raditi buduće Narodno vijeće.

Obnavljanje Narodnog vijeća Sandžaka predviđeno je Deklaracijom usvojenom na nedavnom Bošnjačkom saboru koje je sazvalo nepriznato Bošnjačko nacionalno vijeće konstituisano pod okriljem Bošnjačke kulturne zajednice i glavnog muftije Islamske zajednice u Srbiji Muamera Zukorlića.

"Status Sandžaka je nerešeno pitanje, kao što je nerešeno pitanje statusa bošnjačkog naroda, a pošto se čini da aktuelna vlast u Srbiji nema nameru da ta pitanja skorije stavi na dnevni red vreme je da mi sami uzmemo sudbinu u svoje ruke", rekao je Suljević.

Suljević smatra da je određivanje granice između Srbije i Crne Gore usred Sandžaka, kao i njegova podela bila potpuno neprimerena i urađena je bez pitanja naroda koji tu živi

Prema njegovim rečima, ovde nije reč o bošnjačkom veću već o Narodnom vijeću Sandžaka, veću svih građana koji na toj teritoriji žive.

Suljević tvrdi da su Bošnjaci jedini narod koji je autohton, a nema "ni svoju državu ni svoje institucije".

"Mi želimo da budemo ravnopravni narod sa ostalim narodima i nećemo raditi ni na čiju štetu, ali ne možemo dopustiti da se bilo šta odvija na našu štetu", naveo je on.

Upitan na šta misli kada kaže Sandžak, Suljević objašnjava da misli na celovitu teritoriju u njenim istorijskim granicama što, kako je rekao, podrazumeva deo teritorije koji se nalazi u Crnoj Gori.

http://vesti.krstarica.com/index.ph...sifra=813d8a45f994ef080a89352c44bf5091&lang=0

Jel ovo oni ucenjuju zemlju u kojoj žive dešavanjima u nekoj drugoj državi?
Jel ovo oni misle da to mogu?
Jel im ovo žutagovnavabanda dozvolila da nešto ocepljuju i dele?
Jesmo li mi lud narod i trpimo ovu gamad?
Jeli bilo dosta?
Ja mislim da jeste...
 
"Zukorlićevi hoće "partizansku autonomiju" Sandžaka

U Novom Pazaru je danas održana sednica Odbora za obnovu Narodnog vijeća Sandžaka, čiji će osnovni cilj biti vraćanje autonomije tom delu Srbije po ugledu na tzv. partizansku autonomiju od 1943. do 1945. godine, rekao je Tanjugu predsednik tog tela Džemail Suljević.
1924_np_f.jpg
Novi Pazar

On uverava da obnavljanje Narodnog vijeća Sandžaka ni na koji način neće dovesti u pitanje suverenitet i integritet države Srbije, osim, kaže, ukoliko "dođe do cepanja Bosne i Hercegovine".

"Želimo da Sandžaku vratimo takozvanu partizansku autonomiju, koju je imao kao federalna jedinica ravnopravna sa ostalim država eks Jugoslavije u periodu od 1943. do 1945. godine kada je ta autonomnost nelegalno ukinuta", objasnio je Suljević.


Referendum o statusu Sandžaka?

4984_izbori-ukrajina01-ap_kf.jpg
Suljević je podsetio i na referendum iz 1991. godine koji je organizovala Stranka demokratske akcije Sulejmana Ugljanina, a na kome se više od 90 odsto građana izjasnilo za potpuno autonomiju Sandžaka.
Narodno vijeće Sandžaka će uvažavati rezultate tog referenduma, a ako neko danas ima sumnju u to organizovaćemo novo narodno izjašnjavanje, dodao je on.
Za potpredsednika Odbora za obnovu Narodnog vijeća Sandžaka izabran je glavni i odgovorni urednik "Glasa islama", zvaničnog glasila Islamske zajednice u Srbiji, Sead Šaćirović, a za sekretara nedavno smenjena gradska pravobraniteljka Hedija Škrijelj, saopštila je Informativna služba Odbora.

Suljević kaže da je reč o privremenom odboru koji bi trebalo da pripremi potrebna dokumenta po kojima će raditi buduće Narodno vijeće.

Obnavljanje Narodnog vijeća Sandžaka predviđeno je Deklaracijom usvojenom na nedavnom Bošnjačkom saboru koje je sazvalo nepriznato Bošnjačko nacionalno vijeće konstituisano pod okriljem Bošnjačke kulturne zajednice i glavnog muftije Islamske zajednice u Srbiji Muamera Zukorlića.

"Status Sandžaka je nerešeno pitanje, kao što je nerešeno pitanje statusa bošnjačkog naroda, a pošto se čini da aktuelna vlast u Srbiji nema nameru da ta pitanja skorije stavi na dnevni red vreme je da mi sami uzmemo sudbinu u svoje ruke”, rekao je Suljević.


  • Suljević smatra da je određivanje granice između Srbije i Crne Gore usred Sandžaka, kao i njegova podela bila potpuno neprimerena i urađena je bez pitanja naroda koji tu živi
Prema njegovim rečima, ovde nije reč o bošnjačkom veću već o Narodnom vijeću Sandžaka, veću svih građana koji na toj teritoriji žive.

Suljević tvrdi da su Bošnjaci jedini narod koji je autohton, a nema “ni svoju državu ni svoje institucije”.

“Mi želimo da budemo ravnopravni narod sa ostalim narodima i nećemo raditi ni na čiju štetu, ali ne možemo dopustiti da se bilo šta odvija na našu štetu”, naveo je on.

Upitan na šta misli kada kaže Sandžak, Suljević objašnjava da misli na celovitu teritoriju u njenim istorijskim granicama što, kako je rekao, podrazumeva deo teritorije koji se nalazi u Crnoj Gori."

:hahaha: Ovi misle ozbiljno..:rotf:
 
Нека не забораве да су Муслимани већина само на 30% територије српског дела Санџака, и то оног дела који се ослања на КиМ, а не на Р. Српску.

Ако хоће аутономију, онда границе повући тамо где су већина, а не дуж целог Санџака...

180px-Raska02i03.png


Зелено су Муслимани, црвено Срби.
 
O tome ti pricam, sve dok seperatisti postoje nema nama spasa za teritoriju.
No, ovog zukorlica bih javno.... :) Da ne bude pretnja :mrgreen:
Eh brate,da mi je jedan mandat,sta bih ja njima poradio.Nikome nebi palo na pamet vise.Zivio bi normalno ako mu se zivi,u suprotnom nek se seli ako hoce autonomisanje.Ne znam samo sta ce im pomoci ta "autonomija".Nece se sigurno obogatiti.:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Nebi,onda bi se svi smirili i zivili normalno.Sve separatsite pohapsiti i proterati u boljem slučaju smrtna kazna.

A sad ne zivimo normalno ???
Do separacije Sandzaka nikad nece doci , Sandzak nije Kosovo, i nece ni biti , sve dok Srbija bude igrala pametno ...
Vojnom silom , i tim metodama, sta ste postigli ?
Izgubili ste Kosovo, Bosnu, Krajinu ...
Ucite se na greskama ....
 
A sad ne zivimo normalno ???
Do separacije Sandzaka nikad nece doci , Sandzak nije Kosovo, i nece ni biti , sve dok Srbija bude igrala pametno ...
Vojnom silom , i tim metodama, sta ste postigli ?
Izgubili ste Kosovo, Bosnu, Krajinu ...
Ucite se na greskama ....

Богами, показало се да Србија губи територије и кад се за њих бори војно (Милошевић) и кад се за њих бори дипломатски (Коштуница-Тадић).

Једина шанса сте нам ви, Бошњаци, доле. Станите уз нас, станите уз Србију, немојте још ви да нас се одрекнете... :(
 
A sad ne zivimo normalno ???
Do separacije Sandzaka nikad nece doci , Sandzak nije Kosovo, i nece ni biti , sve dok Srbija bude igrala pametno ...
Vojnom silom , i tim metodama, sta ste postigli ?
Izgubili ste Kosovo, Bosnu, Krajinu ...
Ucite se na greskama ....

A jel može komentar na onaj deo izjave da neprepisujem neće biti secesije ako se neotcepi Republika Srpska?:whistling:
 
Богами, показало се да Србија губи територије и кад се за њих бори војно (Милошевић) и кад се за њих бори дипломатски (Коштуница-Тадић).

Једина шанса сте нам ви, Бошњаци, доле. Станите уз нас, станите уз Србију, немојте још ви да нас се одрекнете... :(

Kad su ova dvojica dosli , Kostunica - Tadic , Kosovo je vec bilo izgubljeno ... Nisu mogli puno sacuvati ... Jedina im je greska sto nisu prihvatili podjelu, to je maksimalno sto se moglo izvuci ....

A Sandzak nema potencijala za samostalnost ... 6 opstina, medju najnerazvijenijim u cijeloj drzavi , podjeljeni do bola, nezavisnost Sandzaka ima smisla samo u glavama sandzackih internet partiota iz Svedske, Nemacke , Austrije etc ...
 
A sad ne zivimo normalno ???
Do separacije Sandzaka nikad nece doci , Sandzak nije Kosovo, i nece ni biti , sve dok Srbija bude igrala pametno ...
Vojnom silom , i tim metodama, sta ste postigli ?
Izgubili ste Kosovo, Bosnu, Krajinu ...
Ucite se na greskama ....

Pa zivimo ali se uvek nadje mudrijas bošnjak ili albanac.
Vojna sila je naj delotvornija svidjalo se to tebi ili ne.
Kosovo nikad nece biti izgubljeno,pa bilo kakav sud da iznese svoje misljenje.Taman da je potrebno jos 100 godina rata,srbi ce ici.I ja cu ici.
Ma prvi buduci balkanski rat,povraticemo mi tu Krajinu.Bosna (federacija) nam ne treba.Samo RS.
 
Pa zivimo ali se uvek nadje mudrijas bošnjak ili albanac.
Vojna sila je naj delotvornija svidjalo se to tebi ili ne.
Kosovo nikad nece biti izgubljeno,pa bilo kakav sud da iznese svoje misljenje.Taman da je potrebno jos 100 godina rata,srbi ce ici.I ja cu ici.
Ma prvi buduci balkanski rat,povraticemo mi tu Krajinu.Bosna (federacija) nam ne treba.Samo RS.

Ne bih se slozio da je najdelotvornija vojna sila ... Sve dok se moze mirnim putem ... Ni pod koju cijenu ne bih prizeljkivao novi rat ... Zaebi , jos ne mozemo da zivimo normalno, 15 godina od ovih proslih ... Ne provodi mi se zivot u problemima ...
Samo da ne izgubite i ovo sto se ima ...
 
U Novom Pazaru je danas održana sednica Odbora za obnovu Narodnog vijeća Sandžaka, čiji će osnovni cilj biti vraćanje autonomije tom delu Srbije po ugledu na tzv. partizansku autonomiju od 1943. do 1945. godine, rekao je Tanjugu predsednik tog tela Džemail Suljević.

Чуј, народно вијеће... па јел знају да је то било под вођством терористичке групације зване ”партизани” и најозлоглашенијим терористом Брозом.

Ништа од тога османовићи, пуцате из празне!

Зукорлић и остале вехабије су напросто смешне и нетреба се њих плашити. Ови, кобајаги Срби, што се играју политичара су далеко већа опасност.
 

Back
Top