Strah

Poruka
22.606
Volela bih ako ima neko stručan da objasni ali naravno svi vaši komentari su dobrodošli..ne znam da li je tema već bila ali ajde....malo ću da suzim temu o strahu jer ih ima raznih a mene zanima sledeće:
šta može da izazove kod neke osobe strah da ne ostane sama?... tj. ima ljudi koji jednostavno ne mogu da budu sami i stalno traže društvo.
I da li je moguće da neki lekovi mogu da kod nekih osoba izazovu napade panike i uznemirenosti bez ikakvog razloga?:confused:
 
paniku i strah imas na utakmicama pojedinac nikad nece sam napasti uvek ceka jos nekog pogotovo ako malo vise popiju. Resenje pridruzi im se samo ima jedna velika mana kad naprave neko sran*e onda nema nazad
 
Volela bih ako ima neko stručan da objasni ali naravno svi vaši komentari su dobrodošli..ne znam da li je tema već bila ali ajde....malo ću da suzim temu o strahu jer ih ima raznih a mene zanima sledeće:
šta može da izazove kod neke osobe strah da ne ostane sama?... tj. ima ljudi koji jednostavno ne mogu da budu sami i stalno traže društvo.
I da li je moguće da neki lekovi mogu da kod nekih osoba izazovu napade panike i uznemirenosti bez ikakvog razloga?:confused:

ne znam bas koliko sam strucna...ali mogu ti reci svoje misljenje na osnovu iskustva i na osnovu procitanih knjiga...Strah od samoce moze nastati iz vise razloga,osoba moze biti nekad u proslosti povredjena od nekog ko joj je bio bitan i ko joj je bio potreban,a ta osoba joj nije marila za nju npr roditelj,prijatelj,partner.Postoje ljudi kojima je drustvo potrebno jer ne vole dovoljno sebe i onda su im potrebni drugi da taj osecaj neutralisu,vole me drugi...postoje povrsene osobe koje beze od susreta sa sobom i dok god su u drustvu nece razmisljati o sebi,nece se suocavati sa nekim bolnim stvarima,jednostavno beze...More razloga moze biti...Pazi imas halucinoge droge,a i lekovi su vrsta druge,mozda je i moguce...Sve zavisi o kom je leku rec,to se posavetuj sa nekim lekarom...
 
Nazalost (ili na srecu) jedino pravo resenje za strah i resavanje problema straha je duhovni razvitak. Ne postoji drugo resenje osim onoga da osoba sagleda stvari realno, i da shvati da su mnogi ljudi umrli bez ikakvih sansi. Koliko je samo u ratovima izginulo dece i ljudi, istorija se za to pobrinula.

daklem, jedini nacin prevazilazenja straha i anksioznosti jeste duhovnost i duhovno obrazovanje jedinke koja time zreli i postaje samosvesna. nazalost, to je veoma tesko, usled svakodnevnice i malog razumevanja ljudi oko nas.

a sto se tice lekova, opste je poznato da svi lekovi imaju nezeljene efekte, a ja bih pogotovu bio pazljiv sa tim lekovima koji "uticu na psihu".

bolje je umreti nego ziveti kao biljka, kontrolisana od stranih hemikalija.
 
Volela bih ako ima neko stručan da objasni ali naravno svi vaši komentari su dobrodošli..ne znam da li je tema već bila ali ajde....malo ću da suzim temu o strahu jer ih ima raznih a mene zanima sledeće:
šta može da izazove kod neke osobe strah da ne ostane sama?... tj. ima ljudi koji jednostavno ne mogu da budu sami i stalno traže društvo.
I da li je moguće da neki lekovi mogu da kod nekih osoba izazovu napade panike i uznemirenosti bez ikakvog razloga?:confused:

Moze da izazove iracionalan strah..da ce joj se nesto desiti n.pr, da ce umreti, izgubiti kontrolu i sl.

A drugo pitanje - na koje lekove mislis?
 
Emocija koji ljudi stvaraju u svojoj glavi misleci najgore,cime dolazi i panika i ostale stvari.
Ja se jedino plasim ulicnioh pasa pogotovo onih velikih...ali polako uspevam i to nekako da savladam.
Strah se moze pobediti jedino ako se suocis sa njim i pokazes mu zube...Naravno ne na primek ako se plasis visine da skocis sa krova xaxaxa XD
 

Back
Top