Соковник

Софија

Legenda
Poruka
52.897
Сад ћу ја као Пеле који пита за апарат за кафу!:D

Препоручите ми добар соковник. Хоћу да стварно прави сок, а не воћну кашу.
Значи, кад ми исцеди воћку да имам прави сок у чаши.:)

Хвала.:hvala:
 
Kad kupujes sokovnik pokusaj da nadjes neki koji ima dodatnu mrezicu za bistri sok. Nas stari braunov to ima, star je ko ja al vise ne radi, pocepala se mrezica a svi drugi koje smo probali prave nesto izmedju gustog i bistrog soka
 
Значи, треба да тражим соковник са мрежицом за бистри сок.
Хвала, тај податак нисам знала. :)

Џорџи, какв сок прави тај који си поменуо?
 
Сад ћу ја као Пеле који пита за апарат за кафу!:D

Препоручите ми добар соковник. Хоћу да стварно прави сок, а не воћну кашу.
Значи, кад ми исцеди воћку да имам прави сок у чаши.:)

Хвала.:hvala:

Ја већ 15 година имам такав... Ено га спакован у кутији, коришћен је само неколико пута за све ово време...:(

Увек ми се свиђало у америчким филмовима оно када они ујутру само убаце воћкицу, попију сок и одјуре на посао...а нигде нису приказивали главног јунака како расклапа и пере све оне силне делове соковника...:evil:
 
Ja imam neki jeftin, koji pravi polu-gusti, više bistri sok i koji uredno stoji spakovan u kutiji - isto me mrzi da ga sklapam i rasklapam i da perem sto delova, pogotovo tu mrežicu koja spečava da sok bude mnogo gust. Tu se voće baš baš zalepi, a ne može da se lepo skine i potopi u vodu. Obavezno pogledaj kako se rasklapa i pere kad budeš birala.
 
hi hi pa mene bas ta procedura sprecava da kupim. Znam sebe, ima da koristim retko zato sto me mrzi da perkam svaki cas sto delova. A nisu jeftini uopste (ti kao bolji). Srecom pa sam cicija u dusi, i sreca da ne volim da zatrpavam kuhinju aparatima koje ne koristim.

nego nemoj da te obeshrabrimo, ovo je samo da znas u sta se upustas.
 
Значи, треба да тражим соковник са мрежицом за бистри сок.
Хвала, тај податак нисам знала. :)

Џорџи, какв сок прави тај који си поменуо?

Pa realno ne verujem reklamama ali nema proverenijeg od ovog..jer maximum iscedi..imam blender sa pomenutom mrezicom ali u pulpi ostane prilicno soka..pa sam odustao od samo soka nego i ostatak iskoristim
 
Posle identicnog iskustva sa rasklapanjem i pranjem delova opredelila sam se za voce umesto za vocne sokove. Nema potrebe da se odbacuje cvrsti deo voca jer i on ima svoje kvalitete, tako da taj problem ne postoji odavno u nasoj kuci, a sokovnik je uredno sklopljen vec vekovima ;)
 
Moj sokovnik je neki kinez, ali služi svrsi već 16 godina, kupljen na OTP-u (buvljaku).
izgleda slično ovom, ali im adve posude, jednu u koji ide sok i drugu u koju padaju ostaci voča:
entsafter-88320.jpg
 
ja svaki dan pijem cedjene sokove, samo tako i jedem voce...mrzi me 1 jabuku da pojedem a ovako popijem kilo... sokovnik se ukljuci 1 dnevno i opere za 5 minuta ... ili sargarepa, ko bi to grickao a super je sa jabukama i pomorandzama
 

Back
Top