Vrisak male Mirjane

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Велике усташе, први пут сам за Ф.Кулу чуо(тј. прочитао) у роману ''Јелена 1993''.

Ову књигу препоручујем свим Србима.:ok:(само што има тешких момената, тешких али реалних)

Da , kod vas su prisutne te knjige koje vas podstiču da se svetite . Daju vam dio istine, računaju na osjećaj za pravdu - i eto nepravde.
 
Kada smo imali teme o BIH , svaki put kada se povede priča o logorima , zlostavljanjima i silovanjima počne izrugivanje.
A neće istina nestati, pisala ja ili ne pisala o tome ovdje.

" osudjem zversko silovanje i ubistvo srpske devojcice "
dovoljno je...
jer svi smo mi ljudi,ali retko ko je covek!
dosla si na temu,ali reci... zelim da cujem zenu u tebi?! Svaak zena ima osecanja,ili si fake zena!!!
ZELIM DA CUJEM od tebe!:rtfm:
 
Izgleda da ti čitaš napreskake .. Zar ja ne rekoh da ima monstuma svake fele.
Mi smo to dobro osjetli , jer su monstrumi bili dodatno organizovani , i podstaknuti na zvjerstva.

Jel me ti podjebavas?
hocu komentar na temu... nista izmedju redova... zelim da cujem tvoj komentar za ovu nevinu devojcicu!
Gukni vise...
ako si bezosecajna i bas te briga-reci cak i to...
samo hocu tvoj komentar!
 
Tu knjigu bih uveo u obaveznu lektiru.

Да, да деца уче какво је право стање ствари, када су односи са комшијама у питању.:ok:


Da , kod vas su prisutne te knjige koje vas podstiču da se svetite . Daju vam dio istine, računaju na osjećaj za pravdu - i eto nepravde.

Уз понашање босанских муслимана и ваших политичара, није тешко бити националиста и осветнички расположен.

Размисли о овоме.:rtfm:
 
Tako je...
Imaj srca jer ako nastavis da provociras,time gazis po patnji ove i drugih devojcica.
Otvori temu,kakvi god komentari,otvori je... Da znamo istinu.
Budi dostojanstvena i dama ...
Uostalom,sta trazis na nasem Forumu? Mi nismo otisli na forum BiH i pljuvali po muslimanima...
 
Kako bre da se ne nervira, evo ja sam prvi put od kada sam na forumu stvarno poludeo. Čoveče, žensko je i ovako da razmišlja. Ovo je užasno.

pa zato brate sto je svako na forumu probao da argumentovano i razlozno razgovara sa doticnom...nadasve i kulturno...ali dzaba...jednostavno sizifov posao..dodje ovde i isprovocira ljude sa tankim zivcima da reaguju ---i moderacija ih banuje...
 
pa zato brate sto je svako na forumu probao da argumentovano i razlozno razgovara sa doticnom...nadasve i kulturno...ali dzaba...jednostavno sizifov posao..dodje ovde i isprovocira ljude sa tankim zivcima da reaguju ---i moderacija ih banuje...

Slažem se ali evo ja se stvarno nikada ne nerviram ali ovo što radi je užasno. Tema je o zločinu nad devojčicom i provali je, stvarno je teško ostati smiren.
 
Знаш ли која је разлика између Српских жртава силовања и муслиманских?

Српкиње не излазе пред телевизијске камере са тоном шминке и осмехом од ува до ува.:rtfm:

Da , naše žene su užasno razdragane kad pričaju o silovanjima ..

"Dok stoji pred kućom u kojoj je nekada živjela u Višegradu, Bakira Hasečić se prisjeća dana od prije 14 godina kada joj se život iz temelja promijenio. (Pogledajte video: Izvještaj o ratnim silovanjima u Višegradu)

Dok joj glas podrhtava od snažnih emocija, priča priču o vojniku, bosanskom Srbinu, koji joj je došao u kuću u aprilu 1992. godine i seksualno zlostavljao nju i njenu porodicu, da bi je potom odveo u podrum policijske stanice u Višegradu.

"Bila je tamo jedna velika fotelja, bar, nekoliko stolica, a polovina sobe je bila u lamperiji. Vidjela sam Milana Lukića i Sredoja Lukića. Milana Lukića sam dobro poznavala", rekla je.

"Držeći u rukama zakrivljeni nož rekao mi je da se skinem. Pomislila sam da se šali. Ali shvatila sam da nož drži okrenut ka meni", priča Bakira.

Uradila je kao što joj je rečeno. Skinula je pantole i majicu i ostala samo u donjem vešu. Kroz suze, teško dalje nastavlja pričati. Nije u stanju govoriti o detaljima silovanja koje je usljedilo.

Godinama kasnije, Bakira je postala veliki borac za prava žena koje su žrtve silovanja i seksualnog zlostavljanja u toku rata. "
http://www.bim.ba/bh/32/10/1312/
 
Врисак мале Мирјане

То ни звијери не би могле да
ураде . A могли су и урадили су - људи. Aко се то уопште може рећи за тројицу муџахедина.
Оне који су у црно завили породицу Драгичевић , из Доње Биоче код Илијаша.
Био је 28. децембар ратне 1992. године. Уснуле мјештане Доње Биоче пробудила је
жестока пуцњава . Село је напао Други батаљон Седме муслиманске бригаде .
Праштало је на све стране.
Рафалима сасјечен, обливен крвљу, мртав пада цивил Никола Мићић. Рањене, на земљу су се стропоштале Милојка Драшкић и Ленка Скочо .
Два дана касније, Ленка умире. Љекари јој нису могли помоћи.
И то је био тек увод у зло које
ће се догодити .
У кућу Драгичевића упадају три
муџахедина . Пред очима Раде Драгичевић силују и убијају њену деветогодишњу кћерку Мирјану .

...
Тешко је Ради и данас да говори о оном што је видјела и преживјела . Да не осјећа дуг према истини, ћутала би.
- Пробудила нас је пуцњава, рано ујутру. "Радо, пуца се,пробуди дјецу" - чула сам
мајчин глас. Моја мајка Милојка Драшкић и тетка Ленка Скочо изашле су из куће . Убрзо су пале рањене.
Поново сам чула мајчин глас:
"Радо, чувај дјецу!" - сјећа се тог злојутра Рада Драгичевић .
Тек што је Милојкин глас утихнуо , у кућу су упала тројица странаца -
муџахедина.
-----------------
Politika genocida koju su sprovodile hrvatske ustaše u savezu sa muslimanima u drugom svetskom ratu, nastavila se i u ratovima protiv Srba, devedesetih.
Na putu politike zla i ubijanja,smetala su im čak i srpska deca.

Poenta teme je šta? Želiš da se ne zaboravi kako su Hrvati i muslimani zločinci koji su ubijali Srbe ili želiš da se ne zaboravi zločin nad devetogodišnjim detetom?

Treba kazniti krivca, nebitno koje je vere. Misliš da je za profil sociopate bitna nacionalna pripadnos i da među Hrvatima i muslimanima ima više zločinaca nego među Srbima? Rat je klanica i bezumlje. I dobar čovek je dobar čovek i u ratu i u miru a ubica i silovatelj je monstrum čije god vojske obeležje da nosi.
I trebalo bi da se već jednom objave javno imena i prezimena i slike svih silovatelja i ubica iz ratova u bivšoj SFRJ. Ali svi zajedno, bez obzira da li su Srbi, Hrvati, muslimani. Da svi znaju ko su, gde žive.

A otvaranje teme sa naslovom "vrisak male Mirjane", je u patetiku umotan pokušaj širenja verske i nacionalne netrpeljivosti.

Zašto da ne bude tema "vrisak svih silovanih žena u ratu u Bosni"? Pa da bacimo drvlje i kamenje na počinioce bez obzira da li se zovu Davor, Dušan ili Samir....
 
Vidi - problem je što je to što je urađeno toj porodici mnogo više rađeno drugima zato što su nesrbi ..

Sta su mnogo vise mogli da urade ??? vidim sve se baskarite po Becu,Svajcarskoj...azil ovo-ono...!
Daj ne lupaj,obisla sam ceo svet!
Medju prijateljima imam muslimane,koji ne razmisljaju ovako bolesno.
Tvoj problem je ocigledno sto ne zelis da priznas sta su tvoji radili u rati,cak i prljas ovu temu,gde smo se okupili zbog jedne devojcice..vec samo Srbi,Srbi...
Dosla sam Srbima da nas ponizavas...
Is bre!!
 
Da , naše žene su užasno razdragane kad pričaju o silovanjima ..

"Dok stoji pred kućom u kojoj je nekada živjela u Višegradu, Bakira Hasečić se prisjeća dana od prije 14 godina kada joj se život iz temelja promijenio. (Pogledajte video: Izvještaj o ratnim silovanjima u Višegradu)

Dok joj glas podrhtava od snažnih emocija, priča priču o vojniku, bosanskom Srbinu, koji joj je došao u kuću u aprilu 1992. godine i seksualno zlostavljao nju i njenu porodicu, da bi je potom odveo u podrum policijske stanice u Višegradu.

"Bila je tamo jedna velika fotelja, bar, nekoliko stolica, a polovina sobe je bila u lamperiji. Vidjela sam Milana Lukića i Sredoja Lukića. Milana Lukića sam dobro poznavala", rekla je.

"Držeći u rukama zakrivljeni nož rekao mi je da se skinem. Pomislila sam da se šali. Ali shvatila sam da nož drži okrenut ka meni", priča Bakira.

Uradila je kao što joj je rečeno. Skinula je pantole i majicu i ostala samo u donjem vešu. Kroz suze, teško dalje nastavlja pričati. Nije u stanju govoriti o detaljima silovanja koje je usljedilo.

Godinama kasnije, Bakira je postala veliki borac za prava žena koje su žrtve silovanja i seksualnog zlostavljanja u toku rata. "
http://www.bim.ba/bh/32/10/1312/

Lukići završiše na robiji, a ovi tvoji sarajevski koljači jok. Jel' se Bakira bavi i pravima silovanih srpskih žena? Da li Bakira traži počinioce ovog monstruoznog nedela nad ovom jadnom devojčicom ili razmišlja kao i ti da Srbin ne može biti žrtva, i da nije greh bilo šta učiniti Srbinu?
 

A otvaranje teme sa naslovom "vrisak male Mirjane", je u patetiku umotan pokušaj širenja verske i nacionalne netrpeljivosti.

....

Tema je o vrisku male Mirjane zato sto njen vrisak NIKO nije cuo , niti cuje vec punih 20 godina .:rtfm:

Vrisak male Mirjane je necujan i obespravljen .

Vrisak male Mirjane se ne cuje i zbog takvih kao TI ...najvise zbog takvih koji cujete azre i samire i nad njima lijete suze , a iste su naplacene i preplacene za sve ove godine , a nisu zavrsile duboko u bezimenom grobu kao Mirjana vec se setaju Evropom , Amerikom itd.

Vrisak male Mirjane cujemo mi kojima se srce cepa , a utroba kida zbog nepravde i bezumlja ovih koje nije briga za sve male Mirjane u proteklim ratovima , a imale su nesrecu da se rode kao Srpkinje.


Kako te samo nije sramota da se ovde pojavis sa ovakvim postom i tako superiorno...nemas ni stida ni srama ni obraza...fuj , bljak i pljuc na sve takve i da vas moje oci nikada ne vide.
 
Poenta teme je šta? Želiš da se ne zaboravi kako su Hrvati i muslimani zločinci koji su ubijali Srbe ili želiš da se ne zaboravi zločin nad devetogodišnjim detetom?

Treba kazniti krivca, nebitno koje je vere. Misliš da je za profil sociopate bitna nacionalna pripadnos i da među Hrvatima i muslimanima ima više zločinaca nego među Srbima? Rat je klanica i bezumlje. I dobar čovek je dobar čovek i u ratu i u miru a ubica i silovatelj je monstrum čije god vojske obeležje da nosi.
I trebalo bi da se već jednom objave javno imena i prezimena i slike svih silovatelja i ubica iz ratova u bivšoj SFRJ. Ali svi zajedno, bez obzira da li su Srbi, Hrvati, muslimani. Da svi znaju ko su, gde žive.

A otvaranje teme sa naslovom "vrisak male Mirjane", je u patetiku umotan pokušaj širenja verske i nacionalne netrpeljivosti.

Zašto da ne bude tema "vrisak svih silovanih žena u ratu u Bosni"? Pa da bacimo drvlje i kamenje na počinioce bez obzira da li se zovu Davor, Dušan ili Samir....

Da o tome se radi , o daljem širenju vjerske i nacionalne netrpeljivosti, kao da je nije bilo previše ..
 
Знаш ли која је разлика између Српских жртава силовања и муслиманских?

Српкиње не излазе пред телевизијске камере са тоном шминке и осмехом од ува до ува.:rtfm:


....i to nisu naplatile sumama od kojih se i njihovim sunarodnicima vrti u glavi . Povrac :dash:
 
Tema je o vrisku male Mirjane zato sto njen vrisak NIKO nije cuo , niti cuje vec punih 20 godina .:rtfm:

Vrisak male Mirjane je necujan i obespravljen .

Vrisak male Mirjane se ne cuje i zbog takvih kao TI ...najvise zbog takvih koji cujete azre i samire i nad njima lijete suze , a iste su naplacene i preplacene za sve ove godine , a nisu zavrsile duboko u bezimenom grobu kao Mirjana vec se setaju Evropom , Amerikom itd.

Vrisak male Mirjane cujemo mi kojima se srce cepa , a utroba kida zbog nepravde i bezumlja ovih koje nije briga za sve male Mirjane u proteklim ratovima , a imale su nesrecu da se rode kao Srpkinje.


Kako te samo nije sramota da se ovde pojavis sa ovakvim postom i tako superiorno...nemas ni stida ni srama ni obraza...fuj , bljak i pljuc na sve takve i da vas moje oci nikada ne vide.

ne daju mi da ti dodelim reputaciju za ovu jezu i za to sto sam se sav najezio od tvog posta..ali pamtim...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top